Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus vabakutselistele

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Küsimus vabakutselistele

Postitas:
Kägu

Küsimus kõikidele vabakutselistele. Kas teete ka vabakutselise töö kõrvalt tavalist palgatööd? Kas mõtekam on teenust pakkuda firmana või mustalt?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

oleneb ju sellest, mis teenust sa pakud ja kui sageli sellega tegeled.

kui sul on kindla kliendibaasiga regulaarne teenus, siis on mõtekam firma teha. kui niisama mõnikord ajaviiteks kellegi hekki kujundad, siis vast mustalt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teie mõlemad kaks – mõttekas on kahe t-ga! Mõttetu ja mõttekas, jätke juba meelde ükskord!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teie mõlemad kaks – mõttekas on kahe k-ga! Mõttetu ja mõttekas, jätke juba meelde ükskord!

Kui targutama hakkad, siis võiks enda postituse ka enne ära saatmist läbi lugeda 😀 😀

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen vabakutselisena lisatööd palgatöö kõrvalt. Esitan arved läbi OÜ, sest mul ei ole kliente, kes sooviksid mustalt maksta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teie mõlemad kaks – mõttekas on kahe k-ga! Mõttetu ja mõttekas, jätke juba meelde ükskord!

Kui targutama hakkad, siis võiks enda postituse ka enne ära saatmist läbi lugeda 😀 😀

Veel üks kirjaoskamatu.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel olen ma vabakutselise töö jaoks FIE, aga plaanin selle aastaga lõpetada ja firma teha. Maksud on väiksemad, võimalused suuremad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen palgatöö kõrvalt vabakutselisena tööd. Eraldi firmat ma selleks ei ole teinud, pole vajadust, kuna kliendid teevad töövõtulepingu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen palgatöö kõrvalt vabakutselisena tööd lisaks, arved esitan OÜ alt. Väike lisa sissetulek, meeldiv boonus kui saab teha, aga päris raske oleks sellest ära elada ilma palgatööta 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas OÜ haldamine on raske? Siinsete postituste järgi kõlab, nagu igaüks saaks sellega hakkama. Ma isegi tahaks sellega alustada, aga igasugune arvete ja deklaratsioonide esitamine tundub keeruline.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas OÜ haldamine on raske? Siinsete postituste järgi kõlab, nagu igaüks saaks sellega hakkama. Ma isegi tahaks sellega alustada, aga igasugune arvete ja deklaratsioonide esitamine tundub keeruline.

Arvete ja deklaratsioonide esitamiseks palkad raamatupidaja, kes töötab sulle nt 1-3 päeva kuus ja esitab selle eest arve.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on OÜ ja sellel konto LHVs. LHVs on makseid tehes valik: palgamakse. selle kaudu endale palka makstes kannab pank otse maksud maksuametisse ja maksuametis tuleb deklaratsioon ise ette, pead vaid kinnitama. maksuraha läheb ettemaksukontolt automaatselt maha, mingit muret pole.

Arvet koostada on veel lihtsam, internetist võtad arve näidise, selle järgi teed endale mingi alusfaili, kus kõik su firma andmed peal jms.

Kord aastas tellid raamatupidaja, kes teeb aastaaruande ära. Kui sa oled firmas üksi ja esitad kuus vaid paar arvet, siis selleks ei ole küll mõtet aastaringselt raamatupidaja teenust kasutada.

endale palga maksmiseks pead end ka töötamise registrisse kandma, aga selle kohta on juhend maksuametis olemas. kõige keerulisem oli hoopis firmale pangakonto avamine, võttis umbes nädalake aega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kõige keerulisem oli hoopis firmale pangakonto avamine, võttis umbes nädalake aega.

Kuidas? Mis sul seal keerulist oli? Ma tegin firma, kandsin omakapitali stardikontole, järgmisel päeval oli pangaga videokõne, mille jooksul avati arve, tehti internetipanga ja pangakaardi lepingud ja muud seadistused. Milline pank suudab ajada ettevõtte arveldusarve avamise keeruliseks nädalapikkuseks protsessiks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline pank suudab ajada ettevõtte arveldusarve avamise keeruliseks nädalapikkuseks protsessiks?

No LHV, nagu ma kirjutasin. Kõigepealt täitsin seal kilomeetripikkuse ankeedi, siis mõne aja pärast sain meili, siis sain kirja, et tulge pangakontorisse, siis kirjutasin, et mul juba on LHVs eraisiku konto, kas ikka peab nagu tulema üldse, siis nad seal midagi veel täpsustasid, esitasid mingeid täiendavaid küsimusi ja siis lõpuks mingil hetkel oli mul see konto seal siiki olemas.

No mingi ülemõistuse keeruline see ei olnud, aga kõige ajakulukam. Firma sai regatud mõne tunniga, muud asjad ka niksnaks olemas ja siis passi selle pangakonto tegemise taga. Aga ma muid pankasid ei kaalunud ja mul nii väike firma, et mul ei ole vaja sellele mitmes pangas kontot. Isiklik konto mul on swedis ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on OÜ ja sellel konto LHVs. LHVs on makseid tehes valik: palgamakse. selle kaudu endale palka makstes kannab pank otse maksud maksuametisse ja maksuametis tuleb deklaratsioon ise ette, pead vaid kinnitama. maksuraha läheb ettemaksukontolt automaatselt maha, mingit muret pole.

Arvet koostada on veel lihtsam, internetist võtad arve näidise, selle järgi teed endale mingi alusfaili, kus kõik su firma andmed peal jms.

Kord aastas tellid raamatupidaja, kes teeb aastaaruande ära. Kui sa oled firmas üksi ja esitad kuus vaid paar arvet, siis selleks ei ole küll mõtet aastaringselt raamatupidaja teenust kasutada.

endale palga maksmiseks pead end ka töötamise registrisse kandma, aga selle kohta on juhend maksuametis olemas. kõige keerulisem oli hoopis firmale pangakonto avamine, võttis umbes nädalake aega.

Super, aitäh asjaliku info eest! Loodan, et sellest on kasu ka teistele hooguvõtjatele 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mingi ülemõistuse keeruline see ei olnud, aga kõige ajakulukam. Firma sai regatud mõne tunniga, muud asjad ka niksnaks olemas ja siis passi selle pangakonto tegemise taga. Aga ma muid pankasid ei kaalunud ja mul nii väike firma, et mul ei ole vaja sellele mitmes pangas kontot. Isiklik konto mul on swedis ka.

Oleksid sa swedi erakliendina swedis oma firmale konto teinud, oleks pääsenud vaid mõne hiirekliki ja id-kaardiga digiallkirjastamisega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oleksid sa swedi erakliendina swedis oma firmale konto teinud, oleks pääsenud vaid mõne hiirekliki ja id-kaardiga digiallkirjastamisega

No ilmselgelt olid  LHV sisulised hüved tähtsamad Swedi konto loomise kiirusest.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, aga ma ei tahtnud swedi, ma eelistan ka isiklike asjade ajamiseks LHVd, niiet eks ma selle ajakulu elasin üle, kuigi oli pisut üllatav, et just pangakonto avamine oli kõige kohmakam protsess OÜ loomise juures. Vbla kui ma oleks viitsinud kontorisse kohale minna, oleks kiiremini saanud, aga ma ei viitsinud 😀

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

LHVs on makseid tehes valik: palgamakse. selle kaudu endale palka makstes kannab pank otse maksud maksuametisse ja maksuametis tuleb deklaratsioon ise ette, pead vaid kinnitama. maksuraha läheb ettemaksukontolt automaatselt maha, mingit muret pole.

Paraku tundu seal olevat vaid väga kitsas valik võimalikke maksete liike, nt kui on tegu mingite eriliigiliste maksetega (lapsevanema lisapuhkepäevad, hoolduspuhkus, puudega inimese puhkus või puudega töötaja sotsiaalmaksu erisus), siis nende reklaamartiklis olevate palgamaksete liikide nimekirjas neid ma ei leidnudki.

Pealegi, kui maksad palka nt 3.augustil, koorib pank sinu jutu järgi ka  palgamaksed samal kuupäeval, aga maksuamet tahab neid ametlikult alles 10.septembriks. ma ei saa üldse aru, miks peaks erafirma riigile lambist iga kuu rohkem kui kuuks ajaks lihtsalt ilma intressita raha laenama.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi, kui maksad palka nt 3.augustil, koorib pank sinu jutu järgi ka  palgamaksed samal kuupäeval, aga maksuamet tahab neid ametlikult alles 10.septembriks. ma ei saa üldse aru, miks peaks erafirma riigile lambist iga kuu rohkem kui kuuks ajaks lihtsalt ilma intressita raha laenama.

Ei, seal on kastike, kuhu sa saad ise linnukese teha, kas maksuraha läheb kohe maksuameti ettemaksukontole või mitte. Nii et see, millal sa selle maksu maksad, on siiski su oma vaba valik. Võid ka ise hiljem maksuametis selle pangalingi kaudu maksta, ei pea raha hoidma ettemaksukontol.

Mingid eriliigilised maksud mind ei huvitanud, ma olen üksi oma firmas, kedagi palgata ei kavatse ja kui kunagi ka peaks juba töötajaid rohkem võtma ja rohkem arveldama hakkama, siis selleks ma arvan, et on juba mõtekam võtta raamatupidaja teenus ja siis tema juba peaks teadma, mis või kuidas. Aga seni, kuni sa oled rahulikult üksi ja maksad ise endale palka, ei ole kuidagi puudega vms, seni on see LHV palgamakse variant täiesti okei. Just mingi pisifirma puhul, kus ei ole mõtet iga raha liigutamise jaoks raamatupidajalt teenust tellida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingid eriliigilised maksud mind ei huvitanud, ma olen üksi oma firmas, kedagi palgata ei kavatse

Sul endal lapsi pole ja laste eest lisapuhkust ei saa? See käib ju ka erisuse alla (sellelt läheb maha vaid tulumaks)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul endal lapsi pole ja laste eest lisapuhkust ei saa?

Puhkust? 😀

Oma firmas üksi tegutsedes ma tõepoolest ei olegi iial mingit puhkust endale vormistanud, mul see OÜ suht uus asi, varem tegutsesin FIEna, sel aastal läksin OÜks üle. FIEna ma nagunii ei saanudki mingit puhkust võtta, aga samas mu valdkond ei ole ka mingi selline, et hommikust õhtuni tööd rabaksin. Sügisest lähen sel aastal ka palgatööle tagasi, siis vahepeal vast OÜ alt üldse endale palka ei maksa, kogun firma kontole veidike rasva, saab uued töövahendid arvele võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et LHVs selline palgamakse võimalus on, väga põnev, uurin järgi. Olen siiani seni ikka manuaalselt EMTAs deklaratsioone teinud.

Mul on küll konto avamisest mitu aastat möödas, aga ma ei mäleta, et see LHVs eriline kadalipp oleks olnud.

Ma teen ka põhitöö kõrvalt teenust ja arved esitan OÜna. Mul käibemaksukohustust pole, kanded on ühetaolised ning tehinguid aasta peale väga palju kokku ei tule, nii et teen kogu raamatupidamise ise. Meriti litsentsi siiski investeerin, on raamatupidamise jaoks mulle kõige käepärasem.
Viimased kaks aastat olen ka aastaaruande ise teinud, pole selles mingit kosmost väikese mahu juures.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et LHVs selline palgamakse võimalus on, väga põnev, uurin järgi.

jah, vaata kui sa seal oü konto all hakkad makset tegema, siis rippmenüüs on valikus ka palgamakse, kui selle valid, siis lähevad pangast andmed otse maksuametisse, ja deklariga on sellevõrra lihtsam. Kui valid riigimaksud kohe maksmise, siis paneb pank ettemaksukontole maksuraha ka automatselt ära, aga võid ka hiljem emtas pangalingi kaudu maksta.

Deklaratsiooni pead seal emtas küll ise kinnitama hiireklõpsuga, aga andmed on siis seal kõik juba olemas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui palju neid kliente üldse on kes n-ö mustalt saavad maksta. Ainult eraisikud sulas. Mul endal OÜ juba 10 aastat. Alguses oli väike lisategevus palgatöö kõrvalt u. 25k aastakäibega ja nüüdseks mahud kasvanud ca. 10x ning muutunud põhitegevuseks. Nn. palgatööd enam ei tee.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasuan teemat ära ja küsin, kas LHV-s on ettevõtte pangakontol mingid pangatasud? Eraisikul on küll kõik tasuta (ülekanded, internetipank), ainult pangakaardi kuutasu on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasuan teemat ära ja küsin, kas LHV-s on ettevõtte pangakontol mingid pangatasud?

Kui võtad firmale pangakaardi, siis kaardi kuutasu on 2€. Aga kui sul pangakaarti vaja ei ole, siis seda ei pea võtma.

Pangaülekannete osas – 50 makset kuus on tasuta minu teada. Mul endal ei ole nii palju makseid vaja kuu jooksul teha, et selle pealt oleks tasu maha minema hakanud. Ma teen makseid kuus alla kümne, kõik on tasuta olnud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nalja teed? mind peedistati seal ikka korralikult, kuigi erakliendina arve iidamast-aadamast kasutusel. et kes ikka tulevased kliendid on jne.

see on see rahapesu värk, miks asjad ettevõtte kontoga niks-naks ei käi kuskil enam

<iframe id=”fskey-iframe” class=”fskey-autofill-dlg” style=”display: none;” sandbox=”allow-same-origin”></iframe>

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasuan teemat ära ja küsin, kas LHV-s on ettevõtte pangakontol mingid pangatasud?

Kui võtad firmale pangakaardi, siis kaardi kuutasu on 2€. Aga kui sul pangakaarti vaja ei ole, siis seda ei pea võtma.

Pangaülekannete osas – 50 makset kuus on tasuta minu teada. Mul endal ei ole nii palju makseid vaja kuu jooksul teha, et selle pealt oleks tasu maha minema hakanud. Ma teen makseid kuus alla kümne, kõik on tasuta olnud.

Aitäh!

0
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus vabakutselistele