Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus väikepalgalistele.

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Küsimus väikepalgalistele.

Postitas:

Kui palju te saate palgast kõrvale panna.Minu kogemus  töötan klienditeeninduses kus palk suht madal.No pole võimalik panna rohkem kui 50,kuidad teil.Vahest ka nii,et juba on kogutud ja siis kas juhtub autoga midagi või tuleb mingi etteootamatu väljaminek,siis jälle kõik nullis…

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:02; 24.12 21:56;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eks ma selle jaoks kogungi, et kui tuleb ootamatu väljaminek, siis oleks võtta. Koguda lihtsalt kogumise pärast ei ole mingit mõtet. Aga ka klienditeenindaja ja nii paarsada eurot kuus ikka panen kõrvale. See tuleb küll üsna närutamise arvelt, aga vähemalt ei löö ootamatused jalgu alt ära.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:07; 28.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja. Ja olen alati, igast palgast midagi kõrvale pannud. Tänu sellele olen saanud kõik ootamatud kulutused oma vahenditest “ära lahendada” ja ei ole pidanud võtma laene. Ainus laen, mis kunagi on olnud, oli kodulaen. Aga ka selle lõpetasin nii kiiresti kui võimalik, ehk siis ennetähtaegselt. Ja ikkagi iga kuu palgast kõrvale pandud raha eest.

Konkreetselt minu sissetulekuid on oluliselt aidanud suurendada see, et kasutan ära kõik pühade tasuga päevad (praegugi tööl (hetkel on tööst paus)) ja alati, kui tööandja pakub võimalust ületunde teha võtan ka selle pakkumise vastu. See kõik on mu keskmist sissetulekut oluliselt suurendanud.

Pean säästmist ülioluliseks. Ja seda olen ka teinud igal ajal – on mul siis parasjagu väike sissetulek või suurem…

+32
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:19; 25.12 07:21;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul pole autot, sellega säästan palju, kuna elan suuremas linnas korteris, pole nagu vaja ka. Kodulaen on väiksem kui üür, elamiskuludelt säästan sellega. Viimase aasta jooksul pole ngu kuskil käinud ka, jälle sääst. Toitu ostan kõige odavamat enamasti. Nii neid sääste koguneb. Olen üksikema, et 3 lapse toetus on lisaks miinimumpalgale, alimente ei saa.

Eks ta jah närutamine on, aga ma harjunud säästlikult elama kuna olen oma elus nii majanduslikult väga halbu aegu kui ka paremaid aegu näinud ja hetkel ei kurda.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:25; 24.12 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetselt minu sissetulekuid on oluliselt aidanud suurendada see, et kasutan ära kõik pühade tasuga päevad (praegugi tööl (hetkel on tööst paus)) ja alati, kui tööandja pakub võimalust ületunde teha võtan ka selle pakkumise vastu. See kõik on mu keskmist sissetulekut oluliselt suurendanud.

Pean säästmist ülioluliseks. Ja seda olen ka teinud igal ajal – on mul siis parasjagu väike sissetulek või suurem…

Teine hea nipp on see, et kui kogu aeg tööl oled, polegi aega kulutada ????

+36
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:25; 24.12 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nii madalapalgaline, et hea kui arved makstud saan ja nälga ei kannata, midagi säästa küll ei anna. Ainus säästunipp on see, et suveperioodidel teen lisatöid ja siis selle lisaraha eest saab vajalikud puuduolevad asjad korda (remontida, talveriided, kodumasinad jne)

Autot ei oma. Tahaks küll, aga oma palgaga ma seda kuidagi majandada ei suudaks. Õnneks ma ei ela maarajoonides, kus ilma autota elada ei saagi.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen madalapalgaline maalt, autovaba, saan elatud küll. Linnas poes käin bussiga, toon täpselt nii palju kui käe otsas kannatab, muidu igapäevaselt ostan kohalikust poest. Tööstuskaubad tellin netist. Aga ma olengi vähenõudlik ja väheliikuva eluviisiga, mulle sobib nii. Tean, et paljud minuealised nii ei suudaks. Säästan iga kuu ca 200. Seetõttu pole mul enamasti probleeme lastele midagi muretseda kui kiirelt päevakorras on, nt mõni võistlus, väljasõit, riided-jalanõud. Millekski suuremaks, nt kinnisvaraks, nii muidugi ei korja. Aga ma ei tunne, et närutaksin, saan endalegi lubada laste huvitegevuste kõrvalt paari hobi.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju te saate palgast kõrvale panna.Minu kogemus töötan klienditeeninduses kus palk suht madal.No pole võimalik panna rohkem kui 50,kuidad teil.Vahest ka nii,et juba on kogutud ja siis kas juhtub autoga midagi või tuleb mingi etteootamatu väljaminek,siis jälle kõik nullis…

Äkki oleks siis mõistlik autost loobuda ja leids muu transpordiliik, mis rohkem aitaks säästa? Elektritõuks? Elektrijalgratas?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:07; 24.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.
Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 21:30; 24.12 21:48; 28.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Koos geelküünised?

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:44; 24.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Koos geelküünised?

Ise saad aru mida küsida tahtsid?

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 21:30; 24.12 21:48; 28.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega ma ei saa loobuda autost…ma ei saa ju lapsi sõidutada tõukerttaga.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:02; 24.12 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Koos geelküünised?

Ise saad aru mida küsida tahtsid?

Miks ei võiks mees-mees või ka naine-naine lasta endale koos geelküüniseid panna? Toris pani väidetavalt tegelane väidetavalt suksusid …

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:44; 24.12 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madalapalgaline vahelduseks ja naudin “närutamist”.

Teen tööd kus on väike vastutus ja olematu stress,  võin iga hetk ” Ei” öelda oma tööpäevale ja soovikorral puhata.

Siin eelpool mainitu “Ennast tööga rakkes hoidmine” on ka väga hea vahend vähe kulutamisele.

Kuna elan linnas,  siis loobusin autost, hetkel parim sääst 2020 aastal, vajadusel rendin.

Ihad puuduvad esmatarbe kauba suhtes – toit, hilbud, kosmeetika jne. Tarbin nii odavaid säästu-allahinnatud tooteid kui ka kvaliteetsemat kraami vahest,  aga poodi lähen vaid siis kui kõht tühi ja perse paljas.

Varudes on alati hädaabiks vaja minev summa.

Sääste tekib,  hobidele ja enesearengusse olen nõus alati kulutama.

 

 

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega ma ei saa loobuda autost…ma ei saa ju lapsi sõidutada tõukerttaga.

Kui sul raha ei jätku ühel hetkel auto ülevalpidamiseks, mis siis saab? Kuhu sa neid lapsi siis sõidutad? Millega? Äkki mõtleks natuke kaugemale, kui tänane päev. Lapsed saavad ühistranspordiga sõita, jalgrattaga, jala käia. Lahendusi on palju. Kogudes rohkem raha saaksid suurema hüppe teha parema elukvaliteedi suunas.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:07; 24.12 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

Kui võimalust on, siis miks mitte.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

Kui võimalust on, siis miks mitte.

Hea mõtteviis! Olen madalapalgaline, aga kui kuskilt raha saan, siis kulutan selle enda peale ära. Praegu kuidagi jääb nii sinu kui ka selle inimese kommentaarist (keda mees toetab) selline mulje, et kiidetakse just sellist eluviisi.

Madalapalgalisena ma ilmselt kasutaks seda mehe toetust, et kindlustada oma tulevikku. Investeeriksin haridusse või millessegi, mis aitab tulevast elujärge parandada ja endale edaspidi parema palgaga töö saada. Mitte nii, et mees viskab raha ja mina ostan omale hilpe nind käin küüsi panemas. 1 800 eurot kuus ainult iseenda peale (no mina saan sellest kommentaarist nii aru) on ikka väga suur raha. Eriti veel sellisele inimesele, kes ise teenib väga vähe.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:19; 25.12 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

Kui võimalust on, siis miks mitte.

Ja mis siis saab, kui mees maha jätab? Istub kodutuna tänaval oma hilpude otsas?

Mina olen koondatud, sest töötasin hotellinduses. Ma teen kodus praegu teises valdkonnas pisut tööd, aga ka minu mees toetab mind. Mitte küll 1000 euroga, aga ta maksab koolitused ja õpped kinni, mida ma teen. Ja ma teen seda selleks, et tulevikus oleks veel üks asi, mida ma oskaks ja saaks sellega raha teenida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega ma ei saa loobuda autost…ma ei saa ju lapsi sõidutada tõukerttaga.

Ega sa ise sinna tõukerattale ei peagi ju ronima.
Aga talverehviga on neil vist kehvasti, suurtele ratastele naelrehve tehakse aga nii väikseid pole näinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et päriselt väikesepalgalistel pole võimalik midagi kõrvale panna. Näiteks miinimumpalk, no mida sa paned sealt kõrvale…

Lisaks on vastavalt pankade uurimustele eesti inimeste pangaseis selline, et suurel osa pole isegi 1-2 kuupalga ulatuses raha arvel.

Ülten ausalt, et olen aastaid töötanud väikese palgaga, aga töökohta pole vahetanud, kuna töö ise ja konkreetne töökoht nii meeldivad. Ja mina ei ole saanud midagi kõrvale panna 6-7aastat…Vahepeal aastake oli kergem, kui kooselu tõttu olid väiksemad kulutused, siis lõpuks jäi midagi alles. Kui on erakorralised väljaminekud, siis mul on lihtsalt vanast ajast säästud, kust võtsin.

Aga jah, masendav elada niimoodi 6-7 aastat järjest, et isegi mitte 30 eurot kuus ei saa kõrvale panna 🙁 Küll aga liitusin väga ammu digikassaga ja õnneks see on automaatselt kõrvale korjanud vähemalt need natukesed 15-20 eurot kuuski.

Nüüd lõpuks palk tõusis ja edaspidi saan midagi kõrvale panna ja reaalselt ka midagi endale lubada. Teha asju, mida olen ammu tahtnud, aga rahapuuduse tõttu pole saanud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on umbes 0,5 töökoht ja palk umbes 900€ kuus. Auto on töö poolt, mille eest maksan ainult erasõitude kütuse. Elan Keilas üksi, korteri üür on 300€, toit arvestatud 200€, kütus äkki 100€, telefoni arve 15€ ja 260€ on laenu tagasimakse, mis saab õnneks varsti läbi. Ja ongi raha otsas ???? Vahepeal oli teine töö ka, sealt sai olenevalt kuust umbes 500-1100€ lisaraha. Aga kuna ma uuesti kooli, siis praegu tuleb ühe tööga hakkama saada. Olen 23.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Millestki elementaarsest loobumist ei pea mõistlikuks ja närutama ei kavatse hakata. Esimesel võimalusel vahetan töökohta ja teen kõik endast oleneva, et see jääks viimaseks taoliseks töökohaks.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

Kui võimalust on, siis miks mitte.

Ja mis siis saab, kui mees maha jätab? Istub kodutuna tänaval oma hilpude otsas?

Mina olen koondatud, sest töötasin hotellinduses. Ma teen kodus praegu teises valdkonnas pisut tööd, aga ka minu mees toetab mind. Mitte küll 1000 euroga, aga ta maksab koolitused ja õpped kinni, mida ma teen. Ja ma teen seda selleks, et tulevikus oleks veel üks asi, mida ma oskaks ja saaks sellega raha teenida.

Üks asi on teie toetamine, aga teine asi on ühised kulud nagu eluaseme laenud, transpordivahendi liising/hooldus/kütus, toit ja majapidamiskulud, lastekasvatamisele minev raha, väljas käimine, reisid jne, jne. Kuidas need jagatud on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul amet pole just päris lihttöö, aga et elus sai mõned aastad tagasi oluline muudatus tehtud ja nüüd tuleb vanematele lastele elatist maksta, siis endale jäi tänavu palgast u. 650€ arvele, seega siin teemas võib vist kaasa rääkida. Kaasale maksab haigekassa vanemahüvitiseks u. 660€ lisaks koduste laste toetused 120€. Täiendavaid tulusid tulumaksutagastuse, lapse sünnitoetuse ja haltuurade näol on minul tänavu olnud u. 2000€. Ehk siis pere sissetulek keskmiselt 1600€ kuu.

Eluaseme kulud kanname pooleks, mina kannan auto kulud, tema vanema lapse lasteaia arve, ülejäänud kulud enam-vähem võrdselt. Kevadel oli vajadus pesumasin osta, nüüd sai auto just ülevaatuse ja seal leituga seotud remondid tehtud, kuid u. 1400€ õnnestus tänavu ikkagi kõrvale panna, kaasal on ka mingi varu. Mul on tehtud püsikorraldus pensioni kolmandasse sambasse. Väike küll, 40€ kuus, aga vähemasti mingi stabiilne säästmine. Lisaks olen siis sinna kandnud ka täiendavaid summasid, kui mingeid vastavaid suuremaid laekumisi on olnud. Idee on justkui selles, et sealt saab küll vajadusel raha kätte, aga see on piisavalt ebamugav, et ei kipuks kohe torkima. Lisaks on tore vaadata, kuidas see summa seal usinasti kasvab. Mingit 5-600€  puhvrit olen üritanud jooksval arvel kogu aeg hoida, lisaks on igaks hädajuhtumiks olemas krediitkaart. Selle intress on hetkel väiksem, kui indeksifondide tootlus.

Olen vaikselt statistikat teinud oma kulude kohta. Arvetele (eluase, nett, elekter) läheb meil kummalgi keskmiselt 190€, vajalikele jooksvatele kuludele (toit, riided, tervis, hügieenivahendid ja kodukeemia) minul 250-270€ kuus. Transpordikulu aasta keskmine 110-120€ kuus. Päris suur kuluartikkel on tähtpäevad ja kingitused u. 60€ kuu. Hobid, lustimine ja säästmine ongi tulnud tegelikult peamiselt muude sissetulekute arvelt.

Üks trikk on teha aasta eelarve, mitte kuu oma. Siis on stressi ja ootamatusi vähem, tead ka suuremaid kulusid ette näha ja nende jaoks varu hoida. Ses suhtes et igaaastane auto või eluaseme kindlustus või jõulud ei ole ju ootamatused, mille peale oma päris sääste kulutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest väga palju oleneb sellest, kas sa elad üksinda või mitte, on lapsed või mitte.

Kui ma elasin üksinda, siis oli sissetulekus 570 eurot kuus. Maksin selle eest üüri+kommud (u 270€ kokku), kusjuures elasin jagatud korteris. Söögile kulus 100-150eurot (mõnikord isegi vähem), olenes mida ostsin. Väljas käisin söömas üksikud korrad, muid asju lubasin endale kuidas kunagi (mõni raamat, kink kellelegi, enese eest hoolitsemine, kohv koolis jms), auto oli olemas ja sellega sõitsin kuus kokku umbes 200km, olenes kui tihti vanemate juures käisin. Kõik raha mis üle jäi, läks kõrvale. Kuskil siis 100-150 eurot. Ma harrastasin (ja tegelikult siiani harrastan) väga minimalistlikku elu. Mul on riidekapis kokku 20 riideeset (v.a pesu), ostan uusi asju siis, kui vanad on katki ja ka siis esimesena vaatan taaskasutuste, kaltsukate poole. Auto on vana, aga seni kuni sõidab, siis käib küll. Mul õnneks see hea asi, et kui autol midagi katki läheb, siis isa oskab parandada.

Nüüd aga elan elukaaslasega koos ja no ma ei saa lihtsalt aru kuhu kohta see raha iga kuu kaob (ma pean eelarvet, aga ikkagi). Kokku saame hetkel 900 kätte. Pole mina suutnud selle summa juures midagi kõrvale panna, hoopis iga kuu võtan oma säästudest juurde. Kui midagi ootamatut juhtub, siis mul ei ole õrna aimugi, kust ma raha saan ja see puhvri puudumine tekitab stressi. Õnneks uuest aastast saan tööle ja plaan on ca aasta jagu ikka hoida kummi pingul ja kogu oma palk kõrvale panna, et tekiks mingisugunegi kindlustunne. Aga noh ehk suudab mees ka end lähitulevikus paremale töökohale saada, siis läheks kergemaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega ma ei saa loobuda autost…ma ei saa ju lapsi sõidutada tõukerttaga.

Kui sul raha ei jätku ühel hetkel auto ülevalpidamiseks, mis siis saab? Kuhu sa neid lapsi siis sõidutad? Millega? Äkki mõtleks natuke kaugemale, kui tänane päev. Lapsed saavad ühistranspordiga sõita, jalgrattaga, jala käia. Lahendusi on palju. Kogudes rohkem raha saaksid suurema hüppe teha parema elukvaliteedi suunas.

Sa saaksid ka teha parema hüppe arusaadavamaks inimeseks. Ei pea tänitama ja õpetama võõrast inimest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saaksid ka teha parema hüppe arusaadavamaks inimeseks.

Mis see nüüd on, mingi Google Translate või mida imet selline lause tähendab!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 10:07; 28.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klienditeenindaja, netopalk ca 800 eurot kuus. Säästa sellest ei ole võimalik sentigi, vastupidi- mees toetab mind iga kuu 1000 euroga, et saaksin normaalselt ära elada.

Sa kulutad enda peale kuus 1800 eurot ? ????‍♀️

Kui võimalust on, siis miks mitte.

Hea mõtteviis! Olen madalapalgaline, aga kui kuskilt raha saan, siis kulutan selle enda peale ära. Praegu kuidagi jääb nii sinu kui ka selle inimese kommentaarist (keda mees toetab) selline mulje, et kiidetakse just sellist eluviisi.

Madalapalgalisena ma ilmselt kasutaks seda mehe toetust, et kindlustada oma tulevikku. Investeeriksin haridusse või millessegi, mis aitab tulevast elujärge parandada ja endale edaspidi parema palgaga töö saada. Mitte nii, et mees viskab raha ja mina ostan omale hilpe nind käin küüsi panemas. 1 800 eurot kuus ainult iseenda peale (no mina saan sellest kommentaarist nii aru) on ikka väga suur raha. Eriti veel sellisele inimesele, kes ise teenib väga vähe.

Mis hilbud ja küüned? Selle 1800 euro eest maksan oma maja kodulaenu, autoliisingu, ostan kütuse, toidu, maksan arved ja kõik muu vajamineva. Jah, ka riideid ja jalatseid on vahel vaja.
Haridus on olemas, tänan muretsemast. Madala palgaga klienditeenindaja olen hetkel seetõttu, et kevadel koondati ja soovisin kohe töökoha leida (töötu olin 3 kuud), mitte kodus passida. Loomulikult vahetan töökohta esimesel võimalusel.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 21:30; 24.12 21:48; 28.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus väikepalgalistele.