Esileht Lapse ootamine Küsimus vee äratuleku kohta

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Küsimus vee äratuleku kohta

Postitas:

Tähtaeg on paari nädala pärast. Kas peaksin igaks juhuks jalutama, poodi või kohvikusse minnes kaasa võtma vahetuspüksid? Kui pauhti see vesi tuleb, kas kõik liguneb? Kas suudan veel koju komberdada või hakkavad siis valud ka kohe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olnud kolm rasedust ja pole kunagi veed suure pauguga tulnud.
Esimese rasedusega hakkasid veed tulema (nirisema) ja nirisesid kuni haiglani. Panin lihtsalt mingi rätiku autos istumise alla.
Soovitaksingi lihtsalt midagi autos varuks hoida, mida vajadus istumise alla panna kui peaks vaja minema.
Mis aga sellesse puutub, kas jõuad ka koju sõltub ikka väga palju sest teemadest, alates sellest, kus sa siis parasjagu oled ja kui kiiresti võib sünnitustegevus käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tulid sünnituse ajal pauguga, u 5cm oli avatust siis. Ikka sellise pauguga, nagu keegi oleks suure veega täidetud õhupalli kõgelt alla visanud – pauhhh 😀 Aga ämmakas ütles, et oligi suur surve taga olnud. Tundsin ise ka seda survet, alguses arvasin, et pressib juba… Kahtlen, kas üllatuslikult võivad sellise survega tulla, aga kõik ilmselt võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niimoodi nagu filmides, et suvalisel hetkel ämbritäiega tuleb, on ikka harva. Nagu eelminegi vastas, oli ta sel ajal juba sünnitusmajas. Paljud naised (sh mina 2 lapsega) ei näegi kunagi oma vesi. aga nii palju kui tuttavatelt olen kuulnud ja ka lugenud, siis nad pigem nirisevad, st jõuad kenasti autosse või koju komberdada, kui just valud väljakannatamatud pole. Siin ka enne olnud sünnituslugusid sellest, kuidas keegi märgade pükstega koju komberdab, mis seal siis ikka, juhtub 😀 Kuna need veed kipuvad nirisema, siis vahetuspüksid saavad ka tõenäoliselt märjaks.

Kas valud hakkavad kohe või mitte, see on individuaalne. Soovitan sul tutvuda sünnituse alguse tundemärkidega ja infoga, millal tuleb haiglasse minna. hetkel tundub sinu postitusest, et sa ei ole kursis, kuidas võib sünnitus alata (selleks on erinevaid viise, kõigil ei hakka ühtmoodi) ja millal tuleb haiglasse minna. Ämmaemandad ka üldiselt jagavad selle kohta infot ja brožüüre, ära häbene küsida.

Mis puudutab rätiku kaasaskandmist, ma ise selle peale ei tulnudki. Muidugi päris lõpus liikusin juba vähem ringi ja käisin ainult kodu lähedal jalutamas – sest no lihtsalt väga vaevaline oli see kõik juba 😀 Rätiku panin istumise alla igaks juhuks alles siis, kui sünnitusmajja sõitsime, aga vesi ma siiski ei näonudki

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 08:49; 07.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese rasedusega hakkasid veed lihtsalt vaikselt tilkuma sünnituse õhtul, tundsin, et veidi nagu aluspüksid niisked, siis hakkasin jälgima, vaikselt immitses. Nii et kui mõne tunni pärast juba valude tõttu haiglas olin, siis ausalt öelda kogu selle sünnitusprotsessi sees ei märganudki, kuhu ülejäänud veed või kuidas tulid. Seda nirisemist enne nii palju ka ei olnud, et oleks suurem osa jõudnud ära tulla.

Teise lapsega tulid tõesti pauhti veed. Korralik loik oli sünnituspalati põrandal. Olin vetsus käinud valude vahepeal, tundsin, et juba algavad pressid, ja seisin voodile toetudes, kui järsku oli sahmakas põrandal, ei saanud arugi, kuidas see juhtus. Teine sünnitus oli üsna kiire, valude algusest lapse sünnini u 2 h, nii et olin just haiglasse jõudnud ja sünnituspalatisse, kui kõik edasi väga kiiresti läks. Hea, et kodus valude alguse järel pikemalt ei viivitanud, valud olid niivõrd intensiivsed.

Kui lõpurasedana palju ringi liigud, siis võib-olla tõesti võid midagi kuiva kaasas kanda, aga samas väga sellel ju mõtet ei ole. Kui veed tõesti kuskil väljaspool kodu peaks ära tulema, siis niikuinii lähed ju kohe koju või otse haiglasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaeg on paari nädala pärast. Kas peaksin igaks juhuks jalutama, poodi või kohvikusse minnes kaasa võtma vahetuspüksid? Kui pauhti see vesi tuleb, kas kõik liguneb? Kas suudan veel koju komberdada või hakkavad siis valud ka kohe?

Kuidas neid pükse jalutamise ajal või poes vahetada? Jalutada vast väga kaugele ei maksa ja autosse võib istme kaitseks rätiku või miskit muud visata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitus hakkab väga harva vete tulekuga, seega ma ei muretseks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkasid öösel kell 2.00 veed nirisema. Lihtsalt voolas õrnalt. Vahepeal jäi järgi ja siis jälle. Mina kiirustasin kohe haiglasse sest esimene rasedus ja ei teadnud mida teha. Haiglas siis kell 9.00 kutsuti esile sünnitus. Valusid ega midagi ei olnud. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tulid veed öösel magades. Ärkasin selle peale, et voodi oli märg. Valud tulid alles 10 tundi hiljem haiglas.
Tuttav oli jalutamas kui veed puhkesid, läkski läbimärgade pükstega koju. Õnneks polnud palju minna ja oli soe suvine aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna synnitegevuse algus on kõigil väga erinev, siis soovitan lõpusirgel jalutades v poodi minnes sidemed alla panna (imab esimese sahmaka enda sisse) ja kanda tumedaid pykse, et loik väga näha ei oleks. Statistiliselt enim hakkavad synnitused öösel/vastu hommikut, kui oled turvaliselt kodus, aga see on kõigest statistika.

Minul nâiteks algaski esimene synnitus öösel. Käis mingi plõks ja kyljealune oli soe ja märg. Pysti tõustes saatis märg rada, nagu oleks urineerinud samal ajal. Ja seda vett muudkui tuli ja tuli. Paljudel jällegi veed avatakse alles haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tulid sünnituse ajal pauguga, u 5cm oli avatust siis. Ikka sellise pauguga, nagu keegi oleks suure veega täidetud õhupalli kõgelt alla visanud – pauhhh ???? Aga ämmakas ütles, et oligi suur surve taga olnud. Tundsin ise ka seda survet, alguses arvasin, et pressib juba… Kahtlen, kas üllatuslikult võivad sellise survega tulla, aga kõik ilmselt võimalik.

Mul sama kogemus. Vete tulekust pressideni oli ca 20-30 minutit ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) läksin kepmsu ja potilt tõustes oli põrand märg, ei kuulnud ma mingit plärts ega tundnud ka midagi. Ise veel mõtlesin misasja, tulles oli ju põrand kuiv et kuidas nüüd märg on. Ämmakas kontrollis ja ütles, et jah veepõis on tühi seega olid need looteveed mis wc põrandale tulid.
2) õhtul u 22 paiku voodi pikali minnes tundsin ülakõhus näpistuse moodi plõksu- ootusärevus et no nüüd..? Ei midagi, öösel kell 2 tundsin et pean pissile minema. Nii kui voodist tõusin, nuirises midagi mööda jalga alla. Seda oli nii vähe et mõtlesin, et tore on nüüd pissisingi püksi ka veel. Peale seda hakkas õrnalt kõht valutama, ja nii kui beebi liigutas tuli jälle natuke vett pükstesse (selleks ajaks oli mul side juba all)
3) samuti õhtul tundsin tuttavat plõksu kõhus, aga ei tulnud mingit vett mõtlesin et ju tundsin valesti vms. Hommikul kell 6 voodist tõustes tuli natuke vett ja nii iga kord, kui püsti tõusin või beebi liigutas.täpselt nagu tassist oleks natukese haaval valatud pükstesse.
4) käisin pesus, sättisin padja hunniku selja taha et oleks mugav istuda ja raamatut lugeda. Nii kui voodi sain ja lõpuks oli mugav asend ka, käis tugev plõks kõhus. Sel korral tundsin seda nabast all pool. Liigutada ei julgenud, muidu voodi märg. Hõikasin mehele et ta ruttu rätiku tooks. Sättisin rätiku jalgevahele ja nii kui püsti sain muudkui tuli vett, seda tundus nii palju. Teel haigla ja beebi sünnini ei tulnud kordagi rohkem midagi (rätiku ja aluskile võtsin kaasa autose kaasa igaksjuhuks ikkagi)

Kui on vaja kuskile nt poodi või kuhu iganes minna ja kardad, et veed puhkevad sel hetkel pane selleks ajaks side alla. Ei pea see nö sünnitus järgne side olema, on õhukesi väga hea imavusega sidemeid ka mis kindlasti oleks heaks abiliseks nii kaua kui koju jõuad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulid veed alles siis ära, kui oli täisavatus ja ämmaemand kontrollis just samal ajal avatust, pressid olid juba peal.
Emal mul näiteks tulid keset poodi veed ära, mitte küll suure pauguga nagu filmides, aga püksid olid märjad. Samas õel kolme rasedusega on alles haiglas veed ära tulnud, kõigil erinev.

Ma arvan, et isegi kui juhtuks nii et püksid lähevad märjaks, siis ei põeks väga seda või teiste arvamust, sa oled rase ja paljud saavad aru kõigest.
Ette ennustada ei saa midagi, aga hoia rätik autos kui tunned end nii kindlamana. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli ka esimese sünnitusega algul ikka väga tagasihoidlikult tilkhaaval. Rasedusega niikuinii voolus suurem, tol hommikul olid aluspüksid veits niisked. Kuna pidin arstile rutiinsesse kontrolli minema, vahetasin korra enne minekut pükse. Äe ja arst siis vaatasid kahepeale, et kõhuümbermõõt nii palju vähenenud, et ilmselt ikka loote eed tilguvad, saatsid haiglasse, kus arst juba ütles uh-ga, et vett pole enam üldse ja läksin esilekutsumisele. Vahetult enne presse nagu midagi tuli veel korra. Ühesõnaga, olen praegu rase ja veits muretsen ette, et kuidas seekord läheb.. Kui ma tookord rutiinsesse kontrolli poleks läinud, poleks arugi saanud, et veed “jooksevad” ja laps oleks ehk juba liiga kaua kuival olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin esilekutsumisel kaks päeva, õhtul öeldi, et ei toimu veel midagi ja et järgmisel hommikul jätkavad. Lamasin rahulikult haiglavoodis ja kuulsin plõksu, käis kogu kõhust läbi. Ei julgenud end liigutada 🙂 umbes 1 minuti pärast tuli vesi. Kuna lamasin, siis valgus see kõik voodisse laiali, ikka survega, terve voodi ujus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a ma lisaks veel, et voodisse proovisime küll igaks juhuks lina alla kilet panna, aga niimoodi ei saanud üldse magada, muudkui krabises 😀 Panin siis lihtsalt puusade alla öösiti ühe saunalina, et natukenegi madratsit kaitsta. Vist umb 2 nädalat enne tähtaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 08:49; 07.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul esilekutsumise ajal veed lahti tehti (avatus oli veel väike, eesmärk oligi sünnitustegevus käima saada), siis tuli esialgu väike sorts ja siis kõndimisel tuli edasi väikeste sortsude kaupa. Vahetuspükse poleks vaja läinud, aga näha oleks olnud küll, kui oleksid sellist värvi ja materjalist püksid, et näitavad märgumise hästi välja.
Sünnitustegevuse käima minemiseni läks veel tunde ja sedagi koos oksüdotsiiniga. Ja see oli mul juba 3. sünnitus. Esimese kahe sünnituse puhul algas sünnitus tagasihoidlike emaka kokkutõmmetega, mis ühel juhul ajas tugevamaks järjest läksid, teisel juhul jäidki harvaks ja valutuks kuni pressideni. Veed tulid ära enne presse sünnitusmajas.

Pole seni vajalikuks pidanud ega pea ka seekord vahetuspükse kaasas kanda. Kui väga kardad, võid ju hügieenisidet kasutada ja varuks suuremat kaasas kanda (pärast sünnitust läheb nagunii vaja). Enamusel ei alga sünnitus vete puhkemisega ja enamusel kulub sünnituse algusest lapse väljumiseni tunde, eriti esmasünnitajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui veed tulevad siis pole lisa pükstest suurt mingit kasu. Enamasti jäävad veed nirisema.
Minul pole ühegi lapsega papahh vete tulekut olnud ja alati nirisenud järjepidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimene kord hakkasid öösel kell 3 valud iga 5 min tagant, veed tulid pahh sünnitustoas põrandale kell 10:30. Laps sündis 13 läbi.
Teine kord tulid veed täisavatusega esimese pressiga pahh ja teisega sündis laps juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei tulnudki veed ise ära ????‍♀️ valutasin öösel 12-st kuni 5ni hommikul, mil tuli täisavatus ja ämmakas tegi veed lahti. Ise ma ei saanud aru, kas oli koguseliselt palju, aga mees ütles, et tema meelest ei olnud üldse palju vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Küsimus vee äratuleku kohta