Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimused emakavälise raseduse kogemused

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Küsimused emakavälise raseduse kogemused

Postitas:

Kuna eelmisel nädalal sain ultrahelis diagnoosiks emakavälise raseduse siis nii palju on küsimusi, millele arstid vastust ei anna.
Kahjuks olen ka välisriigis hetkel ja Eesti ei ole lubatud tulla, sest reisimine keelati ära.
Esimene süst tehti eelmisel nädalal ning täna selgus, et see ei mõjunud ning tehti uus süst, sest nad tahavad veel proovida, enne kui opereeritakse.

Kui paljudel pole esimene süst mõjunud ja on olnud vaja teist süsti ?
Kas teine süst on mõjunud? Või ikkagi operatsioon?
Kuidas on olnud rasestumine peale emakavälist rasedust süstiga? Kuidas peale operatsiooni võimalused?
Kas on mingid asjad mida tuleks peale süsti vältida (öeldi ainult, et trenni ei tohi teha ja pakuti haiguslehte). Samas ma ise lugenud, et ei tohiks süüa asju mis sisaldavad foolhapet jne..

Võite jagada oma kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti 2 süsti, 48h vahega, kumbki ei mõjunud ja tehti LAP mille käigus eemaldati munajuha (paberites on kirjas, et rasedus hõlmas 3/4 munajuhast). Kirurg ütles, et nad proovisid munajuha alles jätta aga minu puhul oli targem see eemaldada, sest suure tõenäosusega oleks uus rasedus sinna armide/liidete tõttu jälle takerdunud.
Rasestusin teisel tsüklil (esimesel proovimisel) peale LAPi & olen oma ühe munajuhaga 2 last sünnitanud ja ootan kolmandat (kõik rasedused on lihtsalt tulnud).
Süst pidi mõjuma 97% naistest, me oleme selle õnnetu 3% seas. Tagantjärgi mõtlen, et oleks olnud targem teisest süstist loobuda ja kohe LAPi kasuks otsustada.
Peale süsti ei lubatud rasestuda 30 päeva (olen kuulnud ka 3-6 kuud) kuni rohi kehast täielikult väljunud on.
Minul kästi kohe peale LAPi hakata 5mg foolhapet sööma, sest methotrexade (süst) hävitab selle kehast täielikult ja uue raseduse tekkeks on see hädavajalik.
Edu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli emakaväline mitu aastat tagasi, seega kõike täpselt ei mäleta.

Mäletan aga, et see oli kohutav piin, metsikud valutorked + veritsemine. Käisin noore ämmaka juures – küsisin veel, et kas võib olla miskit kehvasti, nt emakaväline vms (ma sel ajal ei teadnud sellest rohkemat midagi, kui vaid terminit), aga ta ütles lihtsalt, et ju on rasedus alles nii väike, et midagi ei näe.. ja saatis mu koju tagasi.

Piinlesin siis metsikult edasi, helistasin korduvalt valveliinile.. küsisin, et kas see võib olla raseduse katkemine vms? Sealt öeldi, et arvatavasti jah. Keegi emosse nende sümptomitega ei kutsunud/kiirabi ei saatnud. Lõpuks ikka vedasin end sinna ise kohale ja siis tuvastati emakaväline ning tehti kohe see süst ära.

Igastahes see üks süst ei mõjunud piisavalt ning valud läksid ühe hullemaks, eriti hullusti lõi valu õlgadesse (õhumullid liikusid rõhu all ülesse vms). Läksin uuesti emosse ja siis viidi juba otse opilauale, sest oli sisemine verejooks. Õnneks munajuha jne kõik jäi alles.

6 kuud ei tohtinud uuesti rasestuda.

Oleksin pidanud tol ajal kindlasti kellelgi teisel end veel laskma üle vaadata! Usun, et tegu oli lihtsalt väga kogenematu arstiga (rasedus oli tegelikult ka piisavalt kaugel, et seda märgata). Kui see oleks mul kohe tuvastatud, oleksin saanud süsti varem ja vajadusel ka lap. opi, et eemaldada.

Nüüd just jäin igastahes IVF teel uuesti rasedaks 🙂 loodan parimat.

M.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain ka täna hommikul süsti .
Ei ole kõhuvalusid ega ka veritsust
Kardan nüüd , et äkki mulle ka ei mõju 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimused emakavälise raseduse kogemused