Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimused enne dekreeti minekut.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Küsimused enne dekreeti minekut.

Postitas:

Tere

Minu sünnitustähtaeg(02.05) on küll veel kaugel kuid sooviksin end enam vähem paari asjaga kurssi viia targemate inimeste abiga.
Kuna minu töökoht hõlmab pikki ja füüsiliselt raskeid vahetusi plaanin nüüd oktoobrist võtta kergemale tööle ülemineku lehe.Tööandja poolt takistusi pole.
Tunnitasu on mul küll sama mis eelmine aasta kuid palganumbrid olid suuremad kui sel aastal kuna tunde tuli rohkem,kas see kuidagi muudab mulle haigekassa poolt makstavat palga vahet?Märgiksin ka ära,et töötasin eelmisel aastal alles augusti kuust.
Kas sellel lehel olek muudab kuidagi minu Vh rahasid või sünnitushüvitist?
Puhkasin sel aastal vaid 2 nädalat.Plaanin võtta enne dekreeti puhkuse välja ja minna dekreeti 70 päeva enne.
On need eelpool väljatoodud käigud kasulikud mulle või oleks paremaid varjante minu jaoks?
Olen väga tänulik asjalike vastuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa ei hüvita midagi võrreldes hetkepalgaga vaid alati võrreldes eelmise kalendriaastaga
st

kui leiad kergemat tööd ja teenid pisutki st saad pisut palka, maksab Haigekassa juurde nii, et kokku saad (palk + komp) 100% eelmise aasta keskmisest.
Kui kergemat tööd ei tee vaid oledki kodus, saad Haigekassalt 70% eelmise aasta keskmisest.

NB! sinu puhul jagatakse see mõne kuu palk ikka 12 kuuga st keskmiseks jääb miinimumpalk (Haigekassa arvutab, et kui inimene üldse ei töötanud või töötas vähe ja aasta keskmine puudub või on väike, alla miinimumpalga, saab siiski miinimumpalga alusel hüvitisi….kui just palganr ka miinimumpalgast väiksem pole) e saad kas miinimumpalka või 70% sellest st kaotad kõvasti sissetulekus.

NB! arvesta sellega, et tulumaksuvaba miinimumi Haigekassa ei arvesta st makse läheb algul rohkem maha.

VH see ei mõjuta, sest see on rasedusele eelnenud 12k keskmine, küll aga mõjutab sünnitushüvitist (dekreediraha), sest kuud, mil oled kergema töö lehel on töine tulu 0 st kui oktoobrist oled kodus on 3k 0 ja eelmise 9k tulu kokku jagatakse 12 kuuga.

Kui tervis lubab, siis rahaliselt ei kaotaks nii palju (sünnitushüvitis oleks 2019.a normaalne keskmine)vaid juhul, kui ei alustaks lehega enne 1.jaanuarei 2020.a

Oktoobri-novembri töötaks, detsembris võtaks 2n puhkust + paluks tööandjalt ette ka 2020.a puhkuse (perioodi eest 01.01.2020 kuni rsp lõpukuupäev, see on välja teenitav puhkus).

Kui muidugi tervis nõuab siis tuleb kodus olla saades 70% miinimumist miinus maksud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassale saab ka esitada tulumaksuvaba avalduse ja nad arvestavad seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimused enne dekreeti minekut.