Esileht Koolilaps küsimused Nõmme Erakoolis õppivate laste vanematele

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: küsimused Nõmme Erakoolis õppivate laste vanematele

Postitas:

Palun kirjutage lapsevanemad, kuidas olete rahul NEK-ga? Kuidas olete rahul hariduse tasemega. Üheski põhikoolide tabelis see kool esindatud ei ole, ei teagi, mis põhjustel, sest koolis peaks ju oleme riiklik programm. Paari k tagusel Eesti Ekspressi tabelis samuti mitte, nii et hariduse taseme kohta andmed täiesti puuduvad.

Miks eelistada NEK Nõmme Põhikoolile või Rahumäe Põhikoolile. Ilmselt Rahumäe tuleb määramisega. Kuhu koolidesse lähevad enamasti NEK vilistlased gümnaasiumisse. Kas saavad ka headesse koolidesse sisse.

Kool iseenesest jättis meile väga hea mulje, kuid kahjuks peab kohtama mitmel pool selliseid arvamusi, et noh seal on ju nii, et kes maksab see ka saab. Või et seal ju vaba kasvatus või et mis sellel või tollel viga on, et seal koolis käib.

Meile meeldib kooli sisekliima ja maja ning väiksemad klassid (rahumäel ju eriti suured klassid, vist koguni 30), küll aga sooviks lapsele ikkagi ka head haridust, st me oleme nõus küll maksma, aga hea hariduse eest, mitte lihtsalt viite või läbi vedamise eest. Kuidas on seal keeleõppe tasemega? kas saab inglise keele ikka enam-vähem selgeks või nagu tavakoolides…et ilma lisa õppimiseta pole mõtet väga loota.

suur-suur tänu ette kõigile vastajatele, peame otsuse lähiajal ära tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hariduse tase on hea- õpivad kõvasti ja koju antakse ka palju õppida. kiirematel muidugi vähem teha, sest jõuavad tunnis palju.
eelistasin NEK-i Rahumäele just a) väikese klassi pärast ja b) õppimise koormuse pärast. väike kool on rahulikum ning väikeses klassis, nagu kool ise ka rõhutab, ei ole võimalik õppimata jätta, sest iga päev jõuab kõiki küsida. heale õnnele pole võimalik loota. lisaks see, et nad rõhuvad võrdselt keeltele ja matemaatikale. inglise keel juba esimeses klassis, hiljem lisandub vene keel ja saksa keel. minu algklassi poiss saab välismaal oma inglise keelega hästi hakkama. teeb juttu võõrastega ning lobiseb nendega sundimatult.
vabakasvatust ei ole. küll, ma tean, et kunagi algusaastatel see kool oli natuke waldorf, aga praegu absoluutselt mitte. no maksma peab, jah. ja selles on küll õigus, et kes maksab see saab, sest ilma maksmata seal ei ole võimalik käia.

ja õpi otsingut ka kasutama, sest nek-st on siin varem ka juttu olnud.

mulle meeldib selle väikese kooli juures ka see, et kõik õpetajad vastavad meilile ja saavad aru, kellest on jutt. ühe suurema kooli lapsevanem rääkis, et tema igisportlikul lapsel on millegipärast kehaline 4 ja siis selgus, et õpetaja kutsus seda last veel ka vale nimega….selge siis, kust see 4 tuli. nek-s seda \”jama\” ei ole 🙂

aga rahumäe on ka väga hea kool. kui see on kodule väga lähedal ja laps on tavaline 7-aastane, siis ma ise paneks rahumäele. mul olid oma põhjused, miks ma nek-i eelistasin (ja need ei ole käitumisäired või tähelepanuhäired, mida mõned võivad siin mõelda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen otsingu teemad vist juba kõik läbi lugenud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas õpilaste voolavus on suur?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib nekis. Olen väga rahul nii suhtumise, koormuse, tulemuste kui ka muu tegevusega. Väike kool, vähe lapsi klassis, õppida on suhteliselt palju aga koolis tehakse palju ära. Inglise keel 1 klassist, saksa keel 5 klassist ja vene keel 6 klassist. Selle aasta lõpetanud said n.ö- kõik sisse eliitkoolidesse. Ei avaldata seetõttu kuna kool ei anna andmeid. Kes neid soovib saab need koolist ja vist oli ka mingi võimalus haridusametist neid saada. Voolamine on aga seetõttu, et vanemate rahakott ei pea vastu ja on mõned kes on välismaale kolinud. Need on siis minu andmed. Rahumäe kooli ma ei tea seetõttu ei oska võrrelda aga Neki julgen soovitada ja tean, et ei kahetse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:03; 11.03 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

to Kägu 22.03

mitmendas klassis su laps käib juba? soovin just teada, et mitmeaastane kogemus sul on kooliga.

kogu klassi lõpetajad said sisse eliitkoolidesse, kas tõesti? siis peaks ju hariduse tase küll väga kõrge olema. imelik, et sinna kooli siis väga suurt tungi pole. eks rahakott seab küll omad piirangud, aga RAM ju 3 kohale lausa, kuigi õppemaks palju suurem.

kas inglise keele saab korraliku koolist?

ma ütlen ausalt, et mind paneb just kahtlema, see kooli maine. st see ei ole nagu väga hea (ikka kohtab sellist arvamust, et rikkad panevad oma lollid lapsed sinna). meie ei ole aga väga rikkad ja laps nüüd väga loll ka mitte 🙂 keskpärane on.

sooviks lapsele head haridust ja kui parema saab erakoolist, siis oleksin igati nõus pingutama, et see õppemaks kokku saada.

muus osas kaaluvad plussid Rahumäe üles. peaasi aga, et haridustase nüüd kehvem poleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.

Mina plaanin oma väiksemat last just NEK-i aasta pärast panna. Tunnen isiklikult kahte perekonda, kelle lapsed seal käivad ja nad mõlemad on väga rahul nii kooli õhkkonna kui ka õppetöö tasemega. Lapsed on väga viisakad, heasüdamlikud ning rõõmsameelsed ja mis peamine, nad ootasid uue veerandi algust(ei ole algklassides). Kuna vanemad väärtustavad ise haridust ja haritust, siis ma ei usu, et nad oleksid rahul, kui õppetöö tase oleks madal.

Kuna see kool pakub mulle tõsist huvi, siis oleme sellest koolist palju rääkinud. Ja ka nemad ütlesid tookord, et paljud nende kooli lõpetajad saavad eliitkoolide gümnaasiumisse sisse. Miinuseks on see, et neil ei ole koolibussi nagu RAM-l, mistõttu paljudele jääb kooli asukoht ebasobivaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

ma ütlen ausalt, et mind paneb just kahtlema, see kooli maine. st see ei ole nagu väga hea (ikka kohtab sellist arvamust, et rikkad panevad oma lollid lapsed sinna). meie ei ole aga väga rikkad ja laps nüüd väga loll ka mitte 🙂 keskpärane on.

[/tsitaat]
Minu laps seal koolis küll ei käi, küll aga tuttava laps. Ja nende pere ei lähe kindlalt sinna rikkad vanemad ja lollid lapsed kategooriasse. Laps on taibukas. Sinna kooli pandi ta just sel põhjusel, et seal väiksemad klassid ja koolis rahulikum õhkkond. Nad plaanivad ka pere teist last sinna kooli panna, ju on siis kooliga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib mul 5 klassis. Ma ei tea kust tuleb arvamus, et raha eest saab sealt koolist hariduse. Aga minu arvamus on, et las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi. Ei ole ma ka märganud seal erivajadusega lapsi. Neid on tegelikult igas koolis. Kuna seal tunnevad kõik kõiki siis on seal väga turvaline lapsel. Minu laps võib öelda on üle keskmise arukas aga selle tulemuse on saavutanud kool ja laps ise kes tahab seal õppida. Tingimused on loodud hea hariduse saamiseks. Seda kooli ei saa võrrelda Ramiga. Ram on suur kool, palju lapsi, teised tingimused. Tase on koolil hea. Inglise keel on lapsel suus ja matemaatikat jagab ka. Kui ei jaga aidatakse järje peale. Tean poissi kes tuli teisest koolist ja põhi oli väga nõrk. 2 kuu jooksul oli poiss iga päev peale tunde ja temaga tegeleti individuaalselt. Poiss sai selgeks ja on täna väga tubli. Sama on inglise keelega, et kui tullakse teisest koolist siis peab juurde õppima kuna tase on kõrge. Muide kool ei tee saladust kuhu kooli lapsed sisse said ja ütlevad seda uhkusega. Seega mine vestlusele ja saad kõik teada. Loodan, et saate sisse ja jääte ka rahule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:03; 11.03 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib seal eelkoolis ja jätkab sügisest seal 1.klassis. Samuti ei ole nõus väitega, et lollid lapsed = rikkad vanemad, sisse ei saa kindlasti mitte igaüks. Eelkooli klassist valiti õpilasi ning on ka vaatluspäevad väljaspoolt tulijatele. Tean paari oma lapse eelkooliklassist, kes ei saanudki 1.klassinimekirja – kes teab millepärast, mõni ehk nähtavalt nõrgem, mõnel käitumisraskused. Käisime vestlusel ja see kallutas kindlalt valiku nende poole, kuigi eelnevalt oli ka teisi koole nimekirjas. Meeldib, et väike kool – kõik teavad kõiki. Ja oma lapse pealt näen, et areng on fantast selle aja jooksul, mil ta eelkoolis on käinud – läks sinna ei tundnud kõiki tähtigi, ja nüüd loeb. Igati positiivne kogemus ja julgen soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie peretuttava laps käib NEK-is. nad valisid selle kooli just väiksuse tõttu ja kuna kõrval on muusikakool. samuti on lapsel logistiliselt hea sinna minna.laps on muusikaalne ja muidu andekas. kusjuures tegu tavalise Eesti perega.elavad paneelikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks need ütlejad on pigem jah need, kel kooliga pole mingit kokkupuudet või kel puudub võimalus sellisesse toredasse kooli last panna. meie perele kool meeldis ja ilmselt otsustame ka selle kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja suur-suur tänu kõigile vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 00:19; 10.03 17:31; 10.03 17:33; 11.03 17:27; 13.03 22:45; 13.03 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ikka kohtab sellist arvamust, et rikkad panevad oma lollid lapsed sinna[/tsitaat]

Minule näib, et selliste argumentidega esinevad need, kes sellest koolist mõhkugi ei tea ja ise rahaliselt seal õppimist iial lubada ei saaks.

Alles hiljuti oli siin Audentesest teema, kirjutasin sinna pikalt oma positiivsest kogemusest, ei viitsi praegu sama juttu trükkida, aga otsingust leiad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps küsimused Nõmme Erakoolis õppivate laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.