Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimused peetumise kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimused peetumise kohta

Postitas:

Tundub, et mu rasedus on peetunud. Eelmisel nädalal polnud ultrahelis südametööd näha, kuigi oleks aja järgi pidanud olema, arst kutsus nädala pärast tagasi, kuid kui tegin ise hcg-testi, pole hcg peaaegu üldse tõusnud, nii et tõenäoliselt saadab arst mind pärast järgmist vastuvõttu peetunud rasedust katkestama… Verejooksu pole olnud, nii et rasedus ise katkenud pole.

Lisaks emotsionaalsetele üleelamistele pean nüüd toime tulema protsessi praktilise poolega ja sellega seoses küsingi infot.

Kui lähen vastuvõtule ja tehakse kindlaks, et on peetunud, kui kiiresti siis mind haiglasse saadetakse? Kas kohe järgmisel päeval või on selleks ka ootejärjekord?

Kui kaua enamasti suurem veritsus kestab? Saan aru, et algul tuleb verd palju, kuid kui kaua võtab aega, et see oleks nagu tavaline menstruatsioon, millega saab tegutseda? Meil on puhkus ja pereplaanid ja mõtlen, kui kauaks pean plaanitud tegevustest loobuma.. (Mul on ka kaks suuremat last ja nendega suvesõidud plaanis).

Kui kaua veritsus üldse kokku kestab? Netist leian nii erinevaid andmeid, mõnes kohas on kuni kaks nädalat, mõnes kuni kuus nädalat. Selles on ju tohutu vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:04; 16.06 04:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mul oli kogemus eelmisel aastal. Peetumise tuvastamisel pead täitma abordipaberid (nõusolek abordiks), saad sisse ühe tableti. Ülejärgmisel päeval vastuvõttu ja saad 2 järgmist tabletti juhistega (tabletid võtad sisse kodus). Minul suurt verejooksu ei järgnenud, samal päeval muidugi võib rohkelt olla. Aga olen kuulnud et see väga individuaalne ja valmis peab olema kõigeks (nii haiglasse pöördumiseks kui lihtsalt väga pikaks verejooksuks-määrimiseks). Standard on ilmselt et samal päeval rohkelt, edasi rohkema verega päevadelaadselt. Mul oli minimaalselt, kuid järgmisel kuul kahel korral päevad 2-nädalase vahega (tsükkel sassi). Et ebamugavus on igal juhul, lisaks veel jah see vaimne pool juurde….

Kirurgilise puhastamisega on see positiivne et tehakse kõik puhtaks ja tead et korras ja tehtud. Minul kogemus puudub, ei tahtnud järgmise katsega väga suurt vahet jätta. Kes mida eelistab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli peetumine mais. Esmaspäeval tegi ämmaemand  kindlaks, et on peetunud, ja neljapäevaks pandi arstiaeg tabletipuhastuseks. Aga protsess hakkas ise pihta enne kui arsti juurde jõudsin. Veritsus oli nii tugev, et pidin EMOsse pöörduma, ja jäeti haiglasse sisse. Kokkuvõtteks oli umbes 12 tundi väga tugev veritsus, mis lõppes, kui kõik puhastunud oli. Et tasub ka selliseks asjaks igaks juhuks valmis olla. Pärast jäi selline päevade-laadne veritsus, mis järjest vähemaks jäi. See kestis umbes kaks nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:42; 16.06 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka just täna kinnituse, et rasedus kindlasti peetunud, kohe sain ka aborikabinetti nõustamisele täna, sest arst oli selle aja juba ette kirja pannud. Seletati ära mis tableti puhatusega ees ootab ja anti infoleht kaasa. Aga raske on ennustada et mis just sul juhtub. Mõnel on kergem, mõnel raskem üleelamine.  Tabletid anti ka täna juba kaasa, et ise pean need endale tuppe panema. Arvasin ka et peab haiglasse minema, aga ei. Praegu peab ise tegema. … Homme panen esimese tabelti. Mis ei tohiks veel midagi teha, võibolla hakkab veidi määrima vaid. See tablett teeb emaka nö pehkeks.  Ja reede hommikul pean panema  4 tabletti sügavale tuppe ja olema veidi aega pikali. Kõik tabletid lähevad tuppe sellepärast , et tavaline kõrvalnäht pidi olema oksendamine ja sisse võttes ei pruugi roht mõjuda enne kui selle välja oksendad. Tuppe pannes on kindel et tablett mõjub. Muidu neid samu tablette võib sisse ka võtta suukaudu. Kohe soovitati ka võtta valuvaigistid sisse, mitte ei oota kuni valutama hakkab.  Reede hommikuste tablettide järel peaks 30 minuti kuni 2h jooksul hakkama valud ja tugev veritsus. Kui suuremad klombid/tükid on välja tulnud siis, peaks ka valu vaibuma. Rõhutati et tööle sel päeval minna ei tohi ja kindlasti ei tohi sel päeval olla kodus üksi, keegi peab toeks olema ja nö valves, et kui midagi valesti läheb. Kui 24 tunni jooksul pole veritsust alanud, siis peab arstile helistama ja saab uued rohud või peab kirurgiliselt ikka sekkuma.

Võib ka tekkida kõrge palavik veidikeseks ajaks. Kui aga veritsus on nii tugev, et 1 tunni jooksul kulub 2 suurt sidet ja vähemaks ei jää, siis peab emosse minema  või kiirabi kutsuma. Kui palavik ( üle 38) 4 tunniga alla ei lähe, siis peab abi kutsuma.

Kergem veritsus võib kesta kuni 4 nädalat, aga on väga individuaalne. 2 nädalat ei tohi olla vahekorras, vannis ega saunas käia. Ujumas ei tohi käia.

Ja soovitati osta apteegist korralikud suured sidemed, tavapoe omad pidid alguses liiga väikseks jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 14:55; 16.06 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastanutele! Kus haiglas see oli, kus tabletid koju kaasa anti? Mõtlen, kas see on igal pool nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:04; 16.06 04:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ITKs ja ämmaemand ütles, et algusjärgus  raseduse puhul (mul oli 7 nädalat), antakse tabletid koju kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:42; 16.06 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ka Itk-s ja sain tabletid koju kaasa. Mul oli ka rasedus peetunud 7 nädalal, avastati siis kui oleks pidanud olema juba 10. nädal. Minul läks puhastumine kergelt, paar tundi tuli rohkem verd, nädal umbes veritses, mingeid erilisi valusid ei olnud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka hiljutine kogemus. Nädal tagasi hakkas määrima ning ultrahelis näitas, et loode liiga pisike 7. nädala kohta ning tóenäoliselt katkeb. Tablette ei antud, kutsuti 1,5 nädala pärast tagasi. Nädal aega siis kurvastasin ja púúdsin leppida ning eile katkes loomulikul teel. Verd tuli veidi rohkem, kuid sidemete abil kenasti kontrolli all hoitav. Valu oli aga kahjuks talumatu, et pidin erakorralisse pöörduma. Eks see on väga individuaalne. Menstruatsioonivalusid talun úsna hästi ja alluvad valuvaigistitele, aga eilsed valud olid väga tugevad. Kui ma valust kägaras sosistasin, et ma tóesti enam ei jaksa enam kannatada ega elada, siis elukaaslane viis mu kiiremas korras erakorralisse. Erakorralises sústiti morfiini ning lasti oodata. Seejärel arsti läbivaatusel selgus, et protsess on läbi saanud ja kóik on puhas (vóttis siis ca 2 tundi). Núúdseks on veritsus järgi andnud ning saan täiesti normaalselt elada (kergemaid sidemeid kasutades), hommikul käisin juba ka väiksel sörgil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle eile anti tabletid koju kaasa Pelgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 14:55; 16.06 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruaris oli mul peetumine, päeval sain tabletid, õhtul oli suurem veritsus ja hommikuks juba nagu tavalised päevad. Oli peetunud 7 nädalal ja ausalt öeldes kartsin palju hullemat sest siin nii paljud kirjutanud hirmsaid jutte. Et jah nö raisku läks ainult see üks päev

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 9nädalal peetunud. 13ndal nädalal avastati, et süda enam ei löö. Anti kaasa suukaudne tablett. Ülejärgmisel päeval pidin minema haiglasse. Aga tekkis verejooks ja abort läks käima ööl enne haiglasse minekut. Kogu kraam tuli kodus välja ja veri ei jäänud pidama kuidagi. Üks hetk tekkis minestuse tunne korraks ja siis lubasin abikaasal lõpuks ka kiirabi kutsuda. Kui nad jõudsid, oli mu vererõhk nii madal, et neil ei õnnestunud seda mõõtagi. Edasi oksendasin ja sain mingi süsti ja haiglasse. Haiglas vaadati üle ja kõik oli juba ok. (2 kuu pärast jäin uuesti ootele ja teine poja on juba nüüdseks 4 kuune.) Väga šokeeriv kogemus minu jaoks. Hea, et öösel juhtus ja 2ne poja magas rahulikult.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimused peetumise kohta