Esileht Hobinurk Küsimusi kasside kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Küsimusi kasside kohta

Postitas:
Kägu

Lapsed tahavad lemmiklooma. Kuna koera jalutamine ei ole teostatav, siis nuiavad nüüd kassi.
Aga mina ei ole iial aru saanud sellest kassipidamisest.
Esiteks ei tundu kass mulle üldse toaloom olevat. Mingi aja peale hakkab neil katus toas kitsukeses ruumis vangina elamisest sõitma ja siis on nad täiesti ettearvamatud.
Teiseks – kõik räägivad, et kass on puhas loom. Võib-olla enda pesemise osas ongi, aga kassi liivakast on selgelt ebahügeeniline. Nii palju kui mul kassipidajaist tuttavaid on, on neil kasside liivakastid vannitoas ja vannitubade põrandatel on alati kassiliiva. Liivakast siiski paratamatult haiseb, kass kannab käppadega pissist liiva tubadesse, diivanitele jne. See jutt, et pole kassipissi haisu tunda on ikkagi legend, kõigi kassipidajate kodud siiski haisevad, nad ise seda lihtsalt ei tunne. Kellel rohkem, kellel vähem, aga kassipissi lõhn on majas. Või ma eksin?
Lisaks, kassid kipuvad diivaneid kraapima. Samuti on neil oma pahameele väljendamiseks kombeks pissida saapasse, kotti või kusagile väljaspoole oma kasti, sageli ka voodisse. Ka seda olen oma tuttavatelt korduvalt kuulnud. Samas kassipissi haisu ei ole võimalik välja saada, st tuleb asjad minema visata. Ja loota, et kass enam ei pissi? Aga enamasti ikka pissib.
Veel olen kuulnud, et kassid ei salli suletud uksi, kas see siis tähendab, et uksed peavad kõik lahti olema korteris, majas, et kass saaks vabalt ringi liikuda? Muidu hakkab kraapima ja kräunuma.
Ühesõnaga, minu meelest ei ole kass meeldiv loom pidada. Kõige rohkem kardan seda urineerimist elamisse ja kraapimist, pehme mööbli ja vaipade rikkumist jne. Ma ei ole ise kunagi kassi pidanud, need on minu vaatluste tulemused.
Kas kassipidajad võiksid oma seisukohti avalda? Samuti ka muidugi inimesed, kellel on sarnaseid kogemusi kassidega nagu minul?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See jutt, et pole kassipissi haisu tunda on ikkagi legend, kõigi kassipidajate kodud siiski haisevad, nad ise seda lihtsalt ei tunne. Kellel rohkem, kellel vähem, aga kassipissi lõhn on majas. Või ma eksin?

Mina kui MITTE kassipidaja võin omast kogemusest seda öelda, et mul on kolm kassipidajast tuttavat ja neist ühe kodus on kassipissi lõhna tunda. Kahe ülejäänud kodudes see puudub täielikult (ühel neist on kaks kassi). Kui kassiomanikud ka ise seda ei tunneks, siis mina tunneksin ju igal juhul. Lihtsalt täiesti erapooletult ja objektiivselt ütlen. Nii et minu kogemuse põhjal on pigem legend see, et kõigi kassipidajate kodud haisevad. Ei haise. Aga kui haiseb, siis on see ikka probleem küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära vöta. Tundub, et kass teile ei sobi. vöta kalad vöi hiired vöi mis iganes puuriloom.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul kodus 2 kassi. Oleme ostnud neile kõrge ronimispuu, seega kratsivad seda ja ühtegi mööblieset ära ei ole rikkunud. Elame kahetoalises korteris ja vahepeal laseme neid väliskoridori, teevad seal paar trepist alla-üles tiiru ja tulevad tuppa tagasi.

Kumbki kass kordagi kuhugi mujale pissinud ei ole. Suurem korra tegi meile selle teise üllatuse voodisse – näitas oma pahameelt sellega, kui me üks öö kodust ära olime ja ta üksi jätsime. Ei tunne ka, et meil kodus kassipissi hais oleks. Vahetame piisavalt tihedalt + kinnine kast on neil. See, et terad vannitoa põrandal on – see pole nüüd küll kuidagi seotud kasside puhtusega. Neile lihtsalt jääb käpa vahele ja kõndides tulevad ära. Ei näe suurt probleemi selles.

Ustega on jah nii, et lahti peavad olema, muidu kraabivad ust ja näuguvad. Minule probleeme see ei tekita. Samas meil pole lapsi ka ja elame kahekesi. Päris nii ei ole, et alati uksed lahti peavad olema, aga kui pikemalt on, siis võib kassile ette jääda jah.

Minule on kassid armsad loomad ja kaaslased, oma iseloomu ja krutskitega. Ma olen näinud, et koerad korteris või kinnises ruumis saadavad veel suuremaid pahandusi korda (söövad pool diivanit ära jne). Kui nii kasside vastane oled, siis ilmselt pole mõistlik võtta ja lastele saad seletada, et sulle lihtsalt ei meeldi kassid ja ei taha neid enda koju. Mõned sinu kirjeldatud asjad ei oleks mulle probleem – nt kui kass valimatult pissib igale poole, siis tal on midagi viga (levinum on stress, aga nt ka põiekivid panevad sirtsutama). Kui kass on ära lõigatud, terve ja rõõmus, siis ei tohiks seda probleemi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kogu elu olnud kassipidaja, hetkel on kodus 2 kassi- 12a isane ja 11a emane (mõlemad lõigatud). Tubased kassid st õues käivad nii palju (traksidega või puuris) kui linnakodust maakoju sõidame.

Kumbki (nagu ka eelmised) ei ole toas “lolliks läinud” ega “ära pööranud” ega hakanud mürgeldama ja väljapääsu otsima.
Kassikast on meil köögis, korralikud kristallid või hoopis puidugraanulid, lõhna ei tunne (käsi südamel, olen külalistelt küsinud, eriti kui esmakordselt keegi külla satub, et kas on ingit lõhna, mis näitaks, et meil on loomad), käppadega välja ei kanna ka midagi. Korralikult vahetada ja kast alati ära pesta ja nädala sees junnid välja sõeluda.

Ei, voodisse, saapasse jne ei pissita.Mulle tundub, et see kättemaksuks pissimine ei vasta tõele. Vähemalt meil pole ette tulnud. Isegi kui kord kogemata jäi üks kassidest kauemaks kui 24 t eraldi ruumi kinni(olime ise kodust ära, kasse käis toitmas vanaema ja oli lastetoa ukse kinni lükanud kontrollimata) siis ei pissinud kuskile. Minu pika elu jooksul on mul olnud 7 kassi ja mujale kui liivakasti pole neist ükski pissinud. Küll on haige kass 2 x oksendanud ja seda tuli koristada.
Sõbranna kass pissis mõned korrad vaibale (diagnoositi midagi neerude v põiega, kui ravi sai hakkas taas kasti pissima) ja vaip sai igatahes puhtaks, ei jäänud mingit lõhna.
Lõigatud kasside uriin ei haise ka nii hullusti. Ja palju oleneb ka toidust.

Uksed võivad kinni olla, meil näiteks öösiti kassid magamistubadesse (ei meie ega laste) ei saa, uksed on kinni. Külalistetuppa ja meie magamistuppa ei pääse praktiliselt kunagi. Ka sahvrisse ja pesukööki kasse ei luba. St on müüt, et uksed kõik lahti. Oluline on, kuidas on algusest peale kohe harjutatud. St kohe kui kassipoeg kodus on kindel, kuhu tohib ja kuhu mitte. Mitte et algul magab sinu voodis ja siis ühel päeval arvad, et nüüd välja ja uks kinni.

Kraapimiseks peab kassil algusest peale olema lubatud koht (kraapimispost või laud, kas või lihtsalt õuest toodud jäme puuoks) ja toakassil see sisse harjutada, kus tohib. Mujal keelata (on soovitatud äkilist häält, n plaksutamist või lausa veepritsi, meil piisas keelust “ei- kõss”

Minu kogemused on sinu tuttavate omadest erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paakuv liiv lahendab pissihaisu probleemi, kui kastist iga päev tükid ära korjata. NB! Ei soovita paakuvat betoniiti, sest see võib põhjustada vanemas eas probleeme, tolm jääb käppadele ja kass lakub endale selle sisse, lõpuks on need tükid kassil organismis. Mõningate terviseprobleemide korral kipuvad nad betoniiti/savi sisse sööma ja siis juhtub sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed tahavad lemmiklooma. Kuna koera jalutamine ei ole teostatav, siis nuiavad nüüd kassi.

Esiteks ei tundu kass mulle üldse toaloom olevat. Mingi aja peale hakkab neil katus toas kitsukeses ruumis vangina elamisest sõitma ja siis on nad täiesti ettearvamatud.

Teiseks – kõik räägivad, et kass on puhas loom. Võib-olla enda pesemise osas ongi, aga kassi liivakast on selgelt ebahügeeniline. Nii palju kui mul kassipidajaist tuttavaid on, on neil kasside liivakastid vannitoas ja vannitubade põrandatel on alati kassiliiva. Liivakast siiski paratamatult haiseb, kass kannab käppadega pissist liiva tubadesse, diivanitele jne. See jutt, et pole kassipissi haisu tunda on ikkagi legend, kõigi kassipidajate kodud siiski haisevad, nad ise seda lihtsalt ei tunne. Kellel rohkem, kellel vähem, aga kassipissi lõhn on majas. Või ma eksin?

Lisaks, kassid kipuvad diivaneid kraapima. Samuti on neil oma pahameele väljendamiseks kombeks pissida saapasse, kotti või kusagile väljaspoole oma kasti, sageli ka voodisse. Ka seda olen oma tuttavatelt korduvalt kuulnud. Samas kassipissi haisu ei ole võimalik välja saada, st tuleb asjad minema visata. Ja loota, et kass enam ei pissi? Aga enamasti ikka pissib.

Veel olen kuulnud, et kassid ei salli suletud uksi, kas see siis tähendab, et uksed peavad kõik lahti olema korteris, majas, et kass saaks vabalt ringi liikuda? Muidu hakkab kraapima ja kräunuma.

Ühesõnaga, minu meelest ei ole kass meeldiv loom pidada. Kõige rohkem kardan seda urineerimist elamisse ja kraapimist, pehme mööbli ja vaipade rikkumist jne. Ma ei ole ise kunagi kassi pidanud, need on minu vaatluste tulemused.

Kas kassipidajad võiksid oma seisukohti avalda? Samuti ka muidugi inimesed, kellel on sarnaseid kogemusi kassidega nagu minul?

Üldjuhul on kass ajudega selgroogne, keda on vägagi võimalik õpetada. Kui sa aga tahad lastele mänguasja, siis ole valmis, et äraväntsutatud kass ei pruugi dressuurile alluda.
Minul on eluaeg kassid olnud, ilma on kohe kuidagi tühi olla. Täitsa loogiline, et nendega tuleb tegeleda, neid õpetada, aga millise toaloomaga ei tuleks? (Nojah, närilised on omaette teema).
Arvestama pead muidugi, et tubane kass võib oma paarkümmend aastat sul pereliige olla ja vastutustundliku omanikuna tuleb arvestada kas või näiteks reisimisega: paar päeva kassil üksi olla on ok, edasi enam mitte. Arvesta, et kassid kipuvad vähe jooma ja see on probleem neerudele. Ka tuleb meeles pidada, et stressis kass võib peale muude pahanduste tegemise lõpetada söömise, mis halvimal juhul lõpeb…
Kõigega tuleb arvestada.
Kui selle endale selgeks teed, on pool muret murtud.

Tahtsin küsida, et miks korteris peaksid uksed kinni olema?
Ja miks koeraga ei saa jalutada?

Üldiselt mulle tundub, et oled loomapidamise vastu. Parem ärge võtke siis neid. Lapsed võivad näiteks taimi kasvatada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära vöta. Tundub, et kass teile ei sobi. vöta kalad vöi hiired vöi mis iganes puuriloom.

Ma ei saa sellest reaktsioonist hästi aru. Igati mõistlik ju, et inimene kõik probleemkohad ausalt üle küsib. Ma küll selles kontekstis ei teeks kohe niisugust järeldust teemaalgataja kohta.

Täiendan enda esimest kommentaari ka. Meenus, et mul on tegelikult veel üks kahe kassiga tuttav. Ma pole tal eriti palju külas käinud, seetõttu kohe ei tulnud pähe. Aga niipalju, kui seal käinud olen, siis pole ka kordagi mingit haisu tundnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on kass ajudega selgroogne, keda on vägagi võimalik õpetada. Kui sa aga tahad lastele mänguasja, siis ole valmis, et äraväntsutatud kass ei pruugi dressuurile alluda.

Minul on eluaeg kassid olnud, ilma on kohe kuidagi tühi olla. Täitsa loogiline, et nendega tuleb tegeleda, neid õpetada, aga millise toaloomaga ei tuleks? (Nojah, närilised on omaette teema).

Arvestama pead muidugi, et tubane kass võib oma paarkümmend aastat sul pereliige olla ja vastutustundliku omanikuna tuleb arvestada kas või näiteks reisimisega: paar päeva kassil üksi olla on ok, edasi enam mitte. Arvesta, et kassid kipuvad vähe jooma ja see on probleem neerudele. Ka tuleb meeles pidada, et stressis kass võib peale muude pahanduste tegemise lõpetada söömise, mis halvimal juhul lõpeb…

Kõigega tuleb arvestada.

Kui selle endale selgeks teed, on pool muret murtud.

Tahtsin küsida, et miks korteris peaksid uksed kinni olema?

Ja miks koeraga ei saa jalutada?

Üldiselt mulle tundub, et oled loomapidamise vastu. Parem ärge võtke siis neid. Lapsed võivad näiteks taimi kasvatada.

Koeraga tegelemiseks (jalutamiseks) lihtsalt ei ole aega.
Meil on harjumus selline, et igaüks paneb oma toa ukse kinni – nii päeval soovi korral, kui ka öösel. Öösel magavad kõik suletud ustega. Kassi puhul selline lahendus ilmselt ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin kõik need väited ükshaaval ümber lükata, aga milleks? Põhiline on see, et sina ei peaks kassi võtma, sa ei saa neist aru ja sa ei ole kassiinimene. Üldse ei tasu laste nõudmisel loomi võtta, see on täiskasvanu otsus ja vastutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin kõik need väited ükshaaval ümber lükata, aga milleks? Põhiline on see, et sina ei peaks kassi võtma, sa ei saa neist aru ja sa ei ole kassiinimene. Üldse ei tasu laste nõudmisel loomi võtta, see on täiskasvanu otsus ja vastutus.

Sa ei saa ju kuidagi ümber lükata minu väiteid, mis baseeruvad minu kogemustel. Sa saad vaid oma kogemustele tuginedes avaldada isiklikku arvamust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ju kuidagi ümber lükata minu väiteid, mis baseeruvad minu kogemustel. Sa saad vaid oma kogemustele tuginedes avaldada isiklikku arvamust.

ok, sõnastasin valesti

Please wait...
Postitas:
kitah

kui KÕIK uksed on kinni ja mitte ainult magamise ajal, siis on see kassi jaoks probleem tõesti. kass ei taha olla üksi jäetud, kui pererahvas on kodus. mul vanematel oli ka kas, keda üldse tuppa ei lastud, kellega ei tegeletud, ja silmnähtavalt oli loomake stressis, suhtlemisnäljas ja kuri, kippus vahel hammustama. algul hammustas mind ka, aga ma suhtlesin temaga ja nii, rääkisin sõbralikult, ja siis ta enam ei hammustanud mind ja poksis isegi peaga, mis on armastuse märk kassidel. loomake oli niivõrd tänulik, et keegi temaga tegeles ja oli, aga tema kahjuks ma käisin seal harva, ja kuna endal oli ka juba kolm kassi, siis nad muidugi enda oma mulle ei andnud. milleks ta neil oli, ei tea, vend tõi, aga keegi teda tegelikult ei tahtnud.
niiet kui teil igaüks ainult omas urus istub ja kass ei saa teie vahet käia (et sinu magamistuppa ei lasta, see on ok), siis tõesti pole teil kassi vaja. see ei ole mängukaru, et natuke solgutad ja paned riiulisse, kui ei taha, ja unustad ta sinna päevadeks.
ja et kass äraolekul kuhugi ei pissiks ega koju tulles sul nägu täis ei sõimaks, tuleb talle öelda, et vat sa lähed nüüd ära ja ülehomme tuled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka ohtralt kahtlusi kassi võtmise osas (koera osas muidugi veel rohkem, kuna koer tahab tegelikult rohkem tööd ja hoolitsust, jalutamine on vaid üks pisike osa sellest), siis teadjamad tuttavad soovitasid võtta kassi turvakodust. Nad pidavat seal juba kassi iseloomu kohta üht-teist teadma ja jagavat seda lahkesti ka uute potentsiaalsete omanikega. Samuti on võimalik kass neile tagastada, kui tuleb välja, et siiski ei sobi.
Samas kui juba eos ikka väga vastu oled ja ainult negatiivset näed, siis pole sellisel proovimiselgi mingit mõtet.
Kõik sinu nimetatud probleemid võivad kaasneda, aga võivad ka mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on viimased 20 aastat kassid olnud. hetkel on 5 kassi ja koer( pere on ka, ei ole ainult crazy cat lady).

kassi liivakast on tõesti vannitoas. liiva maas ei ole, kuna pühin ära ja liivakasti tühjendan ka kohe, kui kassid häda teevad. mõnikord, kui keegi kastist mööda laseb, on must küll aga saab ju ära koristada. kassipissi lõhna kodus ei ole, kõik kassid on kastreeritud- ei märgista niisama . diivanit vahel kraabivad aga mul on neile ka kraapimispuud ja enamus aja nad ikka kraabivad seda.
karvu ajavad ka, süüa tahavad ka, karvad on diivanil, voodis, riietel.

Mina olen loomaarmastaja ja minule on mu kassid kallimad, kui karvad ja mõni väljatõmmatud niit diivanil. ma leian, et kui sa juba praegu küsid nii veidraid asju siin, siis ilmselgelt sulle sobiks lemmikuks kala v hamster, kes istub oma kindlas kohas ja suurt segadust ei tee.

Please wait...
Postitas:
kitah

ei mis nad veidrad on, täitsa õiged ja õigustatud küsimused inimeselt, kes seni pole kasse pidanud. ja hea ongi, et küsib ja selgub, et pole kassiinimene, siis pole pärast oigamist, et nädsa, võtsime lastele kassi ja selgub, et üldse ei sobi see tegelane meile, st eeskätt perenaisele. on jälle loodetavasti üks stressis perenaine ja stressis kass vähem. tõesti, siin on 200 % reegel, et kui kahtled, jäta tegemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu parimal sõbrannal on kass – käsi südamel – tema maja ei haise kassipissi järgi. Kass on steriliseeritud, võibolla käitub teisiti kui sigimisvõimeline loom. Kraapimiseks on kraapimispuud – mööbel ei ole kraabitud, tapeedid seinast maas, kardinad ribadeks jne.
Ukse/akna taga ka ei kriibi – kui tahab sisse/välja, siis näub tasakesi.
Võibolla kasse on erineva iseloomuga, mõned on tõesti nagu hävituspataljon. Aga eks oleneb palju ka omaniku korraarmastusest – selge, et tuleb kastis liiva vahetada ja üldiselt ka kodu koristada (põrandaid pühkida, pehmet mööblit puhastada), aga seda teevad ju kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt sama arvamus – kui ei ole kassiinimene, siis ära võta. Sinu väljatoodud murekohad sõltuvad kõik puhtalt looma iseloomust, siin pole ühtset joont. Mul on olnud nii nende probleemidega kui ka probleemideta kasse. Aga kui juba mingi tõrge sees on, siis unusta parem see mõte, sest sa ei tea kunagi, milliseks su kass kujuneb. Võib-olla saavad kõik su hirmud teoks.
Minul ka nt koera jaoks poleks aega, närilised krabistavad öösel ja puur kipub haisema ning eluiga on neil vist ka üsna lühike, linde ammugi ei tahaks. Peale kasside oleks nõus võtma ainult mingi terraariumilooma, nt panterkameeleoneid olen alati imetlenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul ei ole mingit kogemust. Sul on ainult ja ainult EELARVAMUSED ja tegelikult ka ilmselt kassipõlgus istub sügaval sinu hinges.
Ma kui kauaaegne kassifänn ja mitme kassi omanik ütlen sulle sedasama mis sinu tsiteeritud kägu: palun ära võta kassi. See loom saab sinu kodus olema õnnetu ja vaata – siis ta just pissibki su saabastesse. Ja käekotti. Ja voodisse. Ja diivanile. Seda sa ju ometi ei sooviks? Siis PALUN ära võta kassi.
Sinu teemaalgatusest on igast reast tunda, kuidas sa kasse vihkad ja põlgad, alavääristad, mõnitad. Mitte otsesõnu, aga kaudselt, vargsi, ridade vahelt. Kassiinimene tunneb selle kohe ära, ilmeksimatult. Kass on sinu jaoks liiga intelligentne, liiga keerukas, liiga tark loom. Sinu südames ei ole kassi jaoks kohta ja kas sa arvad, et ta sellest aru ei saa? Oi kuidas saab ja sina oled see, kes selles sõjas alla jääb (enne kui see lõpeb varjupaika viimise või süstiga).
Tõepoolest, võta lastele akvaariumikalad või siis ehk mõni üleskeeratav kass, neid viimaseid saab näiteks AliExpressist.
Edu siis elus õigete valikute tegemisel. Mänguasjad olgu ikka elutud, eks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen pidanud kasse, koeri, rotte, hamstreid, kalu. Kass on minule kõige hingelähedasem loom. Vahepeal oli koer, aga sai õnnetult surma ja rohkem enam koeri ei võta (ei olnud küll minu süü, aga see selleks). Kui sa tunned, et ei ole kassiinimene – ära võta. Kass on jube tark loom ja saab aru, kes teda ei salli.
Ok – minu kassid ei ole kunagi kuhugi mujale pissinud, kui liivakasti v.a. isane kass enne kastreerimist.. Liiva tuleb hoolikalt vahetada, siis ei hakka haisema. –
Kassid, kui saavad 2-aastaseks – magavad 20 tundi päevas ja need 4 tundi, mis kulub söömisele, eneselakkumisele ning mööda tube traavimisele – kannatad ära. Uksi lahti ei ole nad teinud, magame just kinniste ustega – kuna muidu võtab kass öösel varvastest kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koeraga tegelemiseks (jalutamiseks) lihtsalt ei ole aega.
Meil on harjumus selline, et igaüks paneb oma toa ukse kinni – nii päeval soovi korral, kui ka öösel. Öösel magavad kõik suletud ustega. Kassi puhul selline lahendus ilmselt ei sobi.

Loomulikult igal perel omad harjumused. Mina lihtsalt ei mõista niisugust isolatsiooni, et igaüks tiksub kuskil oma kastis ja kokku saadakse nagu tööl koosoleku ajaks. Meil vaid paar ust kodus ongi ja neist paaristki paari enamasti ei kasuta. Meeldub liikumine, avarus, õhk. Kinnises ruumis magan ainult hotellis ja/ või külas. Seevastu mu õe pere on samasugune, kes kõik uksed kinni paneb. Harjumuse asi, eks😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaaegu kõik minu tuttavad peavad kasse ja ausalt- mitte kellelgi neist pole elamises mitte mingit pissilõhna. Tänapäeva liivad on niivõrd niiskust imavad ja kui kasti korralikult puhastada, on igasugune hais välistatud. Ka minu enda elamine ei haise- võin selle peale mürki võtta. Mina ei soovita sul siiski kassi võtta, sest sinu jutust kumab välja negatiivne suhtumine kasside suhtes. Kassid on võrratud- las nad elavad kodudes, kus nad on armastatud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult igal perel omad harjumused. Mina lihtsalt ei mõista niisugust isolatsiooni, et igaüks tiksub kuskil oma kastis ja kokku saadakse nagu tööl koosoleku ajaks.

Aga aktsepteeri siis nende teiste perede harjumusi, miks sa neile selliseid negatiivse alatooniga hinnanguid annad (isolatsioonis, tiksub omas kastis, nagu koosolekul). Et on küll igaühel omad harjumused, aga need minu omad on ikka paremad, eks 😉. Teemaalgataja polnud sinu tsiteeritud kommentaaris kuidagi hinnanguline nende suhtes, kes uksi ei sulge, vaid täiesti neutraalselt kirjeldas, kuidas neil on.

Läks teemast välja, vabandust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu teemaalgatusest on igast reast tunda, kuidas sa kasse vihkad ja põlgad, alavääristad, mõnitad. Mitte otsesõnu, aga kaudselt, vargsi, ridade vahelt. Kassiinimene tunneb selle kohe ära, ilmeksimatult. Kass on sinu jaoks liiga intelligentne, liiga keerukas, liiga tark loom. Sinu südames ei ole kassi jaoks kohta ja kas sa arvad, et ta sellest aru ei saa? Oi kuidas saab ja sina oled see, kes selles sõjas alla jääb (enne kui see lõpeb varjupaika viimise või süstiga).

Sa ei tunne inimest üldse, aga juba kargad talle näkku ja süüdistad seitsmes surmapatus! Vihkamine, põlgamine, alavääristamine, mõnitamine, lisaks on küsija loll ja ebaintelligentne ning lihtsameelne.
Sa ise oled päris sassi läinud oma kassiarmastuses ja agressiivses kaitsmises ka seal kus polegi vaja kedagi kaitsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on emane kass 2,5a, steriliseeritud, elame eramajas
Võtsime talvel ning esimesed 6 kuud oli toakass. Siis oli pissiprobleem tõsine. Ikka lasi nurkadesse (aga kakas oma vanni). Mõtlesime, et väike veel, ok.
Siis hakkasime välja laskma regulaarselt, pissiprobleem vähenes tasapisi. Nüüd, nii üle poole aasta ei ole nurkadesse lasknud aga tahab ka väga palju õues olla..(kui oleks toakassiks jäänud, mine tea, äkki olekski tuppa laskma jäänudki)

Diivanid kraapis ära mitmest kohast – siiani kraabib aeg ajalt. No ei taha ta seda kraapimispuud ja ei võta õppust – kuigi olen väga palju proovinud. Nüüdseks käega löönud..
Suletud uksed teeb ise lahti (hüppab lingile). Kui on lukus, siis kolistab ja hüppab päris kaua.
Lapsesõbralik (ega ka väga inimsõbralik)pole. St, ei tule ise sülle ja lihtsalt põgeneb lapse eest. (ses mõttes oleks koer lastele palju vahvam)

Ahjaa, ükskord kui 8 aastane sugulane külla tuli, siis nii sittus kui kuses järgm päev voodisse kus laps oli maganud. Ma ehmatasin täitsa ära, madratsi ja teki viskasin ära – ei saanud seda haisu välja sealt. Ptüi-ptüi-ptüi enam ta seda teinud pole.

Kodus muidu pissilõhna pole, v.a ühes külalistetoas mida ta reostas…seal ilmselt parketi vahele imbunud.

Meeldib küünte ja hammastega jalga kinni hüpata :S Päris valusasti vahest…

Ma ei kahetse, et kass sai võetud aga eks kass on kah nagu loterii…et millise iseloomuga satub. Kuuldavasti on mõned väga probleemsed, osadega pole mingit muret.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiva laialivedamise vastu aitab hästi pikema karvaga väike vaip, kui see asetada liivakasti ette. Liiv jääb sinna sisse ja mujale seda ei satu. Soovitavalt heledamat tooni, siis ei paista liivaosakesed vaibalt kohe silma. Müüakse ka spetsiaalseid vaipu loomapoodides, aga asja ajab ära ka mõni “ruumilisem” vannitoavaip. : )

Please wait...
Postitas:
Kägu

liiva ajab küll laiali. mitte massiliselt, aga siiski natuke. ei haise absoluutselt, tuleb sobiv liiv osta. uksi hoiame vajaduse korral kinni, pole probleemi. pissinud pole kass oma pika elu jooksul kusagile mujale kui oma kasti. diivanit ei kraabi, vaipa on kraapinud, aga mitte palju. ära on kraapinud puidust akna ääre.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei tunne inimest üldse, aga juba kargad talle näkku ja süüdistad seitsmes surmapatus! Vihkamine, põlgamine, alavääristamine, mõnitamine, lisaks on küsija loll ja ebaintelligentne ning lihtsameelne.
Sa ise oled päris sassi läinud oma kassiarmastuses ja agressiivses kaitsmises ka seal kus polegi vaja kedagi kaitsta.

Minu arvates on teemaalgataja see, kes süüdistab kasse seitsmes surmapatus, tundmata neid üldse. Ja varjupaigas töötamise ajal olen neid KODUST toodud kiisusid näinud, need kodud on just need, kust saab alguse teemaalgataja tulevase õnnetu kassi saaga. Kus kass on võetud vastu tahtmist, eelarvamustega, kellegi (lapse) nuiamise tagajärjel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on teemaalgataja see, kes süüdistab kasse seitsmes surmapatus, tundmata neid üldse. Ja varjupaigas töötamise ajal olen neid KODUST toodud kiisusid näinud, need kodud on just need, kust saab alguse teemaalgataja tulevase õnnetu kassi saaga. Kus kass on võetud vastu tahtmist, eelarvamustega, kellegi (lapse) nuiamise tagajärjel.

seda ma arvasin, et oled kas hoiukodu või varjupaigas töötanud. Teemaalgataja on just õigesti teinud ja küsib enne võtmist võimalikke raskusi, tuntavalt ei ole ta kassiinimene. Väga hea, et ta kahtleb kassipidamises enne kui midagi on juhtunud. Sellepärast pole veel õigust kellegi nägu täissõimata, et sul on teistega halvad kogemused. Kõik ei armastagi kasse, mis teha. Ise olen ka puhas koerainimene ja kassisuhtluses piirdun võõraste kasside silitamisega nende kodudes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda ma arvasin, et oled kas hoiukodu või varjupaigas töötanud. Teemaalgataja on just õigesti teinud ja küsib enne võtmist võimalikke raskusi, tuntavalt ei ole ta kassiinimene. Väga hea, et ta kahtleb kassipidamises enne kui midagi on juhtunud. Sellepärast pole veel õigust kellegi nägu täissõimata, et sul on teistega halvad kogemused. Kõik ei armastagi kasse, mis teha. Ise olen ka puhas koerainimene ja kassisuhtluses piirdun võõraste kasside silitamisega nende kodudes.

Mind ei huvita, kas ta armastab kasse või mitte, aga teema on sellest, et on reaalne oht, et mõni süütu kass satub sellise küüsi, nagu see teemaalgatus näitab. See ajab mind ärevile jah, ei ole neid õnnetuid loomi juurde vaja. Täiskasvanud inimene peaks ise aru saama, et ta ei peaks võtma looma, kellesse ta juba ette niimoodi suhtub.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Esileht Hobinurk Küsimusi kasside kohta