Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimusi kristlastele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Teema: Küsimusi kristlastele

Postitas:
Mutsamamma

RE: Küsimusi kristlastele

huvitav, et siinsed islamivastased unustavad sujuvalt ära kristluse hirmuteod läbi ajaloo. pole üks teisest parem ühtegi, mis sest, et kristlus on nüüdseks \”maha rahunenud\”. neid sekte ja fanaatikuid, kelle juured on algselt olnud kristluses, on samuti palju.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat][/i] Tõlkevead. \”Kristlaste\” asemel kasutatakse araabiakeelses koraanis sõna \”nasara\”. Teistest värssidest lahti kooruva info põhja võib arvata, et tegu oli ammusel ajal eksisteerinud juutide sektiga. Auuliyaa, mis ekslikult \”sõbraks\” on tõlgitud, tähendab hoopis \”kaitsja, valitseja, juht\”. See värss ütleb pmst seda, et sinu kohustuseks on valitseda ja kaitsta enda elufilosoofiat. Ära looda, et teised inimesed või inimgrupid, kellega sinu uskumused totaalselt vastuollu lähevad, islamit kaitsevad. Tegu täiesti loogilise ütlusega.

[/i] Vaata minu eelmist postitust. Seletasin üsna täpselt, miks koraan ja islam sektimoslemite tegude eest ei vastuta. Saudi-Araabias ei järgita koraanil, AINULT koraanil põhinevat islamit, vaid salafi sunniitlust.

Kui sulle sobib, siis vastaksin parema meelega ülejäänud postitusele veidi hiljem. Mul algab tööaeg varsti :)[/tsitaat]
Tõemeeli väidad, et oskad araabia keelt paremini kui Haljand Udam? Mille kuradi pärast sa siis ei kirjuta uut ja õiget koraani tõlget?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav, et siinsed islamivastased unustavad sujuvalt ära kristluse hirmuteod läbi ajaloo. pole üks teisest parem ühtegi, mis sest, et kristlus on nüüdseks \”maha rahunenud\”. neid sekte ja fanaatikuid, kelle juured on algselt olnud kristluses, on samuti palju.[/tsitaat]

Kui Savisaar koksab mõne reformika maha ja väidab, et teeb seda vasakpoolse maailmavaate nimel eesmärgiga maailm päästa, siis arvad, et see on vasakpoolsuse hirmutegu?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See on väga mugav seisukoht, et võtad piiblist välja just selle osa mis hetkel vaja on ja ütled et see vastab üks-ühele tõele ja kõik ülejäänu ei peagi tõele vastama, see on rohkem nagu \”Eesti Rahva Muinasjutud\” – ainult loetavuse huvides siia juurde pandud. Siis järgmine kord võtad uue osa ja kuulutad kõik muu mõistujutuks.
Ainult et kes see tarkpea on, kes ütleb mis just parasjagu tõeks tuleb lugeda?[/tsitaat]
Õigeusukirikus ongi, vastupidi, see uba, et kellelgi pole lubatud sealt omapäi midagi välja võtta vmt. Tervele piiblikaanonile kehtib Kiriku seisukoht. Take it or leave it. Kirik ise on selle kaanoni koostanud ja kirik seda ka tõlgendab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav, et siinsed islamivastased unustavad sujuvalt ära kristluse hirmuteod läbi ajaloo. pole üks teisest parem ühtegi, mis sest, et kristlus on nüüdseks \”maha rahunenud\”. neid sekte ja fanaatikuid, kelle juured on algselt olnud kristluses, on samuti palju.[/tsitaat]
Vahemärkusena olgu öeldud, et mina näiteks ei ole ühegi usu vastane. Ma leian, et iga inimene peaks tegelema iseenda sisse vaatamisega ja jätma igaühele vabaduse uskuda nagu too heaks arvab. Õigeusklikuna usun, et Jumal teeb ju sedasama.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav, et siinsed islamivastased unustavad sujuvalt ära kristluse hirmuteod läbi ajaloo. pole üks teisest parem ühtegi, mis sest, et kristlus on nüüdseks \”maha rahunenud\”. neid sekte ja fanaatikuid, kelle juured on algselt olnud kristluses, on samuti palju.[/tsitaat]Kristlus ei ole sugugi maha rahunenud. Kristlikke fundamentaliste on tänagi väga palju. Üks näiteks soovib hetkel maailma võimsama riigi presidendiks saada. Samas ta usub, et tema religioosse sekti pea vestleb iga päev jumalaga. Kuidas saavad terve mõistusega inimesed anda tohutu võimu sellisele ebausklikule lollpeale???
See on ju sama hea kui anda ahvile käsigranaat.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

Kui Savisaar koksab mõne reformika maha ja väidab, et teeb seda vasakpoolse maailmavaate nimel eesmärgiga maailm päästa, siis arvad, et see on vasakpoolsuse hirmutegu?[/tsitaat]Savisaar ei ole hea näide, sest ta pole mingi vasakpoolne. Ta on lihtsalt populist.
Aga näiteks Lenini, Mao või Stalini tegude kohta ei suuda vist keegi väita, et need polnud vasakpoolsete hirmuteod.
Kõige peamine asi, mille järgi saab vahet teha – see on ülejäänud sama suuna, religiooni jne liikmete suhtumine juhtunusse. Kui juhtus 9/11, siis mina küll ei näinud kusagil maailmas kurbade nägudega moslemeid, igal pool tantsiti ja rõõmustati ja põletati usa lippe. Mitte üks moslem ei mõistnud hukka neid terroriste, kes väitsid end tegutsevat islami nimel, mitte üks moslem ei öelnud, et see pole nii.
Huvitav, miks?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigeusukirikus ongi, vastupidi, see uba, et kellelgi pole lubatud sealt omapäi midagi välja võtta vmt. Tervele piiblikaanonile kehtib Kiriku seisukoht. Take it or leave it. Kirik ise on selle kaanoni koostanud ja kirik seda ka tõlgendab. [/tsitaat]Kuidas kirik jumalaga seotud on?

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
Savisaar ei ole hea näide, sest ta pole mingi vasakpoolne. Ta on lihtsalt populist.
Aga näiteks Lenini, Mao või Stalini tegude kohta ei suuda vist keegi väita, et need polnud vasakpoolsete hirmuteod.
Kõige peamine asi, mille järgi saab vahet teha – see on ülejäänud sama suuna, religiooni jne liikmete suhtumine juhtunusse. Kui juhtus 9/11, siis mina küll ei näinud kusagil maailmas kurbade nägudega moslemeid, igal pool tantsiti ja rõõmustati ja põletati usa lippe. Mitte üks moslem ei mõistnud hukka neid terroriste, kes väitsid end tegutsevat islami nimel, mitte üks moslem ei öelnud, et see pole nii.
Huvitav, miks?[/tsitaat]
see, millest sa räägid, on meedia tavapärane töö. kurvastavad või kaasatundvad moslemid ei kuulu kuvandisse, seega näidatakse teistsuguseid, mis kuuluvad. keegi meie televaatajatest ei tea, kes need juubeldajad olid, kui palju oli nendele kaasa elajaid ja mille üle nad tegelikult juubeldasid. keegi tark inimene on kunagi kirjutanud analüüsi teemal, kuidas maailmapoliitikas on jõujooned muutunud peale idabloki ja nl kokkuvarisemist. tuli uus vaenlane leida, sest kaua sa ikka omaette muskleid pingutad, tahaks kellelegi ju tappa anda ja üldse võiks ju ikka olla mõni kotivana, kellega lapsi (loe: reakodanikke) hirmutada.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Savisaar ei ole hea näide, sest ta pole mingi vasakpoolne. Ta on lihtsalt populist.
Huvitav, miks?[/tsitaat]

Ma tõin just nimelt näiteks Savisaare. Et käod aru saaks, et iga mees, kes väidab end tegutsevat kristluse nimel – pole kristlane, vaid kasutab kristlust lihtsalt oma isklike ambitsioonide elluviimiseks. Sama tegid tegelikult ka Mao ja Stalin jne. Selleks, et väita, et need teod olid vasakpoolsuse hüvanguks, tuleb siiski teada, mida vasakpoolsus (või minu pärast kommunism) tegelikult tähendab.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kedagi üllatab, et piiblis on tänapäeva mõistes perversseid lugusid? Alustame kas või sellest, et esimesed inimesed olid aadam ja eeva. Ja kust tekkisid kõik ülejäänud inimesed? No vot. Piibli on kirjutanud inimesed ja see kujutab suures osas juudi rahava ajalugu. Ju need linnad siis ära hävinesid ja see soolasamba lugu on lihtsalt õpetlik lugu, et kui liiga kaua katastroofe vahtima ja mökutama jääda, siis võid ise ka maha kärvata. Või jälle metafoorilisemalt mõelda, siis, kui kogu aeg minevikku vahid jääb tulevik tulemata. No ja see isakepp oli ikka järglaste saamiseks ju. Ega meile ei meeldi sellele mõelda, aga karta on, et leiaks igasugu äärmuslikke näiteid järglaste saamise nimel intsestist ka eesti rahva ajaloost.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat][/i] Tõlkevead. \”Kristlaste\” asemel kasutatakse araabiakeelses koraanis sõna \”nasara\”. Teistest värssidest lahti kooruva info põhja võib arvata, et tegu oli ammusel ajal eksisteerinud juutide sektiga. Auuliyaa, mis ekslikult \”sõbraks\” on tõlgitud, tähendab hoopis \”kaitsja, valitseja, juht\”. See värss ütleb pmst seda, et sinu kohustuseks on valitseda ja kaitsta enda elufilosoofiat. Ära looda, et teised inimesed või inimgrupid, kellega sinu uskumused totaalselt vastuollu lähevad, islamit kaitsevad. Tegu täiesti loogilise ütlusega.

[/i] Vaata minu eelmist postitust. Seletasin üsna täpselt, miks koraan ja islam sektimoslemite tegude eest ei vastuta. Saudi-Araabias ei järgita koraanil, AINULT koraanil põhinevat islamit, vaid salafi sunniitlust.

Kui sulle sobib, siis vastaksin parema meelega ülejäänud postitusele veidi hiljem. Mul algab tööaeg varsti :)[/tsitaat]

tüüpiline moslem, käänab ja väänab iga mõtte täpselt selliseks, nagu talle kasulik, ükskõik kui otsesõnu ka midagi öeldud ei oleks! häbi, et eestlane selliseks saanud on!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma tõin just nimelt näiteks Savisaare. Et käod aru saaks, et iga mees, kes väidab end tegutsevat kristluse nimel – pole kristlane, vaid kasutab kristlust lihtsalt oma isklike abmitsioonide elluviimiseks. Sama tegid tegelikult ka Mao ja Stalin jne. Selleks, et väita, et need teod olid vasakpoolsuse hüvanguks, tuleb siiski teada, mida vasakpoolsus (või minu pärast kommunism) tegelikult tähendab.[/tsitaat]Kui inimene väidab, et ta tegutseb kristluse heaks ja enamus kristlasi tema tegevuse heaks kiidab, siis võib vabalt öelda, et ta tegutses kristluse heaks. Kui enamik kristlasi on vastu ja protesteerib, siis on ju selge, et ta ei tegutsenud nende nimel.

Please wait...

Postitas:
Kägu

see, millest sa räägid, on meedia tavapärane töö. kurvastavad või kaasatundvad moslemid ei kuulu kuvandisse, seega näidatakse teistsuguseid, mis kuuluvad. keegi meie televaatajatest ei tea, kes need juubeldajad olid, kui palju oli nendele kaasa elajaid ja mille üle nad tegelikult juubeldasid. keegi tark inimene on kunagi kirjutanud analüüsi teemal, kuidas maailmapoliitikas on jõujooned muutunud peale idabloki ja nl kokkuvarisemist. tuli uus vaenlane leida, sest kaua sa ikka omaette muskleid pingutad, tahaks kellelegi ju tappa anda ja üldse võiks ju ikka olla mõni kotivana, kellega lapsi (loe: reakodanikke) hirmutada.[/tsitaat]Ma millegipärast arvan, et kui kuskil maailma nurgas oleks toimunud massiivne moslemite meeleavaldus 9/11 terrori vastu, siis kindlasti poleks seda maha vaikitud. Aga sellist polnud. Tänase päevani on Osama moslemite jaoks siiski valdavalt kangelane.

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

tüüpiline moslem, käänab ja väänab iga mõtte täpselt selliseks, nagu talle kasulik, ükskõik kui otsesõnu ka midagi öeldud ei oleks! häbi, et eestlane selliseks saanud on!!![/tsitaat]
kui paljusid sa tead, et tead öelda \”tüüpiline\”? kas sellised mõtted valdavad sind alati, kui keegi selgitab sulle sinu arvamusest erinevat seisukohta, arusaamu, maailmavaadet?

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

Ma millegipärast arvan, et kui kuskil maailma nurgas oleks toimunud massiivne moslemite meeleavaldus 9/11 terrori vastu, siis kindlasti poleks seda maha vaikitud. Aga sellist polnud. Tänase päevani on Osama moslemite jaoks siiski valdavalt kangelane. [/tsitaat]
ma ei mäleta, et eestlased oleksid massiliselt meelt avaldanud nt beslani tragöödia puhul. kas võib väita, et ka eestlased toetavad tsetseenia terroriste, kes tapavad vene koolilapsi?

Please wait...

Postitas:
Kägu

kui paljusid sa tead, et tead öelda \”tüüpiline\”? kas sellised mõtted valdavad sind alati, kui keegi selgitab sulle sinu arvamusest erinevat seisukohta, arusaamu, maailmavaadet?[/tsitaat]Väga harvadel inimestel jätkub ülbust väita, et Haljand Udami koraanitõlge on vigane;D

Please wait...

Postitas:
piibeluht

Huvitav, miks?[/tsitaat]

kas sa viibisid 9/11 ajal mõnes islamiriigis või olid koos islami usulistega? kuidas sa saad midagi nii absoluutset väita selle põhjal, mida sa telekast vaatad või lehest loed? kas sa tõesti arvad, et need rõõmustavate moslemite klipid ei olnud meelega otsitud või meelega eetrisse lastud?

Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

Väga harvadel inimestel jätkub ülbust väita, et Haljand Udami koraanitõlge on vigane;D[/tsitaat]
nojah. kes vähegi on kokku puutunud keeruliste ja/või tundlike tekstide tõlkimisega, teab väga hästi, kui varjundirikas ja seetõttu riukalik võib olla keel, eriti arhailine keel, mille igal sõnal on sajanditepikkune tähendusnüansside kiht. tõlkijad kemplevad vale ja õige teemadel nii et suled lendavad ja eriarvamusele jäädakse ikkagi. nii et mina küll ei pea ülbuseks, kui keegi julgeb kasvõi maestro enda töös kahelda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et kui kuskil maailma nurgas oleks toimunud massiivne moslemite meeleavaldus 9/11 terrori vastu, siis kindlasti poleks seda maha vaikitud. Aga sellist polnud. Tänase päevani on Osama moslemite jaoks siiski valdavalt kangelane. [/tsitaat]

Ja see, kui moslemid oma pahategude sooritamisel tunnistavad, et teevad seda islami nimel, aga jätkavad tänapäevalgi süütute inimeste massilist hävitamist, teeb neist automatselt kohe paremad inimesed, kui kristlased. Kummaline arusaam.
Mina nimetaksin seda eriti küüniliseks, julmaks ja rumalaks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei mäleta, et eestlased oleksid massiliselt meelt avaldanud beslani tragöödia puhul. kas võib väita, et ka eestlased toetavad tsetseenia terroriste, kes tapavad vene koolilapsi?[/tsitaat]Ma olen täiesti kindel, et kui Beslani tragöödia taga oleks olnud keegi eestlane, kes oleks väitnud, et teeb seda Eesti ja eestlaste hüvangu nimel, siis oleks sa Eestis näinud massilisi meeleavaldusi, mis oleks selle koheselt ja jäigalt ümber lükanud.

Kujutle näiteks, et peale Breiviki mõrvasid oleks tänavatele ilmunud rõõmustav rahvahulk. Siis oleks saanud öelda, et need kuritööd tehti norra rahva nimel. Läks teisiti. Kogu norra oli leinas. Mitte keegi ei ütle, et \”norralased on terroristid\”, kuigi vähemalt üks neist on. Aga kõik teised distantseerisid ennast sellest jamast.
Moslemimaailmas ma midagi analoogilist ei näe.

Please wait...

Postitas:
piibeluht

tüüpiline moslem, käänab ja väänab iga mõtte täpselt selliseks, nagu talle kasulik, ükskõik kui otsesõnu ka midagi öeldud ei oleks! häbi, et eestlane selliseks saanud on!!![/tsitaat]

see on täiesti inimlik ja tavaline omadus kõikide inimgruppide hulgas. ükski moslem ei ole selles osas kuidagi hullem, kui sina või mina või tema või nemad.

Please wait...

Postitas:
piibeluht

Kujutle näiteks, et peale Breiviki mõrvasid oleks tänavatele ilmunud rõõmustav rahvahulk. Siis oleks saanud öelda, et need kuritööd tehti norra rahva nimel. Läks teisiti. Kogu norra oli leinas. Mitte keegi ei ütle, et \”norralased on terroristid\”, kuigi vähemalt üks neist on. Aga kõik teised distantseerisid ennast sellest jamast.
Moslemimaailmas ma midagi analoogilist ei näe. [/tsitaat]

need moslemid, keda sa telekas näed USA lippe põletamas ja juubeldamas, ei ole inimene tänavalt. täpselt sama, mida sa näed Moskvas Eesti saatkonna juures, kui seal mingi pikett toimub. need on kaamera ette aetud fanaatikud ja jüngrid, kes pannakse \”tsirkust\” tegema.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]piibeluht kirjutas:[/small]

need moslemid, keda sa telekas näed USA lippe põletamas ja juubeldamas, ei ole inimene tänavalt. täpselt sama, mida sa näed Moskvas Eesti saatkonna juures, kui seal mingi pikett toimub. need on kaamera ette aetud fanaatikud ja jüngrid, kes pannakse \”tsirkust\” tegema.

[/tsitaat]Igatahes ma ei näe kunagi mingeid kurvastavaid moslemeid. Olen ka ise päris palju ringi rännanud islamimaades ja üsna võimatu on leida sellist inimest, kes oleks selgelt 9/11 vastu või arvaks, et seda ei tehtud islami nimel. Nii et jah, kahjuks tuleb teha järeldus, et enamus moslemeid toetab islamiterrorismi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

nojah. kes vähegi on kokku puutunud keeruliste ja/või tundlike tekstide tõlkimisega, teab väga hästi, kui varjundirikas ja seetõttu riukalik võib olla keel, eriti arhailine keel, mille igal sõnal on sajanditepikkune tähendusnüansside kiht. tõlkijad kemplevad vale ja õige teemadel nii et suled lendavad ja eriarvamusele jäädakse ikkagi. nii et mina küll ei pea ülbuseks, kui keegi julgeb kasvõi maestro enda töös kahelda.[/tsitaat]Millegipärast mitte ükski euroopa keeltesse tõlgitu koraan ei toeta selle isehakanud \”filoloogi\” versiooni;D

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen, et usu, just islami, teemadel on meedia suure töö ära teinud…inimesed ei mõtle enam oma peaga. Meedia paneb kokku 2 erinevat pilti ilma ühegi seletuseta ja me teeme peast järeldusi nagu see oleks 2 pluss 2. Nt India meed ja 9/11, araabia mees ja plahvatus. Need, kes automaatselt arvavad, et araablane käibki igapäevaselt pommivöö ümber kõhu ja silitab nuppu, peaks veidikenegi oma peaksesega mõtlema. Terrorism on illusioon, et tagada lõputu sõda, mis omakorda hoia raha ringluses. Ärge olge naiivsed palun. Roosade prillide aeg on ammuilma läbi. Lehti lugege rohkem nagu meelelahutseks..loeb see, millest ei kirjutata.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma loen, et usu, just islami, teemadel on meedia suure töö ära teinud…inimesed ei mõtle enam oma peaga. Meedia paneb kokku 2 erinevat pilti ilma ühegi seletuseta ja me teeme peast järeldusi nagu see oleks 2 pluss 2. Nt India meed ja 9/11, araabia mees ja plahvatus. Need, kes automaatselt arvavad, et araablane käibki igapäevaselt pommivöö ümber kõhu ja silitab nuppu, peaks veidikenegi oma peaksesega mõtlema. Terrorism on illusioon, et tagada lõputu sõda, mis omakorda hoia raha ringluses. Ärge olge naiivsed palun. Roosade prillide aeg on ammuilma läbi. Lehti lugege rohkem nagu meelelahutseks..loeb see, millest ei kirjutata.[/tsitaat]Ja millest ei kirjutata? Kas sul ka ei lubatud sellest kirjutada või püüad niisama salapärasusega ennast huvitavaks teha?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Kuidas kirik jumalaga seotud on?[/tsitaat]
Kiriku (suure algustähega) asutas Kristus esimesel Nelipühal. Aga see on teatavasti usudogma, mis tähendab, et sa kas usud või mitte. Meie ajaarvamise esimenstel sajanditel leiti, et see nii oli.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõemeeli väidad, et oskad araabia keelt paremini kui Haljand Udam? Mille kuradi pärast sa siis ei kirjuta uut ja õiget koraani tõlget?[/i][/tsitaat] Mina ei ole midagi väitnud 🙂 Fakt on see, et Udami tõlge oli kõigest mustand, tema surma tõttu jäi töö kahjuks poolikuks. Kirjastusel polnud aega oodata, taheti esimesena eestikeelne koraan välja anda ja mõnusalt raha kokku riisuda, seetõttu paisatigi raamatupoodidesse teos, mis sellisel kujul iialgi ilmuma ei oleks tohtinud. Antud näide oli vaid üks paljudest tõlkevigadest, mis raamatus esineb. Eesti moslemikogukond ei ole praeguse tõlkega rahul, ma imestan, et see sulle üllatus on?

Miks mina koraani ei tõlgi – sest puudub vajadus. Eelistan koraani inglise keeles lugeda, araabiakeelne originaal kõrval.

[tsitaat]tüüpiline moslem, käänab ja väänab iga mõtte täpselt selliseks, nagu talle kasulik, ükskõik kui otsesõnu ka midagi öeldud ei oleks! häbi, et eestlane selliseks saanud on!!![/tsitaat] Mina ei tegele käänamise ega väänamisega, mina tsiteerin koraani. Seal on kirjas Auulyaa, A-W-L-I-A-H, mille võib eesti keelde panna kui kaitsja, valitseja, juht. \”Sõber\” on araabia keeles hoopis Sadiq.

[tsitaat] Väga harvadel inimestel jätkub ülbust väita, et Haljand Udami koraanitõlge on vigane;D

Millegipärast mitte ükski euroopa keeltesse tõlgitu koraan ei toeta selle isehakanud \”filoloogi\” versiooni;D [/tsitaat] Haljand Udami koraanitõlke üle on nurisenud VÄGA paljud eesti moslemid. Koraan ütleb, et mul pole mitte õigus, vaid lausa KOHUSTUS esitatud väiteid, tõlkeid jms kontrollida enne allumist:

17:36 Ära aktsepteeri midagi enne, kui oled selle enda jaoks lahti mõtestanud. Sa vastutad enda nägemise, kuulmise ja mõistuse eest.

Ja minu meelest oli kas Rashad Khalifa või Shabbir Ahmedi inglisekeelne tõlge Udamiga üsna sarnane. Või siis mingi muu mehe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks?[/tsitaat]

ära nüüd nii mugandatult ja klappidega ka suhtu asjasse. see, et meedia kajastab intrigeerivamat osa, ei tähenda, et see absoluutne tõde oleks. suurem osa moslemitest ikka taunis seda rünnakut.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimusi kristlastele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.