Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimusi kristlastele

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 115 )

Teema: Küsimusi kristlastele

Postitas:
Kägu

RE: Küsimusi kristlastele

kusjuures need suured tõlkijad ei ole ikka nii väga suured tõlkijad. on koraanis valesti tõlgitud väljendeid ja lauseid mis keeravad tähenduse tagurpidi, ja täpselt samamoodi on ka piiblis (nii uues kui vanas testamendis).
kuna see ei ole lihtne tõlketöö, vaid peab keelt ja ajastut lõpuni tundma, siis nii see läheb. tõlkija ei ole alati kõige adekvaatsem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis puutub 9/11 siis minu arvamus on vist sulaselge: MOSLEM, koraani järgiv moslem ei tapa ennast ega teisi.

Vesteldes sunniitidega olen kohanud mitmesuguseid arvamusi:
1) See oli ajupestud inimeste hullumeelne tegu. Hukkamõist.
2) Vandenõuteooriad a la lennukis olid hoopis ameeriklased ise.
3) Keeldutakse neid terroriste enda usuvendadena tunnistamast.

Mina isiklikult ei ole terrorismimeelsetega kokku puutunud. Kindlasti on selline ühiskonnakiht olemas, kes asja pooldab, kuid taaskord: islamist nad enda tegudele õigustust ei leia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja. Kui laiendada Niineve linna hävitusotsust prohvet Joona raamatust Soodoma ja Gomorra hävitamise loole, siis Jumala mõtteviis ja iseloom on kõigepealt ikkagi päästa inimesi ja kutsuda meeleparandusele. Seda mitmeid kordi ja kaua aega, ja kui seda ei võeta kuulda, siis järgneb häving. Niineve linna elanikud parandasid meelt ja seda ei hävitatud. Eks oli nii ka Soodoma ja Gomorra elanikega, aga nad ei parandanud meelt. Nad olid nimelt homoseksuaalid (Piibli keeles \”kõlvatud\”, \”mees mehega kõlvatuse tegijad\”).
On teada, et enne II MS oli Eestis mitmeid Jumala prohveteid, kes kutsusid eesti rahvast meeleparandusele, kaua enne küüditamisi jm hävingut. Karl Reits, Johannes Kaarep jt. prohvetid hoiatasid hävingu ja häda eest, mis pidi tulema rahva ja selle juhtide pattude pärast, hoiatasid mitmeid kordi nii riigi- kui kirikujuhte – ja kuna neid ei võetud kuulda, neid ja Jumala meeleparanduse kutset/sõnumit teotati ja pilgati, siis häda, häving ja kaotus tuli. Loe sellest e-raamatust – Evi Anni \”Omariikuluse hävimise varjatud tagamaid jälgides\”: https://viewer.zoho.com/docs/lcdME

Egas Lott ja tema pere ei olnudki mingid patuta inimesed, Jumal tahtis Lotti ja tema perekonda päästa Soodoma ja Gomorra hävingust Aabrahami pärast (loe linnade eest paluva Aabrahami vestlust Jumalaga, ja siiski ei olnud linnas ühtegi õiget ja linn pidi hävitatama), kellega Jumal oli sõlminud lepingu. Lott oli Aabrahami vennapoeg (ka kristluses on nii, et kui keegi perekonnast on Jumala oma, lepingus Jumalaga, siis laieneb Jumala arm ja soosing kogu perekonnale, kes ei pruugi usklikud olla). Piibel kirjeldab elu nagu ta oli ja inimesi, nagu nad olid – ühes nende pattude ja pahategudega, vigade ja nõrkustega. Üldiselt esindab Lott Piiblis leige ja lihaliku uskliku näidet, keda eriti eeskujuks võtta ei saaks. UT toob usu eeskujuks Aabrahami, mitte Loti. Ida külalislahkus pidi tagama külalise kaitse ja kui vaja, siis elu hinnaga. Soolasammas? Eks suurest ehmatusest, kui naine vaatas tagasi. Jumal keelas seda koledust vaadata, aga naine ikka vaatas. Jumal ei ole reegleid andnud (käske) mitte inimese ikestamiseks, vaid inimese kaitsmiseks ja päästmiseks.

Aga üldiselt jah, teemaalgataja, parem on Piiblit lugeda ühes mõne hea kommentaariumiga, mis tolle aja kultuuritausta, kombestikku ja Piibli algteksti lahti seletab, kui ise hakata mõistatama ja arusaamatuse tõttu kõike halvustama. Näiteks: http://www.studylight.org sisaldab mitmeid kommentaariume, sõnastikke ja erinevaid Piibli versioone. Nii et ei olegi nii ühene see asi, et kui miski Piiblis ei meeldi, siis kohe fui. Egas Piibel ei ole kergekoeline meelelahutuslik juturaamat. Lisaks sellele, kuna Piibel on Püha Vaimu poolt inspireeritud Jumala Sõna, siis on sellest vaimulikuks arusaamiseks hädavajalik tunda Püha Vaimu.
Neh, küsimus oli kristlastele, aga kanged vastajad enamasti siin mittekristlased, nagu alati.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina ei ole midagi väitnud 🙂 Fakt on see, et Udami tõlge oli kõigest mustand, tema surma tõttu jäi töö kahjuks poolikuks. Kirjastusel polnud aega oodata, taheti esimesena eestikeelne koraan välja anda ja mõnusalt raha kokku riisuda, seetõttu paisatigi raamatupoodidesse teos, mis sellisel kujul iialgi ilmuma ei oleks tohtinud. Antud näide oli vaid üks paljudest tõlkevigadest, mis raamatus esineb. Eesti moslemikogukond ei ole praeguse tõlkega rahul, ma imestan, et see sulle üllatus on?

Miks mina koraani ei tõlgi – sest puudub vajadus. Eelistan koraani inglise keeles lugeda, araabiakeelne originaal kõrval.

Mina ei tegele käänamise ega väänamisega, mina tsiteerin koraani. Seal on kirjas Auulyaa, A-W-L-I-A-H, mille võib eesti keelde panna kui kaitsja, valitseja, juht. \”Sõber\” on araabia keeles hoopis Sadiq.

Haljand Udami koraanitõlke üle on nurisenud VÄGA paljud eesti moslemid. Koraan ütleb, et mul pole mitte õigus, vaid lausa KOHUSTUS esitatud väiteid, tõlkeid jms kontrollida enne allumist:

17:36 Ära aktsepteeri midagi enne, kui oled selle enda jaoks lahti mõtestanud. Sa vastutad enda nägemise, kuulmise ja mõistuse eest.

Ja minu meelest oli kas Rashad Khalifa või Shabbir Ahmedi inglisekeelne tõlge Udamiga üsna sarnane. Või siis mingi muu mehe.
[/tsitaat]Kuidas siis sinu ingliskeelses tõlkes see koht on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ära nüüd nii mugandatult ja klappidega ka suhtu asjasse. see, et meedia kajastab intrigeerivamat osa, ei tähenda, et see absoluutne tõde oleks. suurem osa moslemitest ikka taunis seda rünnakut.[/tsitaat]Ma pole küll ühtegi kohanud. Mis maal sa oled näinud proteste islamiterrori vastu?

Please wait...

Postitas:
Kägu

mind huvitaks pigem mida kirikuisandad toovad vabanduseks kui lapsi pilastavad…. seda ikka annab mustast valgeks rääkida. aga vbl on piiblis ka koht selle kohta mis käsib lapsi pilastada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mis puutub 9/11 siis minu arvamus on vist sulaselge: MOSLEM, koraani järgiv moslem ei tapa ennast ega teisi.

Vesteldes sunniitidega olen kohanud mitmesuguseid arvamusi:
1) See oli ajupestud inimeste hullumeelne tegu. Hukkamõist.
2) Vandenõuteooriad a la lennukis olid hoopis ameeriklased ise.
3) Keeldutakse neid terroriste enda usuvendadena tunnistamast.

Mina isiklikult ei ole terrorismimeelsetega kokku puutunud. Kindlasti on selline ühiskonnakiht olemas, kes asja pooldab, kuid taaskord: islamist nad enda tegudele õigustust ei leia.[/tsitaat]Väga mugav seisukoht. Ma arvan et islamist võib leida millele tahes õigustust, täpselt niisama kui ka piiblist. Need mõlemad on nii segased ja mitmetitõlgendatavad suht segase jampsi kogumid, et muidugi pole asi nendes. Asi on nendes inimestes, kes arvavad, et võivad arvustada ja üleolekuga suhtuda teistsugustesse inimestesse mingi grupikuuluvuse alusel.
Kui natuke mistahes usklikke jälgida, siis tuleb ju kohe esile, et nad jagunevad eri gruppidesse mingi oma guru või koolkonna järgi – sunnid, shiiidid, ortodoksid ja luterlased jne jne, kusjuures kõik teavad ainukest ja õiget tõde. Kõik muudmoodi arvajad on lihtsalt lollid.

Karta ei tule ühte või teist arvamust. Karta tuleb neid, kes omast arust teavad tõde. Sest kogu tõde ei tea keegi. Kui keegi midagi sellist väidab, siis on ta sharlatan.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small][/]
Kristlased ja juudid usuvad, et Jumal lõi inimese omaenda näo järgi. Nemad usuvad, et jälgides ennast — kui vabasid ja ratsionaalseid olendeid, kes on võimelised armastuseks — võivad nad õppida tundma teda. Nemad võivad temaga isegi vaielda, nagu juudid on seda läbi kogu oma ajaloo teinud. Koraan seevastu kuulutab, et \”miski ei ole võrreldav Allahiga\” (suurad 16:74, 42:11). Temal ei ole absoluutselt mitte midagi ühist meiega.
[/tsitaat]Nendes värssides pigem toonitatakse jumala kõikvõimsust, mitte eraldatust. Ehk need värsid seletavad sulle asja lahti:

59:23 Ta on jumal, kelle kõrval pole teisi. Ta on Kuningas, Püha, Rahu, Truu, Üllas, Võimas ja Väärikas.

112:1 Ütle: tema on ainus jumal,
112:2 igavene jumal,
112:4 ja väes ei ole talle võrdset.

[tsitaat]On täiesti pöörane kujutleda, et Allah lõi inimese omaenda näo järgi. Piibli kontseptsioon Jumalast kui meie isast ei ole islamist leitav. [/tsitaat]114:1 Ütle: ma otsin abi inimeste Isanda käest,
114:2 inimeste Kuninga käest,
114:3 inimeste Jumala käest.

[tsitaat]Ei ole ka mingit isiklikku sidet inimese ja Allahi vahel.[/tsitaat]Valetad.
50:16 […] Me oleme talle (inimesele) lähemal kui kaelaveen.
2:115 Kuhu te ka ei pöörduks, leiate seal Jumala. […]

[tsitaat]Islami eesmärgiks on enda ning kõigi teiste allutamine tundmatule Allahile, keda me peame teenima läbi täieliku kuuletumise Muhamedile kui islamiriigi juhile (suurad 3:31, 4:80, 24:62, 48:10, 57:2. [/tsitaat]Muhammadi funktsioon islamis on üsna selgelt määratletud:
42:48 […] sinu ülesanne on AINULT kuulutamine (sulle antud sõnumi edastamine […]

Kuidas saakski ta enam mingi juht olla, mees on ju üle 1400 aasta mulla all.

[tsitaat]Ja ajalugu on meile õpetanud, et Muhamed ei olnud sugugi armastuse ja kaastunde prohvet, vaid hoopis massimõrvar, türann ja pedofiil.[/tsitaat]Sõjakäikudele ei ole mina süvenenud. Muhammadi noorim naine Aisha oli abielludes 19-aastane. Miks peaks see minusse puutuma, kas ta abiellus 19 või 91-aastasega?

[tsitaat]Moslemitel ei saaks olla jälestusväärsemat eeskuju. Arusaam inimesest kui ise oma valikute eest vastutavast olendist ei ole islamis väga arenenud. [/tsitaat]Valetad.
2:105 Teie, usklikud. Igaüks vastutab enda eest ise. […]
4:83 […] Sul ei lasu vastutus kellegi teise peale iseenda üle.

[tsitaat]Moslemid kalduvad olema väga fatalistlikud. Võib-olla — loodkem seda — võtavad vaid vähesed radikaalid tõsiselt Koraani käsku pidada d¸ihaadi uskmatute vastu. Kuid enamik moslemitest ei võta kunagi sõna nende radikaalide vastu. [/tsitaat]Islam propageerib just usuvabadust, vaba valikut. Kui tahad siis usud ja see tehakse sulle kergeks, kui ei taha, ära usu.

2:148 Igaühel on oma suund, kuhu poole ta pöördub.
109:6 Sest teil on oma usk ja minul oma.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtta tõesena raamatut, mis on kirja pandud aegu tagasi, sadu kordi ümber kirjutatud ja täiendatud vastavalt valitsevate klasside \”vajadustele\”? Siis tõlgitud läbi mitme keele. Kusjuures tõlkijad ise vaidlevad, kelle tõlge õigem on. Kui on grupp rahvast kes kummardavad eri usundeid, siis on neid ka lihtsam vaos hoida. Liiga palju rahvast ei hakka kokku hoidma maailmas, sest teised on \”valet\” usku. Ja usu abil on sajandeid valitsejad alamatele oma tahtmist peale sundinud.
Võin öelda, et olen usklik aga ei kummarda halli habemega vanakest pilvepiiril. Usun loojasse ja loodusse. Me kõik oleme loodud looja näo järgi ja ise oma elu loojad.
Kui isegi Kristuse sünniajaga vassitakse, et paganate pühi omastada, siis millest me üldse räägime.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small]
  Nendes värssides pigem toonitatakse jumala kõikvõimsust, mitte eraldatust. Ehk need värsid seletavad sulle asja lahti:

59:23 Ta on jumal, kelle kõrval pole teisi. Ta on Kuningas, Püha, Rahu, Truu, Üllas, Võimas ja Väärikas.

[/i]114:1 Ütle: ma otsin abi inimeste Isanda käest,

[/i]Valetad.

[/i]Muhammadi funktsioon islamis on üsna selgelt määratletud:
42:48 […] sinu ülesanne on AINULT kuulutamine (sulle antud sõnumi edastamine […]

[/i]Sõjakäikudele ei ole mina süvenenud. Muhammadi noorim naine Aisha oli abielludes 19-aastane. Miks peaks see minusse puutuma, kas ta abiellus 19 või 91-aastasega?

[/i]Valetad.

[/i]Islam propageerib just usuvabadust, vaba valikut. Kui tahad siis usud ja see tehakse sulle kergeks, kui ei taha, ära usu.

109:6 Sest teil on oma usk ja minul oma.[/tsitaat]Aga miks on nii, et KÕIKIDES islamimaades kiusatakse taga kõigi teiste kontsessioonide esindajaid ja on keelatud religioonidevahelised abielud, kui islam nii salliv on? Midagi siin ei klapi…

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võtta tõsiselt raamatut, mis on kirja pandud aegu tagasi, sadu kordi ümber kirjutatud ja täiendatud vastavalt valitsevate klasside \”vajadustele\”? Siis tõlgitud läbi mitme keele. Kusjuures tõlkijad ise vaidlevad, kelle tõlge õigem on. Kui on grupp rahvast kes kummardavad eri usundeid, siis on neid ka lihtsam vaos hoida. Liiga palju rahvast ei hakka kokku hoidma maailmas, sest teised on \”valet\” usku. Ja usu abil on sajandeid valitsejad alamatele oma tahtmist peale sundinud.
Võin öelda, et olen usklik aga ei kummarda halli habemega vanakest pilvepiiril. Usun loojasse ja loodusse. Me kõik oleme loodud looja näo järgi ja ise oma elu loojad.
Kui isegi Kristuse sünniajaga vassitakse, et paganate pühi omastada, siis millest me üldse räägime.[/tsitaat]Kas sa seda usud, et jeesus sündis neitsist ja ärkas peale surma uuesti ellu?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]  [small]Kägu kirjutas:[/small]
  Nendes värssides pigem toonitatakse jumala kõikvõimsust, mitte eraldatust. Ehk need värsid seletavad sulle asja lahti:

[/i]114:1 Ütle: ma otsin abi inimeste Isanda käest,

[/i]Valetad.

[/i]Muhammadi funktsioon islamis on üsna selgelt määratletud:

[/i]Sõjakäikudele ei ole mina süvenenud. Muhammadi noorim naine Aisha oli abielludes 19-aastane. Miks peaks see minusse puutuma, kas ta abiellus 19 või 91-aastasega?

[/i]Valetad.

[/i]Islam propageerib just usuvabadust, vaba valikut. Kui tahad siis usud ja see tehakse sulle kergeks, kui ei taha, ära usu.

109:6 Sest teil on oma usk ja minul oma.[/tsitaat]

Kätlin, äärmustesse langemine ei ole reeglina mõistlik

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võtta tõsiselt raamatut, mis on kirja pandud aegu tagasi, sadu kordi ümber kirjutatud ja täiendatud vastavalt valitsevate klasside \”vajadustele\”? Siis tõlgitud läbi mitme keele. Kusjuures tõlkijad ise vaidlevad, kelle tõlge õigem on. Kui on grupp rahvast kes kummardavad eri usundeid, siis on neid ka lihtsam vaos hoida. Liiga palju rahvast ei hakka kokku hoidma maailmas, sest teised on \”valet\” usku. Ja usu abil on sajandeid valitsejad alamatele oma tahtmist peale sundinud.
Kui isegi Kristuse sünniajaga vassitakse, et paganate pühi omastada, siis millest me üldse räägime.[/tsitaat]

Kristlase seisukoht on see, et uuestisündinud kristlase südames elab Jeesus (Jumala Sõna) Püha Vaimu kaudu, kes õpetab ja juhatab Piiblist aru saama. Ja vaatamata ka läbi algteksti mitmekordse kopeerimise ja tõlkimise, on Piibel säilitanud oma sõnumi ehtsuse. Aga soovitaks enne rohkem tutvuda Piibli tekstilooga pigem ja siis tarku kommentaare esitada. Muidu jääb teist lihtsalt lahmiva inimese mulje. Minu kui kristlase jaoks ei ole Jumal küll ja üksnes halli habemega vanamees pilve peal (meessoost ja isik on Ta küll), vaid siiski selline, nagu Piibel Teda kirjeldab ja eriti Jeesuse isikus. Ja kuna inimene on loodud Jumala kuju järgi, siis inimest vaadates (kui mitte vaadata just inimese pattu) võib teada saada, milline Jumal on.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa seda usud, et jeesus sündis neitsist ja ärkas peale surma uuesti ellu?[/tsitaat
]Elu on täis imesid ja minu meeled on kõigele avatud aga meie reaalsuses on seda muidugi raske uskuda.
Türgi naised käivad näiteks euroopas opiga oma süütust taastamas ja on kaasajalgi juhtunud, et inimene ärkab surnukambris.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa seda usud, et jeesus sündis neitsist ja ärkas peale surma uuesti ellu?[/tsitaat
]Elu on täis imesid ja minu meeled on kõigele avatud aga meie reaalsuses on seda muidugi raske uskuda.
Türgi naised käivad näiteks euroopas opiga oma süütust taastamas ja on kaasajalgi juhtunud, et inimene ärkab surnukambris.

[/tsitaat]Sa siis arvad et Maria pettis tegelikult ja käis tegelikkuses ikkagi vasakul või mis see vihje tähendas?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks on nii, et KÕIKIDES islamimaades kiusatakse taga kõigi teiste kontsessioonide esindajaid ja on keelatud religioonidevahelised abielud, kui islam nii salliv on? Midagi siin ei klapi…
[/tsitaat] Miks nad kiusavad taga, mina ka ei tea. Ju siis tahavad oma lambakarja ühtsena hoida, et ükski uus idee valla ei pääseks. Kui mina läheks Saudi-Araabiasse ja ütleks, et teate, tegelikult on prohveti pärimus ebausaldusväärne ja koraaniga suuresti vastuolus, tuleks pöörduda koraani enda poole siis oleks vist minuga lõpp ka 🙂 Olen araablastega tundide viisi sel teemal vaielnud. Väga paljud ei püüagi asjale uuest vaatenurgast läheneda. Kui tema vanemad ja vanavanemad palvetasid 5x päevas siis see on ainuõige! Kuigi koraan ei sunni üldse palvetama, vaid rõhutab pideva ühenduse hoidmise tähtsust.

Rääkisin ühe saudi mehega. Küsisin temalt, mida ta teeks kui ta poeg ühel päeval ütleks, et ta on budist. Mehe silmad läksid põlema: \”Ei, seda ei juhtu iialgi!\” Aga kui juhtub, torkisin takka. \”Eii!! Sest mu poeg teab, et islam on ainuõige!\” Kui masendavalt kitsarinnaline maailmapilt…

Segaabielud ei ole tõesti paljudes maades lubatud. Mind ei häiri, abiellugu kellega tahes. Enda puhul juhindun põhimõttest, et mees peab minuga samaväärne olema. Olles aastaid oma pikal teel vantsinud, lugenud, puurinud ja arenenud, ei kujutaks ma enda kõrval ette mingisugust jupatsit, kellel täiesti teised väärtused ja põhimõtted on. No nt pudelikummardajat 🙂

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristlase seisukoht on see, et uuestisündinud kristlase südames elab Jeesus (Jumala Sõna) Püha Vaimu kaudu, kes õpetab ja juhatab Piiblist aru saama. Ja vaatamata ka läbi algteksti mitmekordse kopeerimise ja tõlkimise, on Piibel säilitanud oma sõnumi ehtsuse. Aga soovitaks enne rohkem tutvuda Piibli tekstilooga pigem ja siis tarku kommentaare esitada. Muidu jääb teist lihtsalt lahmiva inimese mulje. Minu kui kristlase jaoks ei ole Jumal küll ja üksnes halli habemega vanamees pilve peal (meessoost ja isik on Ta küll), vaid siiski selline, nagu Piibel Teda kirjeldab ja eriti Jeesuse isikus. [/tsitaat]

Ma ei pretendeeri mingile tarkusele oma kommentaariga. Lihtalt minu arusaamine on hoopis teine kui teil ja ma ei soovigi kellegi teise arvamust muutma hakata. Ka ei väida, et usk on halb, vaid seda on ära kasutanud valitsejad läbi ajaloo, et kindlustada oma võimu.
Ka ei poolda ma looja isiksustamist. See on MINU arust midagi hoopis hoomamatumat.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kätlin, äärmustesse langemine ei ole reeglina mõistlik[/tsitaat] Mis Kätliniks mind kogu aeg peetakse? 😀 Kätlin Hommik-Mrabtet mõtled? Ta on ju puhas sunniit, mina aga olen korduvalt rõhutanud, et järgin ainult koraani.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa siis arvad et Maria pettis tegelikult ja käis tegelikkuses ikkagi vasakul või mis see vihje tähendas?[/tsitaat]

Ei vihja millelegi konkreetsele, vaid sellele, et siin maailmas on nii palju erinevaid võimalusi, et uskuda või mitte uskuda kellegi võõra kirja pandusse on inimese enda uskumuste valik.
Nagu mõistujutt või nii:)

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei pretendeeri mingile tarkusele oma kommentaariga. Lihtalt minu arusaamine on hoopis teine kui teil ja ma ei soovigi kellegi teise arvamust muutma hakata. Ka ei väida, et usk on halb, vaid seda on ära kasutanud valitsejad läbi ajaloo, et kindlustada oma võimu.
Ka ei poolda ma looja isiksustamist. See on MINU arust midagi hoopis hoomamatumat.[/tsitaat]

Huvitav vestlus. Valitsejad saavad kasutada küll religiooni isiklike ambitsioonide huvides – Jumalat mitte kunagi. Piibel ütleb ka, et Jumal teed ei ole inimeste teed ja Tema mõtted ei ole inimeste mõtted. Jumal ei mängi kaasa patuste inimeste mänge. Tjah, kristluses on Looja kahtlemata tahet, tundeid, iseloomu ja ka teatud mateeriast füüsilist ihu omav isik (nagu Tema loodud inimenegi), kes inimesega suhtleb kui isik isikuga, võrdne võrdsega (nt Aabraham ja Jumal olid omavahel sõbrad, nagu isikud üksteisega), ja mitte ebamäärane universumis hõljuv energia või udukogu, mis ei saa kellegagi suhelda ega kellelegi sõber olla.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav vestlus. Valitsejad saavad kasutada küll religiooni isiklike ambitsioonide huvides – Jumalat mitte kunagi. Piibel ütleb ka, et Jumal teed ei ole inimeste teed ja Tema mõtted inimeste mõtted. Jumal ei mängi kaasa patuste inimeste mänge. Tjah, kristluses on Looja kahtlemata tahet, tundeid, iseloomu ja ka teatud mateeriast füüsilist ihu omav isik (nagu Tema loodud inimenegi), kes inimesega suhtleb kui isik isikuga, võrdne võrdsega, ja mitte ebamäärane universumis hõljuv energia või udukogu. [/tsitaat]

Teie näete loojat isikuna aga mina kui kõiksust, teie, mina, loodus, universum, kõik kokku ja veel miljon asja. Me pole kellegi poolt tehtud vaid meie ise teeme oma vaatlemisega seda kõike.
Kui inimeste mõtted on jumala mõtted, siis kuidas saab jumal midagi muud mõelda kui meie ise. Järelikult meie ise oma mõtete ja tunnetega loome seda maailma, milles elame.
Kui inimene loob ise oma (jumala) mõtetega reaalsust, siis miks peaks keegi võõras isik veel meist kõigist üle olema. Pigem on mingi universaalsed universumi seadused(tingimusteta armastus), mis meid elada aitavad,

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristlase seisukoht on see, et uuestisündinud kristlase südames elab Jeesus (Jumala Sõna) Püha Vaimu kaudu, kes õpetab ja juhatab Piiblist aru saama. Ja vaatamata ka läbi algteksti mitmekordse kopeerimise ja tõlkimise, on Piibel säilitanud oma sõnumi ehtsuse. Aga soovitaks enne rohkem tutvuda Piibli tekstilooga pigem ja siis tarku kommentaare esitada. Muidu jääb teist lihtsalt lahmiva inimese mulje. Minu kui kristlase jaoks ei ole Jumal küll ja üksnes halli habemega vanamees pilve peal (meessoost ja isik on Ta küll), vaid siiski selline, nagu Piibel Teda kirjeldab ja eriti Jeesuse isikus. [/tsitaat]Kas sa oleksid nii kena ja räägiksid edaspidi ainult enda eest ja mitte kõigi kristlaste nimel? Aitäh!

Piibel kirjeldab minu meelest jumalat ikka paraja mölaka ja paranoikuna, kas sa ei leia?
Tahad näidet? No näiteks veeuputuse lugu. Milleks, raisk, tappa miljonid süütud loomad? Hea küll, ma saan aru et inimesed olid suht jobud ja nad olid võimelised midagi paha tegema (samas kui jumal ikka oli nii võimas kui tema reklaam, siis ta oleks ju ette näinud, et nii läheb), oletame et inimesed olid surma ära teeninud. Aga milleks tappa loomad? Kujutate ette seda haisu, mis pidi valitsema?
Lollpea, raisk.
Või võtame teise koha kohtumõistjate raamatu 11 peatükist, kus Jefta sõlmib jumalaga diili, et kui ta võidab lahingu, siis toob tuleohvriks selle, kes \”väljub tema kojast\”. Nojah, kutt võidab lahingu ja läheb koju ja talle tuleb vastu tema tütar. Asjaolusid arvesse võttes tuleb sõna pidada ja tütar ära grillida. Halleluuja! Värdjalik jumal rõõmustab väga süütu neitsi hinge üle! Kui see pole haige, siis peame ümberdefineerima sõna \”haige\” tähenduse.
Eriti ajab aga jumalat nähtavasti närvi see kui rahvas kummardab mingit muud jumalat (muud jumalat ju EI OLE??? või kes seda peale jumala enda veel teadma peaks???)Kuldvasika lugu näiteks.
Või mis nõu annab jumal kui Moosese armee vallutab midjanlased? Moosese armee tappis kiiresti kõik mehed, aga naised ja lapsed jättis ellu. See ajab jumala täiega raevu ja ta käsib Moosesel tappa \”kõik poisslapsed ja naised kes enam neitsid ei ole.\” Siis lisab ta juurde: \”Aga kõik tütarlapsed, kes ei ole õppinud mehega magamist, jätke endile elama\” (4 Mo. 31:18)

Suht verejanuline ja despootlik pervert on see kristlaste jumal või kuidas?

Please wait...

Postitas:
romena

Kas sa oleksid nii kena ja räägiksid edaspidi ainult enda eest ja mitte kõigi kristlaste nimel? Aitäh!

Piibel kirjeldab minu meelest jumalat ikka paraja mölaka ja paranoikuna, kas sa ei leia?
Tahad näidet? No näiteks veeuputuse lugu. Milleks, raisk, tappa miljonid süütud loomad? Hea küll, ma saan aru et inimesed olid suht jobud ja nad olid võimelised midagi paha tegema (samas kui jumal ikka oli nii võimas kui tema reklaam, siis ta oleks ju ette näinud, et nii läheb), oletame et inimesed olid surma ära teeninud. Aga milleks tappa loomad? Kujutate ette seda haisu, mis pidi valitsema?
Lollpea, raisk.
Või võtame teise koha kohtumõistjate raamatu 11 peatükist, kus Jefta sõlmib jumalaga diili, et kui ta võidab lahingu, siis toob tuleohvriks selle, kes \”väljub tema kojast\”. Nojah, kutt võidab lahingu ja läheb koju ja talle tuleb vastu tema tütar. Asjaolusid arvesse võttes tuleb sõna pidada ja tütar ära grillida. Halleluuja! Värdjalik jumal rõõmustab väga süütu neitsi hinge üle! Kui see pole haige, siis peame ümberdefineerima sõna \”haige\” tähenduse.
Eriti ajab aga jumalat nähtavasti närvi see kui rahvas kummardab mingit muud jumalat (muud jumalat ju EI OLE??? või kes seda peale jumala enda veel teadma peaks???)Kuldvasika lugu näiteks.
Või mis nõu annab jumal kui Moosese armee vallutab midjanlased? Moosese armee tappis kiiresti kõik mehed, aga naised ja lapsed jättis ellu. See ajab jumala täiega raevu ja ta käsib Moosesel tappa \”kõik poisslapsed ja naised kes enam neitsid ei ole.\” Siis lisab ta juurde: \”Aga kõik tütarlapsed, kes ei ole õppinud mehega magamist, jätke endile elama\” (4 Mo. 31:18)

Suht verejanuline ja despootlik pervert on see kristlaste jumal või kuidas?[/tsitaat]

pole küll see, keda tsiteerid, aga ehk oli enne veeuputus mida inimesed ei osanud seletada ja kui arvestada, milline oli nende teadmiste tase, siis pole imstada, et see jumala kaela aeti.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Soolasammas? Eks suurest ehmatusest, kui naine vaatas tagasi. Jumal keelas seda koledust vaadata, aga naine ikka vaatas. Jumal ei ole reegleid andnud (käske) mitte inimese ikestamiseks, vaid inimese kaitsmiseks ja päästmiseks.

[/tsitaat]

Kusjuures selles Loti naise loos on sarnaseid jooni paljude teistegi moraalitsevate muinasjuttudega – nimelt uudishimulik inimne. Väga paljudes muinasjuttudes on sees sü¸eeliin mingist saladusest, mida ei tohi näppida. Näiteks mingi laegas, mida ei tohi teatud aja jooksul avada, saladus, mida ei tohi edasi rääkida. Ja siis üks tegelane, keda see keeld pöördesse ajab ja keelust üle astub. Tagajärjed on alati fataalsed – kuld muutub mullaks, rääkija sureb vms. Loo moraal ilmselgelt selles, et keelatud vili on nii magus, et mõni unustab oma rumalas uudishimus ja kiusatuses kõik aruka meele. Sama lugu on ju tegelikult selle maos ja õunaga, kõige esimese kiusatusega.
Olgu tegemist vana testamendi või muinasjuttudega, nende eesmärk oli üks – õpetadamoraali läbi huvitavate lookeste, kasvatada inimese allumist ja kuuletumist. Politseid ei olnud, õiglast kohtupidamist polnud. Üleastumise tagajärjeks oli kas piinamine, amputeerimine või surm. Moraalilookesed aitasid inimest tsiviliseerida ja raamides hoida täpselt samuti, et ta kohe esimese üleastumise tagajärjel elu ei kaotaks. Kõik laste muinasjutud olid ka täis kolle, surmaähvardusi ja õudusi – ikka selleks, et lapsi läbi hirmu distsiplineerida ja kaitsta. Sest reaalne elu oli veel hullem. Reaalse elu taustal oli Vana Testament lapse lällutamine.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]romena kirjutas:[/small]

pole küll see, keda tsiteerid, aga ehk oli enne veeuputus mida inimesed ei osanud seletada ja kui arvestada, milline oli nende teadmiste tase, siis pole imstada, et see jumala kaela aeti.[/tsitaat]Ok, ma saan täitsa aru, et tase oligi selline tollal, kui see tekst kokku soperdati, aga milleks seda jampsi 21. sajandil korrata nagu papagoi ja sellest mingit peidetud tagamõtet otsida (nagu paljud usklikud teevad) või püüda sellest mingit parabooli väänata (nagu teised usklikud teevad) või seda koguni jumalikuks tõeks pidada ja igat sõna uskuda (nagu ka miljonid usklikud täna teevad)?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures selles Loti naise loos on sarnaseid jooni paljude teistegi moraalitsevate muinasjuttudega – nimelt uudishimulik inimne. Väga paljudes muinasjuttudes on sees sü¸eeliin mingist saladusest, mida ei tohi näppida. Näiteks mingi laegas, mida ei tohi teatud aja jooksul avada, saladus, mida ei tohi edasi rääkida. Ja siis üks tegelane, keda see keeld pöördesse ajab ja keelust üle astub. Tagajärjed on alati fataalsed – kuld muutub mullaks, rääkija sureb vms. Loo moraal ilmselgelt selles, et keelatud vili on nii magus, et mõni unustab oma rumalas uudishimus ja kiusatuses kõik aruka meele. Sama lugu on ju tegelikult selle maos ja õunaga, kõige esimese kiusatusega.
Olgu tegemist vana testamendi või muinasjuttudega, nende eesmärk oli üks – õpetadamoraali läbi huvitavate lookeste, kasvatada inimese allumist ja kuuletumist. Politseid ei olnud, õiglast kohtupidamist polnud. Üleastumise tagajärjeks oli kas piinamine, amputeerimine või surm. Moraalilookesed aitasid inimest tsiviliseerida ja raamides hoida täpselt samuti, et ta kohe esimese üleastumise tagajärjel elu ei kaotaks. Kõik laste muinasjutud olid ka täis kolle, surmaähvardusi ja õudusi – ikka selleks, et lapsi läbi hirmu distsiplineerida ja kaitsta. Sest reaalne elu oli veel hullem. Reaalse elu taustal oli Vana Testament lapse lällutamine.
[/tsitaat]Las ta siis jääda sinna kus ta sündis – tuhandeid aastaid tagasi. Ärme unusta, et ENAMUS maailma kristlasi arvab ka täna, et piibel on kaanest kaaneni puhas tõde ja kuld! Alustaks äkki sellest, et tõmbaks need kõige jälgimad lood piiblist maha. Kui tundub et raamat jääb liiga kõhnaks peale seda, siis võiks mõnelt tänapäeva kirjanikult midagi üldkasulikku juurde tellida. Teeks piibli paremaks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga mitu jumalat on üldse olemas, kui palju neid maailma loomise juures oli?
Miks ühtedele on nt. Suur Reede nii kõva püha, et ei tohi püsti kusta kah, teistel on aga lubatud pommivöödega sadu inimesi endaga koos õhku lasta, et mida rohkem tapad, seda suurem on sinu teenijaskond kuskil taevas kellegi Allahhi juures.[/tsitaat]

Hari ennast ennem, kui kommenteerid.

Koraan KEELAB!!! igasuguse enesetapu. See on moslemitele keelatud ja veelvähem on keelatud süütute inimeste tapmine.

Ma tean täpselt, sest olen ise Koraani õppinud juba palju palju aastaid ning võid mu sõnadest täitsa kindel olla.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Las ta siis jääda sinna kus ta sündis – tuhandeid aastaid tagasi. Ärme unusta, et ENAMUS maailma kristlasi arvab ka täna, et piibel on kaanest kaaneni puhas tõde ja kuld! Alustaks äkki sellest, et tõmbaks need kõige jälgimad lood piiblist maha. Kui tundub et raamat jääb liiga kõhnaks peale seda, siis võiks mõnelt tänapäeva kirjanikult midagi üldkasulikku juurde tellida. Teeks piibli paremaks. [/tsitaat]
Ehk on iva piiblis nii sügavale peidetud ja meie kultuuriruumis, meie teadmiste juures meile mõistetamatu. Ja see tarkus on mõistetav vaid neile, kes sellega ajast aega tegelenud on ehk siis kristlased.
See on nagu midagi sellist, et juristidel on oma kirjandus, arstidel oma ja kristlastel oma. Nagu tavainimene loeb erialast meditsiinikirjandust ja ei mõista, loeme ka piiblit ja ei mõista. Või kas peaksimegi?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Savisaar ei ole hea näide, sest ta pole mingi vasakpoolne. Ta on lihtsalt populist.
Aga näiteks Lenini, Mao või Stalini tegude kohta ei suuda vist keegi väita, et need polnud vasakpoolsete hirmuteod.
Kõige peamine asi, mille järgi saab vahet teha – see on ülejäänud sama suuna, religiooni jne liikmete suhtumine juhtunusse. Kui juhtus 9/11, siis mina küll ei näinud kusagil maailmas kurbade nägudega moslemeid, igal pool tantsiti ja rõõmustati ja põletati usa lippe. Mitte üks moslem ei mõistnud hukka neid terroriste, kes väitsid end tegutsevat islami nimel, mitte üks moslem ei öelnud, et see pole nii.
Huvitav, miks?[/tsitaat]

Vot ma elan teiselpool maakera ja minu ja sinu uudised on nii erinevad, et hirm hakkab lausa, mida euroopale ette serveeritakse. 9/11 suri ka moslemeid ja ENAMUS moslemitest laitsid selle teo väga tugevate sõnadega maha. Korraldati nimekiju kõikidest usuliidritest, kes ametlikult ja kirjalikult tunnistasid, kui vale ja jube tegu see oli, ühesõnaga sulle ehk siis eesti elanikele ei näidata tõde vaid seda, mida ikka tahetakse, et inimene usub.

Please wait...

Postitas:
Wilson

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
Ma millegipärast arvan, et kui kuskil maailma nurgas oleks toimunud massiivne moslemite meeleavaldus 9/11 terrori vastu, siis kindlasti poleks seda maha vaikitud. Aga sellist polnud. Tänase päevani on Osama moslemite jaoks siiski valdavalt kangelane. [/tsitaat]

Kas teistes maades või usuliikumistes oli massilisi meeleavaldusi selle vastu või peavad seda ainult moslemid tegema?

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimusi kristlastele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.