Esileht Beebi ja mitmikud Küsimusi lisatoidu ja liha kohta

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Küsimusi lisatoidu ja liha kohta

Postitas:

Tere. Kuigi sellest on juba piisavalt räägitud, tekkis mul ikkagi paar küsimust, millele siinsed inimesed omast kogemusest võiksid vastata. Laps on praegu 6,5-kuune ja suures osas rpa-toidul. Varsti peale 5-kuuseks saamist hakkasin talle ettevaatlikult lisatoitu pakkuma, algul kõrvitsat, siis porgandit ja kartulit, veidi õli ka sisse. Hiljuti oli tal paar päeva kõht kinni, tuli vaid väikesi pabulaid. Jätsin siis lisatoidu ära ja toitsin vaid rpa-ga 2 päeva. Lugesin, et porgand võib kõhu kinni panna. Nüüd käib kõht jälle normaalselt läbi ja olen viimased päevad andnud lillkapsast ja kõrvitsat ning proovin uuesti porgandit. Saan aru, et kohe-varsti peaksin hakkama talle ka liha andma. See aga võib ka vist kõhukinnisust tekitada? Kas peaks lihaga veel ootama? Millist liha pakkuda kõigepealt, või suurt vahet pole? “Häda” on ka selles, et ise ma liha ei söö ja sellega mässamine on ka vastumeelne, aga lapsele pean vajalikuks pakkuda, las ise hiljem suuremana otsustab oma toitumisharjumuste üle. Lugesin ühest perekooli postitusest, et mõni soovitab liha ja juurvilju koos keeta ja püreestada ja siis see segu külma panna. Millises vahekorras siis liha ja juurvilju panna? Mul on silikoonist kümne ‘pesakesega’ alus, mille igasse pesasse mahub umbes 100 ml.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 16:33; 20.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingi väga hull mässamine tegelt. Keedad ära ja sügavkülma jah. Tunde järgi panen. Kui juba harjunud, siis päevane kogus 1-2 supilusikat liha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole see nii suur patt ka osta valmispüreed, mul oli lihaga sama teema, et ise ei söönud, ja lisaks sellele laps ajas iga väiksema kui tahkema kübe suust välja, aga poepüreed olid homogeensed. katseta ise teha, ja mõnikord võid osta poepüreed. aastaselt võib juba laps süüa tavatoitu, ainult soolavaba/vaest.
kõhukinnisus tõenäoliselt tuleb ja läheb, aga igasugune köögivili pigem teeb kasu. hetkel tõenäoliselt süüdlane kartul. banaan on hea seedimise reguleerija.
lapsele on liha selles vanuses vajalik, kuna rinnapiimast rauda piisavalt enam ei saa, ja taimetoitlastel on mõnikord rauapuudus, ehk oli juba enne rinnapiimas natuke vähevõitu. raud ja liha võivad tekitada kõhukinnisust, aga enamjaolt ju siiski laps sööb köögivilja ja rp, siis tõenäoliselt mööduv nähtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem tee ikka juurviljad ja liha(d) eraldi, so hea on kasutada jääkuubikualust. Vastavalt vajadusele võtad siis nii mitu kuubikut asju, kui parasjagu tarvis. Mul on sügavkülmas eraldi kanaliha, sea ja veise kuubikute karp. On olnud ka kalkunit jne. Juurikad teen üldjuhul värskena, viskan lihakuubiku(d) keetmise lõbus juurde. Alguses lisatoiduga harjutamise ajal olid ka mõned juurikad sügavkülma ette valmis tehtud, aga nt brokolit külmutatud versioonis meie laps ei söönud, värskelt tehes küll – ei tea, mis seal siis tema jaoks teistmoodi oli, aga oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaani ei soovita mõned lastearstid üldse alla aastastele anda. Kartulil on selline n-ö kleepiv toime. Suvikõrvits pidi aga olema hea kõhukinnisuse korral, teeb seedimise korda.

Hea allikas: http://www.2in1.ee/beebitoidud/

Minu lastearst soovitas sea/veise/kalkuniliha. Kanaliha kohta ütles ta, et selles on nii vähe rauda, et seda polegi tarvis anda. Mõnikord ostan poepüreed ka, kui oleme nt liikvel või külas ja ei saa/jõua ise püreed valmistada.

Minu soovitus oleks juurikad ja liha sügavkülmutada (liha selliste väikeste kogustena) ja siis keeta beebile iga kord erinevaid juurikaid lihaga. Mina võtangi vastavalt vajadusele nt mõni suvikõrvitsatükk ja mõni porganditükk ja liha ning keedan. Teen parasjagu sellise koguse, et jätkuks kaheks päevaks. (Õhtuti sööme putru). Siis ei pea iga päev mässama, aga ka ei seisa külmikus kaua. Ise ka ju ei taha kaua seisnud toitu süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Küsiks veel lihakeetmise kohta. Keetsin loomalihatükikesi nii pool tundi või veidi kauem, kui tundus, et oli läbiküpsenud. Püreestasin veidikese lihakeeduveega, et oleks kergem püreestada, ja panin sügavkülma. Nüüd aga loen, et lihakeeduvett ei tohiks beebile anda. Kuidas sellega on? Ja kas oleksin pidanud kauem keetma? Kas peaksin selle külmutatud lihakuubiku veel korraks üle kuumutama? Nagu ütlesin, ise ma liha ei söö, niisiis tundub kogu see liha-asi mulle nii keerukas ja segane, et mul on juhe üsna koos. 😛 Tahtsin lapsele täna liha tutvustada, aga nüüd ma ei tea, kas on okei anda liha sellisel kujul, nagu mina seda tegin. Mees muidu liha sööb, aga beebidele lihavalmistamise alal pole ka tal veel kogemusi. Nii et palun abi. Suur tänu! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 16:33; 20.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Küsiks veel lihakeetmise kohta. Keetsin loomalihatükikesi nii pool tundi või veidi kauem, kui tundus, et oli läbiküpsenud. Püreestasin veidikese lihakeeduveega, et oleks kergem püreestada, ja panin sügavkülma. Nüüd aga loen, et lihakeeduvett ei tohiks beebile anda. Kuidas sellega on? Ja kas oleksin pidanud kauem keetma? Kas peaksin selle külmutatud lihakuubiku veel korraks üle kuumutama? Nagu ütlesin, ise ma liha ei söö, niisiis tundub kogu see liha-asi mulle nii keerukas ja segane, et mul on juhe üsna koos. ???? Tahtsin lapsele täna liha tutvustada, aga nüüd ma ei tea, kas on okei anda liha sellisel kujul, nagu mina seda tegin. Mees muidu liha sööb, aga beebidele lihavalmistamise alal pole ka tal veel kogemusi. Nii et palun abi. Suur tänu! ????

mina keedan loomalihatükke ikka paar tundi. mulle see keedetud loomaliha endale ei maitse, kuid panen suhu ja proovin, kas pehme ja siis sülitan välja.
kui liha pehme, sisi valan vee ära ja keedan veekeetjas või potis uue vee, mille valan liha hulka ja siis püreestan saumiksriga ning panen jääkuubikute vormiga sügavkülma. kui beebi juba veidi suurem, siis hakkan noaga liha hakkmima (juba tüütu ja kaua võtab aega), et jääksid veidi suuremad tükid ja harjuks nendega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanas pole piisavalt rauda. Kogu eesmärk miks lapsele liha anda, on raua saamine. Ise andsin neid pyreesid, mida kuude kaupa anda saab, salvest nt. Kordagi ise ei keetnud. Lapsel polnud kõht kinni ega midagi. Kuni läks üle tavatoidule. Nüüd sööb ka ikka pigem liha, kui kana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Küsimusi lisatoidu ja liha kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.