Esileht Koolilaps Küsitlus: seep ja paberrätt koolis

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Küsitlus: seep ja paberrätt koolis

Postitas:

Kas teie lapse kooli tualettruumides ja sööklas on (lisage palun kooli nimi)

a)soe vesi
b)vedelseep
c)paberkäterätid/õhukuivatid vms (wc paberei ei lähe arvesse)
d)wc paber

Kui teil nii poeg kui tütar, siis võiks mõlema käest küsida.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 17:28; 07.03 19:25; 07.03 19:44; 07.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei käi kooli Wc kuna seal pidi väga räpane olema. Enne sööklasse minekut saab pesta käsi väikestes kraanikaussides ja seep pumbaga olemas. Kuivatada ei jõua eriti, sest puhur töötab aeglaselt. Pühib pükste sisse… ütleb, et osad ei pese kunagi käsi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole neid asju viimasel ajal enam enda tööjuureski. WC paber on. Aga seep on otsas, samuti kätekuivatuspaber. Juhtisin sellele ka sekretäri tähelepanu ja ta hakkas nüüd ise täitma. Muidu on see koristaja ülesanne ja koristaja käib igal õhtul. Ilmselt on hakanud inimesed rohkem tõsiselt käsi pesema. Koolis lapsel seepi ei pidavat olema enamik aega, on küll see tuub seinal, aga tühi. Samuti saatsin kirja kooli, vast tegelevad. Ei hakka kooli nime nimetama, sest muidu olen kooliga igati rahul, nagu ka enda kontoriga, aga eks äärmuslikud ajad nõuavad äärmuslikke abinõusid 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sul seda teada on vaja? Ma arvan, et kui igal korrusel pole siis on ka juba hästi läinud. Kui väga muretsed lapse tervise pärast tuleb endal rätik ja deso vahend kaasa panna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

WCdes on
a)soe vesi
b)vedelseep
c)paberkäterätid
d)wc paber

Söökla ees on
a)soe vesi
b)vedelseep
c)paberkäterätid

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:40; 07.03 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahet ju pole, kui kasutamist ei nõuta ega kontrollita. Teismeline kehitaks lihtsalt õlgu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:46; 07.03 18:55;
To report this post you need to login first.

Lapsevanemad, miks te ei ole õpetanud oma lastele maast madalast, et enne sööki ja pärast tualettruumi kasutamist tuleb käsi pesta? Minu laps on enda sõnul oma klassis AINUS, kes enne sööklasse minekut käsi peseb. Kusjuures vähe sellest, et teised ise käsi ei pese, on paaril poisil olnud ülbust minu lapse kätepesu üle ka nalja visata. Õnneks mu poega selliste räpakottide arvamus ei kõiguta.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:52; 07.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemad, miks te ei ole õpetanud oma lastele maast madalast, et enne sööki ja pärast tualettruumi kasutamist tuleb käsi pesta? Minu laps on enda sõnul oma klassis AINUS, kes enne sööklasse minekut käsi peseb.

Mina õpetasin ka maast madalast, aga 6- klassis loeb juba kambavaim ja massipsühhoos paraku. Kui keegi ei pese, siis ei pesegi keegi.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:46; 07.03 18:55;
To report this post you need to login first.

Lapsevanemad, miks te ei ole õpetanud oma lastele maast madalast, et enne sööki ja pärast tualettruumi kasutamist tuleb käsi pesta? Minu laps on enda sõnul oma klassis AINUS, kes enne sööklasse minekut käsi peseb.

Mina õpetasin ka maast madalast, aga 6- klassis loeb juba kambavaim ja massipsühhoos paraku. Kui keegi ei pese, siis ei pesegi keegi.

Siis tasuks ehk lapsesse rohkem enesekindlust süstida?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:52; 07.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sul seda teada on vaja? Ma arvan, et kui igal korrusel pole siis on ka juba hästi läinud. Kui väga muretsed lapse tervise pärast tuleb endal rätik ja deso vahend kaasa panna.

Desinfitseeriv vahend on kaasas, aga vahel tahaks ka käsi pesta
Kuidas sa seda ette kujutad, et oma paberrätt? panen peberrätid kotti – tulen kooli – lähen vetsu- tahan käsi pesta – panen koti wc põrnadale, pesen käsi, võtan kotist märgade kätega käteräti? või võtan eelnevalt mustade kätega selle välja? Oma kätekuivatusvahendi kasutamise logistika jääb arusaamatuks – ok erandkorraks leian taskust salvräti – aga see on 1 kord — mitte terve koolipäev.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 17:28; 07.03 19:25; 07.03 19:44; 07.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja küsisin seda selle pärast, et terviseamet saatis koolidele “kätepesu kirja” kooli vaheaja lõpus. Ja lihtsalt oli huvi teada saada, kuidas koolid on reageerinud.

Umbes arvutasin välja, et vedelseep + paberrätid lähevad maksma ca 1eur inimene kuuks ajaks ( vahendite hinnad võetud mitte hulgimüügist ja pesukordade arv selline minimaalne – paar-kolm korda)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 17:28; 07.03 19:25; 07.03 19:44; 07.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja küsisin seda selle pärast, et terviseamet saatis koolidele “kätepesu kirja” kooli vaheaja lõpus. Ja lihtsalt oli huvi teada saada, kuidas koolid on reageerinud.

See kiri ei tähenda, et enne kätepesuvahendeid ei olnud ja alles nüüd tuleb osta. Kiri oli meeldetuletus, et kätepesu on väga oluline.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:40; 07.03 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soe vesi, seep, kuivatuspaber on olemas, aga kraanikausse on nii vähe, et lapsed ei jõua pesta ja sööma, st kiirustavad söögijärjekorda, mistõttu suurem osa ei pese. Suurem osa kasutavad des.vahendit, aga ilmselt mitte kõik. Tartu kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnumaal asuv 100-pealine maakool.
Meil on kõik olemas. Puhurite asemel on paberrätikud. Samuti teist aastat on olemas dosaatorid desinfitseerimisvahendiga.
Kätepesu on au sees meie koolis õnneks. Lapsed pigem vaatavad imelikult, kui mõni käsi EI pese (ja nad märkavad seda). Laste sõbrad veedavad meil palju aega ja kuulen igasuguseid jutte.
Kahjuks ei saa öelda, et haigusi vähem oleks, terve selle õppeaasta on mõlema lapse klassis vaid paar last olnud, kes kordagi pole haiged olnud. Meil on lapsi, kes on igal perioodil haiged olnud. Algklassilapsed on mul.
Tööl oli ka varem desinfitseerimisvahend olemas tualetis, aga koroonahirmus kasutati neid nii palju, et korjati ära. Hea, et seep alles jäesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ´lapse koolis on juba vähemalt aasta aega desovahendi pudel söökla ukse taga seina peal. Selline nagu haiglateski on. Ja lapsed tõesti kasutavad seda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja küsisin seda selle pärast, et terviseamet saatis koolidele “kätepesu kirja” kooli vaheaja lõpus. Ja lihtsalt oli huvi teada saada, kuidas koolid on reageerinud.

See kiri ei tähenda, et enne kätepesuvahendeid ei olnud ja alles nüüd tuleb osta. Kiri oli meeldetuletus, et kätepesu on väga oluline.

Meil koolis ei olnud seepi/paberrätte ei ennem, aga ka pärast seda kirja. Eks esmaspäeval näis, äkki peale ühe kooli karantiini panekut midagi muutub. Et kui on võimalus, et ajakirjanikud tulevad näiteks vms
Tegemist siis Tallinna kooliga.
Kätepesu kraanikausid on. Külm vesi on. Sööklas on kuivatuspuhur -aeglane. Ajaliselt ei jõua kõik pesta/kuivatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 17:28; 07.03 19:25; 07.03 19:44; 07.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On seep, paberrätid ja ka käte desinfitseerimise vahendid koolis olemas. Samuti on WC paber. Asukoht Tallinn.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetliselt on, kuid sageli on emb-kumb otsas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas kõik, lapsed pesevad enne sööki käsi kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on need asjad kogu aeg olnud. VHK.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei kirjuta sulle siia kooli nime, eriti, kui midagi elementaarset puudu on. Esimest päeva oled Perekoolis? Hea, kui üldse mõne vastuse saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On soe vesi on seebidosaatorid on kapp, kus lisaseebid. Keskkooli noortele oli öeldud ja näidatud, et kui märkavad, et tühi on, siis võivad ise asendada. On üks puhur/kuivati ja paberid.

Väiksematele räägiti ka, et kui seep on otsas, anna sellest kohe mõnele õpetajale märku või koristajatädile vmd.

Lisaks on klassidesse ilmunud Kätedeso pudelid. Ja lõputu vestlus iga tunni alguses teemal, kuidas ennast ja kaasõpilasi kaitsta ja kui haigestud, kuidas toimida.

11 & 8 klassi õpilaselt saadud kommentaar.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemad, miks te ei ole õpetanud oma lastele maast madalast, et enne sööki ja pärast tualettruumi kasutamist tuleb käsi pesta? Minu laps on enda sõnul oma klassis AINUS, kes enne sööklasse minekut käsi peseb.

Mina õpetasin ka maast madalast, aga 6- klassis loeb juba kambavaim ja massipsühhoos paraku. Kui keegi ei pese, siis ei pesegi keegi.

Siis tasuks ehk lapsesse rohkem enesekindlust süstida?

kuule, mu 5-aatsasel lasteaialapsel on enesekindlust rohkem kui vaja, aga sellest hoolimata tahab kanda ainult elsa-riideid, sest teistel rühmakaaslastel on 😀 Enesekindlus ei puutu asjasse, kui teemaks on lapsed ja kambavaim. See oskus tekib alles hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Küsitlus: seep ja paberrätt koolis