Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsitlus sünnituse kohta.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Küsitlus sünnituse kohta.

Postitas:

Kui kaua kestis teil sünnitus ja kas oli teie jaoks piinav või meeldiv kogemus? Endal oli esimese lapsega sünnitus valudega 5tundi ja pigem ikka meeldiv kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 tundi ja ikka meeldiv. Oli küll väga valus ja õudne, kuid kui laps oli sündinud, ununes valu ja teadsin et see ei jää viimaseks:) Nüüd laps 1,6 aastane ja peagi sünnitan teise lapse:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7,5 h. Pigem hirmus kogemus.

Valud olid väga hullud, pressidega läks asi päris jamaks – olid liiga lühikesed, nii et laps ei jõudnud pressidega kuidagi edasi, pärast paari tundi pressimist sain tabletti ja tilka, siis edenes ka sünnitus lõpuks. Nii et u 4 h tuhude valu ja 3,5 h presside peale. Samas kogu see valu ja vaev oli asja väärt, kui laps rinnale pandi, siis tabas mind tohutu eufooria. Ma ei saa öelda, et praegu, 7 kuud hiljem, sünnituse koledused ja valu kuidagi mälus tuhmunud oleks, ikka sama õudne. Aga see ei tähenda, et ma teist last ei tahaks. Sünnitus on ju vaid tundide küsimus, täiesti üleelatav, ka selle kohutava valuga. Minu jaoks olid raseduse piinad (pea kogu raseduse kestnud iiveldus, raskus, väsimus, tervisemured) palju hullem. Lapsi tahan, aga rase olla või sünnitada küll enam ei tahaks. Kui ainult saaks kuidagi lihtsamalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei leia küll,et sünnitus meeldiv oleks,lihtsalt see asi tuleb ära teha,ega laps ei saa ju sisse jääda.mina sünnitasin 22h,10 aastat tagasi ja ma pole küll midagi unustanud,isegi valusid mitte,tean täpselt milised nad olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 sünnitust, mõlemad 13 tundi alates esimestest valudest. Meeldiv kogemus, eriti viimane. Esimene sündis ilma valudeta ja paari pressiga. Olid rebendid ja suur verekatus, seega nõrk olemine terve päeva. Teine oli küll juba valudega, laps väljas ühe pressiga, ilma ühegi kriimuta, olemine kohe peale sünnitust nii hea, et oleks kasvõi maratonile läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 tundi. Loomulikult oli sel ajal piinav ja hull valu, mida ei suuda iialgi kirjeldada. Samas tuleb olla ettevalmistatud ja võtta seda osana elust ja loodusest.
Tagantjärgi ütleks ikka, et sünnitus ja lapse sünd midagi ilusat ja ürgset.
Hetkel pole veel tulnud hirmu sünnituse ees (Esimesega ei osanud karta. Öeldakse, et teisega juba kardetakse, aga ju on veel liiga vara…), aga samas arvan ka, et nüüd tean, mida oodata ja ehk suudan enam olla loodusega kooskõlas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. 24h väga hirmus tänu arstidele. Võib-olla keegi veel mältab kunagist naiste hirmu, dr Zolotko’d Tallinna keskhaiglast. Peale ränka sünnitust tegi ta mulle ilma narkoosita platsenta manuaalse eemaldamise ja 2h traageldas pärast mu sisemust…aga lapsuke oli imeline, kuigi paaril esimesel päeval ma ei jaksanud temast täit rõõmu tunda…
2. 17h, arst küll teine, kuid stsenaarium kõik sama. Samuti ilma narkoosita platsenta eemaldus ja tunnine traageldamine. Seekord olin siiski märksa elusam ja lapse üle väga õnnelik.
3. 6,5h, imeline kogemus! Ei mingeid emaka tühjakskaapimisi ega õmbluseid.
4. 17h ja taas fantastiline kogemus! Samuti pääsesin kõigest koledast, nagu eelmiselgi korral.
Väga palju mängib rolli arst, kes sulle satub. Mõni lihtsalt ongi rets ja mõni jällegi väga inimlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene 7h ja võiksin vastata algatajale, et nii ühte kui teist. Peamisest olenes enesetunne meelsusest. Vahepeal oli selline tunne, et mul ei lähegi kunagi paremaks – siis oli ka päris jube. Tuhude vahed olid tunda ainult sellest, et kõhus läks kergemaks, seljast valu ei lahkunudki enam mingist hetkest. Kuigi mul ajataju eriti ei töötanud sünnituse ajal, siis ma arvan, et see kestis mitte rohkem kui tunni. Aga kui sain oma mõtted õigesse rööpasse ning harjusin selle valuga, siis läks kergemaks ja helgemaks. Ja siis algasid varsti pressid, mis minu jaoks tähendas seda, et kõik valud kadusid – täielik õndsus.

Tagantjärgi oli kokkuvõttes siiski meeldiv ja mul on hea meel selle mälestuse ning oma tütrekese üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3,5 tundi ja väga meeldiv kogemus. Sünnitasin vette, viimases otsas pandi ka vanni värvilised tuled põlema, nii, et lausa meeleline elamus:). Lapsuke oli ka vannist võetuna puhas nagu ingel. Mul oli kohe peale sünnitust selline tunne, et sünnitaks jälle:).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sünnitanud kolm korda.

Esimene kord: 8 tundi 30 minutit. Väga huvitav, emotsionaalselt liigutav ja positiivne kogemus. Muidugi oli valus ka, pressimine kestis kaua ja oli kurnav. Sünnituse kestel sain kolmeks tunniks ka epiduraaltuimestuse. Kõige kergemad rebendid, mille õmblemise ajal sai kohe istuda. Mees hindas sünnitust kõrvalt vaadates raskeks, mina tundsin, et oli palju kergem, kui olin oodanud.

Teine kord: 1 tund 10 minutit. Ülikiire, intensiivne, väga valus, emotsionaalselt läbiraputav, hirmutav. Anti kaks sõõmu naerugaasi, aga ei mõjunud, nii et loobusin. Rebendid olid sama kerged kui esimesel korral. Mees ütles, et hea lihtne ja kiire, minu meelest oli raske (just emotsionaalselt).

Kolmas kord: 6 tundi ja 15 minutit (neist haiglas viimased 3,5 tundi). Valud olid talutavad ja ülehingatavad peaaegu lõpuni (esimesed kaks tundi haiglas liikusin kogu aeg ringi). Lapse väljutasin kuidagi hingamise abil (ämmaemand juhendas ja joogas muidugi on kõik õppinud seda hingamist), sest ei saanud valude järgi aru, millal pressida. Rebendeid polnud. Oli kõige lihtsam sünnitus ning nii abikaasa kui minu enda hinnangul kõige loomulikum ja pehmem.

Lapsed on mul kõik ühte masti – 3,5 kilo ja natuke peale. Kõik sünnitasin järil, kõik ühes ja samas haiglas ja kõik on poisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitus kestis 6 tundi (pool ajast olin kodus). Oli valus, aga täiesti talutav valu. Pressima pidin ikka päris mitu korda. Rebendeid oli ka.
Ma ütleks, et pigem meeldiv kogemus. Olen valmis veel sünnitama, kui vaid õmblemisest pääseks. Õmblemine oli väga vastik ja valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sünnitanud 2 last, kohe sündimas kolmas. Esimesed sünnitused on olnud 2h ja 1,5h. Ega need valud meeldivad ei ole jah, aga mitte midagi hullu minu meelest. Võin öelda, et minu jaoks on olnud sünnitus nagu suur kakahäda :)Nüüd muidugi miskipärast ma kardan ja põen päris palju, et ei lähe nii kergelt, aga sünnitada tuleb – läheb kuidas läheb. Ja esimesed sünnitused on ikka meeldivad olnud. Kuna kodus on mul 2 poega(12a ja 6a), kuid nüüd lubati tüdrukut, siis ükskõik kui raskeks see sünnitus kujuneb on see ikka meeldiv kogemus ma arvan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8 tundi, meeldiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

22 h ja üsna ok, kui välja arvata kurnav lõpp kui selgus, et vaatamata mitmetunnisele pressimisele laps ei läbigi sünnitusteid ja tuleb teha erakorraline. Valud olid valusad, aga täiesti ülehingatavad. Kordades jubedam oli see tunne, et pärast keisrit oli terve alakeha tükk aega halvatud ja ei saanud ennast ise korralikult liigutada ja last tõsta. Nüüd suvel sündimas teine ja karta on, et teine poiss väiksem küll ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veed hakkasid tilkuma kella 5paiku öösel, või õigemini oli nagu mingi plaksakas kõhus ja siis algasid õrnat kokkutõmbed nii et ma ei läinud kohe haiglasse, sinna alles kella 9- ks hommikul siis ikka veed juba voolasid aga kokkutõmbed jäid nõrgemaks, kella 13.00 paiku pandi tilk sest kokkutõmbed olid lakanud, ja alles siis hakkasid need veidi valusaks minema, täisavatus kella 16.30- neks ja kolm pressi ja laps käes. Tegelikult oleks nagu 12 tundi sünnitus aga ma ise arvestaks vast tilgast alates, sest siis oli alles midagi tunda, valus oli üldse alles täitsa lõpus veidi ja ka pressid minu arust haiget ei teinud, ei kasutanud ühtegi tuimestust, lihtsalt hingasin üle! Ma kusjuures pole seda kuskil õppinud, lihtsalt loomulikult tuli kõik, ma oleks ka epiduraali kasutanud kui oleks vaja olnud, aga polnud valuski! Polnud ka ühtegi õmblust ega kriimu, ka laps ei saanud muljuda, omal jalal juba palatisse ja last imetama, minul polnud ka rinnad valusad nii et kõik oli 100% super. Lihtsalt vedanud mul:)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsitlus sünnituse kohta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.