Esileht Väikelaps Küsitlus vaktsiinide teemal

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsitlus vaktsiinide teemal

Postitas:
Kägu

Tere!
Oleme Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid, kes soovivad välja selgitada turunduse õppeaine raames, kui paljud lapsed on enne kooli minekut vaktsineeritud.
Küsimustik on anonüümne ning selle täitmine võtab aega maksimaalselt 5 minutit.

http://www.connect.ee/uuring/438431128/

*Parandasime küsitluse sisu

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu lasteaialast on – miks seal on mitu vastusevarianti ja 7.küsimuses, kus tuleb nimetada vaktsineerimisel esinenud kõrvaltoimed, saab valida ainult ühe variandi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu lasteaialast on – miks seal on mitu vastusevarianti ja 7.küsimuses, kus tuleb nimetada vaktsineerimisel esinenud kõrvaltoimed, saab valida ainult ühe variandi?

Ja sellist varianti, et kõrvaltoimeid polnud, ei olegi. (Muu alla tuleb ise kirjutada, aga see pole loogiline ja on tülikas)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja sellist varianti, et kõrvaltoimeid polnud, ei olegi. (Muu alla tuleb ise kirjutada, aga see pole loogiline ja on tülikas)

Tavaliselt see süstekoht ikka veidike punetab ju? Ja kui ei olnudki midagi, siis kaks sõna kirjutada (kõrvaltoimeid polnud) on tülikas?

Ma muidu täitsin ka selle küsimustiku ära, mulle tundus kummaliselt lühike, ma olin juba valmis vastama mingile vähemalt 20-le küsimusele (no et 10 minutit kulub vastamisele) aga oli mingi viis küsimust ja saigi läbi. Selle ankeedi lühidus tundus kummaline, harilikult on nendes küsitlustes ikka rohkem küsimusi?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaliselt see süstekoht ikka veidike punetab ju? Ja kui ei olnudki midagi, siis kaks sõna kirjutada (kõrvaltoimeid polnud) on tülikas?

Ma muidu täitsin ka selle küsimustiku ära, mulle tundus kummaliselt lühike, ma olin juba valmis vastama mingile vähemalt 20-le küsimusele (no et 10 minutit kulub vastamisele) aga oli mingi viis küsimust ja saigi läbi. Selle ankeedi lühidus tundus kummaline, harilikult on nendes küsitlustes ikka rohkem küsimusi?

Tegu on õppetöö raames tehtud küsitlusega, reeglid on pandud paika õppejõu poolt, sealhulgas ka küsimuste arv.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tavaliselt see süstekoht ikka veidike punetab ju?

Ma ei pea seda vaktsiini, vaid süstimise protseduuri kõrvaltoimeks

Ja kui ei olnudki midagi, siis kaks sõna kirjutada (kõrvaltoimeid polnud) on tülikas?

Küsimuse püstitus oli järgnev:
Millised alljärgnevatest kõrvalmõjudest avaldusid lapsel/lastel pärast vaktsineerimist? Kui esines midagi veel peale olemasolevate variantide, kirjutage see lahtrisse ‘Muu’ järgi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui te tähelepanelikult loete, on see küsitlus TURUNDUSE ÕPPEAINE raames. St ilmselt eesmärk ei olegi teha põhjapanevaid järeldusi vaktsineerimise kohta, vaid eesmärk on õppida küsitlust läbi viima, leida sihtgrupp, piisav arv vastajaid – ja miks mitte, lõpuks vastustes näha ka küsimuste puudujääke – ka see on osa õppeprotsessist. Kui õppejõud annab ette ideaalse küsimustiku, siis ei õpigi õpilane midagi. Kui aga annab vigase küsimustiku, õpib õpilane ehk järgmine kord neid vigu vältima.

Seetõttu tasub ikka alati sissejuhatust ka lugeda 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on sündinud 2014 ja 2016. Vaktsineeritud immuniseerimiskava alusel ja lisaks tehtud hulk kavaväliseid vaktsiine.

Aga kuuevalentset (difteeria-teetanus jne) vaktsiini pole nad saanud sel põhjusel, et nende vaktsineerimise ajal oli kasutusel viievalentne vaktsiin ja B-hepatiidi vastu vaktsineeriti eraldi. Neljavalentse vaktsiini jaoks on nad veel lihtsalt liiga noored (eelkooliealiste laste puhul on see küsimus üldse sügisel täiesti mõttetu, sest see vaktsiin tehakse koolieelsel kevadel või suvel ehk siis loogiliselt ei saa see praegu ühelgi koolieelikul veel tehtud olla).

Ma olen elukutselt perearst ja tegelen pidevalt imikute vaktsineerimisega. Ometi pidin ma vaatama noorema lapse vaktsineerimispassi, et meenutada, kuidas tema sünniaastal selle viie-/kuuevalentse vaktsiini teema oligi. Tavainimese jaoks (ja nagu näha, ka küsitlejate endi jaoks) on sellised nüansid ilmselgelt liiga keerulised. Soovitan soojalt jätta ära küsimustikust kõik need 6- ja 4-valentsed ning küsida lihtsalt, kas lapsed on vastavate haiguste vastu vaktsineeritud kõigi vastavale vanuserühmale immuniseerimiskavas ettenähtud vaktsiinidoosidega. (Eraldi küsimus on veel see, mida peaks vastama inimene, kelle lapsele on tehtud mingi vaktsiini esimene või esimesed doosid, aga seejärel vaktsineerimine mingil põhjusel katkestatud.)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui te tähelepanelikult loete, on see küsitlus TURUNDUSE ÕPPEAINE raames. St ilmselt eesmärk ei olegi teha põhjapanevaid järeldusi vaktsineerimise kohta, vaid eesmärk on õppida küsitlust läbi viima, leida sihtgrupp, piisav arv vastajaid – ja miks mitte, lõpuks vastustes näha ka küsimuste puudujääke – ka see on osa õppeprotsessist. Kui õppejõud annab ette ideaalse küsimustiku, siis ei õpigi õpilane midagi. Kui aga annab vigase küsimustiku, õpib õpilane ehk järgmine kord neid vigu vältima.

Seetõttu tasub ikka alati sissejuhatust ka lugeda 🙂

Just nii ongi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on sündinud 2014 ja 2016. Vaktsineeritud immuniseerimiskava alusel ja lisaks tehtud hulk kavaväliseid vaktsiine.

Aga kuuevalentset (difteeria-teetanus jne) vaktsiini pole nad saanud sel põhjusel, et nende vaktsineerimise ajal oli kasutusel viievalentne vaktsiin ja B-hepatiidi vastu vaktsineeriti eraldi. Neljavalentse vaktsiini jaoks on nad veel lihtsalt liiga noored (eelkooliealiste laste puhul on see küsimus üldse sügisel täiesti mõttetu, sest see vaktsiin tehakse koolieelsel kevadel või suvel ehk siis loogiliselt ei saa see praegu ühelgi koolieelikul veel tehtud olla).

Ma olen elukutselt perearst ja tegelen pidevalt imikute vaktsineerimisega. Ometi pidin ma vaatama noorema lapse vaktsineerimispassi, et meenutada, kuidas tema sünniaastal selle viie-/kuuevalentse vaktsiini teema oligi. Tavainimese jaoks (ja nagu näha, ka küsitlejate endi jaoks) on sellised nüansid ilmselgelt liiga keerulised. Soovitan soojalt jätta ära küsimustikust kõik need 6- ja 4-valentsed ning küsida lihtsalt, kas lapsed on vastavate haiguste vastu vaktsineeritud kõigi vastavale vanuserühmale immuniseerimiskavas ettenähtud vaktsiinidoosidega. (Eraldi küsimus on veel see, mida peaks vastama inimene, kelle lapsele on tehtud mingi vaktsiini esimene või esimesed doosid, aga seejärel vaktsineerimine mingil põhjusel katkestatud.)

Aga sulgudes on haigused ka. Kui su laps on saanud viievalentse ja bhep eraldi, siis võibki ju vastata, et on kuuevalentse saanud, haiguste sisu jääb samaks.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sulgudes on haigused ka. Kui su laps on saanud viievalentse ja bhep eraldi, siis võibki ju vastata, et on kuuevalentse saanud, haiguste sisu jääb samaks.

Kui see on küsitlejate jaoks nii lihtsasti võrdsustatav, siis võikski küsimused vastavalt sõnastada, mitte tekitada segadust vaktsiinide valentsusega, mida tavainimesed niikuinii ei tea (tegelikult pole muidugi situatsioon täpselt sama, vaid eri vaktsiinide puhul on erinevad vaktsineerimisskeemid, B-hepatiidi puhul erineb isegi dooside arv, samuti muud erisused, mis võivad laste hõlmatust mõjutada). Pealegi, heakene küll, minu lapsed on tõesti täies mahus immuniseerimiskava järgi immuniseeritud, aga kuidas peaks vastama see suhteliselt suur populatsioon, kes toona laskis teha viisikvaktsiini, aga keeldus lapsi B-hepatiidi vastu vaktsineerimast? Niisuguseid peresid oli toona märkimisväärnw hulk.

Eraldi on veel see teema, et rotaviirusvaktsiin lisati vaktsineerimiskavasse 2014 poole aasta pealt ehk siis osa praeguseks 6-aastasi lapsi peaks olema selle vaktsiini saanud, osa aga mitte (oma vanemale lapsele lasksin kalendrivälise vaktsiinina enda raha eest teha, aga kuna see oli päris kallis, siis üldiselt seda pigen eeldada ei saa).

Ehk siis immuniseerimiskava ajalugu on keerukas ja see mõjutab laste hõlmatust vaktsiinidega mitut pidi. Tõenäoliselt on siin muidugi küsitlejatel vaja lihtsalt enam-vähem suvalist andmestikku, mille peal andmeanalüüsi harjutada, ja mingeid põhjapanevaid järeldusi laste vaktsineerituse kohta niikuinii keegi tegema ei plaani hakatagi, aga eks ankeedi koostamise kitsaskohad ja valitud teema eri aspektidega arvestamise oskus ole ilmselt samuti ainukursuse osa. 🙂

+5
-2
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Väikelaps Küsitlus vaktsiinide teemal