Esileht Pereelu ja suhted Kuskohast tuleb 12.aastase meeletu jonnakus?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kuskohast tuleb 12.aastase meeletu jonnakus?

Postitas:

Padi või uks, mis vahet seal on? Või peab mõtlema et ukse paugutamine viib krohvi lendamiseni ja seepärast on parem valida padi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 17:11; 31.07 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reedeti-laupäeviti koristuspäevad

Päris jube. Minu ema oli samasugune. Selle asemel, et iga päev 20 minutit midagi suuremat koristustööd teha või lubada mul teha, pidime tinnnnnngimata just peaaegu teve laupäeva küürima ja nühkima ja kõik tingimata korraga. Kui ma näiteks neljapäeval ema käest kempsupuhastusvahendit küsisin, siis ta esmalt tormas seda vaatama ja siis teatas, et “meie peres me küürime tualetti siis, kui see määrdub või laupäeviti. Täna on neljapäev ja tualett pole määrdunud. Sa küürid seda laupäeval”. “Miks sa praegu akent pesed? Laupäeval peseme kõik koos aknaid!”, “Mis sa selle lapi ja harjaga oma toas teed? Põrandaid peseme ju laupäeval”. Jubedad mälestused. Mina tahtsin laupäeval PU-HA-TA!

Õnneks omas peres olen suutnud hakkama saada koristuspäevadeta (va pärast suuremaid sünnipäevapidusid või uusaasta tähistamist). Veel vähem pean ma mingiks väärtuseks, et lapsed koristaksid minuga samal ajal või siis, kui ma ütlen.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 19:09; 10.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reedeti-laupäeviti koristuspäevad

Päris jube. Minu ema oli samasugune. Selle asemel, et iga päev 20 minutit midagi suuremat koristustööd teha või lubada mul teha, pidime tinnnnnngimata just peaaegu teve laupäeva küürima ja nühkima ja kõik tingimata korraga. Kui ma näiteks neljapäeval ema käest kempsupuhastusvahendit küsisin, siis ta esmalt tormas seda vaatama ja siis teatas, et “meie peres me küürime tualetti siis, kui see määrdub või laupäeviti. Täna on neljapäev ja tualett pole määrdunud. Sa küürid seda laupäeval”. “Miks sa praegu akent pesed? Laupäeval peseme kõik koos aknaid!”, “Mis sa selle lapi ja harjaga oma toas teed? Põrandaid peseme ju laupäeval”. Jubedad mälestused. Mina tahtsin laupäeval PU-HA-TA!

Õnneks omas peres olen suutnud hakkama saada koristuspäevadeta (va pärast suuremaid sünnipäevapidusid või uusaasta tähistamist). Veel vähem pean ma mingiks väärtuseks, et lapsed koristaksid minuga samal ajal või siis, kui ma ütlen.

See, et sul nii oli, ei tähenda, et see koristuspäevad siin teemas välja toonud ema samasugune oleks ju. Meil ka üldiselt oli reede koristuspäev, aga keegi ei keelanud nt oma tuba või mulle määratud kohti muul ajal koristada, lihtsalt ma reeglina üldse kunagi ei viitsinud ja siis ikka oli nägelemist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 09:36; 30.07 10:28; 02.08 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on reedeti-laupäeviti koristuspäevad

Päris jube. Minu ema oli samasugune. Selle asemel, et iga päev 20 minutit midagi suuremat koristustööd teha või lubada mul teha, pidime tinnnnnngimata just peaaegu teve laupäeva küürima ja nühkima ja kõik tingimata korraga. Kui ma näiteks neljapäeval ema käest kempsupuhastusvahendit küsisin, siis ta esmalt tormas seda vaatama ja siis teatas, et “meie peres me küürime tualetti siis, kui see määrdub või laupäeviti. Täna on neljapäev ja tualett pole määrdunud. Sa küürid seda laupäeval”. “Miks sa praegu akent pesed? Laupäeval peseme kõik koos aknaid!”, “Mis sa selle lapi ja harjaga oma toas teed? Põrandaid peseme ju laupäeval”. Jubedad mälestused. Mina tahtsin laupäeval PU-HA-TA!

Õnneks omas peres olen suutnud hakkama saada koristuspäevadeta (va pärast suuremaid sünnipäevapidusid või uusaasta tähistamist). Veel vähem pean ma mingiks väärtuseks, et lapsed koristaksid minuga samal ajal või siis, kui ma ütlen.

See, et sul nii oli, ei tähenda, et see koristuspäevad siin teemas välja toonud ema samasugune oleks ju. Meil ka üldiselt oli reede koristuspäev, aga keegi ei keelanud nt oma tuba või mulle määratud kohti muul ajal koristada, lihtsalt ma reeglina üldse kunagi ei viitsinud ja siis ikka oli nägelemist.

Üldiselt kõik emad, kes korraldavad “koristuspäevi”, eeldavad, et sel päeval terve pere koristab korraga. Mitte ei korista tütar näiteks neljapäeval oma osa ära ja ei maga laupäeval lõunani ja siis ei jaluta õhtuni pargis või ei istu poolt päeva kinos. Jah, enamik neist emadest muidugi lepib sellega, et laps koristab KA muudel päevadel 🙂 , aga koristuspäeval peavad selliste naiste arvates kõik IKKA osalema! Joondu-valvel rivisammul vastavalt korraldustele IKKA üksteisele jalus olema ja koos müttama.

Olen eluaeg edaspidi hoidunud koristuspäevadest ja sedasorti inimestest, kes korraldavad iganädalasi koristuspäevi. Need tekivad teatud kontrollifriikidest naiste peades, kelle jaoks “aga meie peres on alati olnud koristuspäevad” olulisem kui see, et maja tõesti puhtaks saaks, igaüks teaks oma töid ja need piisava sagedusega aga endale sobival ajal ära teeks.

Üldiselt sellised emad ei lepi ju kunagi, et ehkki ütleme hilisteismelise tööd on kõik majapidamises hiilgavalt tehtud, ta lihtsalt koristuspäeval ei osale. Magab päeva maha või teeb mida iganes tahab, sest temal on oma koristustööd orgunnitud nii, et puhkepäev on puhkepäev.
Ta pannakse närvilise ema käe all laupäeval KA karja moodi koos rapsima. Kuigi hea tujuga, rahulikult üksi nokitsedes saaks surema osa töödest tehtud ka siis, kui neile kulutataks 20 min süstemaatilist aega muudel päevadel, sobivatel aegadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 19:09; 10.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see arst teeb, kui laps on metsa kasvatatud!? Nii mõttetu ja lollakas ähvardus. Täpselt selline manipulatsioon, mis arukama 12-aastase marru ajaks.

Just tulebki temaga rääkida, et tited saavad oma tahtmist, suurematel on igaühel omas kodus teatud kohustused, see on osa täiskasvanuks saamisel. Kohustused ja nende täitmine on osa suureks saamisest jne. Ja kui ta haiseb, pole tal varsti sõpru, see on üks osa põhjuse-tagajärje seostest, mida täiskasvanu elu täis on. Ise teed, ise kannad vastutust, mitte nagu titel, kelle heaolu eest vastutavad ja tema apse siluvad vanemad.

12a-le peab ema pakkuma nädalas 12a jaoks sobivaid kellaaegu ja nädalapäevi, mis sobiks tema tujudega, et minna prillipoodi prille ostma? Nii või? Tule taevas appi! 12a ongi seepärast veel 12a ja laps nii arengu mõistes kui seaduse jaoks, et ta EI TEA veel ise ka kuidas toime tulla, veel vähem ise otsustada asjade üle, mis ei kuulu tema kompetentsi. Koduseid reegleid ei tee lapsed vanematele, vaid vanemad lastele ja neid võiks laps austada.

Seda enam, et lapsel on koolivaheaeg ja ema käib tööl! Loomulikult minnakse prille ostma emale sobival ajal, prillid on ju lapsele!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 09:21; 10.08 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastate jooksul õppinud võitluseid valima. Armastan puhtust ja korda, aga teismeliste tubade koristamise või korra nõudmise peale enam auru ja närvirakke ei raiska. Elu on näidanud, et kui sõber lubab 10 minuti pärast läbi tulla, saab see tuba imeväel korda.

Mis prille puudutab, siis kellel neid vaja on? Kui laps tunneb, et tal on vaja, siis ju ta ütleb ja siis lepite aja kokku millal poodi minna.

Emana vihkan üle kõige kõnesid, “lähme täna õhtul”, “täna on vaja”, “homme on tähtaeg” jne.

Ja olen aru saanud, et ka laste puhul ei tööta see “hakka kohe tegutsema” värk. Anna aega atra seada. Teismeline on ka inimene!

Asi ei ole nii lihtne, mis tervisesse puutub (prillid sealhulgas). Laps ei tahagi võib-olla prille, häbeneb, samuti mõnda muud haigust ravida (valus, ebamugav), aga lapsevanem näeb kaugemaleulatuvaid tagajärgi.
Laps ja vanem ei ole võrdsed! Võrdsed on need, kellel on võrdsed õigused ja kohustused. Ei saa nii olla, et õigused on võrdsed, aga kohustused ja vastutus mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 09:21; 10.08 09:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuskohast tuleb 12.aastase meeletu jonnakus?