Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kust alustada?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kust alustada?

Postitas:

Tere!
Kirjutan Teile ühtpidi suurest frustratsioonist ja teistpidi lootusrikkalt, et asjad ometi liikuma saada.
Alustame siis algusest.
Oleme abikaasaga nüüdseks ca 3 aastat olnud beebi vastaste vahendite vaba, kui nii võib öelda. Kohe selle aja alguses sain ka naistearstil positiivse pap testi tulemuse ja olen käinud kahes kolposkoopias. Viimane test oli negatiivne eelmise aasta augustis. Kui aasta olime vahendite vabad olnud, siis kurtsin ka oma naistearstile, et midagi pole toimunud. Ta saatis mind koju lausega, küll ta tuleb. Aasta hiljem kurtsin taas oma muret, kuid ta käskis vitamiine süüa ja hakata ovulatsioone jälgima. Vaatame aasta pärast. Kahjuks praeguses olukorras kevadel arstile ei saanud ja kui nüüd aus olla siis väga ei tahaks uuesti tema juurde ka minna. Olen end ise harinud niipalju kui osanud, ostsin ovulatsiooni testid, kasutasin neid mõnda aega. Sain ka positiivsed testid, panustasime palju, ei midagi. Oleme mõlemad söönud vitamiine, muutsime toitumist kõvasti tervislikumaks.
Olgu öeldud, et mul on 9aastane, eelmisest kooselust, kes ei tulnud samuti esimese proovimisega. Tookord küll ilma arstide abita, kuid siiski lasi end üle aasta oodata.
Arvan, et oleks aeg asjaga tõsiselt tegelema hakata, kuid ei oska kuskilt alustada.
Uurisin erinevaid erakliinikuid Tartus, kuid jäi selgusetuks kas ma peaksin enne siiski oma praegusel arstiga läbi rääkima, et soovin viljatusarstile pöörduda, või mitte.
Samuti saan aru, et IVF on ka erakliinikutes tasuta, kuid uuringud jms ilmselt mitte. Kas ma peaksin arvestama saja euroga või tuhande euroga? Kas praegusel ajal üldse võetakse uusi patsiente? Kas keegi oskab head kohta soovitada?
Olen veidi ummikus ja nukker, ehk keegi oskab head nõu anda.
A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis elad? Tartu? Seal on erakliinik Elite ja riiklik TÜK. Pane ise viljatusravi arstile aeg kirja – selleks ei pea sind günekoloog edasi suunama, lihtsalt helista.
Kui olete ise mitu aastat proovinud tulemusteta, siis võtavad kliinikud jutule. Algusel tehakse konsultatsioon + uuringuid, et aru saada kas/kus viga on – nii naisele kui ka mehele. Kui “tõrked” eemaldatud, siis saab kas ise proovida veel loomulikul teel rasestuda või siis arstide abiga IUI/IVF.

Tasuline on erakliinikus kõik see, mida haigekassa ei kata ehk kõik eelnevad konsultatsioonid, uuringud ning protseduurid enne IVF-ni jõudmist ehk antud juhul kaetud ainult IVF-ga seotu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama teema. Kuna vanust juba palju ja aega ei ole siin “proovida” ja oodata, siis uurisin sõbrannalt järgi, kes just oma viljatusraviga beebi sai, millest alustada.
Esmalt vahetasin naistearsti, rääkisin talle jutu ära, et soovime mehega kolmandat last. Olemas 2 last, 14 ja 12 aastane, mees sama, aga beebi ei ole tulnud 4 kuu poovimise ja ovulatsiooni ajal tegutsemise ajal. Lasin siis sõbranna soovitusel endale teha korralikud uurngud, vereproovid ning hormonoonide testid. Täna saan siis testide tulemuse teada. Eile sain osaliselt, et kilpnääre talitus korras, naissuguhormoonid korras, foolhape heal tasemel (võtan juba 4 kuud lisaks), D-vitamiini korralikult. Täna selgub siis meessuguhormoonide seis, see siis peaks näitama, kas mu munaakud töötavad korrektselt ja valmivad.
Mehele soetasin siis Men Conseption vitamiine, mis mõjuvad spermatootlikusele väga hästi. Paljud pered, kellel on mehel spermaga probleeme olnud, on sellest abi saanud.
Ootan siis kella kukkumist ja arstile helistamist. Siis saab edasi liikuda. Kui minu poolt kõik korras, lasen ka mehele uuringud teha… ja siis edasi viljakusravikabinetti, kui naistearsti käed lühikeseks jäävad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, soovitan Maarjamõisa haiglas viljatusravi arsti Aire Sekavin. Kolm last tänu tema abile. Helistad lihtsalt günekoloogia osakonna registratuuri. Vbla järjekord on natuke aga see on seda väärt. Kõik on sulle tasuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea erakliinikusse minema, Nova Vita ja Elite on head kliinikud, aga sama hea viljatusravikeskus on ka kliinikumil endal. Ka TÜ Kliinikumil on viljatuskeskus ja viljatusraviarstid, tavalised günekoloogid sellega eriti ei oskagi teha midagi ja ootavad ja vaatavadki, aga teil on selge, et ootamine pole tulemusi andnud ja aeg oleks tegutseda. TÜK on ka meestearstid ja ka mehel on aeg seada sammud arstile, sama suure tõenäosusega võib asi olla temas, eriti kuna sind on juba uuritud ja tsükkel toimib jms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kust alustada?