Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust leiaks sellise koera?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kust leiaks sellise koera?

Postitas:
Kägu

https://www.ohtuleht.ee/970804/ol-video-nunnumeeter-pohjas-kuidas-kaituvad-koertesalongis-kaunid-kuldkliendid?mediaGallery=970804&mediaId=2152903

Pildi all öeldud, et puudel. Puudlid on väga targad koerad, aga välimus tavaliselt ei meeldi. Kas pildil on tõesti puudel või ÕL paneb villast?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pildil on tõesti puudel.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult on pildil suur puudel (küllap sa oled kokku puutunud kääbuspuudlitega).

Kui just pruuni tahad, siis pead kennelitest otsima, suur puudel iseenesest pole haruldane. Puudlid võivad olla mustad, valged, pruunid, aprikoosikarva.
Kuigi iga kennel, kes oma koertest hoolib, paneb sellise tahtja suht kohe kõrvale. Nagu just üks huskykasvataja õtles, et kui ostja kolm küsimust on “kas on mustvalge, kas on siniste silmadega ja palju maksab?”, siis pole tal huskyst aimugi, motiivid valed ja koera neilt ei saa.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis värv see selline kuldne on? Kes Eestis või lähiriikides selliseid kasvatab?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult on pildil suur puudel (küllap sa oled kokku puutunud kääbuspuudlitega).

See pole sama ju. Propotsioonid teised ja koonu kuju ka inetu. Isegi kui karvad maha võtta. Äkki ÕL pildil on mingi segu?

0
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollide kontsentratsioon ühiskonnas muudkui kasvab ja kasvab.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa ajad, puudel mis puudel ju. Olgu kääbus või mitte, selle tõu tunneb kohe ära.

Ilmselt siis mõned ilusamad kui teised. Kes Eestis neid kasvatavad? Ametlikult ja tõupaberitega. Kus neid saaks päriselus näha ja tutvuda. Netist otsides ei suutnud midagi leida.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui just pruuni tahad, siis pead kennelitest otsima, suur puudel iseenesest pole haruldane. Puudlid võivad olla mustad, valged, pruunid, aprikoosikarva.

Kuigi iga kennel, kes oma koertest hoolib, paneb sellise tahtja suht kohe kõrvale. Nagu just üks huskykasvataja õtles, et kui ostja kolm küsimust on “kas on mustvalge, kas on siniste silmadega ja palju maksab?”, siis pole tal huskyst aimugi, motiivid valed ja koera neilt ei saa.

Pruun puudel on nagu šokolaad, see ei ole selle moodigi. Aprikoosi kääbust olen näinud, ei ole see ka. Mingi muu värv peab olema. Kääbuspuudlitel on isegi kirjud olemas, vaevalt et suurtel siis pole.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on aprikoos.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://thehappypuppysite.com/poodle-colors/ Nii palju värve. See pildil on vast punane.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on aprikoos.

Tegu on Tšehhist toodud punase puudliga. Peaks Eestis ainus olema. Pruunist ja aprikoosist on asi väga kaugel.
Suuri puudleid on Eestis alla 20, kasvatajaid siin pole, lähimad on Soomes ja Venemaal. Punast värvi on ka neist raske leida.
Väga töömahukas ja kulukas tõug, esmase emotsiooni pealt ei tohi kindlasti osta.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõikidel siin näidatud piltidel on puudlid. Valgel puudlil on lihtsalt tavaline soeng.Ka koonukarvad ju kasvavad ning ka neid pügatakse. Puudlit tuleks pügada korra kvartalis ning soengulõikeid on erinevaid. Aprikoosivärviga on selline lugu, et siia alla mahuvad heledamad aprikoosid ja tumedamad (see siis oligi pildil-punane).Enne sellise koera ostmist palun tutvuge ilusalongi hindadega ja ka sellega, millist hooldust karv vajab. Kurb on näha pulstis ja kammimata puudlit.
Puudli vaieldamatuks plussiks on see, et ta ei aja karva (minu pikki karvu on elamises rohkem) ja tema kasukas ei haise koera järele (on tema šampooni ja minu parfüümi lõhn kallistamisest küljes).Ääärmiselt tark koer.

+5.5
-1.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on aprikoos.

Tegu on Tšehhist toodud punase puudliga. Peaks Eestis ainus olema. Pruunist ja aprikoosist on asi väga kaugel.

Suuri puudleid on Eestis alla 20, kasvatajaid siin pole, lähimad on Soomes ja Venemaal. Punast värvi on ka neist raske leida.

Väga töömahukas ja kulukas tõug, esmase emotsiooni pealt ei tohi kindlasti osta.

Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikidel siin näidatud piltidel on puudlid. Valgel puudlil on lihtsalt tavaline soeng.Ka koonukarvad ju kasvavad ning ka neid pügatakse. Puudlit tuleks pügada korra kvartalis ning soengulõikeid on erinevaid. Aprikoosivärviga on selline lugu, et siia alla mahuvad heledamad aprikoosid ja tumedamad (see siis oligi pildil-punane).Enne sellise koera ostmist palun tutvuge ilusalongi hindadega ja ka sellega, millist hooldust karv vajab. Kurb on näha pulstis ja kammimata puudlit.

Puudli vaieldamatuks plussiks on see, et ta ei aja karva (minu pikki karvu on elamises rohkem) ja tema kasukas ei haise koera järele (on tema šampooni ja minu parfüümi lõhn kallistamisest küljes).Ääärmiselt tark koer.

Aprikoos ja punane on erinevad värvid. On heledamad aprikoosid ja tumedamad, samuti ka punastel, aga geneetika on taga teine.
Puudlit peaks pügama iga 1-1.5k tagant, kui on näitusesoengus, siis veel tihemini + mitu tundi nädalas kammimist, pesemist, föönitamist, patside sidumist jnejne.
Tark koer, väga tundlik, peale karvahoolduse suhteliselt muretu nii iseloomu kui tervise osas. Karvahooldus see-eest on jubedus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Eri värvi punased puudlid

+1
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Veel puudleid

Veel puudleid 2

Veel puudleid 3

Nagu näha, on puudleid palju eri varjundeid. Lisaks mustale on hõbe, pruune on nii šokolaadi, suitsuseid kui kakaod, ja punaseidki on heledaid ja tumeruskeid, aprikoose valkjaid ja kuldseid ja roosakaid.

Ps. kui keegi tahab mu postitust tsiteerida, siis palun võtke ilma viimase lingita või üldse ilma piltideta. ma ka ei oska siin pilti väiksemaks teha, seega kui te jätate tsitaadi muutmata, siis lohiseb see suur pilt kaasa ja ajab teema liiga suureks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on üks naturaalse karvkattega karvane puudel palju ilusam kui nende totakate seongutega narriks tehtud puudlid.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

puudel on üldse rohkem 80ndad. samuti nagu kolli, saksa lambakoer, afganistani hurt jt
nüüd juba palju uusi tõuge aretatud, mis on ka eestis levinud.

0
-11
Please wait...

Postitas:
kitah

Minu meelest on üks naturaalse karvkattega karvane puudel palju ilusam kui nende totakate seongutega narriks tehtud puudlid.

Vaat mina arvan just vastupidi. No ei pea näituselõige olema, sihuke ülespuhvitud ja veidrate topsukestega veidrates kohtades, aga igal juhul eelistan siledat koonu ja selget silmavaadet. Ma ei või kannatada neid vuntse ja karvade sees silmi (ükskõik mis tõul, terjeritel peamiselt, aga igasugu bolonkad jmt) – ühel juhul jääb kõik vesi ja toit vuntsi kinni, et on vastikult märjad ja rokased, teiseks ma pean saama loomale silma vaadata, nägema tema ilmet. Ja kui jalgadel ja kõhu all on pikad karvad, siis kõik tänavasopp ja liiv jäävad sinna kinni. Seega juba puhtalt hügieeni mõttes peaks ma neid pügama. No ja ainult tutt pealae peal oleks ka naljakas. Mõne pildi peal ongi see ainult jäetud, siis oma nööpsilmadega näeb loom välja nagu mingi mänguasi, ja seda ma ka ei taha.

Ja muidugi peab iseloomu puhul arvestama seda, et suur puudel on teenistuskoer, algselt aretatud pardijahiks, aga keskmised ja kääbused on puhtalt ilukoerad. Seega suur peaks olema rahulikum, väiksed kipuvad olema liiga labiilsed.

Peab ütlema, et siiani on mul puudlitest jäänud mulje (igas suuruses) kui üpris labiilsetest ja lärmakatest ja mitte kuigi intelligentsetest koertest. Kui pisike koer ripub oma omanikul sabas, on see veel kuidagi mõistetav, aga kui suur koer seda teeb, on pehmelt öeldes häiriv ja karmimalt öeldes nõme. Kuigi ma möönan, et ilmselt oli kõikidel juhtudel tegemist asjaoluga, et neid poldud piisavalt õpetatud ja kasvatatud ja enamikel juhtudel koer istus omanikule lihtsalt pähe ega allunud keelamisele. Lisaks tõmbles närviliselt ringi ja sekkus jutusse, nõudis tähelepanu.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin puudli kohta: kas ise saab ka teda pügada? Mis salongis pügamine maksab? Ja kas puudel võib aastaringi olla umbes sellise soenguga nagu see nn summer cut on? Ja kas korra nädalas kammimisest piisab? Kui sageli pesta on vaja?

Olen aega-ajalt mänginud mõttega võtta endale puudel. Hetkel on segavereline koer, aga ta on juba vana ja kui ta meie juurest lahkub, tahaks uut koera. Intelligentset ja sõbralikku, kes ei haiseks ega ajaks palju karva ja kannataks nii tubaseid tingimusi kui õues külmaga jalutamas käimist. Praegune kuts on toakoer, kes saab siiski palju õues olla (ta on seal, kus meie oleme). Elame majas, aga õuekoera ei taha.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Muidugi saab ise pügada, milles küsimus. Muudkui pead koera sellega juba varakult harjutama, sest ega nad eriti ei taha lasta. Mul tuttavatel ongi nii, et saab ühe jala lõigatud või ühe külje, siis koer enam ei kannata ja rabeleb lahti või läheb minema, siis peab ootama, kui ta millalgi jälle laseb. See on muidugi kaunis tüütu, maitia, kas salongis pannakse nad selleks ajaks magama või antakse muidu midagi rahustavat või nii.
Vanasti olid ainult tavalised käärid, aga tänapäeval on olemas spets trimmerdusmasinad ja muu vajalik atribuutika, millega saab ruttu ja vaikselt ja võimalikult vähe koera ärritades kõike teha.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on muidugi kaunis tüütu, maitia, kas salongis pannakse nad selleks ajaks magama või antakse muidu midagi rahustavat või nii.

salongis on koerad kõrge groomingulaua peal ning kaelarihmaga ja vajadusel ka kõhu alt rihmaga kinni, sealt ei anna kuhugi minna. samuti käituvad koerad võõrastega teisiti

+3
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Nojah, seda muidugi. Aga ma tean, et mõned, kes on agressiivsemad ja ei lase muidu nt küüsi lõigata jne, siis need uinutatakse enne ära.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Magama panemine tähendab loomamaailmas surmasüsti, taevas halasta 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kitah

Magama panemine tähendab loomamaailmas surmasüsti, taevas halasta 😀

Loomulikult ma tean seda, aga ma eeldan, et antud kontekstis on arusaadav, mida sellega silmas on peetud.
Eesti keeles on hulk sõnu ja väljendeid, mis võivad tähendada ühte ja teist, täiesti vastupidist asja. Oluline on kontekst.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Looma rahustada tohib ainult loomaarst, ükski niisama juuksur seda teha ei tohi. Ja ka loomaarst peab enne andma omanikule vastava dokumendi allkirjastamiseks, et omanik on üldse nõus. Kord paari kuu jooksul loom pügamiseks uinutada oleks liig mis liig.

+5
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Looma rahustada tohib ainult loomaarst, ükski niisama juuksur seda teha ei tohi. Ja ka loomaarst peab enne andma omanikule vastava dokumendi allkirjastamiseks, et omanik on üldse nõus. Kord paari kuu jooksul loom pügamiseks uinutada oleks liig mis liig.

Ju seda siis tehtigi loomaarsti juures, mitte mingis peenikeses salongis. Nägin ainult mingit pisikest lõiku saatest ja seepärast ei tea ka täpsemalt.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naturaalne karvkate võibki olla, aga see pügamine on ikkagi hädavajalik, kui koer ei aja karva. See karv vajab hooldust ja lõikust paraku, sa ei pea midagi enda maitsele naeruväärset pügama, aga kui üldse ei püga, läheb ta pulsti, tekkivad vanunud pussakad, mida lahti ei harutagi. Samuti peab tihedalt kammima, et see karv, mis on vana ja lahti, eralduks ja neid pussakaid ei tekitaks. Sa ei pea puudlile tupse selga pügada laskma, aga päris loomulik karvasus paraku tähendaks koerale üsna piinarikast elu. Seega pügamata jätmine ei ole hea variant. Tahad loomulikku karvahooldusvaba koera, võta mõni lühikarvaline tõug (aga karvavahetuse ajal on need lühikesed karvad sama tüütud kui pikad, lihtsalt lühemad), tahad pügamisvaba, võta lambakoer või laika või kolli vms pikakarvaline (aga arvesta, et karvavahetuse perioodil tuleb koerajagu karvu maha ja kammimine on eriti neil perioodidel väga oluline), aga karvased terjerid ja puudlid peavad saama pügalas käia või pead ise seda kunsti valdama, muu lahendus on koerale piinaks (jah, pügamine enamasti ka paljudele ei meeldi, aga pügamata olekus elamine on pikaajalisem piin) ja lõpuks on su koera karv täis vanunud pulste, mis takistavad tal korralikku liikumistki.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi saab ise pügada, milles küsimus. Muudkui pead koera sellega juba varakult harjutama, sest ega nad eriti ei taha lasta. Mul tuttavatel ongi nii, et saab ühe jala lõigatud või ühe külje, siis koer enam ei kannata ja rabeleb lahti või läheb minema, siis peab ootama, kui ta millalgi jälle laseb. See on muidugi kaunis tüütu, maitia, kas salongis pannakse nad selleks ajaks magama või antakse muidu midagi rahustavat või nii.

Vanasti olid ainult tavalised käärid, aga tänapäeval on olemas spets trimmerdusmasinad ja muu vajalik atribuutika, millega saab ruttu ja vaikselt ja võimalikult vähe koera ärritades kõike teha.

Mis jutt? Ära räägi kui ei ole ühtki puudlit lähedalt näinud. Suur puudel on närvilisuse vastand, labiilsust pole ollagi. Salongis ei pane keegi magama, isegi mitte rihmaga kinni tabaliselt, kuna neid on harjutatud pügamise ja laua peal olemisega esimesest elukuust peale. Nad jäävad ise igavusest magama vahel.
Pügada saab kodus ka, aga vahendid on kallid ja alginvesteeringu tasa saamiseks kulub aega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab ütlema, et siiani on mul puudlitest jäänud mulje (igas suuruses) kui üpris labiilsetest ja lärmakatest ja mitte kuigi intelligentsetest koertest. Kui pisike koer ripub oma omanikul sabas, on see veel kuidagi mõistetav, aga kui suur koer seda teeb, on pehmelt öeldes häiriv ja karmimalt öeldes nõme. Kuigi ma möönan, et ilmselt oli kõikidel juhtudel tegemist asjaoluga, et neid poldud piisavalt õpetatud ja kasvatatud ja enamikel juhtudel koer istus omanikule lihtsalt pähe ega allunud keelamisele. Lisaks tõmbles närviliselt ringi ja sekkus jutusse, nõudis tähelepanu.

Minul on olnud suur puudel ning targemat ja rahulikumat koera annab otsida. Jalutas kõrval ilma rihmata, ootas teed ületades peremehe luba jne.
Küll aga ei ole ma näinud ühtki tarka ja rahulikku kääbuspuudlit. Need on tõepoolest labiilsed. Võimalik, et kasvatuse viga, ei tea.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust leiaks sellise koera?