Esileht Pereelu ja suhted Kust leida abi?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kust leida abi?

Postitas:

Kas on olemas ka kuskil mingi teraapia vms et lasta inimesest lahti lõpuks? Või mingi nõuandekoht. Rääkida lähemalt,näidata miks on raske lahti lasta jne.

Hetkel aint kogemus nõustajaga kes vaid kuulab, nõu ei anna ja küsib mis sa arvad, kuidas saaks paremini jne.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:04; 21.07 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nõu see nõustaja sulle siis andma peaks? Nõustajad ei ütlegi sulle ette, et tee nüüd seda või toda, vaid üritavad sind lahenduste juurde juhtida.

Lõpuks sõltub see lahti laskmine ikkagi otsusest ja sellest, kas sa päriselt tahad seda teha või mitte. Kui siiani suutnud ei ole, siis järelikult ei taha piisavalt. Oluline oleks aru saada, et miks ei taha. Mis tühimikku/vajadust see inimene su elus täidab/rahuldab?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:09; 21.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei saa lahti, siis ei saagi lahti. See on saatus ja saatuse vastu ei saa.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nõu see nõustaja sulle siis andma peaks? Nõustajad ei ütlegi sulle ette, et tee nüüd seda või toda, vaid üritavad sind lahenduste juurde juhtida.

Lõpuks sõltub see lahti laskmine ikkagi otsusest ja sellest, kas sa päriselt tahad seda teha või mitte. Kui siiani suutnud ei ole, siis järelikult ei taha piisavalt. Oluline oleks aru saada, et miks ei taha. Mis tühimikku/vajadust see inimene su elus täidab/rahuldab?

Kui ei saa lahti, siis ei saagi lahti. See on saatus ja saatuse vastu ei saa.

Ega siit vist peale sapi pritsimise ei tule jah. Kohe on mingi mögisemine, ise ei saa hakkama v? lollakas oled v..taoline pask.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:04; 21.07 11:35;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Puudub oskus seda õiget retsepti anda. Sest igale on ju oma. Kas tegu lahkuminekuga ja selle lahtilaskmisega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nõu see nõustaja sulle siis andma peaks? Nõustajad ei ütlegi sulle ette, et tee nüüd seda või toda, vaid üritavad sind lahenduste juurde juhtida.

Lõpuks sõltub see lahti laskmine ikkagi otsusest ja sellest, kas sa päriselt tahad seda teha või mitte. Kui siiani suutnud ei ole, siis järelikult ei taha piisavalt. Oluline oleks aru saada, et miks ei taha. Mis tühimikku/vajadust see inimene su elus täidab/rahuldab?

Kui ei saa lahti, siis ei saagi lahti. See on saatus ja saatuse vastu ei saa.

Ega siit vist peale sapi pritsimise ei tule jah. Kohe on mingi mögisemine, ise ei saa hakkama v? lollakas oled v..taoline pask.

Minu nõuanne ei olnud sapi pritsimine, vaid tõde. Ma olen ise kunagi ka 9 aastat istunud selle otsas, et “issand-issand, ma ei suudagi lahti lasta ja ju see siis on saatus ja tähendab midagi jne jne jne”. Käisin ka mingites teraapiates, tegin juhitud meditatsioone enamvähem palusin jumala poole ja ootasin imet, et tuleks mingi miski, mis mind maagiliselt lahti laskma paneks. No ei tulnud.

Lõpuks aitaski see, et ma jõudsin jälile, mis mu elus tegelikult puudu on ja mida ma oma ellu tegelikult tahan (ning mõistsin, et kuigi mul oli illusioon, et just see inimene seda mulle pakkuda võiks, siis reaalselt ei pakkunud ta mulle midagi) ja siis edasi läks juba hämmastavalt lihtsalt.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:09; 21.07 12:10;
To report this post you need to login first.

sa pead oma ajule n.ö. uue kondi andma pureda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa inglise keelt oskad? Sel juhul soovitan liituda teadveloleku kursusega vms mindfulness -happiness kursusega, mida võid leida Coursera keskkonnas. Läbida võid kursuse tasuta, aga võid ka osta tasulise versiooni, millega saad kususe lõpus tunnistuse.

Teadveloleku kursusel hindeid ei panda, aga on testid ja skoorid siiski.

Näiteks: https://www.coursera.org/learn/mindfulness

Ega keegi teine ei saagi sind aidata kellestki lahti lasta, sa pead selleni ise jõudma. Teadveloleku tehnikad on selleks head. Ja see ei ole mingi umbluu, mida ma siin soovitan, vaid teaduspõhise lähenemisega. Lingitud kursus on Leideni ülikooli oma. Courseras on saadaval ka Yale’i ülikooli loengusari The Science of Well-Being, selle kaudu võid ka endale abi saada.

https://www.coursera.org/learn/the-science-of-well-being

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on olemas ka kuskil mingi teraapia vms et lasta inimesest lahti lõpuks? Või mingi nõuandekoht. Rääkida lähemalt,näidata miks on raske lahti lasta jne.

Hetkel aint kogemus nõustajaga kes vaid kuulab, nõu ei anna ja küsib mis sa arvad, kuidas saaks paremini jne.

Mida enam räägid sellest, millest tahad lahti lasta, seda rohkem kinnistud sellesse. Ehk siis parim viis olla pidevalt seotud sellega, millest tahad vabaneda, on seda koguaeg endale meeldetuletada. Sul tuleb leida asendustegevus sellele ajale, mille kulutad mõtlemisele, et “sa ei saa lahti lasta”.   Ja seda sa pead reaalselt ISE tegema ehk siis oma aega kasutama millekski muuks kui mõtlemiseks sellele, et sa ei saa lahti lasta. Väga tark nõuandja on, mida sa veel tahaksid? Ta ei saa ju tulla sinu elus tegema ümberkorraldusi, et sa täidaks aja endale sobivate tegevustega. Meil on vaba riik, tahad mõtled, tahad ei mõtle.  Kas sa mitte ei taha tegelikult teda tagasi ja kõigi vahenditega otsid moodust, et pidevalt mõelda ja tegeleda sellega, mis on niioluline ja tähis sinu jaoks ja tahad kaasahaarata ka kõik nõustajad. Osad on targad ja ei anna sulle hoogu juurde, vaid loodavad, et sa ühel hetkel rahuned maja ja tõesti hakkad ise oma elu elama.  Raske on lahtilasta seetõttu, et sa ei taha. Kui tahaks, siis teeks. Ja sinu tahet ei suuda keegi mõjutada peale sinu enda. Nii et enesepettus tuleks lõpetada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane siin otsingusse, ühes vestluses oli väga häid vastuseid. Küsimus oli, kuidas teie olete mõtetes üle saanud.

Paljude hulgast jäi meelde selline, et kirjuta üles, kõik, mida ta sulle ei pakkunud ja kõik negatiivne punktidena. Ja iga kord kui meenutad, võtta paber ja lugeda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 20:28; 21.07 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi nõustaja juures ilma ootusega, et tema sind aitab.

Sind aitab teema läbi nämmutamine. Lõpuks saab kõik läbi arutatud igast nurgast ja siis tunned ise, et ongi kõik, enam ei taha-viitsi tegeleda sellega. Saab villand ja enam ei viitsi. Ja ongi kõik.

Mina olen aru saanud, et nõustamise mõte ongi see.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 20:28; 21.07 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aitabki lahti lasta, kui aru saad, et selle inimesega ei tule soovitut, aga mõne teisega tuleb soovitu ja enamgi veel.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane siin otsingusse, ühes vestluses oli väga häid vastuseid. Küsimus oli, kuidas teie olete mõtetes üle saanud.

Paljude hulgast jäi meelde selline, et kirjuta üles, kõik, mida ta sulle ei pakkunud ja kõik negatiivne punktidena. Ja iga kord kui meenutad, võtta paber ja lugeda.

Mina olen ka seda teinud ja aitas.

Ühes oma järjekordses pettumusehoos kirjutasin sellele mehele kirja. Sinna purskasin kõik oma halvad emotsioonid ja etteheited tema suhtes välja. Ilma ilustamata, aga ausalt. Kiri sai pikk. Kui selle pärast valmis saamist üle lugesin, siis sain aru, kui kole see suhe tegelikult oli ja kuidas ma ei saanud sellelt suhtelt peaaegu mitte midagi, mida päriselt ootasin.

Kirja ma temale ei saatnud. Saatsin iseenda meilboxi.

Ja edasi… Iga kord, kui ta järele tuli meeletu igatsus, avasin selle kirja ning lugesin läbi. Ja hoobilt oli igatsus üle läinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Kust leida abi?