Esileht Hobinurk Kust leida soodsalt matkariideid ja varustust?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kust leida soodsalt matkariideid ja varustust?

Postitas:
Kägu

Olen alati käinud õues aktiivselt liikumas, aga sooviks natuke end ületada ning võtta ette pikemaid käike kui 2-4h (ja iga ilmaga) ja selleks tunnen, et suvalised senised riided hästi ei sobi. Vaja ikkagi korralikke asju, mis kaitseks, kui ilm jahe, tuuline, vihmane jne ja pole ka võimalik kuskile sooja minna ega matka katkestada. Aga kõik matkariided- ja varustus on maru kallis.

Oskate soovitada, kus leiaks selliseid asju soodsamalt? Mõni netipood näiteks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soodsama hinnaga trenni-ja matkariideid olen leidnud lätlaste Decathlonist, e-poe andmetel saadavad Eestisse ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui just mägedesse ei lähe või Antarktikasse kõlbavad ka tavalised ilmastikukindlad spordiriided. Lihtsalt kihiline riietus.

Spordipoodide outletid on üheks võimaluseks.

Jalanõud peaksid küll mugavad ja veekindlad olema. Neid on mõistlik proovida enne ostmist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sportsdirect.

Aga soovitan vaadata matkariiete osas (nt soe pesu) ka tööriiete (veebi)poodidesse, enamasti samad meriinopesud jne tunduvalt soodsamad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks need  soodsamad meriinopesud pole eriti vastupidavad, meeldivates värvides ega kiita kvaliteediga.

Hardcore: Outdoors.ee

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on vaja eelkõige korralikke saapaid – soovitavalt goretex, soodsamad vist Samelin ja Sportsdirectis Eestis (u 100+eurot).

Edasi on abiks goretex vms päris hea veepidavusega õhuke jope – suure vedamisega võib saada ka kaltsukast.

Vihmakindlad püksid – all võib kasutada retuuse. Või talvel softshell mugavad püksid – samuti võib leida kaltsukast, samuri fb matkariiete gruppidest.

Jope alla käib tavaliselt kas üks või mitu fliisi ja pikk pesu. Kui talvel telgis just ööbimisi pole, siis saab edukalt ka ilma villata hakkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem osa riietest mis matkal kannan on pärit prismast ja spordipoodidest. Pole päris nii, et ostan ühed püksid ja ühe jope ja valmis. Olenevalt aastaajast on mõistlikumad erinevad kihid. Mul on lühikesed püksid, pikk pesu, soojad jooksuretuusid, kile püksid, softshell püksid, kilejope, softshell jope, suusajope, erineva paksusega fliisid, õhuke sulejope teise jope alla jne. Sinna juurde veel erinevad sokid, jalanõud, mütsid, kindad jne.

Konkreetselt matkapoest olen ostnud ainult saapad, kõik ülejäänud riided ja jalatsid on tavalised vabaaja riided spordipoodidest. No h&m-ist tõesti sobivaid riideid ei leia, aga matkapoest spetsriideid ka vaja pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks need soodsamad meriinopesud pole eriti vastupidavad, meeldivates värvides ega kiita kvaliteediga.

Hardcore: Outdoors.ee

Teemaalgataja paistab tahtvat sooja pesu selleks, et õues külm ei hakkaks, mitte instagrammis pesuväel poseerimiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

soovitan osta kevadepoole, siis kui talveriided alla hinnatakse. Ka nt Soomest vaadata, seal valik suurem.

Mina veedan (koeraga) õues 2-4 tundi iga päev, iga ilmaga, ja riided kõik Rademarist. Sellisele koormusele peavad siiski vastu ainult kvaliteetsed esemed, nad ju peavad ka hingama, olema kerged, mugavad, ilmastikukindlad. Palju mõistlikum on kulutada paarsada eurot korralikule jopele, kui sama mingile pidulikule kingapaarile, mida kannad 3x aastas.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

soovitan osta kevadepoole, siis kui talveriided alla hinnatakse. Ka nt Soomest vaadata, seal valik suurem.

Mina veedan (koeraga) õues 2-4 tundi iga päev, iga ilmaga, ja riided kõik Rademarist. Sellisele koormusele peavad siiski vastu ainult kvaliteetsed esemed, nad ju peavad ka hingama, olema kerged, mugavad, ilmastikukindlad. Palju mõistlikum on kulutada paarsada eurot korralikule jopele, kui sama mingile pidulikule kingapaarile, mida kannad 3x aastas.

Eks küsimus ongi selles, mida inimene muidu kannab? Ma ei kujuta ette, et garderoobis pole ilmastikukindlat õhukest jopet, suusajopet ja vihmakindlaid pükse ning suusapükse. (Lisaks sulejope ja vest, softshell püksid, villane pesu jms, mida on teinekord vaja pikkadel matkadel)

Minul on need igapäevases kasutuses ja sellised esemed on elementaarsed ka laste garderoobis. Peale selle veel igasuguse ilma jaoks saapad. Aga neid asju ei pea ostma kallitest matkapoodidest. Üks parim talvine aluskiht on mul Montoni 10aastat vana poolvillane dzemper. Ja Demari voodriga kummikud on ka aeg-ajalt päris otstarbekad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Kust leida soodsalt matkariideid ja varustust?