Esileht Kodunurk Kust ma saan osta hapusaia juuretise?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kust ma saan osta hapusaia juuretise?

Postitas:

Ei ole kannatust sellega mässata. Kas kusagil olete müügil näinud Tln. ikka 🙂

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:31; 31.01 14:27; 01.02 07:29;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tln. ikka ????

Tln muidugi IKKA, kus siis mujal. 😀

Mujal pole mingit elugi, rääkimata saia tegemisest.

+7
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, kust juuretist osta. Millegipärast ei usu, et pagarikojad oma juuretist müüvad.

Minu arust juuretise tegemine on kogu selle protsessi juures kõige lihtsam. Lihtsalt toidad juuretist 1-2 nädalat. Viskad osa segu ära, toidad uuesti jahuga iga päev. Vt nt juhis https://www.theclevercarrot.com/2019/03/beginner-sourdough-starter-recipe/. Seda juuretise aktiviseerumist on tore jälgida.

 

Saia ise teha on raske, seal on nii palju nüansse, mida tuleb arvesse võtta. Mina tegin 4 korda ja hästi tuli välja vaid ühel korral. Suhteliselt suur pettumus, kui oled nii palju vaeva näinud ja videosid vaadanud ja kirjeldusi lugenud, aga siis tuleb välja mingi lutsukivi. Lõpuks kasutasin seda juuretist muude retseptide jaoks, nt pannkoogid, saiakesed vms. Need tulid õnneks välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovisin kevadel ise teha seda juuretist paar korda, aga ei tulnud välja.

Maarahvapoes müüakse mingit poola kuivatatud juuretist, aga see sisaldab ka pärmi. Hiljuti lugesin artiklit ühest Rakvere pagarist, kes on hapusaiale spetsialiseerunud(Würtspagar oli vist nimi) ja sellest artiklist lugesin välja, et tema käest saaks küll juuretist ka. Aga siis pead ilmselt ise Rakverre minema 🙂

Üks võimalus on veel hapusaia tegemiseks kasutada leivajuuretist. See väike kogus rukkijahu maitset ei riku ja edaspidi taignast juuretissepoega võttes kaob ajapikku see rukkijahu osa ju üldse ära. Leivaküpsetajaid sul tutvusringkonnas ikka keegi on ja juuretist jagatakse üldiselt üsna hea meelega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selverisse juba vaatasid? igas

ah ma ei viitsi enam.

poode vähe on kust kaupu osta või? et peab foorumis libatama.

ERITI veel talöllinnas

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selverisse juba vaatasid? igas

ah ma ei viitsi enam.

poode vähe on kust kaupu osta või? et peab foorumis libatama.

ERITI veel talöllinnas

 

Misasja?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:31; 31.01 14:27; 01.02 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biomarketis olen näinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tln. ikka ????

Tln muidugi IKKA, kus siis mujal. ????

Mujal pole mingit elugi, rääkimata saia tegemisest.

Mujal tehakse potisaia. Ja kevadel karulaugupestot ning hiljemalt jõuluks on kõik kunstnikeks hakanud, kes oma isetehtud uksepärgi üksteise võidu netis müüa proovivad.
Ühesõnaga null originaalsust.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tln. ikka ????

Tln muidugi IKKA, kus siis mujal. ????

Mujal pole mingit elugi, rääkimata saia tegemisest.

Mujal tehakse potisaia. Ja kevadel karulaugupestot ning hiljemalt jõuluks on kõik kunstnikeks hakanud, kes oma isetehtud uksepärgi üksteise võidu netis müüa proovivad.

Ühesõnaga null originaalsust.

 

Sa oled see õnnetu inimene kes võtab alati sõna meeleheitlikult, et äkki keegi märkab sind.

Mul on sulle üks soovitus, et kui sul midagi kena ja viisakat inimestele öelda ei ole, siis ole lihtsalt vait.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:31; 31.01 14:27; 01.02 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tln. ikka ????

Tln muidugi IKKA, kus siis mujal. ????

Mujal pole mingit elugi, rääkimata saia tegemisest.

Mujal tehakse potisaia. Ja kevadel karulaugupestot ning hiljemalt jõuluks on kõik kunstnikeks hakanud, kes oma isetehtud uksepärgi üksteise võidu netis müüa proovivad.

Ühesõnaga null originaalsust.

Sa oled see õnnetu inimene kes võtab alati sõna meeleheitlikult, et äkki keegi märkab sind.

Mul on sulle üks soovitus, et kui sul midagi kena ja viisakat inimestele öelda ei ole, siis ole lihtsalt vait.

Ee… Sinu viisakas ja kena ütlemine oli milline? See “ole vait”?

Ei, mina pole üldse õnnetu. Vastuoksa – väga rahul olen iseenda ja oma tegemistega. Kõige selle juures olen ka tähelepanu võimega, st mulle on need pestod ja potisaiad meelde jäänud. Ära siis solvu kohe kui ma sind ebaoriginaalseks pidasin! Lihtsalt nii kipub ju olema, et millegi uue (“uue”) päevakorda ilmnemine tekitab teatud inimestes tohutu vaimustuse. Tead ju küll neid kristalli ja new age fänne, leivaküpsetajaid, heegeldatud amugurumi ja kootud mütsikestele siltide paigaldajaid/tegijaid, igasuguste savitubade ja muid plötsijate tsunfte, talupoja- ja skandinaaviastiliste jne.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 16:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mina pole üldse õnnetu. Vastuoksa – väga rahul olen iseenda ja oma tegemistega. Kõige selle juures olen ka tähelepanu võimega, st mulle on need pestod ja potisaiad meelde jäänud. Ära siis solvu kohe kui ma sind ebaoriginaalseks pidasin!

Nii rahul oma eluga, aga ikka vaja nii “originaalseid” klišeesid postitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kust ma saan osta hapusaia juuretise?