Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust need lapsed ikkagi tulevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Kust need lapsed ikkagi tulevad?

Postitas:
Kägu

Mina olin üks kägu, kes seal teemas kiitis seda isa. Aga mina kiitsin seda, et ta on võrreldes suure osa lõhkiläinud perede meestega tubli mees. Teised mehed oleks need lapsed südamerahuga lastekodusse saatnud, mitte neid üksi kasvatama hakanud.
Sellest pointist seal teemas muidugi aru ei saadud.
Millegipärast arvan ma ka, et see isa endale lapsi juurde enam ei muretse 😀
Sellisest klassist naised aga sigivad nagu küülikud.
Vahe on selles, et üks võttis vastutuse, teised käituvad täiesti vastutustundetult.

Nonäed, selline hulk eelarvamusi. Mõni neist mehi, mõni naisi halvustav.

Ah et siis enamus lõhkiläinud perede mehi on kõik jobud? Ja üks neist, kes oli sunnitud oma lapsi ise kasvatama, on kohe inglitiibadega? Selle väitega sa solvad kõiki tublisid mehi.
Vaata, tegelikult on suur osa lõhkiläinud perede mehi ka tublid mehed. Jah, nende lapsi kasvatavad enamasti emad, aga seda seepärast, et tegemist on ka tublide emadega. Ja tihti peetakse siiski õigeks seda, et kui ema-isa mõlemad on tublid ja lastest hoolivad, siis lapsed jäävad ema kasvatada, sest ema on siiski ema. Minu tutvusringi lahkuläinud peredes ei ole ühtegi juhust, kus isa laste elust päriselt välja kaob. Toetatakse rahaliselt, tegeletakse ka lastega mingil määral. Tean isegi sellist peret, kus lahkuläinud vanemad muretsesid kumbki endale eraldi korteri ja alles jäi ka laste kodu. Lapsed elavad oma kodus edasi, vanemad vahetuvad iga nädal. Mõlemad vanemad osalevad laste kasvatamises, samas lapsed ei pea pidevalt pakkide otsas elama ja ühe ja teise kodu vahet rändama. Nii et nüüd on tubli see üks mees, kes suutis naiseks valida naise, kes ise lapsi kasvatada ei suuda ning tegi talle 3 last. Tubli paljalt seepärast, et ta võttis need lapsed, sest keegi pidi ju võtma. Ja kodutunde naised on vastutsutundetud, sest nad on naised.. Kuigi on käitunud samamoodi nagu see mees, saanud lapsi olukorda, kus lapsi ei peaks saama ja siis neid lapsi kasvatama jäänud.

Ah et sa oled kindel, et se mees rohkme lapsi ei tee? Kust selline kindlus, ta alles 26, mina küll ei eeldaks seda.

Nii ja nüüd on meil samas kodutunde saates naised lastega. Erinevad naised, erinevate lugudega. Aga sildistame kohe hooga ära, et vot need naised on kõik jobud, ise süüdi, et sigivad nagu küülikud. Kuigi tegelikult on nad täpselt samas seisus, mis see isa – on saadud ebamõistliku kaaslase või kaaslastega lapsed, jäädud üksi lapsi kasvatama ja saadakse hakkama. Niivõrd kuivõrd. Jah, need naised on ilmselt pisut kehvema sotsiaalse taustaga. Samuti kui see kodudtunde mees on pisut kehvema sotisaalse taustaga. Muidu ei oleks nad selles seisus keegi.

Aga kuskil on hulk tublisid emasid-isasid, need kes kasvatavad oma lapsi ise või osalevad lapse kasvatamises, kuigi laste teisest vanemast lahus elatakse. Suurem enamus inimesi nii meeste kui naiste hulgas on siiski tublid ja hakkamasaavad ja hoolivad oma lastest. Miks sa alandad kõiki mehi selelga, et väidad, et üks kodutunde isa on neist tublim? Lihtsalt seeprast, et ta oma lapsi lastekodusse ei andnud, kui halva naisevaliku tegi? Enamus mehi pole siiski nii halba naise valikut teinud, et ema last kasvatuses ei osale.
Ja samas materdad kodutunde naisi, sest naisi peabki materdama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rääkige veel, kuidas te lapsi vihkate. Me püüame teid kõigest hingest mõista ja andestada. Olgu see anonüümne foorum teile nagu väike tasuta teraapia. Parem ikka kui te kuskil bussis või trammis end küünarnukkidega laste või nende vanemate peal end välja elate.

Kas sa ei mõista lugeda või on sul lihtsalt loetust arusaamisega raskusi? Või milleks niimoodi kangekaelselt oma jama ajad?

See, et sulle endale tundub tark ja õiglane mõte saada vaesuses vireledes 6 last erinevate troppmeestega, no susi sellega, peaasi, et sa ise oma eluga rahul oled, suur “lastearmastaja”. Teistele see ehk päris nii ei tundu.
Inimesi on erinevaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige veel, kuidas te lapsi vihkate.

Lapsi vihtavad ikka tropid, kes neid olematutesse tingimustesse sigitavad/sünnitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige veel, kuidas te lapsi vihkate. Me püüame teid kõigest hingest mõista ja andestada. Olgu see anonüümne foorum teile nagu väike tasuta teraapia. Parem ikka kui te kuskil bussis või trammis end küünarnukkidega laste või nende vanemate peal end välja elate.

Kas sa ei mõista lugeda või on sul lihtsalt loetust arusaamisega raskusi? Või milleks niimoodi kangekaelselt oma jama ajad?

See, et sulle endale tundub tark ja õiglane mõte saada vaesuses vireledes 6 last erinevate troppmeestega, no susi sellega, peaasi, et sa ise oma eluga rahul oled, suur “lastearmastaja”. Teistele see ehk päris nii ei tundu.

Inimesi on erinevaid.

Bingo! Iga inimene elab oma elu. Nii ongi! Ära toida oma vähirakke mõtetute asjadega. Ei ole see elukene kadeda ja õelane mitte kuidagi produktiivsem. Tihtipeale on lõpetamata põhikool kordades rohkem ema kui mitmekordne kõrgharidus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus küll sellised lastevaenulikud naised tulevad?

Samahästi võiksime küsida, kas ülekaaluline, alakaaluline, suitsetav jne. inimene on üldse õigustatud arstiabiteenust kasutama. Või näitaks ka näpuga ja tänitaks “enda põhjustatud”.

Millest teie ilma jääte või ole jäänud, tänu sellele, et mõnel on laps/lapsed?

Üksiku, tervise tõttu töövõimetuna, olen päris paljust ilma jäänud! Mind näiteks ei aitaks Kodutunne jms saated- kedagi ei huvita, kas keskealine üksik naine elab remontivajavas korteris või on vaja uut mööblit vms. Ja seepärast olen ka seda meelt, et miks aidata neid, kes vastutustundetult ei teegi midagi oma olukorra muutmiseks, vaid muretsevad järjest lapsi juurde vaesusesse virelema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtne on hukka mõista ja raske on mõista kui sul ei ole erilist empaatiavõimet või ise midagi sarnast üle elanud.
Mina leian, et ta väga tubli naine ja olen kindel, et nendest lastest kasvavad meie riigile tublid kodanikud.
Tema on vaatamata kõigele need lapsed siia ilma sünnitanud ja annab endast tulevikus loodetavasti kõik, et nendel oleks stabiilne ja vägivallavaba elu.
Samas meil on tuhandeid naisi, kes kergekäeliselt aborte teevad ja sellega vastutuse endalt ära lükkavad. Kumb siis parem variant on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bingo! Iga inimene elab oma elu. Nii ongi! Ära toida oma vähirakke mõtetute asjadega. Ei ole see elukene kadeda ja õelane mitte kuidagi produktiivsem. Tihtipeale on lõpetamata põhikool kordades rohkem ema kui mitmekordne kõrgharidus.

Õige. Igaüks teeb oma valikud ise. Mõni lükkab laste saamist edasi, et oleks ikka edukas ja kõik tingimused olemas, aga siis tuleb välja, et ei saagi enam lapsi. Vähemalt loomulikul teel. Siis võib kadedaks teha küll, et teised niimoodi sigivad.

Please wait...
Postitas:
laadal
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodutunne on muidugi omamoodi huvitav saade, rahad on nii otsas, aga alati jätkub, et geelküüned panna või veel lapsi saada.

On sul andmeid, et gellakk oli? Vbl oli 99 sendine odavlakk Maximast? Küüneviil ja -käärid peaks igal naisel olema, tunnikese päevast leiab ehk kah – milles probleem? Miks nii õel?
Pealegi ei kuulnud mina kordagi seda naist hädaldamas, et ta rahaliselt hakkama ei saa.
Ei tasu ikka fantaseerida ja oma viha sellistsorti peremudelite vastu nii jõuliselt demonstreerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks teooria, et lasteraha saamiseks, aga samas lastele ju ka kulub hulga raha, on sel siis mõtet?

Hetkel on vägagi mõtet. Lastetoetused, emapalk, suurpere toetus, elatisraha (kui isa ei maksa, maksab riik), sotsiaaltoetused, huviringitoetused, söök toidupangast. Kõik see kokku teeb summa, mida need vanemad pole tööga iialgi võimelised teenima. Lisaks tasuta riided, imikutarbed vankrist mähkmeteni, mänguasjad, koolitarbed ja kõik muu, mida annetajad jagavad. Ja ega taoliste vanemate meelest laps midagi muud vajagi- raamatud, kultuur, reisimine- ka ilma nende asjadeta on võimalik laps suureks kasvatada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust peaks olema kaitsevahendid tasuta sellises olukorras inimestele. Arstina sa juba näed millise inimesega tegemist on.

Ongi tasuta või pm. olematu raha eest. Nad lihtsalt ei kasuta neid- nii kaua, kui on viljastumisvõime on ka võimalus sellega raha teenida.

Ma leian, et emapalka, lastetoetust jms. võiks maksta kuni 3-lapselistele peredele. Kui rohkem lapsi, siis järelikult on ka rahakott piisavalt suur, et need lapsed kavatada- koolitada. Kaoks motivatsioon lapsi raha pärast teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teised mehed oleks need lapsed südamerahuga lastekodusse saatnud, mitte neid üksi kasvatama hakanud.

Kas see on sulle uudis, et Eestis ei saa lapsi lihtsalt lastekodusse saata? Et ei viitsi kasvatada, nüüd riik kasvatagu? Päriselt arvad, et niimoodi see asi käib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, mis mõttes?! Nad ju ise kasvatavad lapsi, nii tublid naised ometi!

Vähemalt täitsa lapsi kasvatavat kodutunde isa kiitsid osad käod siin taevani ja arvasid, et naisi kiidaks nad samas olukorras samamoodi:

https://foorum.perekool.ee/teema/eilne-kodutunne-ja-3-pojaga-uksikisa/

Mina olin üks kägu, kes seal teemas kiitis seda isa. Aga mina kiitsin seda, et ta on võrreldes suure osa lõhkiläinud perede meestega tubli mees. Teised mehed oleks need lapsed südamerahuga lastekodusse saatnud, mitte neid üksi kasvatama hakanud.

Sellest pointist seal teemas muidugi aru ei saadud.

Millegipärast arvan ma ka, et see isa endale lapsi juurde enam ei muretse 😀

Sellisest klassist naised aga sigivad nagu küülikud.

Vahe on selles, et üks võttis vastutuse, teised käituvad täiesti vastutustundetult.

seda ikka tead, et rasestumise eest vastutavad mõlemad pooled ja ega naised ise ei pooldu, et saaks ‘sigida nagu küülikud’. lõpetage meestelt vastutuse ära veeretamine, oleks neid küülikuid ka siis ehk vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öelge, mida te siis tegelikult tahate. Kas seda, et me tooksime nn musta töö tööjõu mujalt riikidest sisse või aitame riigina kasvatatada oma paljulapseliste perede lapsed omale tööjõuks?

Selles asi ongi, et nad ei kasva tööjõuks. Enamik Kodutunde vanemaid ei käi tööl, noored mehed on “grupi peal”, “närvid ja selg läbi”. Naised ei käi tööl, sest on kogu aeg rasedad, lapsehoolduspuhkusel või lihtsalt “täiskohaga emmed”. Samasugune mudel kandub edasi nende lastele- “alla kahe tonni kodust välja ei lähe” ja “mina kapitaliste ei orja”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näitab meie sotsiaalsüsteemi nõrkust. Nad ei vaja ainult materiaalset abi, vaid ka psühholoogilist ja finantsilist nõustamist. Mõnedel juhtudel peaks nõustamisel käimine olema eeltingimus rahalise toetuse saamiseks.

Teiseks saavad lihtsa töö tegijad palka, mille eest korterit ei üüri, rääkimata ostmisest. Naine, kes ei suuda oma töö eest mitte mingit elamispinda lubada, jääbki rippuma meeste külge. Meeste küljes ei ripu ainult vaesemad naised, ma julgen väita, et suurem osa kõrgharidusega ja parema sissetulekuga naisi on samuti meestest finantsiliselt sõltuvad. Neil vähemalt on selles mõttes eelis, et saavad omale parema hariduse ja kasvatusega mehed, kelle hulgas on joodikuid ja rusikamehi vähem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi on need naised õigesti teinud, et neil palju terveid lapsi on. Midagi neil on, sest looduslik valik toetab neid. Nii paljudel on probleeme lapse saamisega. Ma ise olen ka edukas 37a karjäärinaine. Mitu tulutut IVFi selja taga ja kui saaks, vahetaksin meeleldi koha mõne Kodutunde pereemaga – sest kogu mu majandusliku kindlustatuse juures tunnen, et tema on minust rikkam. Jah, ma elaks pigem vaesena ja lastekarjaga, kui oma praegust elu.

Sinule on lapse saamine ilmselt juba kinnisidee, mis on vo isegi mõistetav. Aga vaevalt tahaksid sa elada sellises solk sees-vesi väljas-lumi toanurgas majas, kus pereisa joob ja vägivallatseb ning lapsed kasvavad makaronide ja saia peal, ainsaks hobiks ja meelelahutuseks järelmaksuga ostetud telekas.
Kui sa neid saateid vaataksid, siis teaksid, et enamikes peredes on mõni või mitu last haiged või puudega- õpiraskused, ATH, hüperaktiivsus, lisaks ilmselt keskpärane või alla selle IQ, kuna toit ja keskkond on olnud sünnist saadik kehvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kade olla nende sarisigijate peale, kes Kodutundes on? Tõesti-tõesti, millega sa, kulla inimene, mõtled?

Nendel inimestel polegi midagi, millega mõelda. Neil on ainult suur sügelus püksis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vesi väljas jms ebamugavused mind ei morjendaks, mu vanavanemad elasid nii ja tore oli nende juures alati. Suur osa maailmast elab nii.

Sind võib olla tõesti ei morjendaks (jutuks hea küll!), aga vähe usutav, et ka lapsed sellist elu tahaksid elada, kus kord nädalas pesta saab. Kui selline elu nii romantiline tundub, aga palun, osta omale üks Kodutunde sitamaja ja koli sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks teooria, et lasteraha saamiseks, aga samas lastele ju ka kulub hulga raha, on sel siis mõtet?

Hetkel on vägagi mõtet. Lastetoetused, emapalk, suurpere toetus, elatisraha (kui isa ei maksa, maksab riik), sotsiaaltoetused, huviringitoetused, söök toidupangast. Kõik see kokku teeb summa, mida need vanemad pole tööga iialgi võimelised teenima. Lisaks tasuta riided, imikutarbed vankrist mähkmeteni, mänguasjad, koolitarbed ja kõik muu, mida annetajad jagavad. Ja ega taoliste vanemate meelest laps midagi muud vajagi- raamatud, kultuur, reisimine- ka ilma nende asjadeta on võimalik laps suureks kasvatada.

Kust sa seda kõike nii hästi tead?
Tegelikult on üksi siiski palju kergem piskuga hakkama saada kui mitme lapsega. Mingit hoolt ja vaeva nad ikka tahavad, kuludki on tegelikult olemas. Kõige tasuta väljaajamine on juba omaette töö, päriselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin ka saate ära. Eka ikka hirm hoidis teda selles suhtes. Ma usun, et pooled lapsed on nö sunnitud seksi tulemus. Aga tõesti siinkohal saaks seda ära hoida ja spiraali lasta panna. See selleks.
Aga kui laste isa ikka su üles otsib, jahipüssiga lapsed seina äärde rivistab ja lubab maha lasta siis ega polegi imestada, miks see naine seda nii kaua talus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vägivaldest perest pärit lapsed peavad ka ise hiljem elus vägivalda elu paratamatuks osaks. Valivad omale vägivaldsed mehed ja taluvad. Mäletan, et olin varateismeline ja istusime kolme tüdrukuga õuel. Tol ajal olid barbid nii kõva mood, et ka suuremad tüdrukud näppisid neid. Ma olin jahmunud ühe tüdruku mängust Barbi ja Keniga. Ta mängis, kuidas Ken tuli purjus peaga koju ja hakkas Barbiga tülitsema. Ma teadsin, et ta isal oli viinaviga. Mina olin korralikult perest ja vaatasin pärani silmadega, mis mäng see nüüd on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohh jaa tavalised labase suuvärgiga jutupaunikud, keda mitte keegi tegelikult tõsiselt ei võta. Ainult anonüümselt kõvad vehkijad.

Iga inimene elab täpselt nii nagu tahab, sööb mida tahab, hääletab kelle poolt tahab, saab lapsi nii palju kui tahab jne. ja teeb seda kõike sõltumata kellegi arvamusest. See, et sinul suus on sapimaitse- puhas oma valik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohh jaa tavalised labase suuvärgiga jutupaunikud, keda mitte keegi tegelikult tõsiselt ei võta. Ainult anonüümselt kõvad vehkijad.

Iga inimene elab täpselt nii nagu tahab, sööb mida tahab, hääletab kelle poolt tahab, saab lapsi nii palju kui tahab jne. ja teeb seda kõike sõltumata kellegi arvamusest. See, et sinul suus on sapimaitse- puhas oma valik!

Jah tehku nagu meeldib ja saagu toatäis lapsi, aga saagu siis ise oma jõududega ka hakkama. Asi selles aga ongi, muudkui teevad, aga ei vastuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi on need naised õigesti teinud, et neil palju terveid lapsi on. Midagi neil on, sest looduslik valik toetab neid. Nii paljudel on probleeme lapse saamisega. Ma ise olen ka edukas 37a karjäärinaine. Mitu tulutut IVFi selja taga ja kui saaks, vahetaksin meeleldi koha mõne Kodutunde pereemaga – sest kogu oma hariduse ja majandusliku kindlustatuse juures tunnen, et tema on minust rikkam. Jah, ma elaks pigem vaesena ja lastekarjaga kusagil ääremaal, kui oma praegust elu.

Nad alustavad 17-aastseselt laste tegemisega, mitte 37-aastaselt. Lapsed on neil harva terved.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah tehku nagu meeldib ja saagu toatäis lapsi, aga saagu siis ise oma jõududega ka hakkama. Asi selles aga ongi, muudkui teevad, aga ei vastuta.

Ja kuidas see sind puudutab? Millest sina oled pidanud loobuma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu tulutut IVFi selja taga ja kui saaks, vahetaksin meeleldi koha mõne Kodutunde pereemaga – sest kogu oma hariduse ja majandusliku kindlustatuse juures tunnen, et tema on minust rikkam.

Vabalt võib olla, et sel vaesel ongi paremad geenid ja saab lapsi ning õnnelik. Raseduse all saab lugeda. Mõni juba 30 pluss ja siis hakatakse proovima. Katkevad kogu aeg. Mõnel on isegi oht saada puudega laps ning järjekindlalt ikka püütakse. Oleks õigel ajal lapse saanud, siis poleks võib-olla probleemi. Aga siis ju planeeriti kõike. Kodutunde rahvas ei planeeri. Vaid võtab riski ja elab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu tulutut IVFi selja taga ja kui saaks, vahetaksin meeleldi koha mõne Kodutunde pereemaga – sest kogu oma hariduse ja majandusliku kindlustatuse juures tunnen, et tema on minust rikkam.

Vabalt võib olla, et sel vaesel ongi paremad geenid ja saab lapsi ning õnnelik. Raseduse all saab lugeda. Mõni juba 30 pluss ja siis hakatakse proovima. Katkevad kogu aeg. Mõnel on isegi oht saada puudega laps ning järjekindlalt ikka püütakse. Oleks õigel ajal lapse saanud, siis poleks võib-olla probleemi. Aga siis ju planeeriti kõike. Kodutunde rahvas ei planeeri. Vaid võtab riski ja elab.

No selles asi ongi, et nad ei ole oma vaesuse ja koduvägivalla sees õnnelikud, vaid väga katkised inimesed.

Loomulikult on viljakus suurem enne 30. eluaastaid. Geneetiliselt kehtib see kõigi naiste puhul. Kuid enamus naisi ei soovi lapsi enne, kui ta on saavutanud selleks sobilikud tingimused: tal on hooliv mees, kodu ja töö. 18-aastasel naisel seda üldiselt ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid enamus naisi ei soovi lapsi enne, kui ta on saavutanud selleks sobilikud tingimused: tal on hooliv mees, kodu ja töö

Eesti naisel ei ole kunagi hoolivat meest, sest see 30+ vanuses saadud lapse issi kaob kauaoodatud lapse kõrvalt noorema naise juurde. Siis on perekoolis üks üksikema juures. Nii lõppeb see pikalt planeeritud idüll. Selleks ajaks on kodutunde naisel lapsed juba suureks kasvatatud. Karjääritädi on ülekaalus üksikema. Karjäär ka läbi. Põhjas omadega. Pigem on need 30+ saadud lapsed suurema tõenäosusega puudega. Kui kodutunde emme noorelt saadud lapsed.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust need lapsed ikkagi tulevad?