Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust need lapsed ikkagi tulevad?

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Kust need lapsed ikkagi tulevad?

Postitas:
Kägu

Kuid enamus naisi ei soovi lapsi enne, kui ta on saavutanud selleks sobilikud tingimused: tal on hooliv mees, kodu ja töö

Eesti naisel ei ole kunagi hoolivat meest, sest see 30+ vanuses saadud lapse issi kaob kauaoodatud lapse kõrvalt noorema naise juurde. Siis on perekoolis üks üksikema juures. Nii lõppeb see pikalt planeeritud idüll. Selleks ajaks on kodutunde naisel lapsed juba suureks kasvatatud. Karjääritädi on ülekaalus üksikema. Karjäär ka läbi. Põhjas omadega. Pigem on need 30+ saadud lapsed suurema tõenäosusega puudega. Kui kodutunde emme noorelt saadud lapsed.

Midagi nii rumalat pole ammu lugenud. 30+ tähendab nii 31, 32 kui ka sealt edasi. Kui sa väidad, et nt 31- või 32-aastase naise laps on suurema tõenäosusega puudega, siis pole sa väga teemasse süvenenud. Lahmida võib igasugu väidetega. Aga 30+ loodud perekonnad on siiski teadlikumad, inimesed on endale nii materiaalse kui ka vaimse baasi loonud, isiksused on välja kujunenud jne. Kui selles vanuses kellegagi pere luuakse, siis on enamasti nii mees kui ka naine ikkagi sealmaal oma eluga, et lapseks ja vastutuseks valmis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Midagi nii rumalat pole ammu lugenud.

Statistika järgi sünnivad eestis lapsed üha vanematele vanematele. Samuti on eestis sündinud lapsed aina rohkem haiged. Eks tee omad järeldused.
Vaata laiemat pilti. Kodutunde rahval on tavaliselt palju lapsi. Neil ongi tõenäosus saada haige laps suurem. Kui sul oleks 10 last, siis oleks suurem tõenäosus,et sünniks haige laps. Teaduslikult on tõestatud, et isegi vanem isa tõstab haige lapse sündimise riski. Emast ei räägigi. See on teada tuntud tõde.
Mis sa arvad miks muidu vanematele rasedatele igasugu lisauuringuid tehakse? Niisama?

Kusjuures need 30+ naised kolistavad mööda ämbreid. Hakkab kell tiksuma, siis võetakse esimene ettejuhtuv mees ära ja tehakse laps.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kusjuures need 30+ naised kolistavad mööda ämbreid. Hakkab kell tiksuma, siis võetakse esimene ettejutuv mees ära ja tehakse laps.

Jajah, aga õnneks need Kodutunde paljulapselised tädid valivad ju põhjalikult, leides endale hingesugulase, perfektse mehe, nagu siiani igast saatest kõlama on jäänud. Ei juhtu nendel mitte ühtegi ämbrit, mkmm 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, aga õnneks need Kodutunde paljulapselised tädid valivad ju põhjalikult, leides endale hingesugulase, perfektse mehe, nagu siiani igast saatest kõlama on jäänud. Ei juhtu nendel mitte ühtegi ämbrit, mkmm 🙂

Vähemalt saavad lapsed normaalses eas. Mitte ei hakka 30+ mööda perekooli ulguma, et ei rasestu kuidagi. Samuti ei unda nad perekoolis, kui raske on lapse kasvatamine. Kasvatavad üksikvanemana 5 last. Ei nurista, et raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

valivad ju põhjalikult, leides endale hingesugulase, perfektse mehe, nagu siiani igast saatest kõlama on jäänud

Palju neil kalkuleerivatel karjääritädidel neid perfekseid hingesugulasi on? Kui 30+ laps saadakse, siis kaob see hingesugulane noore naisega uuele ringile. Avastab, et ei tahtnudki last. Laps siis peaks selles katkises peres õnnelik olema? Kodutunde lastel vähemalt õed-vennad. On kellega mängida ja aega veeta. 30 + üksikemme laps käib kaks korda kuus issi diivanil magamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimase, 2.mai, Kodutunde lugu oli küll laste seisukohalt eriline. eks pereema elab kunagi selle läbi, et lapsed teadvustavad, millist elu nad elasid ning vihkavad oma ema selle eest, et pidid lastele kohatus hirmus kasvama. praegu lapsed veel ei tea, et teised lapsed pole püssi ees seina ääres seisnud ja ei oska võrrelda. hiljem, juba elunäinud küpse täiskasvanuna nad annavad emale andeks.
ma olen enamasti lastekaitsetöötajate poolel. nad teevad keset sõimu oma rasket tööd ja maal ongi lastekaitsetöö nõrgem kui tallinnas. aga see juhtum oli küll arusaamatu. miks neid lapsi asenduskoduteenusele ei paigutatud. laste tervis ja elu oli ju otseselt ohus.
hirmujutt on loogikaveaga. pereema jutu järgi oli parem elada igapäevases hirmus, kui ära kolides olla hirmus, et kurjategija äkki järele tuleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abiellusin ülikooli 2 kursusel, ülikool jäi pooleli. Paariaastaste vahedega sündis mitu last. Varsti jäin lastega üksi. Kui esimene pesakond juba kaelakandjad olid, tõi juhus mu ellu teise mehe. Tema tungival soovil ja armastatud mehele vastu tulles sain teised lapsed. Jäin jälle üksi. Seega olen hullemast hullem variant – paljulapseline üksikema. Aga oma laste üle ma küll ei kurda. Pole ühtegi madala intelligentsusega last. Kui see on näitaja, siis vaid üks neist,kes juba koolis käinud,ei olnud viieline ega toonud koju kiituskirju, teistel kõigil on kiituskirjad ette näidata. Samas omandas ta kõrgelt tasustatud ameti, mis nõuab väga head pead ja väga spetsiifilisi oskuseid. Täiskasvanud lapsed on kõik edukalt oma elu alustanud, ja on igate pidi kasulikud ühiskonnaliikmed. Esimest korda üksi jäädes võtsin end kätte ja läksin uuesti ülikooli, mille edukalt lõpetasin. Nüüd plaanin magistrantuuri astuda. Ma olen harjunud ise hakkama saama ega käi kuskil kätt väristamas. Kui oleksin olnud tavamõistes ‘korralik’ naine ja piirdunud vaid ühe või äärmisel juhul kahe lapsega, siis oleks jäänud sündimata mitu väga tublit inimest. Mu tutvusringkonnas on väga palju väga tublide lastega paljulapselisi peresid, seega laste arv peres ei anna mingit alust lahterdamiseks.

Selline sildistamine on väga tobe ja solvav kõigile tublidele paljulastelistele peredele!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin pole vist paljudel üldse ettekujutust, millistes oludes need perevägivalla all kannatajad elavad. Väga paljudel neist ei ole üldse mingit sissetulekut. Tööl käia lastekarja pärast ei saa või ei luba mees tööle minna.
Jah, lastetoetused, aga tihti võtavad vägivaldsed mehed sellegi raha naise käest ära ja joovad maha. Või lihtsalt hoiavad naise pangakaarti enda käes ja annavad nt nädalas 50 eurot söögirahaks. Kui sind ikka eelnevalt poolsurnuks pekstakse, küll sa siis ka oma PINkoodi ütled. Seda eelkõige just kontrollihimu pärast, et naine ei saaks kuhugi minna ega mingeid tagavarasid koguda.
Siit ehk saab vastuse ka küsimus, miks nii palju lapsi? Kui naisel ei ole vaba raha, et tablette osta või aborti teha ja mees keeldub kummi kasutamast? Aasta jooksul peale sünnitust pannakse spiraal tasuta, aga kui sa ei pääse kodunt väljagi selle aasta jooksul vabalt? Nüüd on tasuta bussisõitki vähemalt paljudes kohtades, aga varem ei saanud kusagil maakolkas elav naine ilma rahata linna arsti juurdegi minna. Kui mees lubab kodust välja üldse ainult koos endaga minna ehk siis sõidutab naise vaid toidupood, on olukord veelgi keerulisem. Steriliseerimiseks oli varem vaja ka abikaasa nõusolekut allkirjaga kinnitada, kas ka nüüd, ei tea. Arvate, et selline mees annab selleks allkirja??? Tavaliselt on vägivaldsed mehed ka üliarmukadedad ja arvavad, et kui naine kasutab rasedusvastaseid vahendeid või laseb end steriliseerida, siis saab ju vabalt ringi tõmmata tagajärgi kartmata. Mida rohkem lapsi, seda kindlam mehele, et naisel litutamiseks aega ei jää ja ta mehe juurest jalga lasta ei julge. Ja nii ju ongi, et kuhu sa lähed oma lastekarjaga kui sul pole bussipiletirahagi? Mille eest korteri üürid või mida lastele süüa annad? Kas üldse tööle saad kuhugi kui pole haridust ega kogemusi? isegi kui on haridus ja kunagine töökogemus, siis võib töö leidmisega aega minna mitmeid kuid või kauemgi, aga elamiseks on raha kohe vaja. Lõpuks tundubki naisele, et tal pole kuhugi minna, ta ei saa üksinda hakkama jne. Parem paigale jääda, on vähemalt lastel kõht täis ja katus pea kohal…
Kui naisel pole korralikku tugivõrgustikku ja vanemad on ise ka palga/pensionipäevast järgmiseni vaevu toimetulijad, ei saa nemadki eriti rahaliselt toetada. Kui nüüd viimase Kodutunde järgi lisada siia juurde veel lausa püssiga ähvardamised, siis polegi enam midagi imestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abiellusin ülikooli 2 kursusel, ülikool jäi pooleli. Paariaastaste vahedega sündis mitu last. Varsti jäin lastega üksi. Kui esimene pesakond juba kaelakandjad olid, tõi juhus mu ellu teise mehe. Tema tungival soovil ja armastatud mehele vastu tulles sain teised lapsed. Jäin jälle üksi. Seega olen hullemast hullem variant – paljulapseline üksikema. Aga oma laste üle ma küll ei kurda. Pole ühtegi madala intelligentsusega last. Kui see on näitaja, siis vaid üks neist,kes juba koolis käinud,ei olnud viieline ega toonud koju kiituskirju, teistel kõigil on kiituskirjad ette näidata. Samas omandas ta kõrgelt tasustatud ameti, mis nõuab väga head pead ja väga spetsiifilisi oskuseid. Täiskasvanud lapsed on kõik edukalt oma elu alustanud, ja on igate pidi kasulikud ühiskonnaliikmed. Esimest korda üksi jäädes võtsin end kätte ja läksin uuesti ülikooli, mille edukalt lõpetasin. Nüüd plaanin magistrantuuri astuda. Ma olen harjunud ise hakkama saama ega käi kuskil kätt väristamas. Kui oleksin olnud tavamõistes ‘korralik’ naine ja piirdunud vaid ühe või äärmisel juhul kahe lapsega, siis oleks jäänud sündimata mitu väga tublit inimest. Mu tutvusringkonnas on väga palju väga tublide lastega paljulapselisi peresid, seega laste arv peres ei anna mingit alust lahterdamiseks.

Selline sildistamine on väga tobe ja solvav kõigile tublidele paljulastelistele peredele!

mina olen ka tubli paljulapseline ja enamus paljulapselisi on tublid, ühiskonna enamus ei ole kunagi asotsiaalsed või lihtsalt erinevatel põhjustel väga suure abivajadusega. teema ei olegi ju meist 🙂 mõelge parem, mis põhjusel seostate ennast sellise teemaga, mis teisse ei puutu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen terve oma paljulapselise pere emaks olemise aja pidanud rinda pistma just sellise suhtumisega, et kui sul on palju lapsi, siis oledki vähe otu – nagu see teema siin. Olen õppinud varjama oma laste arvu,et inimesed mind tõsiselt võtaksid. Olen tihti kohanud suhtumist, et minu saavutused ei ole midagi väärt, sest ma olen ju see paljulapseline ema. Kui keegi teine lähikondlastest teeks midagi analoogset, siis aplodeeriks kogu suguselts, aga et seda tegin mina, siis pole see äramärkimist väärt. Kui tutvun inimesega situatsioonis, kus mu lapsed on ka vaateväljas, siis väga tihti tuleb kommentaariks,et küll sul peab ikka tubli mees olema. Kui mõtlen nende kahe mehe peale, kes mu elus üldse on olnud, siis pean tõdema, et väärt meest ma küll otsida ei osanud, seega see tubli mehe kommentaar on natuke löök allapoole vööd. Aga elu läheb edasi ja kui ükskord kõik lapsed suured on, siis ehk hakatakse minus nägema ka inimest, mitte vaid ema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt saavad lapsed normaalses eas. Mitte ei hakka 30+ mööda perekooli ulguma, et ei rasestu kuidagi. Samuti ei unda nad perekoolis, kui raske on lapse kasvatamine. Kasvatavad üksikvanemana 5 last. Ei nurista, et raske.

Sa ei tunne elu. Mina elan väikelinnas ja sellised mammad undavad nii et vähe pole. Kool on süüdi, naabrid on süüdi, poliitikud on süüdi jne. Lapsed on täielikud krantsid, kes tervet klassi segavad ja mammad ainult haigutavad selle peale ning teevad järgmise mehega uue tite.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi ei kritiseerigi naisi, kes oma lastega hakkama saavad. Lapsed on toidetud, kasvatatud ja hoolitsetud. Jutt käib nendest naistest, kelle kodune olukord on hullemast hullem, aga nad sünnitavad sinna ikka juurde ja juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi ei kritiseerigi naisi, kes oma lastega hakkama saavad. Lapsed on toidetud, kasvatatud ja hoolitsetud. Jutt käib nendest naistest, kelle kodune olukord on hullemast hullem, aga nad sünnitavad sinna ikka juurde ja juurde.

Valus on lugeda nii “tarka” juttu. Sa inimene oled ise maksumaksjate rahadega üles kasvanud ja nüüd vehkled siin.
Kordades hullem variant on seltskond tarbijad. Või näiteks seltskond elustiili-haigused. Ja näed nemad võivad ühiskonna ressursse kulutada! Keegi ei ole kuri, ei kasuta labaseid väljendeid, ega mõista hukka.

Mis on vastutus? Hambaarstiteenust oled pidanud kasutama? Hambakivi? mõni hambaauk parandatud? Järelikult oled pealiskaudselt ja vastutustundetult hammastega ümber käinud.

Ma olen kindel, et elu ise õpetab sind, nb. ja vaata, et sa mitte kellegilt mitte midagi küsima ei lähe. Oma jõududega, ainult oma jõududega!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänane saade oli väga segane. Mitu korda öeldi, et naisel on kuus last. Siis vahepeal käis jutt viiest lapsest. Ja kord öeldi, et on hoopis kaheksa last. Kui palju siis tegelikult on?

Siis vahepeal olid erinevas vanuses lapsed toas. Järgmine hetk näitas mitut üheealist väikelast. Täielik puder ja kapsad.

Ja vahepeal oli pereema blondiin ja siis jälle kartulikoore värvi juustega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu korda öeldi, et naisel on kuus last. Siis vahepeal käis jutt viiest lapsest.

Oli 6 last, kõige vanem Sigrit elas juba eraldi (saate lõpus jalutas lapsevankriga ja vestles Anneliga). Ema juures kodus oli 5 last.

Ma võin kõigest aru saada, aga mitte sellest, kui mees on algusest peale vägivaldne (Sirje rääkis, et kui esimene laps oli rinna otsas, juba siis ta sai kolakat lausa tita toitmise ajal), teed temaga veel 4 last? Ta muudkui rääkis, et uskus, et mees muutub. Äärmiselt naiivne ikka, arvata, et laste juurdesünniga mees muutub. Samas ütles ta, et juba kolmandat last mees üldse ei tahtnud.

Tema lood olid ikka äärmiselt jubedad. Kiirabi, arstid…vägivald fikseeritud, aga keegi midagi teha ei saa? Politsei? Mees tambib aga naist edasi. On muidugi turvakodud, aga naine ise ei otsinudki kaitset. Hea, et lõpuks ära tuli, aga 17 aastat sellist elu. Ei kujuta ette, absoluutselt ei kujuta. Mehest ei räägitud, mis elu see nüüd elab, kas uue naisega ja tambib seda. Niisugused jõhkardid ei muutu ja nad ei tohiks olla karistamatud.

Vahepeal räägiti ka kaheksast lapsest.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust need lapsed ikkagi tulevad?