Esileht Beebi ja mitmikud Kust ostate beebiriideid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kust ostate beebiriideid?

Postitas:
Anonymous

Tere!

Kust ostate teie beebile riideid?

Mina siiani küll kõik uued ostnud, aga mitmed inimesed turvusringkonnast heidavad ette, et milleks küll beebile uued riided-ta kasvab nii kiiresti välja ja et ostku ma parem kaltsukast.

Olen käinud kaltsukas, aga seal paljuski nii vanad, koltunud ja väljaveninud riided. No ma ei tea….äkki on minu mõtlemine siinkohal vale ja selles pole midagi häbiväärset, et beebile need sellisest kohast osta.

Mida teie arvate?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa tavalistes kaltsukates on tõesti pigem kehv valik riideid. Parem valik on nendes kohtades, kuhu inimesed ise oma asju müüki viivad (Tallinnas näiteks kvaliteetsemaid asju olen leidnud Kalamaja Basaarist).

Aga kui kohapeal sobramine pole niivõrd oluline, siis tegelikult kõige paremaid kasutatuid asju on lootust saada ikka Facebookist. Võid otsida Marketplace’st, aga minu meelest isegi parem on leida sellistest gruppidest nagu näiteks Beebiriiete&Beebiasjade ost-müük-vahetus REEGLITE VABA! või Lindex lasteriiete järelturg. Nendes gruppides inimesed müüvad enamasti kvaliteetsemaid riideid. Saad palju odavamalt kui poest, aga heas korras. Olen just Lindexi grupist hästi palju ostnud ja ise müünud ka. Hästi mugav on, kui üks müüja müüb korraga mitu ühes suuruses asja ja kui maitse ühtib, saad kõik korraga ära osta ja kohe mõneks aja riidemure murtud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 20:19; 13.07 10:31; 03.08 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin ka kõik riided uued. Poodides on nii palju häid alesid tihti ja ma tõesti ei tunne, et kulu riietele oleks nii suur. Olen küll järelturult vaadanud riideid, aga väga vähe on minu maitsele asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebook Marketplacest, beebiriiete järelturu gruppidest, okidokist ja osta.ee. Väga palju olen tasuta saanud ja ise ka edasi andnud

Ostan alati hulgi, näiteks 5-15€ eest 20-30 riideeset. Mida ise ei taha viin taaskasutuskeskusesse

Asi ei olegi minu jaoks selles, kas on raha uusi asju osta, vaid pigem liigtarbimises, mis on juba ammu kõik piirid ületanud. Pole lihtsalt selline inimene, kes käib instagramis laste brändiriietega eputamas ????

Oksjonite grupist olen saanud kaks väga korralikku Gugguu jumpsuiti 5€ga aga need ostsin hea lõike pärast. Katab ilusti kurgu kinni

Järgmist suurust hakkan otsima vähemalt kuu aega enne kui vaja läheb, et saaksin end pakkumistega kurssi viia

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka kaltsulatest ilusaid riideid. Aga sinna ei saa minna sama moodi kui poodi – mõttega et täna on vaja nr 68 pükse. Mõni kord on seal 74 riideid ilusaid ja siis tuleb neid ette osta.ja mõni kord kannabki laps number suuremaid riideid ja sellest pole midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ka just rõhutada keskkonnasäästu aspekti. Kiirmood on tõeline saastaja ja kuigi tõesti võib H&m või Lindexi jt poodides olla häid allahindlusi, on uue asja ostmine väga kahjulik tegevus. Ja kui rääkida kvaliteetsematest asjadest, nt Bredenist, siis igal juhul saab teiselt ringilt soodsamalt. Isegi kui Bredeni enda lehel on mõni kombe soodukaga nt 40€, siis Facebookis ilmselt leiab 20€ga. Kusjuures päris sageli on mul õnnestunud kõik kvaliteetsemad asjad – talvekombed, meriinokombed  – uuesti (peaaegu) sama raha eest edasi müüa ehk siis riiete kogu kuluks minu jaoks on ainult postikulu. Seega minu meelest tasub igati ära see FBs valiku jälgimine ja sealtkaudu ostmine.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 20:19; 13.07 10:31; 03.08 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kvaliteetne Breden, mille mütsid pärast esimest pesu on pesuudused ja vooder sees viltu kisub? Ja mille bodydelt-pükstelt ei taha plekid maha tulla ja siis üritatakse neid müüa uueväärsena “ainult pisike plekk on peal jutuga”.

Me just sõbrannaga arutasime, et näe, mu laps kannab H&Mi  pluusi ja ta on juba 4. laps. Muidu ei teakski, aga ma ise kinkisin selle pluusi ta tütrele, kes selle edasi meile pärandas ja siis veel ühe tiiru tegi meil kahepeale. Ja see on süsimust pluus. Pole ta kokku tõmmanud, tuhmunud ega pilt maha tulnud.

Niipalju kui ma H&Mi lasteriieid olen näinud, on nad okeid olnud. Neil on ka eraldi sari, mis on ökopuuvillaga. Samuti pole mul olnud kordagi probleemi Lindexi asjadega. Võib-olla, et ma olen vähenõudlik. Aga pole nad välja veninud ega koledaks läinud. Ja ma kasutan igapäevaselt kuivatit lisaks pesemisele. Mul on õnnestunud saada lapsed, kelle riideid tuleb vahel kaks korda päevas vahetada. Kaheks päevaks jagub sama komplekti haruldaselt harva.

Aga teemasse ka. See on sinu otsus, kust sa oma lastele riideid ostad. Aga inimesed mõtlevad pigem ikka heatahtliku soovitusena seda, et nad kasvavad ruttu välja. Päriselt ka kasvavad. Eriti esimesel aasta. Mul on poeg 9-kuune ja ta kannab juba riideid nr 80. See teeb sünnist alates 5 erinevat  suurusnumbrit. Seejuures 74 jättis ta põhimõtteliselt vahele. Nii et neid riideid kandis ta vist vaid 3 nädalat kui sedagi.

Mul on õnnestunud saada okeid, isegi siltidega riideid Paavli kaltsukast. Neil on eraldi lastepood. Aga sinna peab sattuma õigel ajal ja vedama peab ka. Neil on e-pood ka Vaata sinna ka. Kui ise järgi lähed, ei lisandu saatekulu ka.

 

 

 

 

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud uued asjad, sest kaltsukad ei meeldi ja fb-st asjade ostmine on ka selline “põrsas kotis”. Kord ostsin kombe lapsele s 74 ja väideti, et on korralik, tegelikult oli lukk katki ja riie täiesti kulunud. Ostsin ikka poest uue kombe. Enda ostetud asjad olen kõik andnud edasi sõbrannadele kasutada ja enda väiksed lapsed kasutasid ka suuremate asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa riideid oli pärit teiselt ringilt aga osa uhiuued, just sel põhjusel, et lihtsalt tahaks oma uhiuuele titele uhiuusi asju. Pärnus õmmeldud beebiriiete kvaliteedile pole miskit ette heita https://beebikaubad.ee/ , Lindexi asjad olid hea kvaliteediga. Bredeni asjad olid vanasti parema kvaliteediga, üks müts oli mu lapsel 3-aastasena ja kandis veel 6-aastasena aga õmblused olid korras ning värvist ära polnud läinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirbuturud! Bokside kaupa on igal kirbukal lapseriideid, peab olema ainult kannatlikkust, et neid leida 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pepcost

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikud asjad uuena, enamus järelturult. Säästab nii raha kui ka keskkonda.

Ka muudest asjadest ostsime uuena ainult turvahälli ja madratsi voodisse. Vankrikomplekt, voodi, mähkimislaud said kõik kasutatult ostetud.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paavli kaltsukast, sõprade käest. Soojakoti ostsin Nordbabyst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadaka lastekirbukast on ka enamasti saada

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen uuena ostnud, enamasti Lindexist allahindluste ajal. Kuna kunagi on plaanis ka teine laps saada, siis olen kõik väikseks jäänud riided tuleviku tarbeks alles hoidnud.

Mis sellesse puutub, et mõni tuttav arvab, et beebi jaoks imelik uusi asju osta, siis sellest ma välja ei teeks. Sinu laps ja sinu valik 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi käia poodides ja ammugi mitte kirbukatel või kaltsukates. Ei viitsi kuskile ekstra sõita ning kaltsukate puhul ka aega raisata, sest seal ei pruugi üldse õiges suuruses asja ollagi, eelistan selle asemel pigem lastega õues jalutada. Olen ostnud üksikuid asju FB Marketplace’st või mõnest müügigrupist (nii uusi kui kasutatud õueriideid, jalatseid, Po.p asju). Enamasti ostan uuena internetipoodidest (vahetevahel ka päris poest) Lindex, Next, Okaidi, H&M. Parima hinna ja kvaliteedi suhtega on Next. Mõned korrad olen ostnud ka Zarast, Sinsayst ja Pepcost, aga kvaliteet on kehvem ning kahes viimases ka üsna vähe minu jaoks ilusaid asju.
Suurema lapse beebiriided müüsin ja andsin edasi kunagi, sest polnud nii palju ruumi, et neid alles hoida. Seetõttu väiksemale on olnud vaja peaaegu kõike kuni suuruseni 80. Sealt edasi suurustes 86+ on mul palju riideid alles. Ainult rohkem kulunumad olen ära andnud heategevusse. Seetõttu on mul hea meel, et suuremale lapsele sai ka ostetud kvaliteetsemaid riideid, mis ka peale tihedat kandmist näevad endiselt viisakad välja ning varsti saab neid kanda mu teine laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tellinud enamus riideid H&Mist, eriti kui mingi eripakkumine/allahindlus on. Marketplace’ist olen ka vaadanud, aga mingeid bodisid jms ei tasu sealt osta, sest uuena saab sama hinnaga või soodsamalt. Nt pidžaamad on H&Mis 4.99, bodide ja pükste 3 pakk 9.99, bodid 5 tk pakis oli 25 eurot. Praegu aled ka, seega tasub osta sealt praegu eriti. Marketplace’ist tasub pigem selliseid asju otsida, mis täishinnaga on kallid, nt soojakotid, kombed jne. Marketplace’i negatiivne pool on see, et kui petta saad, pole ostjana midagi teha. Yaga ja Basaari appist olen ka tellinud ja seal vähemalt on ostjal/müüjal turvaline tegutseda. Et kui ikka saad toote, mis ei vasta kirjeldusele, saad selle tagasi saata ja oma raha tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise teiselt ringilt riideid ei soovi, siis vähemalt vii oma lapse kasutatud riided ise taaskasutusse, seegi keskkonnale teene.

Ise ostan kóik riided (va aluspesu, üldjuhul) teise ringi poodidest. See on pigem elustiili ja mótteviisi küsimus, mitte niivórd rahaline vajadus. Samas, kui oled korduvalt ja korduvalt head asjad saanud olematu raha eest taaskasutusest, tundub riietele kulutamine tavapoodides järjest móttetumana.

Ostsin ka vankrid taaskasutusest, pesin korralikult läbi, ómblesin, värvisin, tuunisin ja putitasin. Nautisin seda tegevust täiega ja katsun ka oma last kasvatada vaimus, et taaskasutus ja asjade eest hoolitsemine ja katkiste asjade parandamine on normaalne ja äge eluviis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan igaltpoolt. Kirbukates käimine on nagu mingi selline zen meelelahutus ja ma täiega fännan taaskasutust. Rahaprobleemi mul juba ammu absluutselt ei ole, aga kuidagi noorusajast on see sobramise kihk külge jäänud. Esimese lapsega mulle meeldisid kasutatud riided sellepärast, et nendest on igasugused mürgid ja kangakemikaalid rohkem välja pestud. Nüüd on õnneks ka juba igasuguseid kemikaalivabu uusi riideid.

Samuti meeldivad mulle facebooki marketplace, yaga, osta.ee. Kõige rohkem ärritab mind taaskasutuse puhul netiosteldes see, kui inimesed petavad. Ma heast südamest nö ostan taaskasutatud asju ja siis tuleb mulle hingehinna eest “peaaegu uus ese”, mis on tegelikult topiline ja kõlbab ainult prügikasti. Jah, ma ei jää sellest vaesemaks, aga see on nii vastik petetu tunne. Ja ma kunagi ei oota, et a la 2-3 euro eest saan tutika 100 eurose asja.

Kui midagi konkreetset vaja on a la nr 62 body, siis ostan või tellin pärispoest uuena. Eriti meeldivad siidivill ja organic cotton gots sertifikaadiga. Kui olen reisil või on mingi eriline sündmus tulemas, ostan/tellin midagi eksklusiivsemat nt monnalisa, gucci, gabbana jne.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne et üldiselt on beebiriiete uputus ja kõik üritavad neist kas või tasuta lahti saada sest enamik eelistavad uuena osta. Ma olen kõigi tuttavate pakutud riided vastu võtnud, mis meeldib jätab endale ülejäänud küsin kas tuttav tahab kellelegi teisele ise anda või viin uuskasutuskeskusse. Nii olen vaid mõne üksiku riideeseme beebile ostnud ja asjadest turvahälli. Kõik muu tuli taaskasutusest. Rsp raha eest ostsin hoopis aktsiaid.

Beebi ei pea käima täpselt õiges suuruses riietes – lapsel endal on mõnusam kui kõik ei ole nahka mööda nagu kileviineril. Minu oma kandis sünnist saati suurust 56 sest kõik tahtsid enda vanu ära anda ja need olid nunnud ja vähe kasutatud asjad. Ja et valikut oli palju otsustasin et las kannab vaid eest luku või trukkidega kombinesoone/ tudukaid 24/7. Häda mul nende mitmeosalistega võimelda või midagi üle pea tirida ????

Edasi läks kohe 68 ja 74 peale. Sest järgmise tuttava annetaja riided olid nii suured. Just oli mõnus, palju lihtsam selga panna kui täpselt parajad liibukaid riideid.

Odavate ketipoodide lasteriiete uuena ostmise vastu mul on vaimne tõrge. Need õmblejad ise olid alles lapsed ja kurb on mõelda kuidas nad teiste lastele riideid peavad tegema orjavabrikutes.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ka kasutatud riideid ostnud. Taaskasutus toimis peresiseselt. Esimesele lapsele kõik uued riided, teine (2a vanusevahega) sai ka kasutada. Kolmandale (7a vanusevahet esimesega) pigem jälle ostsin, sest riided olid juba nii füüsiliselt kui moraalselt vananenud. Ka beebimood muutub :). Kolmanda lapse riided annan ise edasi sõbranna lapsele. Eelistan pigem sellist taaskasutusringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti saan sõprade-sugulaste-tuttavate käest. Kui vaja osta, siis FBst Astra käest tellin. Eesti poodidest ostan harva, sest riided nii igavad ja mõttetult kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin uuena, nii palju kui ostsin, aga pärandasin edasi, nagu ka ise olin tänulik nende asjade eest, mis mu esimene laps nii sai. Teisele 2a vahega ostsin mõne üksiku asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pepco, ei näe pointi osta kasutatud kui saan uue sama raha eest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 15:37; 03.08 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pepco, ei näe pointi osta kasutatud kui saan uue sama raha eest.

Ehk siis ostad keskkonda saastavat rämpsu, mida vist saabki kanda enam-vähem ainult üks laps, sest asjad on nii kehva kvaliteediga. Võiks natukene mõelda ka maailma peale.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 20:19; 13.07 10:31; 03.08 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pepco, ei näe pointi osta kasutatud kui saan uue sama raha eest.

Ehk siis ostad keskkonda saastavat rämpsu, mida vist saabki kanda enam-vähem ainult üks laps, sest asjad on nii kehva kvaliteediga. Võiks natukene mõelda ka maailma peale.

Igaühele oma ????

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 15:37; 03.08 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toariided Kaup24, reserved, hm. Üleriided fb marketplace.

Kirbuturgudelt ei osta hetkel lihtsal põhjusel – pole aega käia ja tellin kõik (hetkel olen 3 lapsega kodune + beebi ei talu hästi turvahälli). Toariideid ostaks kasutatult ainult kirbukalt, kui saan veenduda, et vastab suurusele, pole veninud jne. Seetõttu tellin neez uued poodidest – kui ei vasta suurusele, materjal ei meeldi, saan tagastada.

Aga beebide õueriided reeglina ei kulu nii. Ka suurematele lastele esimestel aastatel ostsin kõik õueriided (va kindad) järelturult. Aga mida suuremad, seda rohkem trööbatud nad on (kasutusaeg pikem + turnimist rohkem). Nüüd juba 4a ja 6a lastele vaatan väga vähe järelturgu. Lihtsalt ei tasu ära, kui vihmapükstel põlvel pisike auk, lukk kulunud ja laps ei saa sellega ise hakkama vmt. Kui on aega olnud kirbukal käia, siis sealt olen võimalusel ostnud ka suurematele, aga interneti kaudu ainult ametlikest poodidest neile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem ärritab mind taaskasutuse puhul netiosteldes see, kui inimesed petavad. Ma heast südamest nö ostan taaskasutatud asju ja siis tuleb mulle hingehinna eest “peaaegu uus ese”, mis on tegelikult topiline ja kõlbab ainult prügikasti. Jah, ma ei jää sellest vaesemaks, aga see on nii vastik petetu tunne. Ja ma kunagi ei oota, et a la 2-3 euro eest saan tutika 100 eurose asja.

Tead, see ei pruugi alati teadlik petmine olla – müüa arvates võibki asi täiesti normaalne olla.  Sest, esiteks, igaühel on oma arusaam puhtusest, kvaliteedist jne. Nt lemmikloomade omanikud ei tee karvasest probleemi, ahjuküttega kodu omanikud/suitsetajad jne märka lõhnasid. “Peaaegu uus” võib ühe jaoks tähendada, et asi on terve ja kasutuskõlblik, teine eeldab aga, et see on uueväärne.

Ja teiseks, nagu iga laps on oma emale armas, siis sama armsad on ka tema kantud asjad. Ise just sorteerisin riideid, mida olen vanemalt lapselt noorema jaoks kõrvale pannud. Ja 2/3 läksid annetuskasti, mõni ka otse prügikasti. Ise imestasin veel, miks ma aastaid tagasi pidasin neid asju väärtuslikuks. Ilmselt kui asjaga käib kaasas mõni tore mälestus või emotsioon, siis ei oska selle nö turuväärtust adekvaatselt hinnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 16:53; 15.08 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka peresisene taaskasutus. Kõige rohkem hoiab sedasi raha kokku suuremate ostudega (vankrid, hällid, toolid, suusad, rattad, mööbel, üleriided jne) – uued t-särgid, püksid ja sokid jaksab osta küll.

Kaltsukas ei käi ja võõrastelt ei osta – kahju kuulutuste sirvimisele kulutatud ajast, raske sobivat asja õiges suuruses leida ja kvaliteet on 50/50.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 16:53; 15.08 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Faktory ! Olen ostnud sealt poest Kristiines, väga häid leide ikka, beebi riided enamus väga korralikud ja nagu uued ja samuti nende e-poest, nii hea hinnaga ja mugav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kust ostate beebiriideid?