Esileht Beebi ja mitmikud Kust ostate beebiriideid?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kust ostate beebiriideid?

Postitas:
Kägu

Meil on suguvõsasisene taaskasutus. Ostma pean ülivähe asju. Endal ka neljas laps juba 😉 Kui ostan, siis ikka Marketplace’ist. Nii mugav ja soodne. Ei pea kodust lahkuma. Rahas poleks küsimus, aga ei poolda uute asjade ostmist nii lühikeseks ajaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama. Teenime küll mehega kahepeale kokku oma 5 Eesti keskmist palka, aga ei näe mingit põhjust osta kõiki beebiriideid uuena (lähinädalatel sünnib esimene tita). Osa olen saanud sõbrannadelt, osa Paavli kaltsukast ja osa FB marketplacest. Kõik on ilusad, korralikud, terved ja minu poolt läbipestud ja -triigitud. Sama ka vankri, vanni ja voodiga. Vanker on kallima otsa oma, st maksis kasutatulu küll rohkem, kui enamik uusi vankreid, kuid peaks olema ka parem.

Ma peaks nii keskkonna kui oma raha peale tulivihane olema, et osta lapsele kuuks-kaheks uusi 20-40 euroseid riideid.  Pigem jätan selle raha maja- ja reisifondi ja saame titaga muretult reisida (vastavalt koroonaolukorrale muidugi). See, kas mõni kirtsutab selle peale nina, peab meid vaeseks  või jumal-teab-mida, on tema probleem, mul on sügavalt ükskõik. Olen hoopis rõõmus, et saan uue ilmakodaninu jalajälge madalamana hoida ja raha mõistlikumalt kulutada.

Vaid riidest mähkmed ja turvahälli ostsime uutena ja seal raha ei lugenudmääravaks osutus kvaliteet.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praktiliselt kõik beebiriided olen ostnud järelturult ja väga soodsalt. Üksikud asjad olen ostnud uuena. Näiteks Lenne meriinokombe ostsin uuena, aga ka see oli suurte alede ajal ja sain uue kombeka sama hinnaga, mis oleks järelturult ostes saanud. Järelturult ostes eelistan Lindexi riideid. Minu meelest on need hinna ja kvaliteedi suhte osas kõige paremad ja ka ilusamad. Kui minu laps on ära kandnud, siis panen sama hinnaga, millega ostsin, tagasi müüki. Beebiasjad on minu jaoks siiani olnud suhteliselt nullkuluga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina eelistan osta uuena, sest paljud teise ringi asjad mulle lihtsalt ei meeldi. Mulle meeldivad selged värvid ja ilusad mustrid, aga paljud masstoodangud on liiga üksluised ja luitunud tooni minu meelest. Riideid olen ostnud nt Ti&Ti, Karru ja Lenne veebipoodidest. Ei ole üldse nii kallid, igasugu bodyd ja püksid saab kätte alla 10 EUR (olen selline kellele meeldib sooduspakkumistel asju ette osta). Samas plaanin oma uuena ostetud riided saata teisele ringile, niisama ära neid ei viska.

Ainuke asi mille olen kasutatult ostnud on talvekombe, sest beebi sünd jääb täpselt talve lõppu ja siis ilmselt seda kombet praktiliselt üldse kasutada ei jõuaks. Kui ma kasutatud riideid olen vaadanud, siis Yaga ja Basaar appidest. FB Marketplace tundub palju ebaturvalisem koht kust midagi osta. Yaga ja Basaar pakuvad siiski teatavat kaitset pettuste eest. Plus FB Marketplaces on hinnad oluliselt kallimad kasutatud riietele kui nendes kahes nimetatud appis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei pea ostma, saate ka rentida!

https://www.zerotoone.be/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ostnud kõik riided uuena puhtalt seetõttu, et võibolla pole ma parim kasutatud riiete järelturu tundja, kuid nt Lindexi järelturu grupis on kasutatud (korralikud ja defektideta!) asjad enamasti kas sama hinnaga või lausa kallimad kui soodukate ajal poest uued. See on üsna naeruväärne millist hinda kohati soovitakse saada silmnähtavalt kasutatud riiete eest.

Isegi kui juhtub mõni asi silma jääma, siis kui just müüjaga maitse väga tugevalt ei ühti, et saaks tellida korraga suurema koguse asju ühelt müüjalt, siis lisades tellides üksikutele toodetele veel postikulu juurde on võit uue asjaga võrreldes olematu ning paratamatult (minu puhul!) kaalub sellisel juhul keskonnasäästliku mõtteviisi üle soov pakkuda oma lapsele uut.

Praegu näiteks Lindexi kodulehel kõikidelt laste soodushinnaga asjadelt veel lisaks -20% alla ning postikulu alates 25€ tellimuselt tasuta (ühe uue hõlmikbodi hinnaks tuleb näiteks 4.8-6.5€, pükste hinnaks 5.2-5.6€ ning tuduka hinnaks nt 7.2€). Omalt poolt kasutatud asju minema ei viska vaid annan edasi või jätan järgmise ootele.

Kasutatuna marketplaceist ostsin näiteks võrevoodi (ilma madratsita), babybjorn tooli, mähkimislaua ja öölambi.

+3
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kust ostate beebiriideid?