Esileht Kodunurk kust ostate täisterajahusid?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kust ostate täisterajahusid?

Soov toituda tervislikumalt, sh küpsetamisel rohkem täisterajahu kasutada. Kas neid saab ainult spets ökopoodidest või on suuremates supermarketites ka? Rimi olen vaadanud, seal peale rukki-täisterajahu muid pole näinud, aga peaks ju olema nt vähemalt kaera ja nisu ka kuskil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

graham-jahu on veski-matil – see ongi täistera-nisujahu. neil on ka kaerajahu valikus (kilone pakk)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igas suuremas poes on ökoriiul. Ma saan maalt naabrimehelt. Viimane kord sain spelta jahu, viimane kord ma seda jahu võtan. Jama ja imeliku maitsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:44; 05.03 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Prismast ostnud speltanisu jahu, nii täistera, kui ka püüli. Ma pole küll mingit erilist \”maitset\” täheldanud 🙂 mingi ökopoe väljaprindist lugesin, et spelta pidi olema tervislikum, kui tavaline nisujahu. Lausa nö tervendavate omadustega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on see sigade ette pärlite loopimine. Ikka ei meeldi, 3 kilone kott ka veel. Eks pika peale kulub ära aga pärmitainast ei julge sellega teha. Mul on täistera spelta jahu, öko kah veel. Pähh ma ütlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:44; 05.03 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linaseemnetooted:
http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/1114521

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No see on see sigade ette pärlite loopimine. Ikka ei meeldi, 3 kilone kott ka veel. Eks pika peale kulub ära aga pärmitainast ei julge sellega teha. Mul on täistera spelta jahu, öko kah veel. Pähh ma ütlen.[/tsitaat]

speltajahu ei saa vist 1:1 tavalise nisujahuga asendada. speltas puudub gluteen, aga gluteen ongi see, mis on küpsetamise juures peamine – pärmitaina juures vähemalt. järelikult tuleks eraldi otsida retsepte, mis mõeldud speltajahuga tegemiseks. kindlasti netist leiab. mina küll kadestan neid, kellel selline speltat kasvatav naabrimees on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostan alati seda Veski Mati graham jahu. See on peenem ja mitte nii vänge maitsega kui üks öko-täisteranisujahu, mida teine kord proovisin. Veski Mati grahamjahust teen perele juba aastaid pühapäevahommikusi pannkooke, Veski Mati kaerajahu panen igale poole magusatesse küpsetistesse valge nisujahu asemele (nt. purukooki teen ja muretainast–jube hea!). Ole sa tervitatud, Veskimati!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin ka mingit suure ÖKO sildiga jahu supermarketist ja kogu mu sünnipäevaküpsetised läksid tänu sellele aiataha. Iial ei osta sellist kallist saasta enam. Öäkkk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:42; 07.03 10:17; 08.03 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ostsin ka mingit suure ÖKO sildiga jahu supermarketist ja kogu mu sünnipäevaküpsetised läksid tänu sellele aiataha. Iial ei osta sellist kallist saasta enam. Öäkkk. [/tsitaat]

Viga ei ole jahus vaid sinus endas! Kui on ikka tarvis näiteks biskviitkooki teha, siis loomulikult täisterajahust seda korralikult teha ei saa! Ega ilmaasjata mujal maailmas eraldi müüda jahusid ‘lihtsale inimesele’ arusaadavalt: bread flour ja cake flour. Viimane siis peen valge nisujahu, mis tänu kõrgele gluteenisisaldusele kerkib hästi. Küpsetistele on ka mõistlik kerkimise huvides valget jahu lisada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 08:01; 07.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Viga ei ole jahus vaid sinus endas! Kui on ikka tarvis näiteks biskviitkooki teha, siis loomulikult täisterajahust seda korralikult teha ei saa! Ega ilmaasjata mujal maailmas eraldi müüda jahusid ‘lihtsale inimesele’ arusaadavalt: bread flour ja cake flour. Viimane siis peen valge nisujahu, mis tänu kõrgele gluteenisisaldusele kerkib hästi. Küpsetistele on ka mõistlik kerkimise huvides valget jahu lisada.[/tsitaat]

aga seleta lollile, milleks ma peaks siis üldse seda kordades kallimat ökojahu ostma, kui sellega küpsetada nagunii ei saa? Mida sa sellega siis teed? Ainult jahukastet või???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:42; 07.03 10:17; 08.03 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel, küpsetada saab, aga kerkimisomadused on hoopis teised. Segajahust tee sepikut, saia või mida iganes, tee küpsiseid või karaskit, aga õhuline koogitainas tuleb siiski valgest jahust.

Uuri algatuseks retsepte. Pärast kui erinevate jahude küpsetamisomadused ‘kohale jõuavad’, saad hakata ka improviseerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 08:01; 07.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siin ikka improviseerida. olgem ausad, see öko värgiga jändamine on rikaste lõbu. Töötu kahe lapse emana ma sellise asjaga tegeleda nagunii ei saaks, ega tahakski. Lihtsalt ükskord sai proovitud ja veendutud, et meile see jant ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:42; 07.03 10:17; 08.03 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keekse ja muffineid ja muretainast peaks ikka saama teha täisterajahuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka tervislikuks ja mina ei osta üldse enam jahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk kust ostate täisterajahusid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.