Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust peaks Keiti Voogre muutuda saama

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kust peaks Keiti Voogre muutuda saama

Postitas:
Kägu

Kui keegi ei luba oma lapsel puhtalt aastatetaguse Googles leiduva põhjal sellisega suhelda.

Ütlen kohe ära, pole ise lapsevanem, seega antud teema isiklikult ei paelu. Pigem just aruteluks siinsete viimaste teemade juures, kus lapse kaaslasekandidaati googeldatakse ja peetakse sõjaplaani kuidas minevikus vigu teinud inimene oma lapsest eemale hoida.

Kust peaks Keiti Voogre taoline inimene siis leidma normaalse kaaslase? Niimodi ju ta leiabki vaid uue kriminaali enda ellu, kuna normaalsest perest pärit kaaslaste vanemad juba ennetavalt tõrjuvad, ilma, et oleks võimalustki andnud end tõestada, et inimene soovib end muuta?

Niimodi ongi minevikus vigu teinud inimesel ainus võimalus elu lõpuni mitte üksi jääda soovides leida omale uus kriminaal.

+5
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta(konkreetselt Keiti), ei saa vinguda selle üle, et tema üks viga rikkus ta elu. Ärme unusta fakti, et tema või õigemini tema valik, rikkus ära ühe pisikese tüdruku elu. Tema pärast, ei saa tema enda tütar mitte kunagi täisväärtusliku elu. Mitte kunagi! Seega, kõik see mis ta saab, on ta enda süü ja täiesti aus. Ma pean ennast muidu üsna empaatiliseks ja toredaks inimeseks, aga tema puhul ma isegi mõtlen, et vähe saab.
Mul on kahju uuest lapsest, mul tõesti on. Ma südamest loodan, et temaga midagi ei juhtu.

+21
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta(konkreetselt Keiti), ei saa vinguda selle üle, et tema üks viga rikkus ta elu. Ärme unusta fakti, et tema või õigemini tema valik, rikkus ära ühe pisikese tüdruku elu. Tema pärast, ei saa tema enda tütar mitte kunagi täisväärtusliku elu. Mitte kunagi! Seega, kõik see mis ta saab, on ta enda süü ja täiesti aus. Ma pean ennast muidu üsna empaatiliseks ja toredaks inimeseks, aga tema puhul ma isegi mõtlen, et vähe saab.

Mul on kahju uuest lapsest, mul tõesti on. Ma südamest loodan, et temaga midagi ei juhtu.

Ma ei õigusta mitte kuidagi tema käitumist, aga viimastel päevadel temast tehtud teemade üle jäin lihtsalt mõtema, et mis võimalused sellisel inimesel üldse on? Tegu on noore neiuga, terve elu ees. Normaalsed inimesed temaga tegemist teha ei taha. Ta on ka ise kahtlase taustaga perekonnast pärit. Kust selline inimene üldse peaks normaalset elu õppima? Ainus variant ongi leida jälle uus kaaslane kriminaalide seast, selle asemel, et ehk kui teda ei tõrjuks eemale normaalsest perest pärit inimesed, võiks ta muutuda.

Lihtalt spekulatsioon, et tegelikult ebanormaalsest perest pärit inimesel polegi võimalust normaalset elu elada, kuna keegi pole kunagi perekonna toimimist õpetanud ja normaalsed inimesed tõukavad eemale.

Täpselt sama on ju alkohoolikutest vanemate lastega, kõigil on kogu-aeg neist nii kohutavalt kahju, aga oma lapsi keelatakse nendega läbi käimast juba algklassides lihtsalt nende perekondliku tausta pärast, mil need lapsed polegi ise millegi taunimisväärsega hakkama saanud.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, temast on viimasel ajal palju kirjutatud. Asi on lihtne- inimesed ei unusta. Tõesti, tal on keeruline muutuda, AGA see ei ole võimatu. Selleks vajaks ta abi- proffesionaalset abi. Aga mis sa arvad, kas ta otsis seda? Ma väga kahtlen. Kõik muutumine hakkab endast, see järel alles ühiskonnast.

Sellega ma ei ole nõus, et ebanormaalsest perest lapsel, ei ole võimalik normaalset elu elada. Mina tulen väga ebatervest kodust ja lõpetasin väga tervelt. Ma ei tea kas mõni vanem keelas minuga suhelda või ei, aga ma ei usu, et nii oli. Ma suutsin endale saada kõrvale väga tugeva ja terve tugivõrgustiku. Lihtsalt ise pead olema tubli. Inimsuhted on tugevalt seotud sinu endaga, vanemate taust ei mängi nii väga rolli.

Aga mina muidugi räägin ainult enda kogemusest.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mille ma võin välja tuua on see, et kõik tundsid küll kaasa, aga keegi ei aidanud. Ja see võib küll palju kahju teha tulevikus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellega ma ei ole nõus, et ebanormaalsest perest lapsel, ei ole võimalik normaalset elu elada. Mina tulen väga ebatervest kodust ja lõpetasin väga tervelt.

Sina olid ise normaalne. Muidugi on see sinu kogemus. Kõnealusel neiul ei ole lihtsalt ematundeid ja neid ei võlu välja ükski aitamine. Me keegi ei tea, mis tema peas sünnib. Jah, ta ei peaks lapsi saama, ta ei hakka ühtki neist armastama ja nii jääbki. Ei tea, mis klõps tal peaks peas ära käima, et see muutuks. Normaalne inimene ei saagi sellest aru ja ükski “aitamine” siin ei aita.
Nii et kurb küll, aga KV ei näi ise kuigivõrd millegi all kannatavat. Ta lihtsalt elab, liigub ja seksib ega mõtle selle juures mitte midagi peale selle, kas ta on ikka ilus.

Kui ka kõik parimate perede parimad pojad temaga järgemööda abielluksid, ei aitaks see teda vähimalgi määral.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhka nüüd kätt ja rahune maha. Mis kinnisidee sul selle Keitiga on? Väga kummaliseks kisub juba.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Puhka nüüd kätt ja rahune maha. Mis kinnisidee sul selle Keitiga on? Väga kummaliseks kisub juba.

Mille poolest siis kummaliseks, ehk seletad oma mõtte lahti? Mis on siin “kummalist”, mida sa kahtlustad või mõtled?
Inimene arutleb, miks ta ei või?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muutku nimi ära, muutku samal ajal ka oma põhimõtteid ja vaateid elule, käitumist ja suhtumist, kombeid ja elustiili jne. Tõestagu alguses endale, et ta on muutnud, mingu mujale elama, ehitagu nö uus elu üles. Mingu või 10 a, ja küll ta selle peale kunagi kellegi normaalsema ka leiab, kõik pole ka kriminaalid. Tavalisi mehi on ikka omajagu.
Loeb see, mida ta teeb edasi. Neiu? No liialdada ka ei maksa.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille poolest siis kummaliseks, ehk seletad oma mõtte lahti? Mis on siin “kummalist”, mida sa kahtlustad või mõtled?

Ta on siin viimastel päevadel tema kohta juba 10 teema kaupa arutlenud. Kisub vägagi kinnisideeks.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta on siin viimastel päevadel tema kohta juba 10 teema kaupa arutlenud. Kisub vägagi kinnisideeks.

Sul on mingi ligipääs kägude andmetele või?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida me teame üldse tema elust ja mõtetest. Ainult mingid sotsiaalmeedia jutud, mis suure tõenäosusega on kallutatud. Palun lõpetage ära, pole mõtet uusi kuulujutte välja mõelda.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi ei luba oma lapsel puhtalt aastatetaguse Googles leiduva põhjal sellisega suhelda.

Kui umbes 30-aastane mees peab mingi neiuga suhtlemiseks ema käest luba küsima, siis pole tegu mehega vaid tossikesega. See “lapsele” loa mitte andmine küll mingi põhjus ei ole.

Samas, kuigi ma keelata ei saa, kas ja miks ma peaksin kuidagi kaasa aitama sellele, et mu poeg looks suhte sellise kuulsusega tibiga? Kui google kellestki halvasti räägib, küllap seal on põhjust. Igaüks on ise oma õnne sepp. Miks pean mina muretsema selle pärast, et kõik endised vangid, väärkohtlejad, sõltlased, jne saaksid teise, kolmanda või neljanda võimaluse. Elagu üksi või siis koos mõne teise “teise võimaluse” soovijaga.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi kui see Keiti alles laps oli, tunti ilmselt temale kaasa ja siunati tema ema. Tulevikus siunatakse Emilyt või teisi tema lapsi ja tuntakse nende lastele kaasa. Lõputu ring.

Olen ka katkisest ja teistmoodi perekonnast ja väga palju elus selle tõttu kannatanud. Paljude klassikaaslaste vanemad ei lubanud oma lastel minuga suhelda, kuna mu isa oli joodik ja pere vaene. Hinded olid mul alati neljad-viied, tegelesin väga paljude hobidega, olin tagasihoidlik ja vaikne tüdruk, ei tekitanud probleeme. Piisas sellest, et mul polnud selline pere nagu mõnele oleks sobinud. Ühel hetkel tekkis trots. Õrnas teismeeas ilmselt. Kui koheldakse nagu kõntsa, käitun vastavalt. Õnneks tuli mõistus pähe. Minul. Ühel õel ei tulnudki, kuigi ka tema ei olnud enne selline. Ühiskonna põlgamine tekitas temas tunde, et tal polegi mõtet kusagile püüelda, nagunii on eelarvamused tugevamad.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi kui see Keiti alles laps oli, tunti ilmselt temale kaasa ja siunati tema ema. Tulevikus siunatakse Emilyt või teisi tema lapsi ja tuntakse nende lastele kaasa. Lõputu ring.

Olen ka katkisest ja teistmoodi perekonnast ja väga palju elus selle tõttu kannatanud. Paljude klassikaaslaste vanemad ei lubanud oma lastel minuga suhelda, kuna mu isa oli joodik ja pere vaene. Hinded olid mul alati neljad-viied, tegelesin väga paljude hobidega, olin tagasihoidlik ja vaikne tüdruk, ei tekitanud probleeme. Piisas sellest, et mul polnud selline pere nagu mõnele oleks sobinud. Ühel hetkel tekkis trots. Õrnas teismeeas ilmselt. Kui koheldakse nagu kõntsa, käitun vastavalt. Õnneks tuli mõistus pähe. Minul. Ühel õel ei tulnudki, kuigi ka tema ei olnud enne selline. Ühiskonna põlgamine tekitas temas tunde, et tal polegi mõtet kusagile püüelda, nagunii on eelarvamused tugevamad.

Täitsa uskumatu, et sul nii oli. Mina oma naiisuses arvasin, et ühed täiskasvanud ei saa olla sellised, käituda lastega nii.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina konkreetselt olen ainult ühe teema (selle sama) temast teinud ja seda teistest tema kohta tehtud teemadest ajendatuna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, mul isiklikult on ükskõik, kas Keiti muutub või ei. Ainus, mis ma tahaksin oleks, et ta enam lapsi ei saaks, kui oma senist elu jätkab. Saan aru, et see juba teostamatu soov, sest uus laps tal juba olemas. Jah, ka Keiti oli kunagi väike laps ja oma kodu olude ohver. Ja sellest on mul kahju. Aga kasvas ta selliseks täiskasvanuks nagu ta kasvas ja nüüd on minu mure juba sellepärast, et ta rohkemate laste elusid ei rikuks.

Aga teiselt poolt, täiskasvanud inimesi ei saa ometi keelata suhteid luua. Vanemad võivad googeldada, võivad rääkida lastega, aga kasutegur on null. Parem oleks mitte sekkuda ja loota sellele, et väärtushinnangud on lapsepõlves nii paika saanud, et katastroofiliselt valesid valikuid ei tee.

Mul on suguvõsast üks sarnane kogemus olemas. Võimukas ema, kes kasvatas oma poega keeldude-käskude meetodil. Poeg minust üle 10 aasta vanem, elasime lähestikku nendega, nii et mäletan teda umbes ajast, kui mina olin 7-10 ja tema noor täiskasvanu. Ka 20+ vanuses ema veel keelas-käskis ja otsustas, kellega ta täisealine poeg võib suhelda. Minule, 10-aastasele tüdrukue tundus see äärmiselt kummaline. No lõpuks hakkas poeg siiski takka üles lööma, kahjuks tegi seda väga valesti. Ta leidis endale naise, kes armastas pidutseda, kelle last kasvatasid lapse isa vanemad. Selle mu sugulase ema rapsis ja püüdis poega keelata, aga just nüüd oli poiss otsustanud ise mees olla. Said selle pidutsejaga lapse. Varsti kadus emme mingitesse peourgastesse pidutsema, laps kaasas. Ja lapse isa siis otsis teda taga ja tõi lapse sealt urgastest ära. Paar aastat niimoodi trallitasid, lõpuks läksid lahku ja mees sai lapse endale. Mees kasvatas last siis oma ema abiga, sest ise ta töötas kaugsõiduatuojuhina ja loomulikult ei saanud täiskohaga ise kasvatada. Aga vanaema oli ju ikka seesama ema, kes liiga karmilt oma poega kasvatas, jätkas siis sama stiili ka pojalapse pealt, ainult et see laps oli kangemast puust ja lõi varem takka üles. Tulemuseks siis 16-aastaselt saadud laps, peagi teine. Nüüdseks peaks need lapsed ka juba üsna suured olema, nad mul pidilt kadunud, ei tea, mis neist saanud. Aga kurb on, et sellise despootliku kasvatuse tulemus olid jälle uued õnnetud inimesed.

Ehk siis mida me teha saame, on kasvatada oma lapsi mõistlikult, neiel väärtushinnaguid õpetades, aga mitte keelates käskides. Ikka eeskuju ja igapäeva elu vestluste ning otsuste najal, mitte lihtsalt despootlikult keelata-käskida. Siis on ka lootust, et laps teeb oma elu otsused ka pisut paremini, oma väärtushinnaguid järgides, mitte ei tee puhtlat protestiks lollusi, mille tulemuseks võivad olla uued õnnetud lapsed.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muinasjutus jah leiab vaimupuudega loll Ivan õnne ja naib printsessi. Reaalsuses leiab enamasti pott omale sobiva kaane. Kui sul on viga küljes, siis sa ei leia kaaslaseks mitte printsi vaid otsid kaaslase endasuguste kiiksude ja vigadega inimeste seast.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

see Keiti keskendugu muule, kui meestele.
kui inimene soovib tõesti, et teda tõsiselt võetakse, siis unustab ta mõneks ajaks ringikeppimise ja igale uuele isasele lastesünnitamise ära ja tegeleb endaga.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui google kellestki halvasti räägib, küllap seal on põhjust.

Mul neli nimekaimu. Kui mu nime googeldada siis lööb mu nimega vägagi kummalisi tegusid ette, millega pole mul absoluutselt pistmist. Ühe nimekaimuga ka sama vana.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muinasjutus jah leiab vaimupuudega loll Ivan õnne ja naib printsessi. Reaalsuses leiab enamasti pott omale sobiva kaane. Kui sul on viga küljes, siis sa ei leia kaaslaseks mitte printsi vaid otsid kaaslase endasuguste kiiksude ja vigadega inimeste seast.

Arvan, et ei peagi olema ei prints ega kerjus. Ei pea olema äärmus. Näiteks peale seda, kui ta on jalgele saanud enda tasemel, elab korraölikku elu, iga mehega ei sebi ega keskendu meestele vaid proovib ise ja endaga asjad korda saada(teemaalgataja jutt, et elu korda saada) ja mitte keskenduda kaaslasele leidmisele rõhuga vaid enda asjade ja elu kordasaamisele. Kui ta keskendub meestele ja teemaalgataja ju näeb esimest murekohta uue mehe leidmisega, siis mina nii ei arva.
Meestest peaks tal praeguseks küll olema ja kui ta ei suuda ilma elada teatud ajagi, siis millest me räägime. Siis pole ju muutunud ega sellel teelgi mitte. Ja kui ta tahab kunagi last või lapsi, siis ka nendega peaks ta kindlalt ootama, tal pole ka 10 a pärast hilja seda teha, sest on noor. Kui ta seda enne teeb, siis pole ta küps ja milleks siis see teema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui google kellestki halvasti räägib, küllap seal on põhjust.

Mul neli nimekaimu. Kui mu nime googeldada siis lööb mu nimega vägagi kummalisi tegusid ette, millega pole mul absoluutselt pistmist. Ühe nimekaimuga ka sama vana.

Nagu ma ütlesin: kui su väljavalitu on ikka mees, siis pole vahet, mida google uuringut tegev ämm arvab minia kohta teadvat.
Kui aga mehe jaoks ikkagi on emme arvamus oluline, siis on sul endalgi kasulik eemalduda jooksuga vastupidises suunas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

muutumiseks ei ole meest vaja.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks normaalne mees tahtma olla Keitiga suhtes? Sa ise tahaksid olla näiteks tema lapsepeksjast ekskaaslasega?
Ja seda, et ta üldse tahab muutuda, ma ka ei usu. On ta kunagi kusagil avaldanud kahetsust toimunu üle? On ta tundnud hiljem vähimatki huvi Emily käekäigu vastu? Minu teada mitte.
Teemaalgatus on üldse veider, mis lastest jutt käib? Keiti pole 16, et “teiste laste” vanemad keelavad temaga suhtlemast…

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meist keegi ei tunne seda naisterahvast, keda siin nimepidi kõige halva musternäitena lahatakse. Ma ei soovi teda kaitsta ega tema tegusid õigustada-siluda, kuid kuskilt peaks jooksma piir. Kas keegi kägudest oleks ka päriselus valmis talle sõbrakäe ulatama, kui ta seda muutumisel vajaks-sooviks? Vaevalt. Ta peaks muutuma, kuid mitte kägude ega nende tuttavate ega pere seltsis…

Moded, palun sulgege ja kustutage see ühte inimest isiklikult puudutav teema!

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa uskumatu, et sul nii oli. Mina oma naiisuses arvasin, et ühed täiskasvanud ei saa olla sellised, käituda lastega nii.

Kust need lapsed seda koolikiusamist ja õelust õpivad? Ikka täiskasvanute pealt. Siin Perekooliski tihtipeale on seda täiskasvanute taset näha. Kasvõi siinsamas teemas. Sotid Selgeks teema ja Kodutunde teema ka hiljutistest. Ikka on mõned täiskasvanud, kes käivad ja räägivad külajutte tervele ilmale. Ja milleks? Mida nad sellega paremaks muudavad? Kurb.

+1
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kust peaks Keiti Voogre muutuda saama