Esileht Koolilaps Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?

Postitas:
Kägu

Tüdruk käib juba ammu ise endale riideid ostmas. Ikka newyorker, H&M. Naba paljad topid, pusad jne. See ei ole kooli sobilik riietus. Meil on mitmeid sõnavahetusi sel teemal olnud. Eelmine aasta õpetajad tegid märkusi. Siis pani dressipluusi nabaka peale. Minuga ta poodidesse pole nõus minema. Kõik, mis ta minuga koos ostnud on, jäävad kappi seisma. Kusjuures ma ei suru oma maitset peale. Lihtsalt ütlen, et see kleit on näiteks ilus. Tema muidugi sellist kartulikotti omale selga ei pane. Omast arust mul pole halb maitse, aga 14-aastasega see ei ühti absoluutselt. Tüdruk väidab, et poodidest polegi midagi osta. Kusjuures tal on õigus. Tõesti ei ole. Lasteriiete osakonnas on tema pikkusele riided täitsa titekad. Naisteosakonnas aga on xs talle suur. Tüdruk on väga peenike. Kui püksid ostab xs, siis ta veel peab neid ülevalt kitsamaks õmblema. No need näevad siis imelikud välja, aga midagi pole teha.

Kust teie tüdrukud omale riideid ostavad? Ülemiste poed vaatas tüdruk läbi. Sai sealt kolm riideeset. Vaatasin ka näiteks bestsecretist, aga isegi mulle ei jäänud silma ühtegi kena kleiti tüdrukule. Nüüd tüdruk ütlebki, et tema aktusele ei lähe. Tal pole midagi selga panna. Tahtis kleiti selleks. Musta seeliku ja valge pluusiga ta loomulikult ei lähe.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paavli kaltsukas aga selleks peaks ta ise ikka väga valmis olema. Netipoed.

Aga ma ei usu, et nabapluusi eelistaja ka kallimatest kauplustest endale midagi sobilikumat leiab. Tema ju tahaks ikka naba näidata.
Meil on ju pärispalju moemajasid juba, kes ka lastele õmblevad.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aboutyou, next, zalando – aga kindlasti tasub soodukatele ajastada. Aboutyous oli just alles kõigile sooduses olevatele toodetele omakorda -30% soodus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti – laste/noorte osakonnast pole tõesti selliseid riideid võtta, millega kannaraks kooli minna. Formaalsed kooliriided on liiga nohiklikud nende jaoks. Üks pood, kus me kompromissi tütrega leidsime, on Mohito. Seal on osad asjad ka xxs suuruses aga lõige peab olema sobilik. Näiteks jõudsime kompromissile selle osas:

https://www.mohito.com/ee/et/puuvillane

Normaalpikkusega t-särke leidsime Reservedist. Aga neid tuleb tikutulega otsida. Nii ongi meil kooliks 2 pluusi, ühed püsid (naiste 32), üks pusa ja viisaks kandmiseks Mohito basic õhuke kampsik (või kardigan, kuidas keegi nimetab).

Vaatan neid Sinsay 60ndate stiilis kirjusid kaltse või HM üksiksarvikuid…kõik nabakad, koledad. Mõistan muret.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naiste xs liiga suur? No siis ei tea, aga HM-st leiab muud ka kui nabapluusid ja dressid. Seal on ikka kõvasti igasugu muid pluuse  ja riideid olemas. Ei pea just kleit olema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti – laste/noorte osakonnast pole tõesti selliseid riideid võtta, millega kannaraks kooli minna. Formaalsed kooliriided on liiga nohiklikud nende jaoks. Üks pood, kus me kompromissi tütrega leidsime, on Mohito. Seal on osad asjad ka xxs suuruses aga lõige peab olema sobilik. Näiteks jõudsime kompromissile selle osas:

https://www.mohito.com/ee/et/puuvillane

Normaalpikkusega t-särke leidsime Reservedist. Aga neid tuleb tikutulega otsida. Nii ongi meil kooliks 2 pluusi, ühed püsid (naiste 32), üks pusa ja viisaks kandmiseks Mohito basic õhuke kampsik (või kardigan, kuidas keegi nimetab).

Vaatan neid Sinsay 60ndate stiilis kirjusid kaltse või HM üksiksarvikuid…kõik nabakad, koledad. Mõistan muret.

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs.

Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

humanad

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 11a ja 158cm pikk ja olen samuti ahastuses, sest kubanduses reaalselt pole viisakaid riideid tüdrukutele. Niisama musta seelikut ja triiksärki otsi tikutulega. Kui poistele veel hm või lindexist leiab viisakaid asju (triiksärke, isegi ülikondasi), siis tüdrukutele 0 valikut.

Isegi kaubamajas ja stockmannis  pole. Enamus asjad lõppevad 140 ära ja edasi ongi ainult retuusid ja nabakad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 11a ja 158cm pikk ja olen samuti ahastuses, sest kubanduses reaalselt pole viisakaid riideid tüdrukutele. Niisama musta seelikut ja triiksärki otsi tikutulega. Kui poistele veel hm või lindexist leiab viisakaid asju (triiksärke, isegi ülikondasi), siis tüdrukutele 0 valikut. Isegi kaubamajas ja stockmannis pole. Enamus asjad lõppevad 140 ära ja edasi ongi ainult retuusid ja nabakad.

Telli Next’ist, schoolshop alajaotuses on valik päris suur

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs. Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

Aga muudes poodides on ju ka ometi XXS riided, mitte vaid mohitol…

Miks üldse otsid 14-aastasele lasteosakonnast riideid? 14-aastane on suures osas juba oma pikkuse täis kasvanud ja ka enam vähem kehakumerused saanud. Ma võisin ise vist alates 10?12? endale riideid ise valida ja soetada ja alates ka sellest ajast või varem juba ei ostnud lasteosakonnast.

T-särgil ja kampsunil pole erilist vahet ka, kas laste või naiste. Suurem erinevus võib pigem pükstel tekkida. Ongi olemas ju eraldi nö noorteriided – a la vaata vero moda, noisy may jmt ka.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 11a ja 158cm pikk ja olen samuti ahastuses, sest kubanduses reaalselt pole viisakaid riideid tüdrukutele. Niisama musta seelikut ja triiksärki otsi tikutulega. Kui poistele veel hm või lindexist leiab viisakaid asju (triiksärke, isegi ülikondasi), siis tüdrukutele 0 valikut.

Isegi kaubamajas ja stockmannis pole. Enamus asjad lõppevad 140 ära ja edasi ongi ainult retuusid ja nabakad.

Vaata lastemaailmast Pärnu mnt. epood peaks ka olema. Mina ostsin just sealt klassikalise ilusa musta seeliku.  Noormeeste viigikatega mul suurem mure, neiule saame ikka siit ja sealt. Ta aktiivsem ka muidugi otsib epoodidest ja meil väljakujunenud internetis oma müüja(d).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka talle Nexti, Zalandot aga ka Yooxi. Viimases kahes osa valikust kattub, aga mõlemad on outlet-poed. Yooxis on süsteem itaalia numeratsiooni järgi ja seal on väiksemad naisteriiete suurused ikka tõesti päris väiksed. Mina ostan meie poodidest endale riideid suuruses 36, aga kui Yooxist ostaks nr 36, siis see jääb mulle väikseks, sealt pean võtma nr 42.

Nextis näiteks kleit: https://www.next.com.ee/en/gl7562s10/p43542#p43542

Zalandos näiteks: https://www.zalando.ee/only-petite-onleloisalvneck-dress-kokteilikleitpeokleit-black-op421c0bx-q11.html?size=30

See võiks ka mu meelest sobida, kui mitte kooli siis lihtsalt 14-aastasele: https://www.zalando.ee/desigual-paeevakleit-black-de121c11u-q11.html?size=30

14-aastasele võiks sobida ka selline: https://www.yoox.com/ee/15216054XH/item#dept=clothingwomen&sts=sr_clothingwomen80&cod10=15216054XH&sizeId=-1

Üldiselt on nii, et kui kohalikes poodides tekib tunne, et mitte midagiii ei müüda, siis tuleb ikkagi hakata lappama veebikauplusi, sest nendes on valik palju suurem. Ei tasu peljata ka seda, et kui midagi ei sobi, siis tagasi saata. Yooxi ma olen mitmeid asju tagasi saatnud, Nexti pole tagastada viitsinud, kuigi mõnikord oleks võinud. Nextist ostan tavaliselt multipakina lihtsamaid asju, oma lapsele kooliriided olen ostnud samuti Nexti kooliriiete valikust, aga meil kool veidi rangem ka, seal on ette kirjutatud, mis tohib seljas olla (koolivorm on ka, aga seda rangelt ei nõuta) nii et ma oma last ei saaks nabapluusiga kooli saatagi, ta saaks selle eest märkuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs. Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

Aga muudes poodides on ju ka ometi XXS riided, mitte vaid mohitol…

Miks üldse otsid 14-aastasele lasteosakonnast riideid? 14-aastane on suures osas juba oma pikkuse täis kasvanud ja ka enam vähem kehakumerused saanud. Ma võisin ise vist alates 10?12? endale riideid ise valida ja soetada ja alates ka sellest ajast või varem juba ei ostnud lasteosakonnast.

T-särgil ja kampsunil pole erilist vahet ka, kas laste või naiste. Suurem erinevus võib pigem pükstel tekkida. Ongi olemas ju eraldi nö noorteriided – a la vaata vero moda, noisy may jmt ka.

Asi polegi niivõrd xs või xxs. Xs sobib talle ka. Püksid pigem xxs. Probleem selles, et naiste osakonnas on tema jaoks mutilikud riided. Kui me koos sealt Mohito lehelt asju vaatasime, siis minu jaoks tütarlapselik ilus kleit ei kõlvanud tema meelest kuskile. Veidi pikem pluus oli kena, aga issand jumal, see ju käib pükste peal. Ei, see ei sobi tema jaoks. Selle peale ma juba vihastasin. No kurat küll, miks on vaja oma naba kogu maailmale näidata. Ta on väga ilus tüdruk, ilusate pikkade juustega, peenike. Ei saa ometigi sellisel ilusal inimesel nii madal enesehinnang olla. Mitte ükski asi tema jaoks ei sobi. Igal juhul rääkisin talle ka, et nii väljakutsuvalt riides käia võib õhtuhämaruses lausa ohtlik olla. Ta kurtis, et mehed pidid teda vahtima ja vilistama. Igal juhul ta vist solvus mu jutu peale. Minu arvates läheb ta liiale. Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab. Küll ta kleebib omale kunstküüsi, siis mässab ripsmetega. Jubedalt on vaja ennast tuunida. Näeb välja pigem 16-aastane. Ma vist olen ise liiga konservatiivne, aga minu jaoks koolis käiakse viisakalt riides. Nii nagu naised kontoris käivad viisakalt, nii on ka lapse jaoks kool töökoht. Aga mu jutt on kõik kurtidele kõrvadele.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostan koos oma 13 aastase tütrega talle riideid tavalistest naistele mõeldud poodidest, suurus s. Õnneks on tal üsna konservatiivne maitse. Pole mina tema seljas ühtegi naba pluusi näinud.Kooliga seoses olen algusest peale suunanud, mis on sobilik kooli ja mis mitte. Välimuselt on ta kena aga teda ei huvita enese tuunimine. Samuti ei saa ma talle ise osta riideid, sest nii mõnigi asi talle ei meeldi.Ei ütleks, et midagi pole saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs. Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

Aga muudes poodides on ju ka ometi XXS riided, mitte vaid mohitol…

Miks üldse otsid 14-aastasele lasteosakonnast riideid? 14-aastane on suures osas juba oma pikkuse täis kasvanud ja ka enam vähem kehakumerused saanud. Ma võisin ise vist alates 10?12? endale riideid ise valida ja soetada ja alates ka sellest ajast või varem juba ei ostnud lasteosakonnast.

T-särgil ja kampsunil pole erilist vahet ka, kas laste või naiste. Suurem erinevus võib pigem pükstel tekkida. Ongi olemas ju eraldi nö noorteriided – a la vaata vero moda, noisy may jmt ka.

Asi polegi niivõrd xs või xxs. Xs sobib talle ka. Püksid pigem xxs. Probleem selles, et naiste osakonnas on tema jaoks mutilikud riided. Kui me koos sealt Mohito lehelt asju vaatasime, siis minu jaoks tütarlapselik ilus kleit ei kõlvanud tema meelest kuskile. Veidi pikem pluus oli kena, aga issand jumal, see ju käib pükste peal. Ei, see ei sobi tema jaoks. Selle peale ma juba vihastasin. No kurat küll, miks on vaja oma naba kogu maailmale näidata. Ta on väga ilus tüdruk, ilusate pikkade juustega, peenike. Ei saa ometigi sellisel ilusal inimesel nii madal enesehinnang olla. Mitte ükski asi tema jaoks ei sobi. Igal juhul rääkisin talle ka, et nii väljakutsuvalt riides käia võib õhtuhämaruses lausa ohtlik olla. Ta kurtis, et mehed pidid teda vahtima ja vilistama. Igal juhul ta vist solvus mu jutu peale. Minu arvates läheb ta liiale. Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab. Küll ta kleebib omale kunstküüsi, siis mässab ripsmetega. Jubedalt on vaja ennast tuunida. Näeb välja pigem 16-aastane. Ma vist olen ise liiga konservatiivne, aga minu jaoks koolis käiakse viisakalt riides. Nii nagu naised kontoris käivad viisakalt, nii on ka lapse jaoks kool töökoht. Aga mu jutt on kõik kurtidele kõrvadele.

Tegu on teismelisega. Välimusega katsetamine on selles eas tavaline.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mohito riided ei vasta numbrile st nende XXS on pigem M. Epoest ei soovita osta, kui pole proovinud.
Mohito on lisaks HM- le selline pood, mis kliente väikeste numbritega “meelitab”.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis seis koolis on? Kui 2/3 tüdrukutest käib nabakatega ja õpetajad ainult mainivad, et nii pole ilus, siis ongi keeruline.

Oma laste koolis õnneks koolivorm aga vabal ajal kannab tüdruk ka enamuses nabakaid, lõhkiseid teksaseid, lühikesi pükse. Kindlasti mitte kleite. Mina ei näe põhjust keelata, noorus ongi katsetamise aeg. Endagi pubeka aja pilte piinlik vaadata.

Nabani dekoltee või tagumikku mitte katva miniseeliku keelaks muidugi ära aga naba näitamine küll nii hirmus pole.

Lisaks on meil tingimus, et alati peab kapis olema 1-2 komplekti “normaalseid” riideid, millega teatris või vanaemaga kohvikus käia. Ise valib aga enne ostmist saadab mulle pildi või lingi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs. Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

Aga muudes poodides on ju ka ometi XXS riided, mitte vaid mohitol…

Miks üldse otsid 14-aastasele lasteosakonnast riideid? 14-aastane on suures osas juba oma pikkuse täis kasvanud ja ka enam vähem kehakumerused saanud. Ma võisin ise vist alates 10?12? endale riideid ise valida ja soetada ja alates ka sellest ajast või varem juba ei ostnud lasteosakonnast.

T-särgil ja kampsunil pole erilist vahet ka, kas laste või naiste. Suurem erinevus võib pigem pükstel tekkida. Ongi olemas ju eraldi nö noorteriided – a la vaata vero moda, noisy may jmt ka.

Asi polegi niivõrd xs või xxs. Xs sobib talle ka. Püksid pigem xxs. Probleem selles, et naiste osakonnas on tema jaoks mutilikud riided. Kui me koos sealt Mohito lehelt asju vaatasime, siis minu jaoks tütarlapselik ilus kleit ei kõlvanud tema meelest kuskile. Veidi pikem pluus oli kena, aga issand jumal, see ju käib pükste peal. Ei, see ei sobi tema jaoks. Selle peale ma juba vihastasin. No kurat küll, miks on vaja oma naba kogu maailmale näidata. Ta on väga ilus tüdruk, ilusate pikkade juustega, peenike. Ei saa ometigi sellisel ilusal inimesel nii madal enesehinnang olla. Mitte ükski asi tema jaoks ei sobi. Igal juhul rääkisin talle ka, et nii väljakutsuvalt riides käia võib õhtuhämaruses lausa ohtlik olla. Ta kurtis, et mehed pidid teda vahtima ja vilistama. Igal juhul ta vist solvus mu jutu peale. Minu arvates läheb ta liiale. Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab. Küll ta kleebib omale kunstküüsi, siis mässab ripsmetega. Jubedalt on vaja ennast tuunida. Näeb välja pigem 16-aastane. Ma vist olen ise liiga konservatiivne, aga minu jaoks koolis käiakse viisakalt riides. Nii nagu naised kontoris käivad viisakalt, nii on ka lapse jaoks kool töökoht. Aga mu jutt on kõik kurtidele kõrvadele.

teie probleem pole mitte sobivate riiete puudumine kaubandusvõrgus, vaid kasvatamata laps, kes ei allu mingitele piiridele ja dikteerib sulle oma soove.

Eespool toodud lingid on asjaliku, aga kui sinu tibi neid selga lihtsalt ei pane, siis pole ju probleem selles, et pole sobivaid riideid saada:)

Minu lapse koolis saab nabapluusiga kooli ilmumise eest akadeemilise hoiatuse ja kolmandal korral kaskkirja.

Suudavad ka piltilusad tüdrukud nabad kinni katta.

Distsiplineerimatus ja igasuguste raamide puudumine on sinu lapse probleem.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliriiete valimisel peab arvestama kooli nõuetega, tehke see selgeks.

Aga see jutt, et riietega ettevaatlik olla, muidu mõni mees vaatab. Kulla ema, su laps ei köi alasti ringi. Inimene (isegi naine!) tohib katsetada enda riietusega. Mitte see ei ole põhjus, miks “õhtuhämaruses ohtlik” võib olla.
Kas üksik naine peaks maailmas ringi liikuma hallilt mööda seinaääri?
Oleks arvanud, et “Aga vaata, mis tal seljas oli”-ajad on möödunud…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliriiete valimisel peab arvestama kooli nõuetega, tehke see selgeks.

Aga see jutt, et riietega ettevaatlik olla, muidu mõni mees vaatab. Kulla ema, su laps ei köi alasti ringi. Inimene (isegi naine!) tohib katsetada enda riietusega. Mitte see ei ole põhjus, miks “õhtuhämaruses ohtlik” võib olla.

Kas üksik naine peaks maailmas ringi liikuma hallilt mööda seinaääri?

Oleks arvanud, et “Aga vaata, mis tal seljas oli”-ajad on möödunud…

Mis kool see on, kus lubatakse tänapäeval nabapluusiga kooli tulla? Koolides ei lubata enam harilikku kapuutsiga dressipluusigi kanda, kuidas saab nabapluusiga kooli minna siis? Koolides on asi riietuse ja välimuse teemal läinud palju rangemaks, kui oli varem. Teemast ei tundu, et laps nii koolis käiks või kooli plaaniks minna.  Pigem on ema mures, et laps nii vabal ajal ringi käib, aga see on  noorus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle Mohito lingi eest. Täitsa asjalikud riided. Mulle jäi kohe mitu asja silma. Seal ka osad asjad xxs. Aga muidu jah laste riiete alt pole midagi võtta. Nextil ju sellised ontlikud valged pluusid, pihikseelikud, nööpidega kampsunid. Muude netipoodide laste asjade alt pole midagi valida. Mikidega särgid, südamekesed siin ja seal.

Aga muudes poodides on ju ka ometi XXS riided, mitte vaid mohitol…

Miks üldse otsid 14-aastasele lasteosakonnast riideid? 14-aastane on suures osas juba oma pikkuse täis kasvanud ja ka enam vähem kehakumerused saanud. Ma võisin ise vist alates 10?12? endale riideid ise valida ja soetada ja alates ka sellest ajast või varem juba ei ostnud lasteosakonnast.

T-särgil ja kampsunil pole erilist vahet ka, kas laste või naiste. Suurem erinevus võib pigem pükstel tekkida. Ongi olemas ju eraldi nö noorteriided – a la vaata vero moda, noisy may jmt ka.

Asi polegi niivõrd xs või xxs. Xs sobib talle ka. Püksid pigem xxs. Probleem selles, et naiste osakonnas on tema jaoks mutilikud riided. Kui me koos sealt Mohito lehelt asju vaatasime, siis minu jaoks tütarlapselik ilus kleit ei kõlvanud tema meelest kuskile. Veidi pikem pluus oli kena, aga issand jumal, see ju käib pükste peal. Ei, see ei sobi tema jaoks. Selle peale ma juba vihastasin. No kurat küll, miks on vaja oma naba kogu maailmale näidata. Ta on väga ilus tüdruk, ilusate pikkade juustega, peenike. Ei saa ometigi sellisel ilusal inimesel nii madal enesehinnang olla. Mitte ükski asi tema jaoks ei sobi. Igal juhul rääkisin talle ka, et nii väljakutsuvalt riides käia võib õhtuhämaruses lausa ohtlik olla. Ta kurtis, et mehed pidid teda vahtima ja vilistama. Igal juhul ta vist solvus mu jutu peale. Minu arvates läheb ta liiale. Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab. Küll ta kleebib omale kunstküüsi, siis mässab ripsmetega. Jubedalt on vaja ennast tuunida. Näeb välja pigem 16-aastane. Ma vist olen ise liiga konservatiivne, aga minu jaoks koolis käiakse viisakalt riides. Nii nagu naised kontoris käivad viisakalt, nii on ka lapse jaoks kool töökoht. Aga mu jutt on kõik kurtidele kõrvadele.

teie probleem pole mitte sobivate riiete puudumine kaubandusvõrgus, vaid kasvatamata laps, kes ei allu mingitele piiridele ja dikteerib sulle oma soove.

Eespool toodud lingid on asjaliku, aga kui sinu tibi neid selga lihtsalt ei pane, siis pole ju probleem selles, et pole sobivaid riideid saada:)

Minu lapse koolis saab nabapluusiga kooli ilmumise eest akadeemilise hoiatuse ja kolmandal korral kaskkirja.

Suudavad ka piltilusad tüdrukud nabad kinni katta.

Distsiplineerimatus ja igasuguste raamide puudumine on sinu lapse probleem.

Need kleidid küll kooli kandmiseks ei sobiks. Vabal ajal ehk veel kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliriiete valimisel peab arvestama kooli nõuetega, tehke see selgeks.

Aga see jutt, et riietega ettevaatlik olla, muidu mõni mees vaatab. Kulla ema, su laps ei köi alasti ringi. Inimene (isegi naine!) tohib katsetada enda riietusega. Mitte see ei ole põhjus, miks “õhtuhämaruses ohtlik” võib olla.

Kas üksik naine peaks maailmas ringi liikuma hallilt mööda seinaääri?

Oleks arvanud, et “Aga vaata, mis tal seljas oli”-ajad on möödunud…

Mis kool see on, kus lubatakse tänapäeval nabapluusiga kooli tulla? Koolides ei lubata enam harilikku kapuutsiga dressipluusigi kanda, kuidas saab nabapluusiga kooli minna siis? Koolides on asi riietuse ja välimuse teemal läinud palju rangemaks, kui oli varem. Teemast ei tundu, et laps nii koolis käiks või kooli plaaniks minna. Pigem on ema mures, et laps nii vabal ajal ringi käib, aga see on noorus.

Olen teemaalgataja. Range kord on võib-olla Tallinna koolides, võib-olla eliitkoolides. Mujal käivad lapsed nii riides nagu tahavad. Isegi pidulikel aktustel on poistel dressid seljas. Ise nägin, kui lapsed uude kooli läksid 1. septembril. Meie poiss oli ainuke, kellel valgesärk, viigipüksid, mustad kingad jalas. Mõni üksik oli veel nii viisakalt riides. Ma enam viigipükse polegi poisile ostnud. Pidulikumal puhul paneb mustad teksad ja valge särgi. Koolis algklasside lapsed kannavad koolivormi osaliselt. Suuremad poisid enamuses käivad pusade või kapuutsiga dressipluusidega koolis. Tüdrukutel sama.
Ei, ma pole niiväga mures selle pärast, kuidas tüdruk vabal ajal riides käib. Ma lihtsalt seletasin talle, et kui tal on nii lühikesed püksid jalas ja särk peal, et mulje jääb, nagu polekski pükse jalas, siis mehed ikka vahivad. Lihtsalt õhtuhämaruses ei tasu üksi niimoodi ringi liikuda. Ta väitis, et üksi ei käigi väga kuskil. Kooliriietus oli probleemiks. Nüüd ta mõned riided ostis veel ja ühe kleidi ka, millega läheb aktusele. Ainult üks kleit XXS sobis selga. Teised olid kõik ikka suured. Ja samas ostab meeste osakonnast endale M suuruses pusa, sest see peabki suur olema ja on nii äge. Ma lõin käega. Käigu, kuidas tahab. Alati on ju probleem. Kui sa kõike lubad ja oma nina tema asjadesse ei topi, oled hoolimatu. Kui sa aga üritad suunata, oled jällegi paha.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka päris kole lugeda.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka päris kole lugeda.

Mis täpsemalt kole on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

humanad

Päriselt need ülehinnatud kaltsud tiinekale ja õppeaasta avaaktusele??

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui püksid ostab xs, siis ta veel peab neid ülevalt kitsamaks õmblema.

No kui ta nii vinge rätsep on (valmis riideid ja eriti pükse! on väga keeruline hästi ümber töödelda), siis las õmbleb omale normaalse piduliku pluusi-kleidi, milles küsimus? Vói kasutate professionaali teenust, kuigi nüüd on vist hilja juba (aga üldjuhul on 1.september ju ette teada).

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ülikondasi

Appi!! ???? Autor pole mõelnud haridusteed jätkata?

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii nagu naised kontoris käivad viisakalt, nii on ka lapse jaoks kool töökoht. Aga mu jutt on kõik kurtidele kõrvadele.

Ainult seal pühas Kontoris peab viisakalt riides käima?
Oukei… Suht kitsas silmaring, aga las siis olla. Minu meelest on sul/teil ka probleem mujal, mitte riietes.

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu meelest on küll veider, et koolis käiakse nabakatega. Just hiljuti vestlesime abikaasa ja ta sõbraga, et teismeline poiss oli piinlikult raske olla. Eriti raske võib olka, kui klassiõed nii paljastavad on.
Olen täiesti sama meelt, et kooliriietus olgu korrektne ja viisakas ja teisteg arvestav ????

Aidata ma oska.. ise tellin palju netist, aga sobivaid pükse on vist nii raske saada.

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eriti raske võib olka, kui klassiõed nii paljastavad on.

Tahad sa sellest rohkem rääkida?

Kust maalt on liiga paljastav, et see teismelist poissi häirib. Kuidas üks naisterahvas peaks end riietuma, et ta ometi kehaga kedagi ei häiriks?

Poisid ei saa trennides ka käia? Olete näinud kui lühikestes riietes võrkpalli mängitakse, või milliste sportrinnahoidjate ja lühikeste pükstega joostakse? Või mida ujumistrennis lausa kantakse. Oma poisse ikka vanuses 12-16 randa lubate või kurdate ka, et neiud burkasi ei kanna, et ehk kogemata häirib poisse?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?