Esileht Koolilaps Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?

Postitas:
Kägu

Mu meelest on küll veider, et koolis käiakse nabakatega. Just hiljuti vestlesime abikaasa ja ta sõbraga, et teismeline poiss oli piinlikult raske olla. Eriti raske võib olka, kui klassiõed nii paljastavad on.

Olen täiesti sama meelt, et kooliriietus olgu korrektne ja viisakas ja teisteg arvestav ????

Aidata ma oska.. ise tellin palju netist, aga sobivaid pükse on vist nii raske saada.

Nabapluus ei häiri tänapäeval ühtegi teismelist. Neid nabapluusides tegelasi on kõik kohad täis lihtsalt, see pole mingi uus nähtus.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Stradivarius https://www.stradivarius.com/ee/en/

Bershka https://www.bershka.com/ee/

Pull & Bear https://www.pullandbear.com/ee/naistele-n6417

Meie oleme nendest kolmest poest ikka alati midagi sobivat teismelisele leidnud. Need just sellised noortekad. Füüsilistes poodides käime Tallinnas Rotermannis, aga e-poest ka tellinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred 🙂 abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred ???? abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

Ma ei öelnud, et koolis selline riietus OK on, vaid et suhtumine pole OK.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps käib Tallinna ühes viletsama mainega koolis ja nabapluusid pole ikka lubatud.

Iseenesest käisin ka poodides ühe tiiru, et lastele midagi vaadata (ühele saan osta, teisele öelda, kus midagi tema stiilis nägin) ja järjest tüdrukute stangedel asjad cropped ja cropped. No miks küll – aru ma ei saa. Või siis naiste särgid on mõnel firmal sellises suuruses, et ma ei saa aru, kellele see selga peaks minema – olema mulle lühike või kümne-aastasele paras, aga lai.

Ma teismelisele olen kõige rohkem nö viisakaid riideid leidnud (temaga koos käies) Humanast. Teismeline alguses punnis vastu, et eiiii. Aga siis nägi, et seal on mõne euro eest huvitavamaid asju, kui Roccas ligi saja euro eest ja käib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelise poisi emana loen, et teemaalgataja tütar sai Ülemistest kolm riideeset. Palju tal neid siis vaja on? 🙂

+2
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred ???? abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

😀 😀 😀 😀 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisepoisi emana loen, et teemaalgataja tütar sai Ülemistest kolm riideeset. Palju tal neid siis vaja on? ????

😀 😀 😀 😀 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mohito riided ei vasta numbrile st nende XXS on pigem M. Epoest ei soovita osta, kui pole proovinud.

Mohito on lisaks HM- le selline pood, mis kliente väikeste numbritega “meelitab”.

Ei ütleks küll. Tütar ostab H&M ja Mohitost XS suuruses rõivaid ja mujalt samas suuruses kui just meelega oversized välimust taga ei aja.  Kui H&M ja Mohitos selline vahe oleks teistega, ei mahuks teiste kettide XS talle selgagi. Samuti ju tüütu teisest poest tulijale, kes oma suurusega arvestab ja siis avastaks et neis kettides suurus täiesti vale. Paljud ostavad ju selga proovimata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred ???? abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

Ei, su abikaasa vaatab keskealise mehe vaatevinklist. Mõne teismelise poisi arvamust te ju ei tea?
Ma võibolla pisut muretseks, et abikaasa nabapluusis teismelisi tüdrukuid erutavaks peab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asoses saab petite mõõdus valida. Next müüb kooli riideid suurematele lastele. Mu lastel koolis koolivormi ei ole, aga mul nendega kokkulepe, et koolis käimiseks on kindlad riided ja vabal ajal kannavad mida tahavad. Võib-olla saate paaris neutraalses komplektis kokkuleppele ja siis võib ju sama asja kasvõi mitu osta. Võib talle rääkida, et elu on palju lihtsam, kui ei pea iga päev mõtlema, mida selga panna.

Oma poegadele õpetan, et igaüks kannab või ei kanna mida tahab, pole vaja vahtida. Ju ikka üks või teine asi pilku püüab korraks, aga ehk tuleb meelde, et pole viisakas vahtima jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab.

Siia ongi koer maetud. Laps on alles 14, aga sa oled juba oma lapsevanema rolli käest andnud.

Lapsi tuleb suunata, mitte lasta neil teha, mida tahavad. Ja suunamine ei tähenda mitte keelamist, vaid selgitamist lapsele arusaadavas keeles.

Mäletan, kui ise oli sama vana ja kui linnas tuli vastu tüdruk, kel olid jalas poolläbipaistvad retuusid ja peal lühike särk, siis ema selgitas viisakalt, et näe, nii ei ole ilus käia, sest need püksid paistavad läbi ja see ei ole ilus. Sellest õppisin ise mitte sama viga tegema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab.

  • Siia ongi koer maetud. Laps on alles 14, aga sa oled juba oma lapsevanema rolli käest andnud.

    Lapsi tuleb suunata, mitte lasta neil teha, mida tahavad. Ja suunamine ei tähenda mitte keelamist, vaid selgitamist lapsele arusaadavas keeles.

    Mäletan, kui ise oli sama vana ja kui linnas tuli vastu tüdruk, kel olid jalas poolläbipaistvad retuusid ja peal lühike särk, siis ema selgitas viisakalt, et näe, nii ei ole ilus käia, sest need püksid paistavad läbi ja see ei ole ilus. Sellest õppisin ise mitte sama viga tegema.

Nii ju ongi mônedel vanematel, lapsel lastakse teha mida iganes, kiidetakse takka, vaata kui vajva, mida kôike oskab mu lapsuke teha ja näe ise ostis endale riided ka selga jne. Kui laps on omadega puntras, kooliga pahuksis siis avanevad mammade silmad, et oplaa ta polegi nii andekas ja hakatakse hoolega kasvatama teismelist, piiratakse riietust nagu antud teemas vôi piiratakse nutiseadmed olemise aega vôi hakatakse otsima huvitingi jne veel naljakaid piiranguid ja siis imestatakse ja joostakse PK kurtma, et minu nii nutikas ja arukas laps ei taha sôna kuulata, läheb nabapluusiga kooli, mis ma tegema pean. Midagi ei pea tegama, las lägeb, küll elu ôpetab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred ???? abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

Su mees vahib alaealisi tüdrukuid?
Asi pole tüdrukute riietuses, kui mees on nilbik. Võiks oma fantaasiad enda teada jätta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siiani arusaaja ema olnud. Olen tal lasknud teha, mis ta tahab.

Siia ongi koer maetud. Laps on alles 14, aga sa oled juba oma lapsevanema rolli käest andnud.

Lapsi tuleb suunata, mitte lasta neil teha, mida tahavad. Ja suunamine ei tähenda mitte keelamist, vaid selgitamist lapsele arusaadavas keeles.

Mäletan, kui ise oli sama vana ja kui linnas tuli vastu tüdruk, kel olid jalas poolläbipaistvad retuusid ja peal lühike särk, siis ema selgitas viisakalt, et näe, nii ei ole ilus käia, sest need püksid paistavad läbi ja see ei ole ilus. Sellest õppisin ise mitte sama viga tegema.

Ja sa jätad ütlemata, et sul tegelikult polnudki puberteeti, olid äärmiselt sõnakuulelik ja hea laps. Tegid täpselt, mis ema ütles. Ja tegelikult sulle polekski meeldinud tibimoodi riides käia.

Mina sama vanalt käisin koolis ema riietega. Mul oli emaga vanusevahe 40 aastat, aga mõned neutraalsed riided isegi ema kapist leidsin. Lisaks tuhnisin kaltsukottides ja leidsin 70ndatest pärit ema riided, mis olid Ameerikast saadetud. Oi, kui õnnelik ma nende üle olin. Saapad küll irvitasid eest ja nutsin patja, et miks me küll nii vaesed oleme ja ma uusi saapaid ei saa. Ma ei olnud tibi. Tibide peale vaadati viltu. Tänapäeval on tibid tegijad.
Kust tuleb arvamus, et ma lapsega ei räägi, ei selgita. Mul juba suu vahutab sellest. Jah, 10aastasele valib ema riided ja ütleb täpselt, mida selga panna. Laps käiski viisakalt riides. Kõik oli OK. Aga mingi hetk tekib lapsel oma maitse. Selle maitse vastu ei saa rääkimisega. Jah, ma võiks tal keelata koolis niimõnegi riideesemega käimise, aga mis ma sellega saavutan. Meie suhted lähevad tuksi. Ma ei saa teda keelata. Loomulikult ta kuulaks minu sõna, aga kas see on seda väärt. Usu mind, ta ei täna mind selle eest, et ma sekkun täiega tema ellu ja valin talle kooli riided, sest ta ise ei oska. Ta vihkab neid riideid ja vihkab mind. Me tegime juba kompromisse ja need asjad, mis ta valis, enam-vähem sobivad mulle. Nabapluuse enam kooliriiete hulgas pole.
Mul oli karm ema, kes käsutas, keelas jne. Ma ei käinud ühelgi peol, mul polnud ühtegi trenni, sõbrannad kadusid ära, peikadest võisin vaid unistada. Istusin ainult kodus. Lollusi hakkasin tegema alles 20ndates ja siis tahtis ema mu kodust välja visata. Ma elasin pikalt emaga koos. Mina ei taha see ema olla. Ma saan emaga hästi läbi, aga ma pole midagi unustanud. Ma olen oma lastele oluliselt leebem ema.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pubeka loomuses ongi mingil määral hakata normidele vastu ja ennasti leida, katsetada. Iseloomud on väga erinevad.

Mõne vanemad arvavadki, et oi kui tore ja sõnakuulelik pubekas mul on – seni kaua kuni ollakse vanemate silme all. Küll on need paljastavamad riided siis seljakotis peidus, nabapluus pannakse kampsuni alla, mis eemal olles seljast võetakse, jäetakse riided sõbranna juurde hoiule vmt.

Teoorias on palju kõvad.

Ja üldjuhul kasvavad enamus sellest ka välja.

Pole mõtet olla vanem, kes keelab-poob-ja-käseb, mõistlik ongi teha kompromisse. Nabapluus ei ole “tee litsiks”, vaid selgitatagi, et okei, igal riietusel on koht – suvel 30 kraadi ja lähed randa, palun väga – kanna. Lähed kooli – kool on akadeemiline koht, jah, sa ei pea triiksärki ja pihikseelikut kandma, aga lepime kokku, et dressides ei lähe, naba ei näita, sügavat dekolteed, miniseelikut ja 10cm kontsa ei kanna.

 

Ma olen vist pubekaeas kõik need ise läbi teinud – küll kettidega kottpüksid, küll nabapluusid, küll miniseelikud ja kontsad, küll viisakas kontoristiil. Dressid on vist ainsana, must mööda läinud, kuigi minu ajal olid juicy couture sametdressid ikka väga moes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ju pärispalju moemajasid juba, kes ka lastele õmblevad.

Mingit halva kvaliteediga kottkleiti 200 euro eest ta vist ammugi ei soovi osta, nagu see Eesti disain on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga palju on valikuid ja liiga palju on asju. Nii palju polegi vaja. See on õigus. Inimesed ära rikutud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehh, pole vaja niimodi ärrituda. Mul on tütred ???? abikaasa oskab lihtsalt poiste vaatevinklis elada. Võrrelda haridusasutust ja trenni.. ????

Aga kas abikaasa või teismelisel noormehel siis trennis või jõusaalis ei ole raske olla, kui seal ka nabapluusides tüdrukud kohal on? Või rannas?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps Kust saab 14-aastasele tüdrukule normaalseid riideid?