Esileht Pereelu ja suhted Kust saada abi vägivalla puhul?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kust saada abi vägivalla puhul?

Postitas:

Eelmisest suhtest 2 last, teismelised. Mees suri. Siis leidsin uue ja armusin ning saime ka lapse. Raseduse ajal see mees pettis mind, andestasin, aga siis hakkas jooma ja pidutsema. Lõpetasin suhte ja viskasin mehe välja. Nüüd on laps 3 kuune ja eksmees ahistab. Suvalisel hetkel tuleb ukse taha, et tahab last näha. Kuigi tegelikult käib mind tagasi palumas. Olen minema saatnud. Siis nv joob ja tuleb öösel sõpradega. Kui sisse ei lase, siis istuvad autos. Mootor käib ja muusika ka. Olen korduvalt kutsunud politsei. Politsei saadab nad minema ja sellele ei järgne midagi. Lisaks helistab ja saadab sõnumeid. Selline passiivne terror. Ähvardab maja aknad sisse peksta jne. Elatist ei maksa. Elatise istung on korduvalt edasi lükatud, sest ta väidetavalt väga haige ja tööl ei käi.
Lastekaitse pakub suhtluskorda,korra siis võttis lapse ja tõi 1h pärast tagasi, sest laps ei võta pudelit. Olen tegelikult hirmul ja ähvarduste väsinud ja tunnen, et miski ei aita.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 03:33; 06.01 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist ei maksa. Elatise istung on korduvalt edasi lükatud, sest ta väidetavalt väga haige ja tööl ei käi.

Lastekaitse pakub suhtluskorda,korra siis võttis lapse ja tõi 1h pärast tagasi, sest laps ei võta pudelit. Olen tegelikult hirmul ja ähvarduste väsinud ja tunnen, et miski ei aita.

Kui inimene on hirmul, siis ta on valmis tegema kõik selleks, et teine teda niiöelda unustaks. Sul on natukene ebareaalsed ootused, tahad raha ja samas soovid mehest vabaneda. See ei ole enam võimalik. Enam ei saa päris nii, et ma võtan lapse, raha ja mehele last ei näita. Lastekaitse on oma hinnangu andnud, see, et mees lapse 1h pärast tagasi tõi, ei ole ju mingi ebaõnnestunud isa näitaja. Ole valmis tegema kompromisse ja koostööd lapse huvides. Kui laps on isaga, on ka isal lapse peale kulutusi, seda ei maksa unustada.

+4
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu, see isa ei maksa ju raha.
Ja suhtluskord lapsega ei tähenda, et isal on õigus eksnaise maja ees istuda ja mussi lasta ka suvalisel hetkedel eksnaise koju sisse vajuda. Lapsega kohtumise kord selleks määrataksegi, et asi oleks graafiku järgi paigas ja keegi ei teeks spontaanset isetegevust.

Kindel kord ongi ainus, mis aitab, lastekaitseametnikule räägid oma mured ära, sa ei pea selle mehega kohtuma väljaspool graafikut. Kui tuleb öösel sõpradega, kutsud öörahu rikkumise pärast politsei.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoia alles sõnumid, mis mees on saatnud. Ühelt maalt on tal võimalik ahistamise eest saada kaela kriminaalasi – ei pea selleks füüsiliselt sind puutuma. Autos istumisest maja ees piisab. Kui seda veel teed, siis kutsu jälle politsei. Kui tunned, et tõesti enam ei suuda, teed politseile avalduse. Edasi on juba võimalik ka lähenemiskeeldu taotleda.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu, see isa ei maksa ju raha.

Ja suhtluskord lapsega ei tähenda, et isal on õigus eksnaise maja ees istuda ja mussi lasta ka suvalisel hetkedel eksnaise koju sisse vajuda. Lapsega kohtumise kord selleks määrataksegi, et asi oleks graafiku järgi paigas ja keegi ei teeks spontaanset isetegevust.

Kindel kord ongi ainus, mis aitab, lastekaitseametnikule räägid oma mured ära, sa ei pea selle mehega kohtuma väljaspool graafikut. Kui tuleb öösel sõpradega, kutsud öörahu rikkumise pärast politsei.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam ei saa päris nii, et ma võtan lapse, raha ja mehele last ei näita.

Väidad selles lauses. Esiteks, ei ole raha. Teiseks, teemaalgataja ei keela isale last, probleem on selles, et see isa tuleb lapse vaatamise ettekäändel eksnaist ahistama. Sa teemaalgatust ei lugenud? Kuidas sulle endale meeldiks, kui inimene, kellega sa ei saa läbi, vajuks keset ööd sinu poole sisse ja kui sa teda sisse ei lase, jääks autoga maja ette istuma? See on ahistamine igal juhul, olenemata sellest, kas on laps või ei ole laps.
Mees, kes lapse enne kokkulepitud aega tagasi toob, sest ei saanud last pudelit võtma, pole kindlasti see isa, kes 50/50 suhtluskorraga ise toime tuleks. Mees, kes on kohtusse ilmumiseks pidevalt liiga haige, aga samal ajal piisavalt terve, et eksnaise kodu juures kollitamas käia, pole ka kaugeltki usaldusväärne inimene.
Sa teinekord loe teemaalgatust ka, on abiks.

+22
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, teemaalgataja, kui ähvardab, tee politseisse avaldus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu, see isa ei maksa ju raha.

Ja suhtluskord lapsega ei tähenda, et isal on õigus eksnaise maja ees istuda ja mussi lasta ka suvalisel hetkedel eksnaise koju sisse vajuda. Lapsega kohtumise kord selleks määrataksegi, et asi oleks graafiku järgi paigas ja keegi ei teeks spontaanset isetegevust.

Kindel kord ongi ainus, mis aitab, lastekaitseametnikule räägid oma mured ära, sa ei pea selle mehega kohtuma väljaspool graafikut. Kui tuleb öösel sõpradega, kutsud öörahu rikkumise pärast politsei.

Ega see lastekaitseametnik ei saa ka ahistamise osas midagi teha. Suhtluskorra võib kokku leppida, aga kui naine tunneb ennast ahistatuna ja see päriselt ka nii on, siis on mõistlik kutsuda iga kord politsei välja ja fikseerida olukord, kui mees ahistab. Ohvriabi poole võid ka pöörduda, et leida endale hingelist abi ja võimalik, et ohvriabi töötaja oskab ka paremini suunata, kuhu pöörduda. Nende igapäevatöö ongi sinusuguste naiste aitamine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam ei saa päris nii, et ma võtan lapse, raha ja mehele last ei näita.

Väidad selles lauses. Esiteks, ei ole raha. Teiseks, teemaalgataja ei keela isale last, probleem on selles, et see isa tuleb lapse vaatamise ettekäändel eksnaist ahistama. Sa teemaalgatust ei lugenud? Kuidas sulle endale meeldiks, kui inimene, kellega sa ei saa läbi, vajuks keset ööd sinu poole sisse ja kui sa teda sisse ei lase, jääks autoga maja ette istuma? See on ahistamine igal juhul, olenemata sellest, kas on laps või ei ole laps.

Mees, kes lapse enne kokkulepitud aega tagasi toob, sest ei saanud last pudelit võtma, pole kindlasti see isa, kes 50/50 suhtluskorraga ise toime tuleks.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, teemaalgataja, kui ähvardab, tee politseisse avaldus.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, teemaalgataja, kui ähvardab, tee politseisse avaldus.

Kommentaar eemaldatud.

Ei panda kedagi selliste asjade eest kongi.

Teemaalgataja, ega sul muud üle ei jää, kui samamoodi edasi, vajadusel kitsud politsei jne.

Eks aeg aitab, kui su eks leiab uue pruudi, siis ei viitsi ta enam sinu ukse taga prõmmimas käia. Ilmselt ei viitsi isegi titega enam jahmerdada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:20; 06.01 09:15; 06.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed politseisse avalduse ahistava jälitamise kohta – lisad juurde väljavõtte telefonist helistamiste kohta ja palud politseil võtta välja need väljakutsed kui ta on sind maja juures oodanud. Saada see avaldus ära ja politsei peab seda menetlema,

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libateema.

Sellist ema ei saa olemas olla.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:26; 06.01 16:50; 06.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libateema.

Sellist ema ei saa olemas olla.

Sa tahtsid vist öelda, et sellist meest ei saa olemas olla.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:20; 06.01 09:15; 06.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

,korra siis võttis lapse ja tõi 1h pärast tagasi, sest laps ei võta pudelit.

Mida mees siinkohal valesti tegi? Jutt käib 3-kuusest (või tookord veel nooremast) imikust. Kas mees oleks pidanud lapsel laskma end hingetuks karjuda? Või vastavalt kohtumiskorrale terve nädalavahetuse näljas hoidma?
Üks minu lastest ei võtnud ka pudelit ja paar minu ärakäimist (alla pooleaastase lapse kõrvalt) jäid väga lühikeseks, sest last hoidval vanaemal ei õnnestunud teda kuidagi rahustada.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada suhtub eesti politsei täietõsidusega igasse vägivallajuhtumisse, eriti perevägivalda. Aga sellest rääkida veel ei tohi, läheb veel mõni aasta, siis kindlasti saab rääkida. Politsei ja lastekaitse mõnitamine peaksid olema viimased asjad.
Elatisistungeid ei lükata edasi põhjusel, et inimene on haige ja ei tööta.
Faktid, perekooli jaoks veel pahatahlik arutelu.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libateema.

Sellist ema ei saa olemas olla.

Mina usun, et täitsa tõeline elu. Ma elasin kunagi samasugust ja tegin siiagi teemasid ja iga kord arvati, et liba. See andis mulle kinnitust, et see on täiesti ebanormaalne elu ja vaja sellest õudusest kindlasti välja saada. Aega läks, aga nüüd on mul rahulik ja stabiilne elu. Ikka mitu aastat võttis aega.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmekuuse rinnapiima toidul lapsega ei saagi emast eraldiolemised üle tunni-paari korraga olla, see on normaalne. Nii et tunni pärast tagasitoomise pärast ma küll ei pahanda. Mis seal graafikus kirjas on, loodetavasti ei teinud lastekaitse graafikut, kus imik nälga jäetakse? See aeg saab varsti mööda ja siis võib neid kokkusaamisaegu ka pikenmdada.

Aa muus osas nõustun eelkirjutajatega, kui tuleb ahistama, siis kutsu iga kord politsei ning lõõpuks võid vajadusel lähenemiskeelu taotlusega kohtusse minna. Lapse-isa aeg on ainsad, mil reaalselt kohtuma peate lapse üleandmiseks. Ja loomulikult peab lapse isa ajal isa olema kaine ja adekvaatne.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:27; 06.01 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt kutsungi politsei, kui jälle autoga maja ees. Politsei ei tee midagi, sest muusika keeratakse siis kinni. Politsei palus maja eest ära sõita ja sõitsid järgmise maja ette. Ja ongi kõik. Ähvardamine pole enne karistatav, kui ta midagi ei tee. Smsi sisu on selline, et mis teed. Tahan last näha. Saame kokku, lähme spasse jne. Viisakad sõnumid iga päev. Helistab suvaliselt nr ja siis sõimab või tuleb ukse taha.
Suhtluskord on mulle nö kohustuslik. Lastekaitse jahus kiindumissuhtest ja isal iga nv õigus lapsega kohtuda 2h korraga. Mitte minu territooriumil. Eksmees võttis lapse, tõi tagasi ja siis nõuab, et passiks minu juures, et ülejäänu aeg lapsega olla.
Ma ei ole talle ka last andnud kellaajaliselt, sest lapsel söögi aeg ja kohe kiri lastekaitsesse, et mina takistan.
Tal on uus pruut ja see istub ka temaga koos maja ees. Mul pole reaalselt kedagi. Olen ema külla kutsunud ja ta ka politseile tunnistusi andnud, aga tulemus on null. Eksmees väidab, et peretüli ja kõik. Viimane kord tuli mingi 23 ajal last vaatama ja ajasin ära ja lasi maja ees tümmi ja siis näitas politseile Suhtluskord ja politsei veel küsis, et kas laps magab ja miks ma ei võiks korraks last sülle anda. Ma oleks tahtnud politsei peale karjuda. Aga kuna mul kohustust pole, siis ei andnud last. Tunnen, et see läheb järjest hullemaks ja eks mängib seadusepiiril ja miski ei aita.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 03:33; 06.01 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksmees väidab, et peretüli ja kõik

Teil pole ju enam sama pere, kuidas saab eksmees öelda, et peretüli? Kuidas saab politsei seda uskuda?

Viimane kord tuli mingi 23 ajal last vaatama ja ajasin ära ja lasi maja ees tümmi ja siis näitas politseile Suhtluskord ja politsei veel küsis, et kas laps magab ja miks ma ei võiks korraks last sülle anda.

Kui suhtluskorras on kellaajad kirjas, siis kuidas saab politsei nõuda, et sa väljaspool neid kellaaegu last isale näitaksid, eriti just öörahu ajal? Sul on ju endal ka õigus kodurahule ja öörahule.
Kus kolkas sa küll elad? Koli ära sealt.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:00; 06.01 16:04; 06.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on uus pruut ja see istub ka temaga koos maja ees.

Kuidas see uus pruut sellise asjaga küll lepib, mis tal viga on? Kas temaga ei saaks rääkida, lihtsalt, inimlikult, sa ei saa ju ise magada ega rahu, kui nad seal maja ees autoga peatuvad?
Üks asi kindlasti, ära välju majast, kui eks jälle seal on valel kellaajal, kutsu aga visalt politsei. Isegi kõige nürim kohalik konstaabel peaks lõpuks millestki aru saama.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:00; 06.01 16:04; 06.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada suhtub eesti politsei täietõsidusega igasse vägivallajuhtumisse, eriti perevägivalda

Elad illusioonides.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 16:00; 06.01 16:04; 06.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahetaks telefoninumbri ära ja selle numbri, mida eksmees teab, jätaks lihtsalt hääletu telefoni peale kuskile istuma. Suhtludkord meilile ja sel ajal, kui mees lapsega, siis hoiad selle numbri “häälega” sees. Muul ajal las siis helistab ja sõnimineerib tumma telefoniga.

Või siis ei vastaks ei temale ega tundmatutele numbritele. Kaua ta ikka neid tühje kõnesid teha viitsib. Või veel parem – võta ta kõne vastu, aga siis pane telefon vetsu või kuskile teise tuppa, las jaurab.

Oma koju ei pea sa kedagi sisse laskma, kui ukse taga lärmi lööb, siis kohe politsei. Last võid talle üle anda ka kuskil õues.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:20; 06.01 09:15; 06.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt kutsungi politsei, kui jälle autoga maja ees. Politsei ei tee midagi, sest muusika keeratakse siis kinni. Politsei palus maja eest ära sõita ja sõitsid järgmise maja ette. Ja ongi kõik. Ähvardamine pole enne karistatav, kui ta midagi ei tee. Smsi sisu on selline, et mis teed. Tahan last näha. Saame kokku, lähme spasse jne. Viisakad sõnumid iga päev. Helistab suvaliselt nr ja siis sõimab või tuleb ukse taha.

Suhtluskord on mulle nö kohustuslik. Lastekaitse jahus kiindumissuhtest ja isal iga nv õigus lapsega kohtuda 2h korraga. Mitte minu territooriumil. Eksmees võttis lapse, tõi tagasi ja siis nõuab, et passiks minu juures, et ülejäänu aeg lapsega olla.

Ma ei ole talle ka last andnud kellaajaliselt, sest lapsel söögi aeg ja kohe kiri lastekaitsesse, et mina takistan.

Tal on uus pruut ja see istub ka temaga koos maja ees. Mul pole reaalselt kedagi. Olen ema külla kutsunud ja ta ka politseile tunnistusi andnud, aga tulemus on null. Eksmees väidab, et peretüli ja kõik. Viimane kord tuli mingi 23 ajal last vaatama ja ajasin ära ja lasi maja ees tümmi ja siis näitas politseile Suhtluskord ja politsei veel küsis, et kas laps magab ja miks ma ei võiks korraks last sülle anda. Ma oleks tahtnud politsei peale karjuda. Aga kuna mul kohustust pole, siis ei andnud last. Tunnen, et see läheb järjest hullemaks ja eks mängib seadusepiiril ja miski ei aita.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:26; 06.01 16:50; 06.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kui teemaalgataja elab oma majas – ja selline mulje mul teemaalgatuse põhjal jääb – siis pole ühtki põhjust talle varjupaika pakkuda. Varjupaika pakutakse neile, kellel pole kusagile mujale minna ja isegi need on pahatihti ootejärjekorras. Sest varjupaigad on täis.

Kommentaar eemaldatud.

Veel kord – miks peaks inimene oma kodust ära minema? Eksmehe ähvardused on muide osaliselt suunatud ka selle kodu vastu – ähvardas aknad sisse peksta. Mõtle natuke.
Lastekaitse loomulikult püüab igal võimalusel soosida eemal elava vanema ja lapse suhtlust, kusjuures kohtumiste kord on kohustuslik mõlemale vanemale, mitte ainult emale. Seega ei pea ema väljaspool graafikut küll last isale näitama. Võib, aga ei pea, kui see nii vastikult käitub.

See osa, et politsei nii vähe sekkub, on küll kummaline. Politsei ei tunne seaduserikkumist ära?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga see olukord mõjub su vanematele lastele ju ka äärmiselt halvasti, kas lastekaitse neid ei kaitse? Las siis nemad kutsuvad parem politsei, äkki siis sekkutakse ja ei lubata eksmehel enam sinu akna alla ennast autoga sisse seada. Ja kui saab naabritega normaalselt läbi saad, siis võid nende käest ka paluda, et nad kohe politsei kutsuksid, kui see mees jälle valel ajal sinu maja juurde pargib. Ta häirib ju neid ka.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“”Töö tapab” ütleb kohtunik. Tavaliselt vaieldakse selle üle, et ema tahab isast vabaneda. Kui nad on juba lahus, siis ema meelest tuleb see “tuust” laste elust ära koristada.
Täna saadetigi mulle üks video, mille põhjal ema väidab, et lapsed kardavad isa. Videost on näha, et lapsed ei karda mitte midagi”.

Kohtunike ja teiste spetsialistide igapäev

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.01 06:23; 06.01 07:41; 06.01 07:58; 06.01 08:06; 06.01 13:34; 06.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kui teemaalgataja elab oma majas – ja selline mulje mul teemaalgatuse põhjal jääb – siis pole ühtki põhjust talle varjupaika pakkuda. Varjupaika pakutakse neile, kellel pole kusagile mujale minna ja isegi need on pahatihti ootejärjekorras. Sest varjupaigad on täis.

Kommentaar eemaldatud.

Veel kord – miks peaks inimene oma kodust ära minema? Eksmehe ähvardused on muide osaliselt suunatud ka selle kodu vastu – ähvardas aknad sisse peksta. Mõtle natuke.

Lastekaitse loomulikult püüab igal võimalusel soosida eemal elava vanema ja lapse suhtlust, kusjuures kohtumiste kord on kohustuslik mõlemale vanemale, mitte ainult emale. Seega ei pea ema väljaspool graafikut küll last isale näitama. Võib, aga ei pea, kui see nii vastikult käitub.

See osa, et politsei nii vähe sekkub, on küll kummaline. Politsei ei tunne seaduserikkumist ära?

TA ju tunnistab, et kardab eksmeest. Käib see ju lõhkumas ja ähvardamas. See olekski alus pöörduda varjupaika koos lastega. Seda aitab korraldada lastekaitse spetsialist. Maja saab ju müüki panna, uue turvalisema eluaseme soetada. Ikka parem, kui hirmul istuda ja pidevalt 112 helistada. Varjupaigad ei ole nii täis, et abivajajaid ei võetaks vastu. Kui on hirm elu ja tervise pärast, lähed öösel kasvõi taksoga. Olukorrast on vaja leida kohene ja püsiv väljapääs, kuid esmalt peab ise tahtma abi vastu võtta. Mitte süüdistama kõiksugu ametiasutusi, et endal mõistus ei võta. Tegutseda tuleb. Kui kinnisvara on veel TA oma, on ju eriti lihtne uuesti alustada. Puudu on vaid tahtest. See osa, et mees ütles politseile, et meil oli kõigest peretüli ja politsei läks seepeale ära, ajab mind naerma kuna nii see pole päriselus ja pakun endiselt, et teema on liba.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:26; 06.01 16:50; 06.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See osa, et mees ütles politseile, et meil oli kõigest peretüli ja politsei läks seepeale ära, ajab mind naerma kuna nii see pole päriselus ja pakun endiselt, et teema on liba.

Mind see naerma ei aja, sest ma tean ühe tuttava näitel, kuidas maakolkas oma kodu sissetungijate vastu kaitsnud naine sai esiteks füüsilisi vigastusi sissetungija käest – andis muidugi vastu ka – ja järgmiseks kriminaalsüüdistuse sellesama sissetungija poolt. Kogu jämm toimus tema isiklikul territooriumil, tema kodu krundil. Seal ei olnud vähimatki alust asja peretüliks nimetada, kallaletungija oli lihtsalt naaber, kellele uus nägu külas ei meeldinud. Politsei ei teinud kallaletungijatele midagi, oma kodu kaitsnud naine pääses süüdistusest õige napilt. Ei ole naljakas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 07:19; 06.01 07:47; 06.01 07:51; 06.01 18:59; 06.01 19:00; 06.01 21:10; 12.01 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see mees ähvardab konkreetselt sinu vara või tervise või laste tervise kallale kippuda, siis tee avaldus politseisse. Kasvõi iga korra kohta. Avalduse tegemine pole eriti keeruline, saab netis ka teha. Politseile tuleks avalduse juures selgelt ära märkida, et te ei ole selle mehega enam ammu mingisugune pere.
Kui ahistamine on küllalt kestnud, saab mees selle eest kohtus süüdi mõista ja sinu suhtes lähenemiskeeld seada.
Sisse ära seda isikut loomulikult lase. Kui maja ees lärmab, kutsudki iga kord politsei. Ja lase oma väiksele lapsele elatis ka välja nõuda – kui ei maksa, siis ei pea see laps teda vanas eas vähemalt üleval pidama hakkama.
Kui sa kõiki seaduslikke meetodeid enda kaitsmiseks kasutad (ja paraku sellega ohtralt politseid tülitad, aga midagi pole parata), siis olen üsna kindel, et ta pikalt sind piirata ei viitsi.

Kui sa kardad ja lased end hirmutada, siis piirab ta sind veel pikalt-pikalt.

ps. korteri/maja lukud on ikka vahetatud? Kui ei, tee seda kiiresti.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Kust saada abi vägivalla puhul?