Esileht Kodunurk Kust saada lumepallipuud?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kust saada lumepallipuud?

Postitas:

Minu lapsepõlve maakodus oli vanasti selline puu nagu lumepallipuu. Olen otsinud netist ja ei leia. Kas aianduspoodidest saab seda osta? Kas tasub aeda üldse seda osta?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:10; 13.01 12:19; 13.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa mõtled aedhortensiat (õied on lumepallikujuliselt) või lumemarjapõõsast? Puishortensia? Valgeõieline viirpuu?
Sinu lingilt sain teada, et ostid lodjapuud. http://juhanipuukool.ee/et/product/harilik-lodjapuu-roseum/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:15; 13.01 13:13; 13.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa mõtled aedhortensiat (õied on lumepallikujuliselt) või lumemarjapõõsast?

https://postitalu.files.wordpress.com/2016/06/20160528_1611461.jpg?w=600&h=360

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:10; 13.01 12:19; 13.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem ei ostaks ega istutaks. On küll ilus, kui ta täies õies õitseb ja minulegi seostub see ilusa lapsepõlvenostalgiaga jne, aga tegelikult on nii, et see ilus õitsemine on puhtalt õnneasi vahel harva ja kogu ülejäänud aeg on üks lõputu võitlus mardikatega (ehmespoi?) ja nende munade ja röövikutega, kes närivad põhimõtteliselt paari päevaga kõik lehed rootsudeks. Ja lahti on neist kahjuritest saada päris raske. Mul on vist viimase viie aasta jooksul vaid ühel aastal õnnestunud invasiooni vältida ja lumepalli ilu näha. Plaanin juba täitsa maha ta võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:22; 13.01 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem ei ostaks ega istutaks. On küll ilus, kui ta täies õies õitseb ja minulegi seostub see ilusa lapsepõlvenostalgiaga jne, aga tegelikult on nii, et see ilus õitsemine on puhtalt õnneasi vahel harva ja kogu ülejäänud aeg on üks lõputu võitlus mardikatega (ehmespoi?) ja nende munade ja röövikutega, kes närivad põhimõtteliselt paari päevaga kõik lehed rootsudeks. Ja lahti on neist kahjuritest saada päris raske. Mul on vist viimase viie aasta jooksul vaid ühel aastal õnnestunud invasiooni vältida ja lumepalli ilu näha. Plaanin juba täitsa maha ta võtta.

Mis puud-põõsast soovitaksid siis? Tahaks, et oleks ilus silmale ja varjaks ära ühe naabritepoolse nurga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:10; 13.01 12:19; 13.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sirelit ei taha röövputukad. Muidugi ka mõned igihaljad, lodjapuuga jm lehtpõõsastega on naabri aed pool aastat ikkagi näha ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:15; 13.01 13:13; 13.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem ei ostaks ega istutaks. On küll ilus, kui ta täies õies õitseb ja minulegi seostub see ilusa lapsepõlvenostalgiaga jne, aga tegelikult on nii, et see ilus õitsemine on puhtalt õnneasi vahel harva ja kogu ülejäänud aeg on üks lõputu võitlus mardikatega (ehmespoi?) ja nende munade ja röövikutega, kes närivad põhimõtteliselt paari päevaga kõik lehed rootsudeks. Ja lahti on neist kahjuritest saada päris raske. Mul on vist viimase viie aasta jooksul vaid ühel aastal õnnestunud invasiooni vältida ja lumepalli ilu näha. Plaanin juba täitsa maha ta võtta.

Mis puud-põõsast soovitaksid siis? Tahaks, et oleks ilus silmale ja varjaks ära ühe naabritepoolse nurga.

Kui sa peamiselt aastaringset naabrikaitset tahad, siis pead ikkagi panustama igihaljastele puudele-põõsastele. Teine variant on panna sinna serva ronitaimede jaoks redel ja istutada ronitaimi. Igihaljaid ronitaimi on ka. Luuderohi ntx. Võid vaadata ka elulõngade poole. Mandžuuria elulõng on väga kaunis ja külmakindel. elulõng

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 14:33; 13.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ronitaime, siis soovitan ka karuputkelehist elulõnga- õitseb pikalt ja ilusalt, sügisel on tupsud, see on selline “metsik”, absoluutselt külmakindel jne
http://www.plantex.ee/et/product/karuputkelehine-elulong-praecox/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 12:15; 13.01 13:13; 13.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem ei ostaks ega istutaks. On küll ilus, kui ta täies õies õitseb ja minulegi seostub see ilusa lapsepõlvenostalgiaga jne, aga tegelikult on nii, et see ilus õitsemine on puhtalt õnneasi vahel harva ja kogu ülejäänud aeg on üks lõputu võitlus mardikatega (ehmespoi?) ja nende munade ja röövikutega, kes närivad põhimõtteliselt paari päevaga kõik lehed rootsudeks. Ja lahti on neist kahjuritest saada päris raske. Mul on vist viimase viie aasta jooksul vaid ühel aastal õnnestunud invasiooni vältida ja lumepalli ilu näha. Plaanin juba täitsa maha ta võtta.

Mis puud-põõsast soovitaksid siis? Tahaks, et oleks ilus silmale ja varjaks ära ühe naabritepoolse nurga.

Kindlasti on variante hästi palju ja mingi igihaljas põõsas vms oleks võib-olla tõesti päris hea lahendus.

Mul endal kasvab muidu just täpselt samasuguse nurga peal hiigelsuur vana ebajasmiinipõõsas ja sellega olen küll väga rahul – mingeid kahjureid pole täheldanud, kasvab kiiresti ja kannatab hästi kärpimist, õitsemise ajal on paksult valgeid lõhnavaid õisi täis, muul ajal lihtsalt ilus ja roheline ja sobib hästi põõsalindudele pesitsemiseks. Võra on tal nii tihe, et isegi talvel ei paista õieti läbi. Seda julgeks soovitada omalt poolt küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:22; 13.01 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on variante hästi palju ja mingi igihaljas põõsas vms oleks võib-olla tõesti päris hea lahendus.

Jasmiin on ilus aga no igihaljas ta pole 🙂
Igihaljas siis kas mägimänd (on ka madalamaid kui nn nõukaaegsed), jugapuu või elupuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on variante hästi palju ja mingi igihaljas põõsas vms oleks võib-olla tõesti päris hea lahendus.

Jasmiin on ilus aga no igihaljas ta pole ????

Igihaljas siis kas mägimänd (on ka madalamaid kui nn nõukaaegsed), jugapuu või elupuu.

Miks see nõukaaegne mägimänd sinuarust teistmoodi on? Võin sulle saladuskatte all öelda, et täpselt seesama mis praegugi. Neid erinevaid istikuid on koguaeg müüdud, kes mida soovis. Valdavalt lihtsalt eelistati kõrgemaid, peeti ilusamateks ja kasvasid kiiremini kui eesmärgiks oli saada lihtsalt puu kui selline. Minu naabril on justnimelt need madalad versioonid juba aastat 40 või rohkem kasvanud. Kogu minu teadliku elu ja tõednäoliselt varemgi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 14:33; 13.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oots, ega sa siis nüid kesk jaanuari ometi istutama hakka? Oota ikka kevadet, siis on ka aiandites sortiment suurem.

Meil on maal lumepallipuu ja ühel aastal olid sel vastikud mustad lehetäid paksult peal. Siis tegin rohelise seebiga lahuse ja kastsin paar korda sellega teda üleni. Ära kadusid 🙂

Aga lumepalli asemel soovitaks hoopis põõsashortensiat – kiirema kasvuga ja samuti suured lopsakad õiekobarad ja suured lehed. Meil pole lumepall kunagi sellises täies ilus olnud ja suht kidur oli ka, äkki vist sellepärast, et oli õunapuu varjus – hortensia on ses suhtes vist veidi leplikum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigem ei ostaks ega istutaks. On küll ilus, kui ta täies õies õitseb ja minulegi seostub see ilusa lapsepõlvenostalgiaga jne, aga tegelikult on nii, et see ilus õitsemine on puhtalt õnneasi vahel harva ja kogu ülejäänud aeg on üks lõputu võitlus mardikatega (ehmespoi?) ja nende munade ja röövikutega, kes närivad põhimõtteliselt paari päevaga kõik lehed rootsudeks. Ja lahti on neist kahjuritest saada päris raske. Mul on vist viimase viie aasta jooksul vaid ühel aastal õnnestunud invasiooni vältida ja lumepalli ilu näha. Plaanin juba täitsa maha ta võtta.

Minul kasvab lumepallipuu (ilmselt siis lumemarjapõõsas või mis iganes) ebajasmiinide ja kreekide varjus, ehk mitte eriti sobivas kohas ja hooldanud pole ma seda iial. Oli siin juba ammu enne mind. Õitseb teine igal aastal, mingeid satikaid küljes pole. Aga ilus on vaid lühikest aega. Täpselt sama oli lumepallipuuga, mis kasvas vanemate aias.

Ebajasmiin on sellest taimest 10x etem. Minul on küll tavaliste õitega, aga ikka on õitsemise ajal väga uhke. Täidisõitega on veel uhkem. Talvel on see muidugi raagus, kuid ta on nii tihe (pole iial püganud), et läbi ikkagi hästi ei näe.

Kui vaja aastaringselt läbipaistmatut ja värvilist hekki/taimi, siis tuleks mingi okaspuu võtta. Kui elupuu ei meeldi, on igasugu kadakaid, seejuures on neid mitut värvi, paljude kasvukujude ja -vormidega ja omavahel kombineerides võib väga ilusa vaatepildi saada, kogu aastaks. Kasvukiirus pole neil küll väga suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema kasvab ka lumepallipuu ja ei ole samuti mingeid satikaid. Samas meeldib ebajasmiin tõesti rohkem – meil on selline suur ja võimas põõsas ning kuidas ta lõhnab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kust saada lumepallipuud?