Esileht Hobinurk kust saaks eestikeelseid pratchetti raamatuid?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: kust saaks eestikeelseid pratchetti raamatuid?

Postitas:
Kägu

Otsin taga nagu tikutulega eestikeelseid Pratchetti raamatuid, aga ainsad kohad, kust leidnud olen, müüvad neid hingehinnaga (osta.ee-s juhtusin nägema 90-eurost eksemplari).
Teab keegi, kust neid saaks normaalselt soetada või on ehk nõus enda omadest loobuma (küll jah vähe normaalsema hinna eest)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kettamaailma? Mina enda omi küll ära ei müü 🙂 Raamatuvahetused jms on läbi kammitud vast juba nagunii. Pane kuulutusi üles, et ostad.
Ja mida sa sogad, ostas on 7 esimeste sarja raamatute oksjonit lõppemas 6t pärast hinnaga 10.- tk, kõik 1-2 pakkumisega, vaevalt sinna lendab paarkümmend soovijat hinda 90 peale kergitama!

Tänapäeva kirjastus hakkab välja andma vist Pratchettit (parandus, tänud täpsustuse eest!), Head ended ilmus 2020: https://www.apollo.ee/head-ended-234539.html loodame, et ostsid ka Kettamaailma õigused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kuna pratchett on eesti meeskodanike hulgas väga populaarne JA isegi nende algne soetushind oli 30+€/tk, siis mingi tühise hinnaga sa neid kindlasti ei leia, sest kordustrükke on viimaste aastakümnete jooksul oolnud vaid kahel esimesel.
35+ on pratchetti eest täiesti soodne turuhind, enamik müüvad kallimalt.
mu mees väidab, et tema pratchetti-riiul on tema 4.pensionisammas, müüks vaid siis, kui nälg silme ees.

ainus, millele loota võid, on see, et äkki kunagi mingi kirjastus ostab samuti kirjastusõigused ja teeb kordustrükid. nt Asimovi Teine asum oli ka aastaid järelturul kullahinnaga, aga nüüd on ka kordustrükid kättesaadavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuna pratchett on eesti meeskodanike hulgas väga populaarne

Meeskodanike? Mis valemiga küll lugeja sugu peaks oluline olema? Et kui mees loeb, siis ongi väärtuslikum teos või?

Tänapäeva kirjastus hakkab välja andma vist Kettamaailma uuesti, Head ended ilmus 2020: https://www.apollo.ee/head-ended-234539.html

“Head ended” EI ole Kettamaailma sarjast.

Lugemiseks saab võtta raamatukogust. Kui osta.ee müüb neid raamatuid ulmelise hinnaga, võib tõesti oodata, kuniks uuesti ilmutatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kettamaailma? Mina enda omi küll ära ei müü 🙂 Raamatuvahetused jms on läbi kammitud vast juba nagunii. Pane kuulutusi üles, et ostad.

Ja mida sa sogad, ostas on 7 esimeste sarja raamatute oksjonit lõppemas 6t pärast hinnaga 10.- tk, kõik 1-2 pakkumisega, vaevalt sinna lendab paarkümmend soovijat hinda 90 peale kergitama!

Tänapäeva kirjastus hakkab välja andma vist Pratchettit (parandus, tänud täpsustuse eest!), Head ended ilmus 2020: https://www.apollo.ee/head-ended-234539.html loodame, et ostsid ka Kettamaailma õigused.

Jälgin pidevalt osta.ee raamatupakkumisi ja kogemuse najalt võin öelda, et justnimelt lendab küll viimasel hetkel selliste peale. Spetsiaalselt ootavad vanad tegijad nii kaua. Polegi mitut vaja, piisab kahest. Olen isegi pakkunud mõnega võidu väga soovitud asja. Kui ei tule, siis on tegu kapsastega mida keegi ei taha või väheväärtuslike pakkumistega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka osta-ga selline kogemus, et paar sekundit enne lennatakse peale ning napsatakse eest; lisaks nii odava hinnaga ma küll ei näe, kui siin kommenteeriti.

Kahju jah, et autoriõigustega selline lugu. Raamatud on ikka lugemiseks mõeldud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lisaks nii odava hinnaga ma küll ei näe, kui siin kommenteeriti.

Kui ei leia, siis ei leia… otsi pratchett, aega on 45 min. Huvi pärast annan ka lõpphinnad hiljem. Tegu on muidugi esimeste ja mitte kõige haruldasemate raamatutega. Aga kui tahad kollektsionääritasemel kogumikku, siis need kapsasümbristega on ikka puhtalt lugemiseks, mitte uhkustamiseks.
Oksjonite lõpptulemused:
Mort 17.-, Õed nõiduses 25.50, Võlukunsti värv 10.50, Ürgsorts 19.50, Võluv võrdsus 33.50. Vägagi toredad hinnad!
Eks ostas käib kõik selle järgi, palju huvilisi hetkel on, loogiline. Alati võib ju Mort’i osta ka 50.- ostakohe hinnaga (ka kasutatud, isegi mitte uus raamat) ja Nõiad võõrsil kasutatud raamatu eest plekkida 85.-, hetkel järgijäänud oksjonid ongi mõttetud lüpsmised..

Please wait...
Postitas:
kitah

Pratchetti kohta võib tõesti seda öelda, et said alati otsa vaat et ennegi, kui müüma hakatigi. Kullaväärt asjad tõesti, pole ime, et hind nii ulmeline on. Mul ka pooled asjad puudu, loodan kordustrükkide peale, oksjonitelt küll ei viitsi taga ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole selle peale tulnudki, et kullahunniku otsas istun. Mitte, et ma enda kogu müüma kavatseks hakata, aga ei tulnud selle peale, et see peaks kellegi muu kui minu enda jaoks nii väärtuslik olema. Mul on eestikeelsest Kettamaailma sarjast üks raamat puudu. Kuna see mul inglise keeles olemas, ei ole tulnud selle pealegi, et seda taga ajada. Nüüd tekkis küll tunne, et peaks terve kollektsiooni kokku saama 🙂

Please wait...
Postitas:
kitah

Jah, eks sellise hinna tekitab nõudmine, mitte, et see nüüd asi iseendast niiiiiiii hea oleks – aga eks ta on hea muidugi. Samas – nii umbes 25-ga ma veel ostaks, aga üle selle kindlasti mitte.
Terve kollektsioon koos – see on umbes nagu omal ajal terve sari Seiklusjutte maalt ja merelt 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Terve kollektsioon koos – see on umbes nagu omal ajal terve sari Seiklusjutte maalt ja merelt 🙂

Selle Seiklusjuttude kogu eest tahetakse ka osta.ee-s müstilisi summasid. Kui on terve kogu ja ikka tõepoolest heas korras küsivad 2500EUR, see on suurim summa mida ise olen näinud. Võimalik, et tahavad isegi rohkem, iseasi kas saavad.

Please wait...
Postitas:
kitah

Nojah, Ketta- ja Pikk- ja mis maailmad nad seal on, need on omavahel kõik seotud, mis rohkem, mis vähem, Seiklusjuttudes oli iga asi eraldi, va Musketäride lood ja Nahksuka lood ja Verne’i kolm merejuttu. Eks küllap ka Pratchettil on asju erineva häädusega, niisama kui Seiklusjuttudes oli. Enamasti ongi inimesel osad köited olemas ja siis ta kas täidab auke või ajabki vaid mõnda konkreetset raamatut taga. Palju siis neid on, kes tervet komplekti korraga ostavad. Kuna Seiklustest on antud välja uustrükke, nii täiesti erinevaid kui ka sama kujundusega (ainuke, mida pole antud, on Oikumeeni äärel, maitia, mida nad jokutavad sellega – see on tõesti rariteet), siis ma kujutan ette, et inimene, keda huvitab konktreetne teos, mitte niivõrd konkreetne väljaanne, on enamuse neist juba endale saanud.
Pratchettiga on aga jamam, sest kordustrükke anti välja paarist-kolmest alguse köitest ja vist ka Mortist, rõhuvast enamusest ei ole antud. Ma ise tahaks küll täiskomplekti saada, nagu ütlesin, aga see ei pea sündima ühe tervikliku komplektina, vaid üks asi siit, teine sealt. Ja kindlasti ma ulmesummasid nende eest välja käima nõus ei ole, eriti kui on juba narmastunud raamat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna Seiklustest on antud välja uustrükke, nii täiesti erinevaid kui ka sama kujundusega (ainuke, mida pole antud, on Oikumeeni äärel, maitia, mida nad jokutavad sellega – see on tõesti rariteet), siis ma kujutan ette, et inimene, keda huvitab konktreetne teos, mitte niivõrd konkreetne väljaanne, on enamuse neist juba endale saanud.

Ei, neid uustrükke raamatuturul ei hinnata, väärtuslik sellest seeriast on just originaal. Uustrükid on juhuslikud nagu nende ostjadki. Paljudes vanades on illustratsioonid mida uutes enam ei tohi tasuta kasutada autoriõiguste tõttu, meenuta Musketäri lugu. Sellepärast ei taheta neid ka uuesti välja anda, ei tasu ära.

Please wait...
Postitas:
kitah

Jah, uutes on pooled pildid puudu ja frontispiss vist ka, seega kuigi mulle ei ole oluline, et oleks just selles sarjas asi, aga kui ikka pildid on puudu, siis on asi poolik. Ma olen mitmeid raamatuid, ka lastekaid, just piltide pärast võtnud, kui uue trüki omad on teise kunstniku tehtud, kes mulle ei meeldi, või kui neid üldse pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

leo.ee – seal on paar Pratchetti raamatut. Aga hinnad algavad ikka 30-st eurost.
Mina olen osta.ee-st saanud ka 15 euroga (heas korras, mitte kapsas). Aga siis pikka aega oksjonitel silma peal hoida. Pratchett on selline kirjanik, kelle raamatuid ostetakse ka osta-kohe hinnaga (ja tuttav näiteks ei müügi – hoiab endale, va kadekops!).
Võid proovida ka Raamatuvahetust, kuid arvestades soovijate/pakkujate suhtarvu, siis mulle tundub küll võimatu sealt midagi saada (aga ma olen veits aeglane ka).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lugeda tahad, siis raamatukogu on ka väga hea leiutis. Kui endale tahad, eks siis peab ostal jms pikalt silma peal hoidma.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Hobinurk kust saaks eestikeelseid pratchetti raamatuid?