Esileht Hobinurk Kust soovitate osta naiste linnaratast

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kust soovitate osta naiste linnaratast

Postitas:

Tahan endale osta naiste linnaratast, et heade ilmadega tööle sellega sõita. Olen totaalne võhik, aga päris kehvakest nagu ka ei taha. Kel on kogemusi, siis kust soovitate osta või millised parameetrid on olulised?

Googeldades valik hinna osas ikka seinast seina 199-…… hinnaga. Keeruline 🙁

Äkki ca 500 eest saaks korraliku ratta?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kross rattad on täiesti ok kvaliteediga https://www.rademar.ee/tooted/rattad/naiste-jalgrattad/naiste-linnarattad?orderBy=weight&order=desc&page=1&brands=22

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta, kust tahad, kõik on enam-vähem ühesugused. Vaata kaalu, usu, 17 kg rattaga on suht sitt linna vahel uhada. Mida kergem, seda parem. Korv on kah mõnikord vajalik.

Oota paar nädalat, siis ehk tulevad allahindlused. Praegu kõik tipphinnaga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS, sama raha eest saad ka elektritõuksi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle läbi, mis tingimustes kasutad. Kas vajad rohkem käike (mäkke tõusud) või kulged mööda siledat asfalti?  Et kui otstarbekas on välja käia 400-500 eur, kui piisaks 150-200 eur rattast.

Minul on just odavama otsa ratas. 3 aastat. Sõidan peamiselt asfaldil, vahel harva satun “kuumaastikule” laste soovil.  Ühekäiguline, sest siin külas on ainult 1 pisike küngas, millele saab tõusta ka ühekäigulisega. Ühtki halba sõna ratta osas pole – muidugi, olen ka võhik ja paremat ei oska tahta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta, kust tahad, kõik on enam-vähem ühesugused. Vaata kaalu, usu, 17 kg rattaga on suht sitt linna vahel uhada. Mida kergem, seda parem. Korv on kah mõnikord vajalik.

Oota paar nädalat, siis ehk tulevad allahindlused. Praegu kõik tipphinnaga.

Kui ratas on lihtsalt tööle ja koju sõiduks siledal asfaldil, siis võib ka 17kg olla. Kui aga sportimiseks, siis on jah sellisega raske. Minul endal on 17kg naiste linnaratas, 7 rummusisest käiku. Väga mugav linnas kulgemiseks. Kõik sõidud, mis vähegi võimalik teen rattaga. Raskus on ainuke miinus siis, kui trepist seda tassin. Elan 5.korrusel ning kuna trepikojas ei julge hoida, siis tassin igapäevaselt.

Minul on naiste linnaratas Romet, ostsin eelmine kevad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaataks esialgu teise ringi ratast, selliseid lihtsamaid naisterattaid müüakse fb ja ostas hea hinnaga.

Kui poest plaan osta, siis prooviks Scotti hübriidratast, sellega saab ka väikestviisi looduses sõita- https://www.hawaii.ee/et/sub-cross-50-lady-280832?sort=p.price&order=ASC

Viimasel kahel aastal ei ole rattahinnad küll suve edenedes langenud, vaid pigem on rattad suurema nõudluse tõttu (koroona, rohelised) poest otsa saanud.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin Kalamaja Velomarketist. Ratastest mitte midagi ei teadnud, ostsin välimuse järgi hästi ilusa Excelsiori, punutud korviga.
Olen super rahul, jookseb hästi, näeb ilus välja, ülimugava sadulaga. Raske on veidi küll, pärast sõitmist vean seda keldrisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.hawaii.ee/et/tooted/suvi/jalgrattad/linnarattad/linnarattad-1

Mõtle kus sa oma ratast hoidma hakkad-kui see peab kogu tööpäeva väljas sind ootama siis tasuks pigem vaadata kasutatud rataste (igasugu Helkamad ja Tunturid) poole-mida roostesem ja jubedam välja näeb seda parem.

Kui uut vaatad siis võiks olla alumiiniumraam ja vähemalt 7 käiku. Alati tuleb minna rattapoodi-piinata müüjat ja teha erinevate ratastega proovisõitu – tähtsam kui kõik muu on et ratas peab sobima sinu kasvu jm keha parameetritega.

Ratta headus sõltub sinu hinnavahemikus täiesti lineaarselt hinnast, mida rohkem maksad seda parema asja saad (kergemalt liikuva, paremini toimiva, täpsemalt reguleeritava jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas käib odava ratta ostjale ka 1-käiguline, kui pole suuri tõuse. Tallinnas jääb 1-käigulisega hätta ainult mittesportlik inimene Nõmme mäkke tõustes ja Lasna ülesmäge minnes. Linnaratta puhul siiski soovitaks omast kogemusest vähemalt 3-käigulist, 7-käigulised on tõusude puhul muidugi veel paremad. Kui aga tahta kerget ratast linnasõiduks, siis vali hübriid. Kuigi need ei näe tõesti nii head välja ja porikad, pakikad ja ka obligatoorne esikorv turul käimiseks on vaja siis veel lisaks osta. Kokkuvõttes tuleb kaal lõpuks suht sama, aga mingi pikema rattamatka tegemise korral on suurem käikude arv tervisele parem. No kui tahad sõita Võrust Narva vms. Ise eelistan kena linnaratast, sellega sõidad küll veidi majesteetlikumalt ja aeglasemalt, sest rooli asend on teine, aga näen rohkem loodust ja linna ka, mitte ei uha kuskil lenksu kohal selg küürus edasi, sest nii kiire on kogu aeg punktist A punkti B.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas jääb 1-käigulisega hätta ainult mittesportlik inimene Nõmme mäkke tõustes ja Lasna ülesmäge minnes.Linnaratta puhul siiski soovitaks omast kogemusest vähemalt 3-käigulist, 7-käigulised on tõusude puhul muidugi veel paremad.

Käikude vajadus ei tulene ainult mägedest – lisaks on päri- ja vastutuul, erinevad võimalikud pinnased, talvel lumi jne . Olgu või 3 käiku aga käike on vaja ka linnasõiduks.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ostaks kasutatud ratta ja laseks mõnel meistrimehel selle tehnilise poole üle vaadata, vajadusel osad vidinad asendada. Paarkümmend aastat vanade rataste koostekvaliteet on oluliselt parem kui praegu toodetavatel. Nii et kokkuvõttes saad parema hinna-kvaliteedi suhte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole Tallinnas põhimõtteliselt mitte kunagi käike kasutanud. Esimesel sõidul katsetasin, vahet pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hübriid ( ja väga hea hübriid!) juba kodus olemas, aga ostsin eelmisel aastal uue linnaratta ja olen sellega tohutult rahul. Minu jaoks on osutunud kõige olulisemaks sõiduasend – kui hübriidil oled ikkagi kummargil asendis ja igasugused peatused, tagasivaatamised, rattalt mahatulekud häirivad, siis linnarattal olen nüüd koguaeg nii istuvas asendis, et see absoluutselt ei häiri ja olen hakanud igasuguseid käimisi oma rattaga tegema.  Tegin pika eeltöö ja proovisin ka kasutatud ratast leida, aga midagi head ei olnud, nii et otsisin Hawaiist Classic Avenue 7 rummusisese käiguga. Kui räägitakse küll, et linnas aitab 1-3 käigust ja kaal pole nii oluline, siis ma olen täiega rahul olnud, kui vastutuult või pikemast tõusust on vaja üles minna ja saan täpselt sobivat käiku kasutada. Kuna hübriid on 24-käiguline, siis 7-käigulise käikude vahe on oluliselt suurem, nii et ma ei kujutaks ette, kui mul näit ainult 3 käiku oleks. St see vahe käiku vahel tundub mulle liiga suur. Teine on ratta raskus. Kuna vahel on ikkagi vaja ratas kuskilt läbi või üle saamiseks  tõsta (endal juba seljakott poest tulles seljas), siis on ikkagi minu jaoks põlvede tervise seisukohalt need lisakilod väga olulised. Kuna eelmine ratas (hübriid) on mul 20+ aastat vana ja täiesti töökorras (teine pereliige sõidab nüüd sellega), siis otsustasin, et lähen ikkagi maksimaalselt hea ratta peale välja ja olen valmis selle lisaraha maksma (aga mitte mingi brändi nime eest üle maksma!) ja nüüd ma olen väga-väga rahul. Aga NB! kindlasti peab ka väga hea rattalukk olema! Kindlasi unusta igagusused trosslukud ära ja võta juba korralik liigend- või U-lukk.

Ja üks huvitav info veel – ma näit ei teadnudki, et rummisisese käiguvahetajaga võid suvaliselt käike vahetada. Kui tavalise käiguvahetajaga vahetad käike järjest, st ükshaaval, siis rummusisesega võid näit 7 pealt 1 peale panna. Mul pole vaja läinud, aga rattatooli ja lapsega olevat väga hea valgusfoori taga seistes kergem käik juba valmis panna. Tavalise käiguvahetajaga pead sõitma ja siis samm-haaval käike vahetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole Tallinnas põhimõtteliselt mitte kunagi käike kasutanud. Esimesel sõidul katsetasin, vahet pole.

Ehk see käik mis poes sisse jäi kuni elu lõpuni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsemad vajadused võivad erineda, aga 1) vaata, et ei oleks jube raske, isegi kui paistab, et pole teda vaja kuhugi tassida. Ühel hetkel on ikkagi vaja, ja on väga tüütu. 2) Hea, kui on korv ja pakiraam olemas, et teinekord ka mõni suurem pamp-kott ära paigutada. 3) Mõni siin ütleb, et tal ei ole üldse käike vaja ja võibolla ei ole ka, aga päris ilma ei tasu ka osta, sama asi, et ei pruugi ette kujutada, mis oludes ühel hetkel sõita tuleb. Inimeste füüsiline võimekus on ka väga erinev, ja isegi iseenda füüsiline võimekus võib muutuda. 4) Rehv võiks ikka võimaldada ka mõningast maastikusõitu. Mitte et pead maastikule minema, aga ka linna tänavad võivad olla väga erinevas seisus. Mul mitmetel tänavatel sügavalt hea meel, et laiemate rehvidega hübriid sai ostetud. Aga muidu püstiasend vist jah linnasõiduks mugavam, hübriidi peal olen kummargil, kui veel kunagi ratast ostaks, prooviks püstisema istumisega. 5) Ei pea ostma tingimata uut säravat ratast kuskilt havai ekspressist. Rattaremondiga tegelevates töökodades, väikepoodides võib saada kena üles vuntsitud kasutatud ratta märksa soodsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad sellise raamiga isendid https://www.citybike.ee/e-pood/kasutatud-hawk-city-wave-easy-smile-28-t22241 Citi Bike on koht, kust julgeks ka kasutatud ratast osta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaata, et oleks

mugav

ilus

võimalikult kerge

korralike porilaudade, pakiraami ja korviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Kust soovitate osta naiste linnaratast