Esileht Hobinurk Kutsika teema

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kutsika teema

Postitas:

Tere!
Millise kategooria alla peaks lisama koerte teema? Eh oskate soovitada ka koerteomanike foorumit.

Mul ob 2 kuune mitte tõukoer. Käisin temaga hiljuti arstil et tehtaks vajalikud vaktsiinid. Nüüd umbes 20 päeca pärast peaks tulema ceel üks vaktsiin ning arst ütles, et selle ajani ei tohi koeraga õues käia ja teistega kokku lasta. Kuna elan kortermajas siis on see jah keeruline. Siin maja pmbruses on mitmeid hulkuvaid kasse. Meie sissekäigus elam ka pks vana ja haige koer (henoroidid või teab mis tal tagabt otsast välja punnitab). Ma ei tea kas see koer on vaktsineeritus või mis teda vaevab. Samuti jalutab siin teisigi koeri.
Praegu kõib mu kutsikas loomade pissimati peal. Kuid on viimasel ajal hakanud ka mujale põrandale pissima ja kakama. See teeb mind murelikuks. Tahaks et ta ikka hakkaks puhtust hoidma. Kui ta 20 päeva veel peab matil käima siis äkki ma ei saagi teda õue harjutatud. Hakkab igaljuhul vahel tuppa tegema?

Samuti kui pissi koristan siis tahab selle sisse minna. Kui teda ära võtan eemale, siis uriseb mu peale. Kas see võib olla probleemkäitumine?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi facebookist erinevaid koertegruppe. Seal on palju kogenud koeraomanikke, kes oskavad nõu anda. 2kuune kutsikas on ju täiesti beebi, kellel pole veel mingit põietunnetust. Enne 4 kuud ei tasu loota, et nad alati õigesse kohta pissivad. Ma võtsin sügisel tõukoera ka 2kuuselt. Seda, et temaga õues pissil käia ei tohiks, mulle küll ei öeldud. Vastupidi, ikka mitu mitu korda päevas soovitati ta õue viia, et sinna pissima harjuks ja kiitma pidi palju, kui ta õigesse kohta pissib. Mingeid pissilappe ei kasutanud ma üldse, sest võtsin kohe eesmärgiks, et tuppa pissida ei tohi. Urisemise kohta ei oska ma midagi arvata, sest minu koer mu peale kunagi urisenud pole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koera peaks ikka algusest saadik õue pissile-kakale harjutama. 2-kuune on veel totaalne titt, temaga peab algul ikka 10-20 korda päevas pissile ja tagasi tuppa jooksma, kutsika käitumist jälgima – kohe peale sööki-joomist pissile, samuti, kui kuts tundub rahutu, nuhib ringi, kohe pissile. Kui häda ära teeb, siis ohtralt kiita.

Hemorroidid ei ole nakkavad, aga kui arst keelas teiste loomadega kokku lasta, siis ära lasegi, aga õues hädal peab ikka käima.

Urisemine, kui teda keelata, on kutsika puhul käitumine, mida tuleks takistada, välja õpetada. Vaja on olla megarahulik, enesekindel, järjepidev: keelad madala kindla häälega, kui kutsikas ebasobivalt käitub, aga EI KARJU! – nt kui uriseb ja tallab pissi sees, siis ütled: “Ei!” ja tõstad ta sealt minema, nt esikusse. Tõenäoliselt tuleb seda teha mitu-mitu korda, enne kui kutsik aru saab, et sa mõtled oma sõnu tõsiselt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgi lihtsalt seda, et ei laseks otse võõra koera või kassiga ninaüidi kokku ja, et kutsikal ei tekiks tahtmist maast midagi lakkuda, haarata, närida vmt. See, et üldse õue ei tohiks viia on jah natuke ülevõimendatud ja sellest raske kinni pidada, aga kuni lõplikke vaktsiinideni ei ole soovitav tundmatute loomadega kokku lasta. Võimalusel võiks vältida neid kõige “populaarsemaid “Pissipuid”ja majanurki, kus kassid hulguvad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, kui võetakse kutsikas, aga eeltöö jääb kõik tegemata.
Kutsikas suudab oma põit hoida maksimaalselt nii mitu tundi kui palju on tal vanust, ehk siis kahekuune kutsikas suudab hoida 2 tundi, kolmekuune 3 tundi. See tähendab, et hetkel peaksid temaga käima õues minimaalselt iga kahe tunni tagant, ka öösel. Peale häda tegemist kiida, anna maiust. Pissilapp muutub talle varsti mänguasjaks, mida on väga lõbus ribadeks tõmmata, seega ei soovita neid üldse.
Õue minnes väldi teiste koertega kokku laskmist ning ära lase võõrastel silitada ja nässerdada. Kui sa elad kortermajas, siis trepist ära lase tal käia, kutsikatel on liigesed välja arenemata, röntgenis ei ole neid isegi näha näiteks. Trepist üles ja alla kannad teda süles, lõplikult arenevad liigesed välja alles kaheksandal-üheksandal elukuul, sinnamaani tuleb vältida liigset pingutust-trepid, koeraga jooksmine, ratta kõrval jooksmist, hüpped,teiste koertega mängimist, vigastused on väga kerged tekkima ja nende ravi väga väga kallis.
Koer kipub sinu peale urisema põhjusel, et ta ei usalda sind veel. Loo temaga usalduslik suhe, kiida teda, anna maiust kui ta on midagi hästi teinud, kui ta on tuppa pissinud, ära topi nina sinna sisse, sellega ta arvab, et pissimine on paha ja hakkab seda peitma. Soovitan temaga ka kutsikakoolis käima hakata, võib tunduda, et mis see koeralasvatamine siis ära ei ole, kuid tegelikult on see terve teadus ja tuleb kasuks igal juhul.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:20; 02.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et tuppa pissimine võib kesta veel pool aastat ja kauem. Meie koer tegi viimase loigu 6kuuselt ja see on täitsa normaalne, mõnel koeral juhtub õnnetusi veel aastaseltki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:20; 02.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd umbes 20 päeca pärast peaks tulema ceel üks vaktsiin ning arst ütles, et selle ajani ei tohi koeraga õues käia ja teistega kokku lasta.

MIDA arst täpsemalt ütles? Kas ikka ainult seda, et teiste koertega kokku ei laseks või tõesti, et EI TOHI ÕUE MINNA 20 PÄEVA?
Viimane oleks väga haruldane soovitus, kas koeral avastati mingi haigus? Võta ja tee kohe esmaspäeval see oma arstiga selgeks, mitte foorumite kaudu. Eeldatavalt mõeldi siiski, et teiste koertega ei tohi lähikontaktis olla – siis võib õues ikka käia ja samal ajal seda jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On osa selliseid õudselt pabistavaid vetarste, kes tõesti võivadki anda soovituse, et vaktsineerimata kutsikaga ei tohiks üldse õue minna. Olen koerakasvataja ja ka üks minu kutsikaomanik sattus sellise napaka arsti otsa. TA, võiksid panna selle veti nime, siis tean, kelle juurde minek minult kutsika võtnutel ära keelata!
Mine oma kutsikaga õue, aga hoia jah eemale sellistest väga kasutatud murulappidest, kus kõik ümberkaudsed koerad asjal käivad. Näide: väldi maja ees tänava ääres olevat murulappi ja mine kutsikaga selle asemel hoopis maja taha kõrvalisema roheala peale. Kui sul on auto, võid korra päevas sõita isegi kuhugi põlluvahele, et kutsikas saaks rohkem ringi joosta. Selleks muidugi peab siia käsklus selge olema, et ta sul minema ei jookse.
Urisemisest ära tee välja, aga harjuta teda sellega, et sa võtad temalt asju ära, eriti toitu, ja puudutad teda siis, kui sul tuju tuleb. Koer peab laskma peremehel vaadata oma hambaid, kõrvu, käppasid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Urisemisest ära tee välja, aga harjuta teda sellega, et sa võtad temalt asju ära, eriti toitu, ja puudutad teda siis, kui sul tuju tuleb. Koer peab laskma peremehel vaadata oma hambaid, kõrvu, käppasid.

Nii väikese kutsika urinat ei ole vaja pärishääleks pidada, beebikutsika jaoks pole see veel sama mis täiskasvanud koera jaoks ehk siis hoiatus. Nemad teevad igasuguseid hääli mänguks. Kõige muuga olen eelmise käoga nõus.
Koerapidaja, kogemusega 40 aastat,

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trepist üles ja alla kannad teda süles, lõplikult arenevad liigesed välja alles kaheksandal-üheksandal elukuul, sinnamaani tuleb vältida liigset pingutust-trepid, koeraga jooksmine, ratta kõrval jooksmist, hüpped,teiste koertega mängimist, vigastused on väga kerged tekkima ja nende ravi väga väga kallis.

Kas on see ikka õige jutt? Väga väiksed kutsikad juba mängivad oma pesakonnakaaslastega, jooksevad. Kas peaks nad siis ühekaupa puuridesse panema või?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trepist üles ja alla kannad teda süles, lõplikult arenevad liigesed välja alles kaheksandal-üheksandal elukuul, sinnamaani tuleb vältida liigset pingutust-trepid, koeraga jooksmine, ratta kõrval jooksmist, hüpped,teiste koertega mängimist, vigastused on väga kerged tekkima ja nende ravi väga väga kallis.

Kas on see ikka õige jutt? Väga väiksed kutsikad juba mängivad oma pesakonnakaaslastega, jooksevad. Kas peaks nad siis ühekaupa puuridesse panema või?

See soovitus on tõepoolest rumal, et teiste koertega mängimist tuleks vältida. Kuidas siis koer sotsialiseerub, eriti nii noor kutsikas, kes sotsialiseerubki ju peamiselt mängulisel teel? Kui teiste koertega mängimist vältida, võib kutsikast kasvada teisi koeri pelgav koer, kes täiskasvanuna päris õigesti teistega mängida ei oskagi. Mäng – eriti teiste koertega – on aga koera arengule ja mõistusele üsna tähtis.

Treppide vältimine 9.elukuuni ei ole ka päris õige. Üks-kaks korrust treppe igapäevaselt ei tee kutsikale midagi, samas ei tohiks teda treppidest käima ka sundida.

Ettevaatlikus pole kunagi paha, aga liiga palju ei saa ka koera vati sees kasvatada ja talle loomuomaseid tegevusi keelata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et loomaarst pidas silmas seda, et 3 elukuul saab ta marutaudi vaktsiini. Enne seda ei ole soovitav teiste koertega kokku lasta, eriti võõrastega. Porilompidest ära lase ka juua. Õues käi võimalikult tihti, et ta saaks aru ja harjuks väljas häda tegemisega. See kõik võtab aega, sest ta ju alles beebi sul..kui oled õues, midagi hullu ei juhtu kui nuusib, kuhu teised koerad on pissinud, pigem hea kui saab tunda teisi lõhnu. Meil on 4 kuune kutsikas ja siiani vahepeal juhtub, et pissib tuppa. Urisemine nii väiksena on ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trepist üles ja alla kannad teda süles, lõplikult arenevad liigesed välja alles kaheksandal-üheksandal elukuul, sinnamaani tuleb vältida liigset pingutust-trepid, koeraga jooksmine, ratta kõrval jooksmist, hüpped,teiste koertega mängimist, vigastused on väga kerged tekkima ja nende ravi väga väga kallis.

Kas on see ikka õige jutt? Väga väiksed kutsikad juba mängivad oma pesakonnakaaslastega, jooksevad. Kas peaks nad siis ühekaupa puuridesse panema või?

Üks asi on pesakonnakaaslastega, sest nende füüsiline jõud ja jaks on võrdsed. Mängida ei tohiks väike kutsikas teiste vanemate ja päris täiskasvanud koertega, sest need ei oska päris õigesti oma jõudu tunnetada. Kahe suure täiskasvanud jõulise koera mäng näiteks ei ole vaatepilt nõrganärvilistele ja asjatundmatule tundub see õudse kaklusena mis ilmtingimata veriselt lõpeb ja tuleks jalamaid lahutada. Koertel on aga lõbu laialt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Kutsika teema