Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kutsika toomine Austriast Eestisse

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kutsika toomine Austriast Eestisse

Postitas:
Kägu

Kellel on kogemusi kutsika toomisega Austriast Eestisse? Kui vana peab kutsikas olema? Kuskilt leidsin into, et min 16 nädalane. Kas see vastab tõele?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanus ei ole oluline, oluline on see, et kutsikal oleks marutaudivaktsiin tehtud ja kinnistunud. Marutaudi vastu vaktsineeritakse kutsikaid alates 12. elunädalast ja kinnistumisperiood on vist 20 päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kutsikas peab olema vähemalt 8-nädalane, emast võõrutatud ja oskama ise süüa.

Väidab Finnair

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanus ei ole oluline, oluline on see, et kutsikal oleks marutaudivaktsiin tehtud ja kinnistunud. Marutaudi vastu vaktsineeritakse kutsikaid alates 12. elunädalast ja kinnistumisperiood on vist 20 päeva.

ok, siis sellepärast see 16 nädala piirang. Huvitav, kui ma toon ta autoga, kas võin siis varem tuua ikkagi 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

ok, siis sellepärast see 16 nädala piirang. Huvitav, kui ma toon ta autoga, kas võin siis varem tuua ikkagi 😀

Kui piiril kontrollitakse, läheb kutsikas karantiini. Ära parem riski. Ja usu mind, koeraema oskab kutsikat paremini eluks ette valmistada kui sina, seega mõni nädal rohkem koos emaga on kutsikale ainult kasuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui piiril kontrollitakse, läheb kutsikas karantiini. Ära parem riski. Ja usu mind, koeraema oskab kutsikat paremini eluks ette valmistada kui sina, seega mõni nädal rohkem koos emaga on kutsikale ainult kasuks.

Mitte karantiini vaid surmasüsti alla! VTA vastab täpselt su küsimustele, kust riigist mis vanuses kutsikat tuua saab ja mis vaktsiinid tehtud peavad olema. Sealjuures, autoga mööda maad tulles pead arvestama kõigi maade nõuetega, mida läbid. Erinevates EU riikides on need erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui piiril kontrollitakse, läheb kutsikas karantiini.

Millise piiri?

Vaata Schengeni viisaruum uuesti üle.
See, et mingi Igor nüüd Soomes oma pontudega vahele jäi, on erand. Sest ta oli neid sinna vedanud juba mitmeid sadu ja keegi koerakasvatuse konkurent lihtsalt kaebas ta peale ja saatis Soome kontrolli selga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui piiril kontrollitakse, läheb kutsikas karantiini.

Millise piiri?

Kui sind pole EL-siseseid piire ületades kunagi kontrollitud, siis on sul lihtsalt vedanud. Meid on kontrollitud nii Läti, Leedu kui Poola piiril, on kontrollinud Eestlased tagasitulles, on kontrollitud Sloveenias ja Itaalias.
Oleme palju autotrippe teinud ja kunagi ei tea, miks või kus kontrollida otsustatakse. Ja autot on ka läbi otsitud. Mitte küll põhjalikult, aga siiski poleks kutsikas maärkamatuks jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

parem ära üldse too

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks sõltub sellest, mis vanusest kutsikaid Austrias loovutatakse.
Kui tulla lennukiga, siis Eestisse saab tuua ka marutaudi vastu vaktsineerimata alla 12-nädalast kutsikat, eeldusel, et ta pole oma kodukasvandusest väljunud. Kui tuua autoga, siis enamus Euroopa riike nõuab, et kutsikas peab olema marutaudi vastu vaktsineeritud mitte enne 12 nädalat ja siis on ooteaeg 21 päeva. Pistelist kontrolli võib pea igas riigis teha, nii et mina ei riskiks tuua eeskirjadele mittevastavat kutsikat.
Lennukis – koti/ kastiga kuni 8 kilo kaaluvat kutsikat saab tuua käsipagasis (mina olen nii omad toonud), üle selle läheb alla, köetavasse pagasiruumi. Kui viimast soovida, siis oleks hea kui kasvataja harjutab kutsikat lennuboksis olema ja selles reisima.
Kutsikas võib 4 kuud kasvataja juures elada küll, eeldusel, et kasvataja sotsialiseerib koera mitmesuguste oludega ja erinevate situatsioonide, inimeste ja loomadega. Kui seda ei ole, on parem tuua noorem kutsikas ja ise sotsialiseerida. 4-kuuselt “metsast” tuleval kutsikal võib teekond ja uued olud paraja šoki tekitada, millest üle saamine võib päris kaua kesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

FB-s on grupp eesti koerainimesed – liitu sellega, sealsed 20000+ liiget jagavad kindlasti nõu ja abi

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kutsika toomine Austriast Eestisse