Esileht Hobinurk Kutsika võtmine

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kutsika võtmine

Postitas:

Kui pikalt olete kutsikat võttes end töölt vabaks võtnud, et kutsikas üksi ei peaks olema ja koduga harjuks?

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Me hoolitsesime selle eest, et kutsikaga oleks kaks kuud keegi kodus, ta vajab ikka järjepidevat ja aktiivset õues hädade tegemise treeningut. Lühemateks perioodideks jätsime ta teise nädala lõpust tema aedikusse üksi, enne ikka harjutasime seal viibimist

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin võtta enne puhkust, ehkki see tähendab, et puhkus ise kujuneb teil senistest teistsugusteks. Teine asi on, kui keegi on siiski poolest päevast kodus (nt suurem koolilaps vms), keda saab usaldada koeraga tegelema ja tema vajadustele reageerima.
Meil on üks pereliige kodukontoris, seega võtsime kutsika vastu sügist. Muidu oleksime selle lükanud suve algusesse, mil mul pikk puhkus ja koolilastel ligi 3 kuud suhteliselt vaba aega.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 20:26; 10.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lausa osalist töövõimet taotlenud.
Aga mida te piimaga teete?

+4
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tulid koolilapsed poolest päevast koju. Ise läksin 9ks tööle ja 12-13 ajal tuli keegi lastest koolist, viis kutsika õue ja andis lõunase söögi. Selle mõne tunni oli omapäi (aedikus). Päriselt kodus olin esimesed 4-5 päeva vist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli alati keegi poolest päevast kodus kuni aasta, aga esimesed kuud võtsime mehega kordamööda vabad päevad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lastega kodune ja seepärast oli kutsika kantseldamine lihtne.
Töö kõrvalt ikka raske, kutsikas ju nutab öösiti ikka nädalaid, kogu see kussutamine ja lohutamine on paras katsumus. Pluss kõik muu, närivad, välja pissima õpetamine jnejne. Aga soovin palju jaksu, rohkem on neist rõõmu ja hiljemalt aastaseks saades on nad võimelised pikemalt üksi olema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võtsime just paar päeva enne jõule, siis olid pikad pühad. Tööle läksin alles uuel aastal. Õnneks või kahjuks jäi laps haigeks ja sain hoolduslehel olla lapse ja koeraga. Õues hakkasime käima alles jaanuari lõpus, kui vaktsiinid said tehtud (sel ajal levis veel mingi koerteviirus ja kartsime väga). Meil vedas koeraga- ta ronis voodi alla pehmete mänguasjade kasti ja magas seal terve päeva. Siis juba tuli koroona. Pidime uuesti koerale õpetama üksi olemist 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kutsikas ju nutab öösiti ikka nädalaid, kogu see kussutamine ja lohutamine on paras katsumus

Tõesti? Meie aasta tagasi võetud kutsikas küll mitte ühelgi ööl kordagi ei nutnud. Ta magas algusest peale kogu öö.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Meie aasta tagasi võetud kutsikas küll mitte ühelgi ööl kordagi ei nutnud. Ta magas algusest peale kogu öö.

Kutsikad on erinevad, oleneb ka vanusest. Minu oma ka ei nutnud, aga oli rahutu, käis ringi, pissis iga natukese aja tagant jne. Aga see oli vaid paar päeva. Hiljem pissis ja kakas juba pissilapi peale ja magas rahulikult. Niuksumise ja kiljumise peale väga nunnutada ei tasuks, ta võib aru saada, et nii saab tähelepanu ja ongi vahva niimoodi öid veeta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 08:26; 12.05 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi oli alati kodus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese koeraga võtsin nädala puhkust ja hiljem tulid lapsed poolest päevast koolist koju.
Teise kutsika võtsime jõulude ja uue aasta vahel, koolivaheaeg oli ja nii ta sai kaks nädalat kenasti lastega koos harjuda uue koduga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks pereliikmetega kodusolemisi jagada. Näiteks nii, et hommikupoolikul üks läheb tööle natuke hiljem ja siis varsti tuleb nt laps koolist koju, kui laps trenni läheb siis tuleb teine vanem koju jne. Või kutsuda kas või vanaema natukeseks ajaks teile elama.

Väikest kutsikat päris pikkadeks 10-tunnisteks päevadeks üksi koju jätta ei soovitaks. Esiteks nad pole valmis emotsionaalselt nii iseseisvad olema ja teiseks võivad neil kujuneda välja halvad harjumused: nt tuppa pissimine-kakamine, samuti meeletud laamendamised ja lõhkumised. Isegi kui panete kutsika kinni piiratud alale, näiteks suletud esikusse, võib ta selle üksi olles täiesti maha lõhkuda. Ning kui panete kutsika puuri, siis need tavalised meetrised puurid ei lase loomal end ju eriti üldse liigutada, see on hullem kui ketisolek.

Parem, kui kutsikaeas on koeraga keegi pidevalt kodus ja olemas, siis ei teki koeral halbu harjumusi, ta harjub et pissihädaga viiakse ta välja mitte ta ei pea tuppa pissima, samuti ei pruugi tekkida lõhkumise kommet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-9 tunniks ei tohiks jätta alla pooleaastast kutsikat kindlasti koju. Vähemalt lõunal peaks siis käima temaga väljas või leidma kellegi, kes käib. Majas võiks olla eraldatud tuba, kui peab pikemalt üksi olema, muidu hävitab asju igavusest. Puuri ei tohiks üle tunni-paari jätta koera üksi. Kui käid igapäevaselt 8h tööl ja koer peab pikad päevad üksi olema, siis soovitaks pigem vanema koera võtta. Või kassi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka kutsika vanusest. Kui väga noorelt ära võetakse ema juurest, on ka probleeme rohkem. Meie saime kasvatajalt 4-kuuse kutsika, kes oskas juba kenasti väljas pissil käia. Ei nutnud ühelgi ööl (esimesel ööl võtsime ta pesaga oma voodi juurde, järgmisel magas juba oma kohal).
Minul on vabam graafik, läksin tööle alles 10 paiku, laps käis 1. klassis ja kl 12 oli enamasti kodus. Paari tunni kaupa oli kohe algusest üksi, väga hästi sujus…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võtsime kevadel ning elukaaslane oli koroona tõttu kuni tänaseni kodukontoris. Aga korra-kaks nädalas võtsin koera ise endaga kontorisse kaasa, et temast tulevikus hea kontorikoer saaks.

Esimene kuu oli alati keegi koeraga, kuigi ta ei nutnud ega kartnud midagi. Tahtsime lihtsalt vältida võimalikku “halba kogemust” koera jaoks ning meil oli võimalik alati kas ise koeraga olla või sõprade juurde viia (kui ise nt restoranis olime).

Kui koer oli ca 4 kuud vana siis hakkasime vaikselt harjutama. Alguses käisime lihtsalt tihti uksest sisse-välja. Siis olime eemal 10 minutit, siis 15. Hetkel keor 6 kuud vana ja ta on kõige rohkem 3-3,5 tundi üksi olnud. Aga meil ei ole olnud ka otseselt vajadust teda pikemaks üksi jätta. Tundub, et tal on suht suva kui ta üksi jäetakse.

Kui pikemaks ära läheme, siis jätame talle maiustusi ja uue kondi või nt. tühja piimapaki närimiseks. Vahest oleme klassikalist muusikat lasknud. Koju tulles ei tervita teda eriti pikalt (ei taha tekitada talle harjumust, et meie koju saabumine on midagi suurepärast).

Aga üldiselt proovisime me seda mitte liiga vara teha ning kohe kindlasti mitte ennem kui olime 100% kindlad, et ta enam tuppa ei pissi ja diivanit ära ei näri ja meid taga ei nuta (loodetavasti).

Treener soovitas hakata vara harjutama aga oodata pikkade kojujäämistega sugulise küpsuseni.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 17:48; 23.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikemaks ära läheme, siis jätame talle maiustusi ja uue kondi või nt. tühja piimapaki närimiseks.

Kas nii noorele võib konti anda? Piimapakk-kas värvid on ikka ohutud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikemaks ära läheme, siis jätame talle maiustusi ja uue kondi või nt. tühja piimapaki närimiseks.

Kas nii noorele võib konti anda? Piimapakk-kas värvid on ikka ohutud?

No mitte enda toidust üle jäänud kondi. Seda ei annaks ka täiskasvanud koerale. 🙂 Loomapoest ostetud muskli või muu rasvavaese “kondi”.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 17:48; 23.09 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikemaks ära läheme, siis jätame talle maiustusi ja uue kondi või nt. tühja piimapaki närimiseks

Whaaaaaat? Kilekott kutsikale närimiseks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses olin kodus mõned  päevad, aga siis oli süsteem selline, et iga 3-4  tunni tagant käis keegi kodus kutsikat söötmas ja pissitamas. Siis tulid jõulud, aastavahetus. Koeral oli suur aedik, kus oli juua, mänguasjad, magamiskoht, õpetasime seal olema. Kordagi ei haukunud, kui olime ära vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me oleme võtnud  tavaliselt koolivaheajal või enne seda: korra suvel, korra enne jõule

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime kutsika umbes 1.5 kuud tagasi.

Praegu hea aeg, koroona tõttu enamus perest kodus või siis tööl vabama graafikuga. Muidu oleks pidanud vist nädala ikka vabaks võtma. See kuu aega enne vaktsiini õues ei käinud, nüüd harjutame tasapisi.

Üksi pole veel kutsikat koju jätnud kuid tuleb ka seda harjutama hakata. Tal on suur puur, seal mänguasjad ja pehme pesa. Kui praegu oleme prooviks ta sinna kinni pannud, on kisa taevani. Ilmselt hakkan jupikaupa omaette jätma, nii et kedagi inimestest kutsikal nägemisulatuses ei ole. Selgeks tuleb üksi kodusolek ikkagi saada, 2-3 tundi ikka teinekord vaja ära käia. Kui keegi oskab häid nippe selles osas jagada, olen väga tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsikas enne ära väsitada-jalutada-tegeleda;
esimesed käigud teha siis, kui tal niikuinii on une/puhkeaeg;
jätta midagi tegelemist enne äraminekut, nt kongi mänguasi, kuhu saab maiust peita vms;
lahkumist ja tagasitulekut võtta ülirahulikult, st mitte sellest mingit erilist tseremooniat teha;
jätta koer ruumi, kus tal oleks turvaline, aga samas võimalus majapidamisest ülevaadet saada.

Ja enamasti nad siiski magavad pererahva äraolles.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 20:26; 10.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsikas harjub uue koduga umbes 2 nädalat. Olin valmis tema pesa kõrval magama 2 nädalat, aga piisas 3 ööst. Siiski mööbli, seinte ja kõige võimaliku närimine kestiski umbes 2 nädalat ehk kirjutasin selle kohanemise stressi arvele. Üle 15 min esimestel nädalatel üksi ei jätnud, eks peab järjest suurendama seda aega.

Soovitan veebikoolitust, et selleks valmistuda: https://koertekoolitus.eu/kursused/veebiloeng-kutskas-tuleb-majja-11-06-21/

Et elu kutsikaga lihtsamalt läheks, on abiks ka oma elustiiliga sobiva koera leidmine, selleks saab abi koeravõtu töötoast: https://www.facebook.com/koertekoolkratt/photos/a.199249583974444/940716403161088/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võtsime kevadel ning elukaaslane oli koroona tõttu kuni tänaseni kodukontoris. Aga korra-kaks nädalas võtsin koera ise endaga kontorisse kaasa, et temast tulevikus hea kontorikoer saaks.

Esimene kuu oli alati keegi koeraga, kuigi ta ei nutnud ega kartnud midagi. Tahtsime lihtsalt vältida võimalikku “halba kogemust” koera jaoks ning meil oli võimalik alati kas ise koeraga olla või sõprade juurde viia (kui ise nt restoranis olime).

Kui koer oli ca 4 kuud vana siis hakkasime vaikselt harjutama. Alguses käisime lihtsalt tihti uksest sisse-välja. Siis olime eemal 10 minutit, siis 15. Hetkel keor 6 kuud vana ja ta on kõige rohkem 3-3,5 tundi üksi olnud. Aga meil ei ole olnud ka otseselt vajadust teda pikemaks üksi jätta. Tundub, et tal on suht suva kui ta üksi jäetakse.

Kui pikemaks ära läheme, siis jätame talle maiustusi ja uue kondi või nt. tühja piimapaki närimiseks. Vahest oleme klassikalist muusikat lasknud. Koju tulles ei tervita teda eriti pikalt (ei taha tekitada talle harjumust, et meie koju saabumine on midagi suurepärast).

Aga üldiselt proovisime me seda mitte liiga vara teha ning kohe kindlasti mitte ennem kui olime 100% kindlad, et ta enam tuppa ei pissi ja diivanit ära ei näri ja meid taga ei nuta (loodetavasti).

Treener soovitas hakata vara harjutama aga oodata pikkade kojujäämistega sugulise küpsuseni.

Tühja piimapakki ãra palun kûll närimiseks jãta! Olen loomaarst ja nãen igapäevaselt, mis jama põhjustavad igasugused sissesöödud asjad!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö kõrvalt ikka raske, kutsikas ju nutab öösiti ikka nädalaid, kogu see kussutamine ja lohutamine on paras katsumus.

Mul on kaks koera olnud, kumbki kutsikas pole kordagi nutnud, erinevad tõud. Ma ütleks, et kaks nädalat öösiti nutmine on ikka pigem erand. Kussutama tormata ei maksa, siis kutsikas õpib, et teda kiidetakse selle nutmise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 08:26; 12.05 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikalt olete kutsikat võttes end töölt vabaks võtnud, et kutsikas üksi ei peaks olema ja koduga harjuks?

Ei võtnud vabaks. Tõime kutsika koju ja seadsime asjad nii, et oli köögis ja tubadesse ei saanud. Harjus meie juures väga ruttu st esimese nädala lõpuks oli selge tal, kus magab jms.

Pahandusi muidugi tegi, aga nüüd saab kohe kaheseks ja tubli koer on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikalt olete kutsikat võttes end töölt vabaks võtnud, et kutsikas üksi ei peaks olema ja koduga harjuks?

Oleme püüdnud olla kodus nädala. Aga teisest päevast juba hakkame harjutama teda üksolemisega. Muidu pärast on häda haukumise ja ulgumisega. Alguses 5 minutit mitu korda päevas, siis 15. Ja seitsmendal päeval juba 45 minutit paar kora päeva jooksul.

Kutsikas nutab ühe-kaks ööd. Lohutama ja kussutama ei lähe keegi. Siis ta saab aru, et nii saab tähelepanu ja karjub öösiti veel kaua-kaua.

Meil on olnud palju koeri. Juba teame, et esimene öö tuleb kutsika kisa tõttu unetu ja selleks ööks varume kas filme või lauamänge, sest magada niikuinii ei saa. Kutsikat vaatamas ei käi. Kogemui juba piisavalt, et teha see ruum, kus ta on, absoluutselt kutsikakindlaks. Hommikul tuleb lihtsalt pehmelt öeldes kõvasti koristada. Tõenäoliselt ka kutsikat pesta (mmis on ka hea juba varakult kutsikale selgeks õpetada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin varjupaigast nende väitel umbes 4kuuse kutsika (tegelikult oli ilmselt ligi 6 kuud) ja tema nuttis 2 esimest ööd ning maitses köögilaua serva (esimesel nädalal) ja esimesel õhtul laste puust mänguasja. Mänguasjad keelasin talle ära ja mitte kunagi pole ta enam laste mänguasju puutunudki! Ühest korrast piisas, täiesti uskumatu. See köögilaua serv jäi ainsaks kihvu tunda saanud mööbliesemeks. Hiljem proovis ta hambaid veel mõne tööriista varre peal, kuid kui talle järjest terve hulga tööriistu ette näitasin ja need kõik ära keelasin, siis jällegi, sellest hetkest peale ei mingit närimist.

Kutsikaeas tegi öösel häda tuppa vist paaril korral ja päeval ka mõned korrad. Käisin teda hoolsalt iga 4 tunni tagant õues pissitamas. Ilm oli kohutav (varakevad) ja ma ise jäin kohe peale koera võtmist grippi, nii et tuikusin välisuksel, koer pika rihma otsas ja rääkisin piss-piss. Sellest tundus ta üsna kiiresti aru saavat ja nii ei pidanudki ma pikalt uksel tuikuma. Varjupaigast öeldi, et koer suudab häda kinni hoida umbes nii palju tunde kui ta kuudes vana on… ma ei tea, kas see tõele vastab, aga nii ma püüdsin teha, esimesed 2-3 nädalat. Hiljem tundus mulle, et ta tegelikult nii sageli ei pea õues käima ja selle öise käigu jätsime tasapisi ära.

Kuna ma jäin kohe peale koera võtmist haigeks ja peale minu paranemist jäi laps raskelt haigeks ja pikalt, siis oli keegi pidevalt kodus. Ja on senimaani (koer juba 9a), aga nüüd hiljem on koera meelest ka see absoluutselt normaalne, kui me mõnikord 8-12 tundi kodust ära oleme. Paar korda on juhtunud, et oleme 14-15 tundi ära ja siis koju sõites mõtlen, et kindlasti on ta vaeseke tuppa häda teinud, sest nii kaua ju kinni hoida ei jõua. Aga koju jõudes on seni selgunud, et siiski ei teinud tuppa, ootas meid ilusti ära.

Nii et võib ka nii minna, et koer on kutsikaeast alates väga mõistlik ja vastutulelik. Tal on ka omad kinnisideed, mis mulle ei meeldi ja mille osas ta minu soove täita ei suvatse (raipes püherdamine, metsloomade tagaajamine, hiirte püüdmine olgu või maa alt), kuid üldiselt superhea koer:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Hobinurk Kutsika võtmine