Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kutsika võtt kui elumuutus

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kutsika võtt kui elumuutus

Postitas:
ttriinu

Teemaalgataja küsis, et kas palju näritakse. Ma võin ausalt öelda, et minu koer näris esimesel aastal kaks diivanit, tugitooli käetoed, suure tüki seinast ja söögilaua jalad. Me tegelesime temaga palju, tal oli närimisasju ja kõik tegime, nagu soovitati, aga ta oli eriline närija. Naabrite husky oli veel hullem, näris päeval riidekapi ukse sisse suure augu, tõmbas sealt enamus jalanõud välja, näris need katki ja siis läks diivani kallale. Ühe päevaga. Pererahvas käis temaga iga päev jooksmas, jalutamas ikka 4-5 tundi, aga ikkagi jõudis päeva jooksul kõvasti mööbli kallal energiat rakendada. Kuid koerad on erinevad, meie sõprade koerad on tavaliselt piirdunud ühe mööblieseme ja mõnede jalanõudega, aga teistel naabritel oli jälle nii, et võtsid üürnikud sisse, neil oli suur koer ja pärast nende lahkumist pidi kogu elamises põhjaliku remondi tegema.
Mis siin veel ei mainitud, et kutsikad neelavad rumala peaga vahel sokke, haaravad suhu ja mõtlevad, et mängivad, aga siis neelavad kogemata alla. Siis on kiiresti kiirabi abi vaja, sest sokk soolestikust välja ei tule, aga kiirabi saab oksendamise rohuga soki kätte. Hea, kui ära ei lämbu sokkidega, meie koerale sokid millegipärast meeldisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koera saab oksendama ajada ka koduste vahenditega. Meil on kodus nätsu või šokolaadi jaoks igaks juhuks alates koera majjatulekust väike pudel vesinikperoksiidi olemas, ühel korral on ka vaja läinud. Üldiselt on lapsed siiski hoolsad ja nimetatud toite vedelema ei jäta. Kaks koerale kõige ohtlikumat toiduainet. Samas olen kuulnud koertest, kes suure tahvli šokaadi kinni pistnud ja ei tee teist nägugi.

Närimise mõttes on mu praegune koer superhea, kutsikana ei lõhkunud/närinud ta mitte ühtegi asja ära (rääkimata hilisemast ajast), jalanõud on kenasti esikus saadaval olnud ja halvimal juhul on ta neid elamises laiali tassinud (ikkagi peremehe lõhn juures ja seega toredad kaaslased üksi kodus olles). See koer peab vist päris suurt sorti olema, kellel sokk kurgust alla mahub 🙂.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogemus nii isaste kui emaste koertega ja kõik linnalegendid on osutunud suuresti valeks. On emaseid, kes on sellised sekspommid, et juba paar kuud enne jooksuaja algust on isased leilis ja selliseid emaseid, kes tippajalgi isastele liiga ahvatlevad pole ja neid ka pikalt saadavad. On olnud isaseid, keda emased eriti ei huvita ja sellised, kes kergemagi indlemislõhna peale leili lähevad. Siiski – ka koertel on tunded ja kui neil tekib oma pidev suhtlusseltskond, siis püsisõbranna jooksuaeg on isasele sageli raskem üle elada (serenaadid, söögist loobumine jne) kui mõne suvalise lehtsaba oma, kuid isegi sel puhul on vahendi, mis seda igatsust leevendavad.

Veel kod: leidke kasvataja, kellega neid asju saab arutada, kes tunnevad oma tõugu ja ka koeri üldiselt ja enda omi eriti, kes suudavad teile oma koeri ja aretusvalikuid põhjendada, mitte et “oh, see on nii hea tõu esindaja” ja “tal on super iseloom” (küsige täpsustavaid küsimusi). Ja nagu ütlesin – hea kasvataja oskab nõustada ka kutsikakasvatamisega seonduvaid muresid.

Märkus: mitte ükski minu kutsikas minu 30-aastase koerastaaži kohta pole öösiti nutnud, ka mitte esimesel öösel. Lauajalad ja kapinurgad on terved, sest nende ees on alati olnud mõni muu huvitav mäguasi. Mänguasju tuleb vahetada (uus on huvitav, vana mitte), aga vana mänguasi muutub paari nädala peidus olekuga jälle uueks, eriti kui see panna teise kohta. Sõnaga – on hulk nippe, mida tark ja koerateadlik kasvataja teab jagada, toetust saab ka Tuire raamatust, kuid seda on hea lugeda asjatundliku kasvataja nõuannete toetuseks. “Koerakuulajat” ei soovita, sest seda peab oskama väga kriitiliselt lugeda, kuigi osa nõuandeid võib toimida (vaatamata sellele, et neid selgitav jutt on vananenud).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kutsika võtt kui elumuutus