Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütte hüvitis KOV ja üürikorter

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kütte hüvitis KOV ja üürikorter

Postitas:
Kägu

Kas üürikorteris elades saab kütte hüvitist taotleda?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka saab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui majaomanik on väljastanud küttekulu m2 kohta, siis ka? Kui ei ole korteritel eraldi näite vaid maja küttekuku jagatakse m2-le?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina aru saan, siis toetuse saamiseks peab arvel olema näidatud nii elektri eest makstud hind kui kulutatud kilovattide arv. Ruutmeetrid kui sellised olulised pole.
Ja mis kujul omanik seda kulu väljastab? Esitab ikka ametlikult arve?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina aru saan, siis toetuse saamiseks peab arvel olema näidatud nii elektri eest makstud hind kui kulutatud kilovattide arv. Ruutmeetrid kui sellised olulised pole. Ja mis kujul omanik seda kulu väljastab? Esitab ikka ametlikult arve?

Me räägime siin küttehüvitisest. Majal oma gaasikatel. Ametlikult muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruutmeetrid kui sellised olulised pole.

Kuidas ei ole? Mida rohkem ruutmeetreid, seda suurem küttekulu ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruutmeetrid kui sellised olulised pole.

Kuidas ei ole? Mida rohkem ruutmeetreid, seda suurem küttekulu ju.

Selle kirjutaja pidas silmas elektrit, mitte kaugkütet.
Paljud ei ole kursis, et ka kaugkütte ja gaasi hinnatõus kompenseeritakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalkulaator võtab arvesse ainult sissetuleku. Kui ma võtan kodulaenu maha sissetulekust, muutun toetust saavaks inimeseks. Et siis jõudsid kodulaenu võtta, jõuad ka küttearved maksta?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalkulaator võtab arvesse ainult sissetuleku. Kui ma võtan kodulaenu maha sissetulekust, muutun toetust saavaks inimeseks. Et siis jõudsid kodulaenu võtta, jõuad ka küttearved maksta?

Miks sa selle kodulaenu maha võtad? Võib-olla tahad ostetud käekoti ja toidu ka võtta?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalkulaator võtab arvesse ainult sissetuleku. Kui ma võtan kodulaenu maha sissetulekust, muutun toetust saavaks inimeseks. Et siis jõudsid kodulaenu võtta, jõuad ka küttearved maksta?

Jah, võtan sissetulekust maha lisaks laenudele ja liisingutele maha ka kosmeetikale ja ilukirurgile tehtud kulutused ja olen toetusekõlbulik 😀

See kas sa maksad laenu või elad laenuta pinnal, ei oma antud hüvitise maksmisel mingit rolli vaid oluline on leibkonna sissetulek,  inimeste arv ja kulud elektrile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades võib juhtuda ka nii, et üürnik maksab keskkütte kinni läbi vaeva ja omanik taotleb ikkagi kompensatsiooni. Kuna mul sissekirjutus mujal siis ma näiteks ei saa midagi tagasi, aga omanik saaks, kuigi maksan mina talle. Hetkel see suht kasulik omanikele kes saavad üüritulu mustalt või üürnik pole sissekirjutatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades võib juhtuda ka nii, et üürnik maksab keskkütte kinni läbi vaeva ja omanik taotleb ikkagi kompensatsiooni. Kuna mul sissekirjutus mujal siis ma näiteks ei saa midagi tagasi, aga omanik saaks, kuigi maksan mina talle. Hetkel see suht kasulik omanikele kes saavad üüritulu mustalt või üürnik pole sissekirjutatud.

 

See ei oma tähtsust, kus su “sissekirjutus” on. Kui suudad oma elamise tõestada (üürileping), siis saad hüvitist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Sissekirjutus” kuigi sellist asja ei eksisteeri juba ammu ei oma tähtsust hüvitise suuruse osas. Kui elad Tallinnas ja sissekirjutus kapa-kohilas, siis avaldus tuleb esitada kapa-kohila omavalitsusele, kuid Tallinna pinna kohta.

Ainuke mis siin võib olulist rolli mängida on see, et tuleb netosissetulek märkida. Mõjutab see isikuid, kes ei ole maksuvaba tulu jooksvalt arvestada lasknud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades võib juhtuda ka nii, et üürnik maksab keskkütte kinni läbi vaeva ja omanik taotleb ikkagi kompensatsiooni. Kuna mul sissekirjutus mujal siis ma näiteks ei saa midagi tagasi, aga omanik saaks, kuigi maksan mina talle. Hetkel see suht kasulik omanikele kes saavad üüritulu mustalt või üürnik pole sissekirjutatud.

Omanik kompensatsiooni ei saa. Üürnik taotleb endale hüvitist, sõltumata sellest, kas on sinna elama regatud või maksab mustalt. Leping on ju ometi kõigil olemas, mille alusel seda taotleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kuu arvest alates seda taotleda saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kuu arvest alates seda taotleda saab?

septembri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sissetuleku kohta peab siis mitme kuu pangakonto(de) väljavõtted esitama? Sealt kõik näha mida ostnud olen, kus käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt ei nõuta kogu väljavõtet vaid (kui on nii otsustatud) ainult sissetuleku tõestamist st konkreetselt palganr laekumise kohta ja loomulikult kütte, elektri ja gaasiarvet. Ei uuri keegi, mis poes toitu ostad, kus sõidad või kust bensiini tangid.

Samuti paljudes kohtades ei nõuta palga kohta väljvõtet, piisab kui ise kirjutad mis nr oli ja kinnitad andmete õigsust allkirjaga (kui petad, on õigus saadud toetus tagasi võtta, seega…9.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti paljudes kohtades ei nõuta palga kohta väljvõtet, piisab kui ise kirjutad mis nr oli ja kinnitad andmete õigsust allkirjaga (kui petad, on õigus saadud toetus tagasi võtta, seega…9.

Maksuametist saab selle info ju kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades võib juhtuda ka nii, et üürnik maksab keskkütte kinni läbi vaeva ja omanik taotleb ikkagi kompensatsiooni. Kuna mul sissekirjutus mujal siis ma näiteks ei saa midagi tagasi, aga omanik saaks, kuigi maksan mina talle. Hetkel see suht kasulik omanikele kes saavad üüritulu mustalt või üürnik pole sissekirjutatud.

See ei oma tähtsust, kus su “sissekirjutus” on. Kui suudad oma elamise tõestada (üürileping), siis saad hüvitist.

Nii, suurepärane.

Aga mis saab siis, kui üürilepingut pole ja ei peagi olema, üüri ei maksa? On sissekirjutus ja see on ka kõik. Elektrileping pole oma nimel, vaid omaniku nimel.

Saan kompensatsiooni?

Pole Tallinna vastaval infoliinil adekvaatset vastust saanud.

Reaalne olukord see, et sissetulek 522.- ja detsembri elektriarve 300.- pluss 155.- kommunaalid.

Nutma ajab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades võib juhtuda ka nii, et üürnik maksab keskkütte kinni läbi vaeva ja omanik taotleb ikkagi kompensatsiooni. Kuna mul sissekirjutus mujal siis ma näiteks ei saa midagi tagasi, aga omanik saaks, kuigi maksan mina talle. Hetkel see suht kasulik omanikele kes saavad üüritulu mustalt või üürnik pole sissekirjutatud.

See ei oma tähtsust, kus su “sissekirjutus” on. Kui suudad oma elamise tõestada (üürileping), siis saad hüvitist.

Nii, suurepärane.

Aga mis saab siis, kui üürilepingut pole ja ei peagi olema, üüri ei maksa? On sissekirjutus ja see on ka kõik. Elektrileping pole oma nimel, vaid omaniku nimel.

Saan kompensatsiooni?

Pole Tallinna vastaval infoliinil adekvaatset vastust saanud.

Reaalne olukord see, et sissetulek 522.- ja detsembri elektriarve 300.- pluss 155.- kommunaalid.

Nutma ajab.

Teoorias võib ju eluruumi kasutamise lepingu (ka tagasiulatuvalt) teha, nt paberil, st tingimused, mis alusel seal elad, elamise eest ei tasu, aga lepitegi kokku lepingus, et sinu tasuda kommunaal ja elektriarved vmt. Ja siis lähed sellega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalne olukord see, et sissetulek 522.- ja detsembri elektriarve 300.- pluss 155.- kommunaalid.

Kuidas saab 300 olla elektri eest? Elektriküte ju pole, kui kommunaalid 155.-

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi! Kas avaldusele tuleb kirjutada see summa, mis ON ainult energiale kulunud või arvel olev lõppsumma, kus on kõik kokku löödud? Segadust tekitab lause: toetust makstakse 80% energiakoguhinnast( SH VÕRGUTASU, KÄIBEMAKS)? Ei oska seda avaldust täita ????‍♀️????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun abi! Kas avaldusele tuleb kirjutada see summa, mis ON ainult energiale kulunud või arvel olev lõppsumma, kus on kõik kokku löödud? Segadust tekitab lause: toetust makstakse 80% energiakoguhinnast( SH VÕRGUTASU, KÄIBEMAKS)? Ei oska seda avaldust täita ????‍♀️????

Arve lõppsumma, ilusasti ju tegelikult öeldud, et KOGUhind ja juures ju ka, et nii võrgutasu kui käibemaksuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalne olukord see, et sissetulek 522.- ja detsembri elektriarve 300.- pluss 155.- kommunaalid.

Kuidas saab 300 olla elektri eest? Elektriküte ju pole, kui kommunaalid 155.-

Maksab omaniku/ühistu võetud laenumakseid kommunaalidega koos?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab 300 olla elektri eest? Elektriküte ju pole, kui kommunaalid 155.-

Kommunaalid võib olla mingi ühistu arve, kus on prügivedu, remondifond, halduskulu jms. Mõnes värskelt renoveeritud majas võib see vabalt olla 155€.

Mul endal on ühistu arve iga kuu 95€ ja selle sees ei ole sugugi ei elektrit ega gaasi ega vett, need kõik on eraldi. Mõned inimesed meie majas nimetavad seda arvet “üüriks”. Meil on see ühistu arve suht kirves seetõttu, et hiljuti oli fassaadi renoveerimine ja see lõi arve üles, ei ole suur magalarajooni maja, maksjaid vaid 8 korteri jagu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalne olukord see, et sissetulek 522.- ja detsembri elektriarve 300.- pluss 155.- kommunaalid.

Kuidas saab 300 olla elektri eest? Elektriküte ju pole, kui kommunaalid 155.-

Ikka ongi elektriküte. Tõsi, õhksoojuspump on vahel, ei kujuta ette, mis muidu see elektrikulu oleks:(

Ühistu arve on tõesti 155.- sinna juurde, basic asjad nagu remondifond, vesi, heakord, lume rookimine, haldusteenus, prugivedu jne. Põhimõtteliselt kõik peale elektri.

Gaasi majas ei ole, õnneks.

Et ainuke variant siis teha oma lapsega üürisummata üürileping?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühistu arve on tõesti 155.- sinna juurde, basic asjad nagu remondifond, vesi, heakord, lume rookimine, haldusteenus, prugivedu jne. Põhimõtteliselt kõik peale elektri.

See on ikka päris jõhker, kommunaale pean silmas. 3-toalises viimane arve shokeerivalt kõrge küttega koos oli 190.-, st kütteosa siis 125

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ainuke variant siis teha oma lapsega üürisummata üürileping?

Kuidas toimida olukorras, kus toetuse taotleja elab üüripinnal, kuid üürilepingut sõlmitud ei ole?<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Selleks, et toetuse määramisel oleks võimalik võtta arvesse taotleja peamise elukohaga seotud energiakulusid, peab taotleja esitama dokumendi, mis tõendab eluruumi kasutamise õiguslikku alust, näiteks omandiõiguse eluruumile või lepingu, mille alusel isikul tekib õigus kasutada eluruumi või ühte osa eluruumist.<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Juhul, kui taotleja elab üüripinnal, kuid üürilepingut sõlmitud ei ole ning tal ei ole võimalik tõendada, et see on tema peamine elukoht, ei ole võimalik toetust saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ainuke variant siis teha oma lapsega üürisummata üürileping?

Kuidas toimida olukorras, kus toetuse taotleja elab üüripinnal, kuid üürilepingut sõlmitud ei ole? Selleks, et toetuse määramisel oleks võimalik võtta arvesse taotleja peamise elukohaga seotud energiakulusid, peab taotleja esitama dokumendi, mis tõendab eluruumi kasutamise õiguslikku alust, näiteks omandiõiguse eluruumile või lepingu, mille alusel isikul tekib õigus kasutada eluruumi või ühte osa eluruumist. Juhul, kui taotleja elab üüripinnal, kuid üürilepingut sõlmitud ei ole ning tal ei ole võimalik tõendada, et see on tema peamine elukoht, ei ole võimalik toetust saada.

Ehk saab, aga selle nimi oleks siis kasutusleping. Kui teha paberil võite sinna kasvõi 01.01.2020 vmt kirjutada alguseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütte hüvitis KOV ja üürikorter