Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 356 )

Teema: Kütte sisse lülitamine

Postitas:
Kägu

Kui sul on praegu 16,7 kraadi, siis on teil viimane aeg mõelda maja soojustamisele – küttehooajal on ju arved tohutud. Sellised kaod.

Meil on 21 kraadi, lääne- ja põhja poole aknad (ja praokil õhutuse mõttes).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis räägitakse mingist üldisest kütteperioodi algusest?

See on mingisugune nõukogude aegne sõnakõlks, mis on visa kaduma. Aastal 2022 ei ole olemas mingit riiklikult kehtestatud kütteperioodi algust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on praegu 16,7 kraadi, siis on teil viimane aeg mõelda maja soojustamisele – küttehooajal on ju arved tohutud. Sellised kaod.

Ei ole selles asi. Mul on korralik maja, kuid oli samuti väga madal temperatuur sel aastal. Päike sisse ei paista, kõrghaljastus ja suured võrad ees. Panin kütte sisse, radikad 1-2 peal pooles majas (pooled kinni)ning temperatuur olenevalt korrusest 21,5-23.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tegelikult jahedam meeldib ja ongi hea kui tööjuures ei pea palavusest uimane olema. Kodus hetkel 20 kraadi. Mõtlen kas teha kaminasse tuli. Kui mees ja teismelised koju jõuavad, siis vaatan. 16-18 kraadi on ka minu jaoks jahedam. Mul ema on pahane, et juba küte sisse lülitati. Kardab arve pärast. Lubasime aidata tasuda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kortermajas keskküte on sisse lülitatud paar nädalat olnud, pigem õhtuti-öösiti on radikad soojemad olnud. Päeval pigem mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommenteerisin vist esimesel lehel. Vaatasin eelmise aasta kalendrit ja siis hakati kütma 16.september.

Meil ka lõpuks hakati kütma, kas eile või täna, ei tea. Kas esimrhel hakkas lõpuks külm (pensionär) või hakati juba virisema kütte puudumise üle. ????

Ja hea on lõpuks toas olla! Meie magamistoas oli 17-18 kraadi sooja, soe oli ainult teki all. Tänu nendele külmadel tubadele kuivas pesu peaaegu kaks päeva, kampsunid/pusad seljas ja villased sokid jalas, laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

Ma ei suuda mõista, MIKS te talute siis sellist asja ja ei pane vähemalt lapse tuppa mõnd lisaradiaatorit või puhurit? Kas tõesti nii vaesed, et ei jaksa selle eest maksta, kui paar nädalat on vaja kodus lisakütet kasutada? Tervise nimelgi?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

Ma ei suuda mõista, MIKS te talute siis sellist asja ja ei pane vähemalt lapse tuppa mõnd lisaradiaatorit või puhurit? Kas tõesti nii vaesed, et ei jaksa selle eest maksta, kui paar nädalat on vaja kodus lisakütet kasutada? Tervise nimelgi?

Niisugustes teemades käibki võistlus, kellel on rohkem kampsuneid seljas ja kes kõige rohkem kannatab. Ja jätkuvalt – lapsed taluvad jahedust oluliselt paremini, kuna nad on aktiivsemad ja väike kere on kiirrma vereringega. Haigeks jäävad nad koolis/ladteaias, mitte sellest, et kodus on 16-17 kraadi sooja. Sellisel juhul peaksid nad tihtilugu hsiged olema, ka suvel, kui on jahedamad ilmad.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

Kuule täiesti tavaline on see, et nohu kestab 1-2 nädalat. Meil on väga soe kodu, aga kevadel oli mul laps 4 nädalat järjest nohus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jätkuvalt – lapsed taluvad jahedust oluliselt paremini,

Just ja oma nohu kogemustest võin öelda, et jahedas on nina vähem kinni ehk siis hingata oluliselt kergem.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mitte sellest, et kodus on 16-17 kraadi sooja

16-19 kraadi on väikeste laste jaoks ilmselgelt jahe. Normaalne temperatuur siseruumides on 20-23 kraadi.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

Ma ei suuda mõista, MIKS te talute siis sellist asja ja ei pane vähemalt lapse tuppa mõnd lisaradiaatorit või puhurit? Kas tõesti nii vaesed, et ei jaksa selle eest maksta, kui paar nädalat on vaja kodus lisakütet kasutada? Tervise nimelgi?

Kõige kallim on kütta elektriga, seega on mõistlik, et küte sisselülitatakse, mitte see, et igaüks oma elamist elektriga kütab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kallim on kütta elektriga, seega on mõistlik, et küte sisselülitatakse, mitte see, et igaüks oma elamist elektriga kütab.

samas neil, kellele praegune 20 ringis toatemp on ok, on igati kasulikum kütmisega oodata. Kel külm – kütku ise lisa ja maksku.

Meie põhiline kokkuhoiukoht on põrandakütte mitte-sisselülitamine vannitoas. Seal on see muidu alternatiivse lisavõimalusena, et põrand oleks soe ka kütteta kuudel. Sel aastal esimest korda ei lülitanud kevadel ega nüüd sisse.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie põhiline kokkuhoiukoht on põrandakütte mitte-sisselülitamine vannitoas. Seal on see muidu alternatiivse lisavõimalusena, et põrand oleks soe ka kütteta kuudel. Sel aastal esimest korda ei lülitanud kevadel ega nüüd sisse.

Olen ka põrandakütte välja lülitanud, duširuumi aken ööpäev lahti. Hommikul hea karge pessu hüpata ????

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie põhiline kokkuhoiukoht on põrandakütte mitte-sisselülitamine vannitoas. Seal on see muidu alternatiivse lisavõimalusena, et põrand oleks soe ka kütteta kuudel. Sel aastal esimest korda ei lülitanud kevadel ega nüüd sisse.

Mul sama, vannitoa põrandaküte gaasi pealt-üle 400 euro kuus säästu uute hindadega. Paariruudune tuulekoda elektriga-150 eurot kuus.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kallim on kütta elektriga, seega on mõistlik, et küte sisselülitatakse, mitte see, et igaüks oma elamist elektriga kütab.

Mõistlik muidugi, keegi ei ütlegi, et rõskes toas külmetamine oleks mõistlik. AGA kui ta EI SAA minna ja seda kütet vägisi ise sisse lülitada, sest tal on selline elukoht, kus ta sõltub mingi KÜ esindaja tegudest, siis sellisel juhul EI OLE MÕISTLIK lihtsalt väriseda, hoida haiget last külmas toas ja nutta, et kas peaks KÜ kohtusse kaebama. Kaeba kui tahad, aga enne mine poodi, osta puhur ja lase see lapse tuba soojaks! Ei ole see nüüd nii hull kirves asi, et paar nädalat üle ei elaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama, vannitoa põrandaküte gaasi pealt-üle 400 euro kuus säästu uute hindadega. Paariruudune tuulekoda elektriga-150 eurot kuus.

Vahi inimest, kes paneb mulle miinuse selle eest, et säästan. Dziisas küll.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laps taastus nohust näiteks kaks nädalat kuna toad olid nii külmad (lastetuba ja teised toad 18-19 kraadi sooja).

Ma ei suuda mõista, MIKS te talute siis sellist asja ja ei pane vähemalt lapse tuppa mõnd lisaradiaatorit või puhurit? Kas tõesti nii vaesed, et ei jaksa selle eest maksta, kui paar nädalat on vaja kodus lisakütet kasutada? Tervise nimelgi?

Kõige kallim on kütta elektriga, seega on mõistlik, et küte sisselülitatakse, mitte see, et igaüks oma elamist elektriga kütab.

ahah, et kui keegi teine majas kütet veel ei soovi, siis on odavam siiski kogu maja kütta kui et kütavad puhuriga need, kes soovivad? Mingi uus majandusteooria…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte lülitati ca nädal tagasi sisse. Keerasin kõik rasikad praegu kinni. Aknad on endiselt 24/7 tuulutuse peal ja toas mõnusalt 18c. Minu jaoks on veel soe. Õnneks on minu jahedalembus praeguste arvete juures positiivne nähtus.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama, vannitoa põrandaküte gaasi pealt-üle 400 euro kuus säästu uute hindadega. Paariruudune tuulekoda elektriga-150 eurot kuus.

Vahi inimest, kes paneb mulle miinuse selle eest, et säästan. Dziisas küll.

Ma panin selle eest, et naljakas on lugeda, et kedagi need miinused rivist välja löövad või et kellelgi ei tohi eriarvamust olla. Ja muidugi selle eest, et järgmisena ootad sa miinuse põhjendamist, aga laikimise omi ei oota kunagi keegi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahi inimest, kes paneb mulle miinuse selle eest, et säästan. Dziisas küll.

Mina miinust ei pannud, aga kulmud kerkisid selle postituse peale küll – ainult vannitoa põranda pealt 400€ kokkuhoidu? Mida paganat. Mune praete seal põrandal või? Meie 150m2 maja koguküte kuus oli eelmisel aastal samas suurusjärgus kallim. No tiba rohkem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule täiesti tavaline on see, et nohu kestab 1-2 nädalat. Meil on väga soe kodu, aga kevadel oli mul laps 4 nädalat järjest nohus.

Seepärast ongi tal nii sageli nohu, et sul on väga soe kodu. Tõmba temperatuuri normaalsemaks, on ka inimesed, eriti lapsed, tervemad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kallim on kütta elektriga, seega on mõistlik, et küte sisselülitatakse, mitte see, et igaüks oma elamist elektriga kütab.

Miks mina pean taluma võimatut palavust toas, sest sinul on vereringega kehvasti või mõni muu tõbi? Või lihtsalt harjunud end kuumutama. Meie jaoks on normaalne elutoas 18-21 kraadi. Magamistoas veidikene vähem. Tegele praegu päikesepaistelisel sügiskuul oma probleemiga. Teised inimesed tegelevad ülekütmise ajal oma probleemiga, nagu mina. Katsume vähemalt nüüd sooja sügisega leida mingi kesktee. 20-21 kraadi toas ei tapa sind kindlasti ja terved inimesed elavad ka 21 kraadi üle. Kui tahad 26, hangi radikas ja maksa seda, nagu meie maksame konditsioneeri palaval suvel.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

16-19 kraadi on väikeste laste jaoks ilmselgelt jahe.

Jahe ongi hea ju. Värske, ei ole umbne, ei roiuta. Mul lapselaps külas. 3,5 aastane. Toas kübe alla 19 kraadi, mängib vaibal lühikestes pükstes ja T-särgis. Sokid küll paksemad ja jalas, sest vaiba pealt väljas võiks paljajalu liiga külm olla. Kui päiksega tõuseb taas 22 kraadini, hakkab virisema ja nõuab sokke maha. Ei ole ta haige ega midagi, kodus ka ei hautata teda. Ka ise olen lühikestes pükstes ja tuunkaga.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis räägitakse mingist üldisest kütteperioodi algusest?

See on mingisugune nõukogude aegne sõnakõlks, mis on visa kaduma. Aastal 2022 ei ole olemas mingit riiklikult kehtestatud kütteperioodi algust.

Inimesed arvavad siiani, et küttesüsteem, katus, kinnistu, kuulub mingile müstilisele korteriühistule ja loodavad, et küll see ühistu kõik jamad lahendab, maksame aga pangalaenu edasi, et ühistul korter oleks jmt…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed arvavad siiani, et küttesüsteem, katus, kinnistu, kuulub mingile müstilisele korteriühistule ja loodavad, et küll see ühistu kõik jamad lahendab, maksame aga pangalaenu edasi, et ühistul korter oleks jmt…

Sa vist ei jaga matsu, et ühistu töötab enamuse soovi järgi.

Kui majas elab üks inimene, kelle korter on külm ja ta tahab, et septembris juba köetaks, siis ta ei saa minna kuskile seda nuppu vajutama, et majas küte sisse läheks, sest siis hakkaks kõik ülejäänud korteriomanikud lokku lööma, et mis toimub, ei tohi!

Kui majas elavad soojalembesed inimesed, kes on nõus, et jaa, kütame septembris ja seal on samas ka need sellid siin, kes kiidavad, kuidas +16 on väga tervislik ja lahe toatemperatuur ja lähevad toksivad küttesüsteemi nupu katki nii et ei saaks kütet sisse lülitada, siis jällegi suur tüli majas.

Kortermajas elades, kui on ühine küttesüsteem, siis ei saa nii käituda nagu sina ise oleksid ainuperemees. Kui maja on täis päevi teki all veetvaid pensionäre, kes ei taha kütet, siis istudki ja kannatadki nende terrori all.

Korteriühistu koosneb ju kõikidest omanikest, ainult ühe pilli järgi ei saa seal tantsida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed arvavad siiani, et küttesüsteem, katus, kinnistu, kuulub mingile müstilisele korteriühistule ja loodavad, et küll see ühistu kõik jamad lahendab, maksame aga pangalaenu edasi, et ühistul korter oleks jmt…

Korteriühistu koosneb ju kõikidest omanikest, …

APPI kui loll saab olla.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

APPI kui loll saab olla.

No misasi sinu arvates see korteriühistu siis on, kui mitte kõikide omanike ühendus?

Valgusta lolli.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

APPI kui loll saab olla.

No misasi sinu arvates see korteriühistu siis on, kui mitte kõikide omanike ühendus?

Valgusta lolli.

Aga palun:
https://www.riigiteataja.ee/akt/109052017014?leiaKehtiv
https://www.riigiteataja.ee/akt/103072015034?leiaKehtiv

Igaüks võib minna soojasõlme ja nuppu litsuda, iseasi on see, et kui palju see nupu oskamatu litsumine konkreetselt sellele isikule maksma läheb. Gaasikatlamaja: suur pauk ja uus maja, päris kulukas. Kaugküte: mingi pump annab otsad, soojusvaheti, jne, no mingi 10k euri ikka leiab.
Mingi vanur või kroonilise haigusega inimese haigus süveneb külmaga kuni exitus letalis siis … khm, pangu kõik kaasomanikud rahakotid valmis.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

APPI kui loll saab olla.

See, et sinu teksti ei mõistetud, tulenes ilmselt su viletsast sõnastusest. Pole kuigi selge, kas su tekst oli iroonia või mida sa täpselt mõtlesid. Ja mis tähendab “et ühistul korter oleks jmt …”, seda ei mõista ma siiani. Ei ole kohe vaja kisama hakata, kui lollid teised on. Sõnasta hoolikamalt ja küll näed, kõik su ümber on kohe targemad ning saavad kõigest aru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 356 )


Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine