Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 356 )

Teema: Kütte sisse lülitamine

Postitas:
Kägu

Õnneks meil normaalne kortermaja ja kütet täiesti välja ei lülitata kunagi. Majal on välistemperatuuri andurid, mille järgi välja lülitatakse ja muidu saab iga radikat reguleerida.

Sellest ma küll aru ei saa, miks öösel ebameeldiv peaks olema, jahedas ju palju mõnusam magada. Ise lülitan päeval kütte sisse seal toas, kus tööd teen kuna paigal istudes hakkab jahe

Mulle ntx meeldib pigem soojas toas magada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küpsetas ahjus miskit. See annab ka tuntava sooja.

kes?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis ahi on. Kui on elektriahi, siis ma’b taha mõeldagi, mis need arved pärast on. Tahtsin siin just leiba teha – see istub rõemsalt 2.5-3 tundi ahjus, aga küttekulu pärast … nujah.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just mõtlen, et kas tasubki enam ise süüa teha, ehk väljas tuleb odavam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eramaja, temperatuur 16,3 kraadi. Õhtul 3h enne magamaminekut kütan magamistuba elektriradikaga(3h-ga saab juurde vaid 1 kraadi, mis hommikuks tagasi alla kukkunud).

Tellisin 20 kotti kaminapuid, saab veidi rõskust välja vast.

Gaasikütte sisselülitamisega venitan, kuni võimalik-praeguse hinnaga maksaks küte kuus 1300 eurot.

Paari päeva pärast läheb õues uuesti soojaks õnneks.

Kaua sa kavatsed sellisel viisil vastu pidada?

Ei iroonitse, vaid heatahtlikult ja tõsimeeli küsin.

Minul on nii, et mugav kodu on esmatahtis, et end üldse inimvaarsena tunda. Kui seda ka saabuval sügisel-talvel enam pole, siis milleks üldse midagi elada ja püüda ja tööl käia.

Inimestest on kahju.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil hakati õnneks üleeile natukestviisi kütma, vähemalt mingi kerge vunk on sees. Mul olid juba käed krampis selle külmaga ja kassid tahtsid minuga ühes pidžaamas magada.

Päris piinlik külmavares, kel juba praegu käed külmast krampis. Kuidas sa talvel õues hakkama saad?

Mina näiteks ei kannatagi talvel õues olemist. Ja ei olegi. Inimesed on erinevad.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks lastest haige ka juba.

Laste peale on muidugi lihtne apelleerida, aga tegelikult taluvad lapsed jahedat väga hästi. Haige on ta pigem muust (nt alanud koolist/kollektiivist).

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks meil normaalne kortermaja ja kütet täiesti välja ei lülitata kunagi. Majal on välistemperatuuri andurid, mille järgi välja lülitatakse ja muidu saab iga radikat reguleerida.

Sellest ma küll aru ei saa, miks öösel ebameeldiv peaks olema, jahedas ju palju mõnusam magada. Ise lülitan päeval kütte sisse seal toas, kus tööd teen kuna paigal istudes hakkab jahe

Mulle ntx meeldib pigem soojas toas magada.

Jaa, varasemate aastate postituste põhjal on inimeste vaat et põhiõigus ka kõige käredamal talvepäeval olla toas paljajalu ning magada ihualasti.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru teie murest. Õnneks ehitasime 3-4 aastat tagasi kööki pliidi (eelmine omanik oli selle väljalõhkunud) – õhtul vaaritan seal süüa, teen hoidiseid ning elamine on soe. Magan meelsasti jahedas ja sooja teki all ning tuba ei peegi olema nii soe, et saaksin ujumispükstes ringi käia. Aga vihma ja külmaga on toad lisaks veel rõsked – seega on mõistetav, miks soovitakse kütet juurde. Tuua Inglismaa näide siia – siis see ei ole minu jaoks normaalne – õhtuti passitakse pubides, siis ronitakse elektritekkide alla, selle asemel et tuppa normaalne soojus kütta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eramaja, temperatuur 16,3 kraadi. Õhtul 3h enne magamaminekut kütan magamistuba elektriradikaga(3h-ga saab juurde vaid 1 kraadi, mis hommikuks tagasi alla kukkunud).

Tellisin 20 kotti kaminapuid, saab veidi rõskust välja vast.

Gaasikütte sisselülitamisega venitan, kuni võimalik-praeguse hinnaga maksaks küte kuus 1300 eurot.

Paari päeva pärast läheb õues uuesti soojaks õnneks.

Kaua sa kavatsed sellisel viisil vastu pidada?

Ei iroonitse, vaid heatahtlikult ja tõsimeeli küsin.

Minul on nii, et mugav kodu on esmatahtis, et end üldse inimvaarsena tunda. Kui seda ka saabuval sügisel-talvel enam pole, siis milleks üldse midagi elada ja püüda ja tööl käia.

Inimestest on kahju.

Jaa. elu on üks hädaorg, ära surema pead kord ja siis mullaks saama /Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil küte 22 peal, magamistoas 17. Kaalun 21 peale panekut + paksud sussid. Kodukontoris on kindlasti ka pleedi vaja põlvedele.

Mingid toidud olen jätnud tegemata – rebitud liha nt. No ei hakka 5 tundi midagi ahjus vaaritama praeguste hindadega…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ilma kütteta 20 kraadi toas ja mul on külm, lülitasin kütte sisse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel raha rahakotis sügeleb, võib ju elektriradikaga juurde kütta. Ilmselgelt sel talvel kõik ei jõua maksta alasti toasringijalutamivõmaluse eest ja sõjaolukorras see pole ka eetiline. Inimesed surevad Ukrainas, meie saame ka midagi teha, aidata siiatulnuid ja vähem viriseda. Kääbus hõõrub heameelest käsi, et meil külmem on ja vingume siin, ja kirume valitsust, kuigi kääbus ja sõda on kurja juur, milleks talle seda parastamist võimaldada..

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eramaja, ahi ja õhksoojuspump ning vannitoas-esikus ka põrandaküte. Viimane on õudne raharöövel, sest vana juba. Aga lülitasin vannitoas siiski sisse, sest seal muidu jõle rõske ja duši all külmas ning niiskes käia ka halb. Pluss rätikud lähevad haisema. Suvel vedasingi rätikuid iga päev paariks tunniks õue nöörile.

Kütnud veel ei ole, vannitoa põrandaküte hoiab toas kerget sooja fooni ja kuivatab. Plaanin talveks tellida sooja pidžaama 🙂

Ahjupuud on nii kallid, et ei teagi, kas odavam on kütta ahju või lülitada pump sisse?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem muretsen hallituse pärast, meil vana renoveerimata paneelmaja. Kütet sisse ei panda, kuigi väga paljudel hallituse probleem… ja nüüd vihmased ilmad tulemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjupuud on nii kallid, et ei teagi, kas odavam on kütta ahju või lülitada pump sisse?

Praegu on odavam pumbaga, kui sul on uue hinnaga ostetud puud. Aga samas pump mu meelest ei anna nii meeldivat sooja kui ahi. Ma ise kasutan kombot, natuke pumbaga, natuke ahjuga. Kõige kallima elektri ajal püüan pumpa väljas hoida. Täna hommikul hoidsin näiteks sees kell 7-8, siis vaatasin et järgmisel tunnil on kallim ja lülitasin jahedama peale.

Hommikul oleks ilma ka saanud, aga ma ei taha omaenda kodus väriseda, kuni veel on võimalik mitte väriseda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kütet sisse ei panda, kuigi väga paljudel hallituse probleem… ja nüüd vihmased ilmad tulemas.

Tasub võtta see niiskuseemaldaja/õhukuivati, kui toad nii niisked, et hallitab. See on ka ventilatsiooniprobleem. Toas on nii rõske ja külm, et topitakse kõik avad kinni, siis hallitus rõõmustab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma elan viiendal ja meil on aasta läbi aknad lahti. Esimesed kurdavad, meie lämbume.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil eramajas hetkel 21 kraadi. Kütnud ei ole. Maja on hästi soojustatud ja päike kütab alates lõunast tube soojemaks. Kui veel süüa teha, siis peab vist aknad lahti tegema.

Talvel kütame küttepuudega ja lisaks õhk-õhk pumbaga(mõlemal korrusel). Eelmisel talvel olid elektriarved ca 120€ kuus, arvatavasti sel aastal jääb samasse kanti, kuna fix pakett kehtib veel ühe aasta. Küttepuud ostsime õigel ajal ära ja maksime 100€ rohkem kui eelmisel aastal. Ma muretsen hetkel rohkem toidu-ja kütusehindade pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua sa kavatsed sellisel viisil vastu pidada? Ei iroonitse, vaid heatahtlikult ja tõsimeeli küsin. Minul on nii, et mugav kodu on esmatahtis, et end üldse inimvaarsena tunda. Kui seda ka saabuval sügisel-talvel enam pole, siis milleks üldse midagi elada ja püüda ja tööl käia. Inimestest on kahju.

Oktoobri alguses panen sisse. September tuleb 15-20 kraadi, septembri viimase nädala olen Itaalias, seal 33 kraadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen siia ka teemakohase artikli:

https://elu24.postimees.ee/7601134/sveits-kaalub-koigi-kes-kutavad-ruume-ule-19-kraadi-kuni-kolmeks-aastaks-vangistamist

Šveits on sunnitud Ukraina sõja ja Venemaa gaasikraanide kinnikeeramise tõttu gaasi tarbimist piirama. Sealsed võimud kaaluvad, kas vangistada kolmeks aastaks kõik, kes kütavad oma ruume üle 19 kraadi. Samuti võib riik määrata trahvi neile, kes rikuvad kavandatavaid uusi määrusi.”

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nad seda kontrollivad?

Täna on väljas päiksepaistel soojem kui toas. OK, nüüd vaeses jah, aga see sügisel küttega närutamine on ka varem olnud. Kevadel millegipärast sellist hullu rahalugemist ei toimu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen siia ka teemakohase artikli:

https://elu24.postimees.ee/7601134/sveits-kaalub-koigi-kes-kutavad-ruume-ule-19-kraadi-kuni-kolmeks-aastaks-vangistamist

Šveits on sunnitud Ukraina sõja ja Venemaa gaasikraanide kinnikeeramise tõttu gaasi tarbimist piirama. Sealsed võimud kaaluvad, kas vangistada kolmeks aastaks kõik, kes kütavad oma ruume üle 19 kraadi. Samuti võib riik määrata trahvi neile, kes rikuvad kavandatavaid uusi määrusi.”

Äärmiselt lollakas uudis. Olen üsna kindel, et siin on miski tõlkes kaduma läinud. Võimud kaaluvad, kas vangistada … no mida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovi korral avan mobiilis äpi, vajutan nuppe, et kütma hakkaks süsteem.

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kesk-Euroopas ei lähe nii külmaks kui meil ja kevad hakkab varem. Kui me hakkame nende järgi kütma, hakkavad inimesed surema. Külmetus tapab ka, sest võivad tekkida tüsistused. Ja lapsed ei saa koolis käia, sest on pidevalt haiged jne. Aga ei tea jah, kuidas nende pööraste küttehindadega toime tullakse, võib-olla nii lähebki

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küpsetas ahjus miskit. See annab ka tuntava sooja.

kes?

See kes jõuab veel elektri eest maksta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et harjub ära jahedamaga. Elan vanas puumajas, talvel ei kütagi rohkem kui 20-21 kraadi. Pusa seljas, sussid/sokid jalas. Kasvavad lapsed samuti selle temperatuuriga, käivad toas paljajalu ja t-särgiga. Täitsa terved püsivad ka. Lülitasin ükspäev õhksoojuspumba 22 kraadi peale, et niiskust välja saada. Ja juba varsti panin 20 peale, sest palav hakkas. Töö tegemise ajaks võtan pleedi ümber. Soe tee aitab külma vastu.

Kontoris on meil nelja peale oma ruum. Küte maha keeratud ja tuulutame ka tihti. Kes teistest ruumidest tuleb, kaebab, et küll on külm. Aga meil mõttetöö edeneb jahedas peremini.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahedaga tõesti harjub nagu ka soojaga. Ma olen tavaliselt kasutanud suvel konditsioneeri, sel aastal mitte ja lõpus mul ei olnud üldse enam palav. Samamoodi jahedusega. 20 kraadi on täitsa okei temperatuur, kui sellega kohaneda.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kraadi on täitsa okei temperatuur, kui sellega kohaneda.

Te räägite siin pidevalt ainult temperatuurist, aga tuleks rääkida tajutavast temperatuurist.

Kordame siis üle: Kui ruumid on niisked ja seal on 20 kraadi, siis see ei ole sama, mis kuivas ruumis 20 kraadi.

Nii et võib ju pasundada, et 19 on okei ja 15 on ka okei jne, aga tähelepanu tuleks pöörata ka õhuniiskusele. Kui sa elad niiskes korteris, siis lõpuks on sul ka voodipesu ja tekid ka nii niisked, et sa ei saa voodis teki all ka sooja.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen siia ka teemakohase artikli:

https://elu24.postimees.ee/7601134/sveits-kaalub-koigi-kes-kutavad-ruume-ule-19-kraadi-kuni-kolmeks-aastaks-vangistamist

Šveits on sunnitud Ukraina sõja ja Venemaa gaasikraanide kinnikeeramise tõttu gaasi tarbimist piirama. Sealsed võimud kaaluvad, kas vangistada kolmeks aastaks kõik, kes kütavad oma ruume üle 19 kraadi. Samuti võib riik määrata trahvi neile, kes rikuvad kavandatavaid uusi määrusi.”

Äärmiselt lollakas uudis. Olen üsna kindel, et siin on miski tõlkes kaduma läinud. Võimud kaaluvad, kas vangistada … no mida.

Tundub, et ei ole kaduma läinud. https://www.blick.ch/politik/gfroerlis-muessen-im-ernstfall-bibbern-heiz-suendern-droht-der-knast-id17851055.html

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 356 )


Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine