Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 356 )

Teema: Kütte sisse lülitamine

Postitas:
Kägu

Kui kassiliiva niiskusekogujana kasutada, siis jah pole vaja, aga iga vähegi asjalikum ja kestvam masin tahab elektrit.

Oskad ehk arvata, mis neil siis viga on, et asjalik ega kestev pole? Elektrit nad igal juhul ei vaja ja töötavad ka. https://www.niiskuseimaja.ee/et/niiskuseimajad/niiskuseimajad/aero-360-niiskuseimaja.html

Reaalselt arvad, et 10 euri maksev vidin suudab terve toa niiskustaset mõjutada? Kui naiivne võib olla..

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, suurema ruumi jaoks on vaja siiski õhukuivatit, mitte niiskuseimajat. Need töötavad elektriga.

Aga kui asi on selles, et inimene elab keskküttega korteris ja ta ei saagi ise endal kütet sisse panna, siis on õhukuivatil sügisperioodil mõtet küll. Elektrit peaks vähem võtma kui puhur või elektriradikas.

Kui keegi elab sellises kohas, kus ta saab endal ise kütet sisse panna, no sel juhul on siiski mõistlik pisutki kütta, mitte rõskust koguda ja nuputada, et miks küll mul on +20 ja ikka jube külm.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt arvad, et 10 euri maksev vidin suudab terve toa niiskustaset mõjutada? Kui naiivne võib olla..

20 m2 ruumi jaoks on ta mõeldud. Mis hiigeltoad sul on, et ei mõika? Loomulikult ei mõtle ma, et seda võiks majas kasutada – majas on muud vahendid, muudad kütteviisi, lisad midagi. Korterisse käib see küll, igasse tuppa üks või paar.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel põhimõtteliselt ei sadanud. Ka praegu pole vihma tulnud. Mul on nii 26% niiskust toas. Päike kütab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Metylan ja Ceresit niiskuseimajale sobivad samad tabletid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on gaasiküte (oma maja). Kuna kardan üüratuid gaasiarveid (abikaasa just kaotas töö), siis oleme selles septembrikuus kütte sisse lülitanud vaid kokku 5 tunniks (ühel päeval 2h ja teisel 3h). Täna hommikul oli ülakorrusel ok, aga allkorrusel näitas termomeeter vaid 16 kraadi. Kuna tundub tulevat päikesepaisteline ilm ja kohe-kohe hakkab elutoaakendest päike sisse paistma, siis gaasikütet sisse ei lükanud, tegin hoopis köögis puupliidi alla tule. Ehk tuleb sellest ja “päikeseküttest” allkorrusele paar kraadi juurde

Mul oli eile allkorrusel 15,9 kraadi(üleval 17,5-18). Panin alla radika sisse, on hetkel järjest kütnud 16h ning temperatuur all kraadi võrra soojem(16,9). Ülemised uksed kõik kinni, suur maja, osaliselt avatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt arvad, et 10 euri maksev vidin suudab terve toa niiskustaset mõjutada? Kui naiivne võib olla..

20 m2 ruumi jaoks on ta mõeldud. Mis hiigeltoad sul on, et ei mõika? Loomulikult ei mõtle ma, et seda võiks majas kasutada – majas on muud vahendid, muudad kütteviisi, lisad midagi. Korterisse käib see küll, igasse tuppa üks või paar.

Olen proovinud lapse 12-ruuduses toas. Ütleme, et see vidin hakkab iga paari nädala tagant neid täitepakke sööma, mis ei ole just odavad. Niiskust vähendab vähe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskad ehk arvata, mis neil siis viga on, et asjalik ega kestev pole? Elektrit nad igal juhul ei vaja ja töötavad ka. https://www.niiskuseimaja.ee/et/niiskuseimajad/niiskuseimajad/aero-360-niiskuseimaja.html

See kopsik suudab väiksest pinnalt natuke imeda, see tähendab, et suurele toale pean ostma 2 tk, 3 toa peale 4 tk ja lisaks igale kopsikule kuus kallid uued  tabletid

https://www.bauhof.ee/et/p/533420/niiskuseimaja-stop-humidity-aero-taitetabletid-2x450g

Madalama temp. keskküte tuleks kindlasti odavam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eile allkorrusel 15,9 kraadi(üleval 17,5-18). Panin alla radika sisse, on hetkel järjest kütnud 16h ning temperatuur all kraadi võrra soojem(16,9). Ülemised uksed kõik kinni, suur maja, osaliselt avatud.

Oled siis ühe päevaga üle 10 euro kulutanud ja tolku mitte midagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasiarve oli augustis üle kahesaja. Ainult sooja vee ja vannitoa põrandakütte pealt, korteris. Huviga ootan talve, kui radikad ka peaks sisse lülitama 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasiarve oli augustis üle kahesaja. Ainult sooja vee ja vannitoa põrandakütte pealt, korteris. Huviga ootan talve, kui radikad ka peaks sisse lülitama ????

Eks siis hakkadki 600-800 eurot maksma. Väga tore, et see mõnele ka nalja teeb ja huvitav tundub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled siis ühe päevaga üle 10 euro kulutanud ja tolku mitte midagi.

Kuidas pole tolku, kui on kraad soojem? Kulutus on 8 eurot. Ühe päeva küte hetkel gaasiga oleks 25,2 eurot.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled siis ühe päevaga üle 10 euro kulutanud ja tolku mitte midagi.

Kuidas pole tolku, kui on kraad soojem? Kulutus on 8 eurot. Ühe päeva küte hetkel gaasiga oleks 25,2 eurot.

Aga saaks 6-7 kraadi soojem ja paari päevaga maja kuivaks. Mis juba iseenesest annaks palju juurde. Ei peaks ehk ka hallitusseeni sisse hingama enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasiarve oli augustis üle kahesaja. Ainult sooja vee ja vannitoa põrandakütte pealt, korteris. Huviga ootan talve, kui radikad ka peaks sisse lülitama ????

Augustis oli stabiilselt üle 27 kraadi sooja ja sul on põrandaküte sees? Oh jumalaime.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Augustis oli stabiilselt üle 27 kraadi sooja ja sul on põrandaküte sees? Oh jumalaime.

Sa ei tea ilmselt, mis juhtub, kui nt maja alumise korruse vannitoas põrandaküte kuumade ilmadega täiesti välja lülitada. Meil on ka terve suve sees. Muidugi nii madalal, et plaadid poleks lausa kehatemperatuuril, nagu külmal talvel, aga vähemalt püsiks kuivad, neile ei tekiks kondensvett ja poleks mitte tuntavalt külmad. Ja ka kogu vannituba püsiks kuiv, hallitust ei tekiks ja rätikud ei läheks haisema.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Augustis oli stabiilselt üle 27 kraadi sooja ja sul on põrandaküte sees? Oh jumalaime.

Sa ei tea ilmselt, mis juhtub, kui nt maja alumise korruse vannitoas põrandaküte kuumade ilmadega täiesti välja lülitada. Meil on ka terve suve sees. Muidugi nii madalal, et plaadid poleks lausa kehatemperatuuril, nagu külmal talvel, aga vähemalt püsiks kuivad, neile ei tekiks kondensvett ja poleks mitte tuntavalt külmad. Ja ka kogu vannituba püsiks kuiv, hallitust ei tekiks ja rätikud ei läheks haisema.

Miks ALATI öeldakse, et ” sul endal pole”… On küll ja iga suvi on väljas. Toas oli 28 kraadi, rätikud kuivasid hetkega. See suvi ei sadanud, kogu aeg oli kuiv.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tea ilmselt, mis juhtub, kui nt maja alumise korruse vannitoas põrandaküte kuumade ilmadega täiesti välja lülitada. Meil on ka terve suve sees. Muidugi nii madalal, et plaadid poleks lausa kehatemperatuuril, nagu külmal talvel, aga vähemalt püsiks kuivad, neile ei tekiks kondensvett ja poleks mitte tuntavalt külmad. Ja ka kogu vannituba püsiks kuiv, hallitust ei tekiks ja rätikud ei läheks haisema.

Selleks on ventilatsioon, et ruume kuivatada sooja suvega, mitte küte. Ja põrandat saab kuivatada ka. Meil on ka nii alumisel kui ülemisel korrusel pesuruum, sellistel suvedel kui viimased on loomulikult põrandaküte väljas.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tea ilmselt, mis juhtub, kui nt maja alumise korruse vannitoas põrandaküte kuumade ilmadega täiesti välja lülitada.

Ma ei pane isegi talvel eramaja esimesel korrusel põrandakütet enam sisse, aga mul on peale ventilatsiooni veel aken, mille peale duši all käimist veerand tunniks lahti teen ja muidugi hoian ukse pidevalt lahti. Külma põrandat ma ei karda, selle vastu aitab vaip ja soe vesi, mis hetkega põranda enne pessu minemist soojaks teeb.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vannitoa hoiab kuivana ventilatsiooni olemasolu. Meil on neid kaks. Põrandaküte on mõlemas, aga teisel korrusel ei kasuta kunagi. Esimesel külma talvega. Ikka kui vannitoas juba alla +19 kisub. Aga ei kisu, sest lisaks ventilatsioonile on ka isolatsioon. Selle suvega muidugi sisse ei pannud. Nüüd ilmselt kuu aja pärast peab. See pole säästunipp, kogu aeg nii elanud, täiesti normaalne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kannata külma plaati palja jala all, vastik. Alati on duširuumis põrandaküte sees.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan väikeses kortermajas, gaasiküte. Automaatika toimetab hästi, õhtul on radikad juba kergelt soojad, toas on stabiilselt 24 kraadi. See on paras. Vannitoas on põrandaküte elektriga, seda pole enam kasutan, elektriarve läheks suureks. See suvi oli nii soe, et vajadus vannitoa põrandakütte järele puudus. Talvel oleks soojem põrand hea, aga saab ka ilma hakkama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui toas on üle 28C, ei kujuta ma ette, et ka põrand oleks küttes. Jahe plaat on siis ülihea.

Praegu loomulikult vaip.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel talvel tuleb kõigil natuke oma priiskamist ohjeldada. Me olemegi siin liigselt hellitatud olnud, kes Euroopas või maailmas mujal elanud, teab, et kuskil pole talvel siseruumid nii soojad kui meil. Enamuses riikides on 1x aknad, vannitoa põrandakütted vaid miljonäridel, talvel niiske ja rõske ja toas kampsunid sejas ja villasokid jalas.<br /><br />Septembri algul pole ka meil ajalooliselt kütet sisse lülitatud vist mitte kunagi.<br /><br />

<br />Enamus Euroopa maid on soojema kliimaga. Ja minul pole kunagi olnud talvel toas üle 22 kraadi, pigem on temperatuur vahemikus 18-20 ja kui omaette elama asusin ning maja oli veel osaliselt renoveeritud, siis oli hommikuti köögis üldse alla 10 kraadi. Magamistoa osa oli juba soojustatud ja seal oli öösiti ikkagi üle 16 kraadi. Ka nõuka ajal kui ma laps olin, polnud meil toas kunagi talvel üle 20-22 kraadi. Põrandakütet ka loomulikult polnud ja aknaid pidi tihendama. Oma maja renoveerisin niimoodi, et nüüd viimastel aastatel on tõesti toas ka talvel 20-22 kraadi ja vannitoas on põrandaküte. Vaevalt et ma mingi haruldus olen. Nii et võibolla sina pead priiskamist ohjeldama, mina ja tuhanded teised Eestis pole kunagi priisanud.

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii et võibolla sina pead priiskamist ohjeldama, mina ja tuhanded teised Eestis pole kunagi priisanud.

Oh taevas küll. Mis mõtet on vastust kontekstist välja kiskuda? See vastaja rääkis ju just neist, kelle jaoks toatemperatuur 19-20 on jube vägivald ja inimõiguste rikkumine. Kui sina ei kuulu nende hulka, milleks reageerida? Priiskajateks nimetas ta ikka neid, kes tarbivad rohkem kui hädapärane on.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et võibolla sina pead priiskamist ohjeldama, mina ja tuhanded teised Eestis pole kunagi priisanud.

Oh taevas küll. Mis mõtet on vastust kontekstist välja kiskuda? See vastaja rääkis ju just neist, kelle jaoks toatemperatuur 19-20 on jube vägivald ja inimõiguste rikkumine. Kui sina ei kuulu nende hulka, milleks reageerida? Priiskajateks nimetas ta ikka neid, kes tarbivad rohkem kui hädapärane on.

Ja kas see hädapärane siis lähtub sinu poolt kehtestatud kriteeriumitest või millest? Kas hädapärane on 10, 15 või 20 kraadi toas?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas see hädapärane siis lähtub sinu poolt kehtestatud kriteeriumitest või millest? Kas hädapärane on 10, 15 või 20 kraadi toas?

Üks on selge – 22 ja üle küll meie kliimaga kohanenud ehk Eestis ammu elavate inimeste jaoks hädapärane ei ole, vaid on priiskamine. Mugav ja mõnus on 20-22. Järelikult hädapärane on alla selle.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas see hädapärane siis lähtub sinu poolt kehtestatud kriteeriumitest või millest? Kas hädapärane on 10, 15 või 20 kraadi toas?

Üks on selge – 22 ja üle küll meie kliimaga kohanenud ehk Eestis ammu elavate inimeste jaoks hädapärane ei ole, vaid on priiskamine. Mugav ja mõnus on 20-22. Järelikult hädapärane on alla selle.

Et sinul on mugav ja mõnus 20 kuni 22, siis PEAB teistel ka kohe sama temp mõnus olema? Väga enesekeskne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et sinul on mugav ja mõnus 20 kuni 22, siis PEAB teistel ka kohe sama temp mõnus olema? Väga enesekeskne.

Ei pea. Aga üldjuhul on. See on ikka üldlevinud teadmise järgi optimaalne toatemperatuur – kasulik nii inimesele kui varale. Jah, vabanda, kui sul on imikuid, vanureid või haigeid peres, siis on ehk tõesti kõrgema temperatuuri vajadus. Sa ära võta nüüd sõnasabast kinni ja hakka selle kraadi kallal saagima. Jah, kui sul on kogu aeg 24 ja sel aastal lased 21 peale, on see sama, mis 22 vs 19. Oluline on mugavustsoonist välja astuda.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et sinul on mugav ja mõnus 20 kuni 22, siis PEAB teistel ka kohe sama temp mõnus olema? Väga enesekeskne.

Kriisi situatsioonis ei peagi rääkima mugavast ja mõnusast vaid keha normaalseks funktsioneerimiseks tarvilikust temperatuurist. Ja sellest siin praegu jutt ongi. 20-21°C juures ei teki ühelgi inimesel probleeme ei tervise ega sõrmede kohmetumisega, kui peab kodus klaviatuuril töötama. Mõnus ehk pole, aga elad vabalt ilma ühegi tervisekahjustuseta.

 

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-21 ei ole kuidagimoodi mugav ega mõnus. Mugav ja mõnus on elutoas 25-27 kraadi, 20 on ilmselgelt külm. See sobib vaid magamistoa temperatuuriks.

Tervisekahjustust ei teki ka 15 kraadiga ja kindlasti oleks võimalik veel riideid juurde toppides madalamagagi hakkama saada. Mida ei saa aga kuidagi tänapäeval normaalseks pidada.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 356 )


Esileht Kodunurk Kütte sisse lülitamine