Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 189 )

Teema: Kütuse hind ja tööl käimine

Postitas:
Kägu

Usun siin perekoolis ka neid kes teenivad miinimumi ja käivad autoga tööl. Kuidas saate hakkama? Mul kulub tööl käimiseks nüüd juba hea 200€ kütusele, et hetkel on olukord nii kaugel, et ei näegi mõtet tööl käia vähem kui 400€ pärast. Kütus, auto parandamine,kindlustus jne, et muutub juba täiesti mõttetuks selline tööl käimine. Lähemal pole tööd ka, et mõtlengi juba jääda töötuks, kuna kasulikum auto maha müüa ja tootuabirahadest elada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolises olukorras kolitakse Tallinnasse, kes läheb edasi Soome ja mujale. Nüüd hakkavad põgenikud samuti tööd otsima.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun siin perekoolis ka neid kes teenivad miinimumi ja käivad autoga tööl. Kuidas saate hakkama? Mul kulub tööl käimiseks nüüd juba hea 200€ kütusele, et hetkel on olukord nii kaugel, et ei näegi mõtet tööl käia vähem kui 400€ pärast. Kütus, auto parandamine,kindlustus jne, et muutub juba täiesti mõttetuks selline tööl käimine. Lähemal pole tööd ka, et mõtlengi juba jääda töötuks, kuna kasulikum auto maha müüa ja tootuabirahadest elada.

Minu meelest oli selline elustiil ja töölkaimine mõttetu ka 1,3 eurose kytuseliitri hinna juures, aga see selleks.
Auto on vajalik ainult tool käimiseks, kõik muu on kodu kõrval?

Sel juhul toepoolest, milleks auto.

Samas miinimumpalgaga saad nii vähe töötutoetust, et sellest ära ei ela. Ka ilma autota. Ja tootutoetus ju vaid aasta vms, väga ajutine.

Mis edasi saab?

Sinu vaesuse juures ei saa sa endale sellises isoleeritud piirkonnas elamist lubada, kus isegi miinimumpalgalise töö saamiseks on vaja ilmtingimata autot omada. Tuleb kolida suuremasse linna.

Eraldi elamist sa kyll yyrida ei jaksa, tuleb leppida toaga suuremast korterist, mida jagad omasugustega. Nii kahjuks on. Kõik sinusugused inimesed Lääne-Euroopas elavad samamoodi muide.

Raskemaks ainult läheb. Ukraina inimesed on töökad ja vähenoudlikud, madalapalgalisi tookohti jääb sinusugusele vähem valida.

Ja kytusehind alles alustab tõusmist, ega ta sinna jää, kus täna. Sama toidu ning elektri hindadega.

+11
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Usun siin perekoolis ka neid kes teenivad miinimumi ja käivad autoga tööl. Kuidas saate hakkama? Mul kulub tööl käimiseks nüüd juba hea 200€ kütusele, et hetkel on olukord nii kaugel, et ei näegi mõtet tööl käia vähem kui 400€ pärast. Kütus, auto parandamine,kindlustus jne, et muutub juba täiesti mõttetuks selline tööl käimine. Lähemal pole tööd ka, et mõtlengi juba jääda töötuks, kuna kasulikum auto maha müüa ja tootuabirahadest elada.

Minu meelest oli selline elustiil ja töölkaimine mõttetu ka 1,3 eurose kytuseliitri hinna juures, aga see selleks.

Auto on vajalik ainult tool käimiseks, kõik muu on kodu kõrval?

Sel juhul toepoolest, milleks auto.

Samas miinimumpalgaga saad nii vähe töötutoetust, et sellest ära ei ela. Ka ilma autota. Ja tootutoetus ju vaid aasta vms, väga ajutine.

Mis edasi saab?

Sinu vaesuse juures ei saa sa endale sellises isoleeritud piirkonnas elamist lubada, kus isegi miinimumpalgalise töö saamiseks on vaja ilmtingimata autot omada. Tuleb kolida suuremasse linna.

Eraldi elamist sa kyll yyrida ei jaksa, tuleb leppida toaga suuremast korterist, mida jagad omasugustega. Nii kahjuks on. Kõik sinusugused inimesed Lääne-Euroopas elavad samamoodi muide.

Raskemaks ainult läheb. Ukraina inimesed on töökad ja vähenoudlikud, madalapalgalisi tookohti jääb sinusugusele vähem valida.

Ja kytusehind alles alustab tõusmist, ega ta sinna jää, kus täna. Sama toidu ning elektri hindadega.

No Krausbergi koristajad näitavad, et lõpuks viskab ka ukrainlase üle.
TA sa toidupanga abi saad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii väikese palgaga üldse elada saab? Mul 2300 bruto ja sõidan bussiga. Ei raatsiks tööl käimisele peale maksta, parem siis juba sots.toetustest elada. Raha oleks sul sama vähe kui miinimumpalgaga tööd tehes, aga aeg on vabalt käes ja see maksab ka midagi.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sa elad, et mingisugust tööd, kus makstakse kõrgemat palka, lähikonnas üldse pole? Ja ühistransport ka ei toimi?

Kas sa käid tööle kuskile suuremasse linna või kuhugi lähemale? Kui sa käid tööle suuremasse linna, tuleb lihtsalt kõrgema palgaga töökoht leida ja/või selline, mis võimaldaks ühistranspordiga tööl käimist.

Kolida pole võimalik? Ei pea tingimata Tallinna kolima. Kui sul pole eriharidust ja/või -oskusi, et oluliselt kõrgemat palka teenida, siis ostujõudu sa Tallinna kolides ei paranda. Eluase on Tallinnas lihtsalt nii palju kallim… Aga on hulk teisi linnu ja alevikke-külasidki, kus on tööd alati pakkuda ja eluase pole nii kallis. Selliseid alevikke ja külasid on näiteks Tallinna ja Tartu ümbruses.

Elan maal ja mu naabritädi käib linnas tööl. Aga kuna neil pole peres autot ega juhilubegi ning tädi on väga aeglane kõndija, nii et linna viiva rongi pealegi ei jaksa igapäevaselt minna (rongijaam on tegelikult üsna lähedal), siis on nad linna väikese toakese üürinud ja ööbivad tööpäevade vahel seal. Kuna nii naabritädi kui naabrimees on madalapalgalised, siis ei peaks selline elukorraldus liialt kulukas olema.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, arvutasin, et ketkel mul maalt tööl käimine (tööl käin ka maal, mitte linnas), läheb maksma 150 eurot kuus. Praegu saab veel hädapärast hakkama, kui hind veel kallineb on  peab vald töötajate säilitamiseks kütusekompensatsiooni maksma hakkama, või jääb lihtsalt töötajatest ilma. Kui oleks võimalik bussiga minna, siis läheksin. Aga hetke bussiühenduse juures näeks see nii välja, et sõidan kell 7.30 lähimasse linna, ootan seal kuni 9.30, kuni tuleb maaliinibuss teisel suunal ja viib mind alles kella 10-ks tööle. Õhtul sõidan töökohast tagasi linna ja ootan seal kolm tundi kuni buss mind linnast  koju viib. Lisandub veel aeg, mis kulub bussipeatusest koju kõmpimisele.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad inimesed- te olete tohutult säästnud kinnisvara pealt. Seda raha kasutage kütuse ostmiseks.

+9
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ja kus naabrid tööl käivad? Kui samast kandist samasse suunda rohkem inimesi liikumas, siis saaks ju transpordi kulusid jagada. Tasub ehk uurida?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad inimesed- te olete tohutult säästnud kinnisvara pealt. Seda raha kasutage kütuse ostmiseks.

Ei ole küll märganud, et maale maja ehitamiseks materjalidelt ja ehitustöödelt tohutut allahindlust saaks.

+16
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad inimesed- te olete tohutult säästnud kinnisvara pealt. Seda raha kasutage kütuse ostmiseks.

Millisel planeedil sina elanud oled? Selliste palkade eest, nagu maapiirkonnas makstakse ongi maapiirkonna maja maksimaalne, mille laenuga osta jõuad.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elavad inimesed- te olete tohutult säästnud kinnisvara pealt. Seda raha kasutage kütuse ostmiseks.

Maale elamist soetada on tõesti odavam, kuid igasugune ehitus ja remont on transpordi võrra hoopis kallim ja samas laenusaamise tingimused on karmimad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kui kaugel sa elad lähimast suuremast linnast? Või mõnest tehasest? Mis on su eriala ja oskused? Kas sa ei saaks töökohta vahetada mõne linnas asuva ja paremini tasustatava vastu?

Lähimasse linna sa ju ühistranspordiga saaksid. Kas seal pole tõesti ühtki töökohta? Mulle näib su kirjutatu põhjal, et selles lähimas linnas saaksid tööl käia ka ühistranspordiga. Äkki siiski on seal mõni töökoht? Madalapalgalisi töökohti peaks ju ikka jaguma.

Minu lähedal näiteks on kaks keskmise suurusega tootmisettevõtet, kes pidevalt töötajaid otsivad. Sugugi mitte päris miinimumpalga eest, vaid nii 700-800 eurot kuus. Mingeid oskuseid ei nõuta, kuulutuses lubatakse veel tööriideid ja lõunasööki. Ma ei tea, kuidas nendel ettevõtetel on, kuid tean, et mitmed suuremad tootmisettevõtted kasutavad ettevõtte makstud-tellitud busse, et töötajad tööle ja koju saaksid. Võibolla ka sulle sobiks selline variant. Uuri oma lähikonnas asuvate tootmisettevõtete kohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ema Võhmas, kes kaotas aasta tagasi töö ja ka ei leia kodu lähedal uut. Osades kohtades on keeruline.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnased mõtted nagu TA-l. Ongi mõte tootuks jääda, kuna kui auto maha müüa ja lapsed lasteaiast ära võtta siis polegi autot vaja ja selle 300 euri pluss lasteraha ning mehe abile saaaks ju hakkama ka nii. Praegu ma mõtlen isegi, et selle 600€ pärast polegi mõtet tööl käia, kui pool raha kulub auto ülalpidamisele. Vahe vaid selles, et ma elan Tallinnas ja kuna erialast haridust pole siis makstaksegi miinimumi. Lapsed käivad lasteaias 10km kaugusel kuna lähemal kohti pole ja oma töökoht on samuti lasteaiast ligi 10 km kaugusel, et tulebki siin Tallinnas juba päevas 40-50 km sõitmist ära.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas ei pakuta ka üle 700 eurist palka kui haridust pole. Pole siin Tallinnas ka kõik ilus. Need kellel lapsed ei saagi valida igasuguse kellaajaga tööd, samuti kui mitu last siis ega ei hakka bussidega neid lasteaedadesse viima ja  veelgi lühemaid toopäevi tegema, kuna pool päeva kulub bussidega sõitmisele. Ma töötan samuti Tallinnas, võimalik tööl käia kella 9-16.30, kuna lasteaia rühm pannakse juba 17.30 kinni ja lasteaias tekitatakse tunne, et vaid halvad vanemad saadavad oma lapse õhtusesse rühma ja kõigile lastele ka see uus rühm ei sobi kuhu õhtul need ülejäänud lapsed saadetakse. Laps kodulähedale aeda ei saanud, pean viima lapse teise linnaotsa lasteaeda ja edasi tööle kesklinna kus parkimine ka kallis. Ei ole neid tookohti valida kui lapsed on, igal pool pole selliseid vahetusigi mis sobiks. Kuna mul võtab auto korralikult kütet ka, siis ega varsti mõtlen isegi koju jääda. Kodus kasvatada lapsi ja elu ilma autota tundub soodsam kui tööl käia miinimumiga. Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

 

Ps: ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, arvutasin, et ketkel mul maalt tööl käimine (tööl käin ka maal, mitte linnas), läheb maksma 150 eurot kuus. Praegu saab veel hädapärast hakkama, kui hind veel kallineb on peab vald töötajate säilitamiseks kütusekompensatsiooni maksma hakkama, või jääb lihtsalt töötajatest ilma. Kui oleks võimalik bussiga minna, siis läheksin. Aga hetke bussiühenduse juures näeks see nii välja, et sõidan kell 7.30 lähimasse linna, ootan seal kuni 9.30, kuni tuleb maaliinibuss teisel suunal ja viib mind alles kella 10-ks tööle. Õhtul sõidan töökohast tagasi linna ja ootan seal kolm tundi kuni buss mind linnast koju viib. Lisandub veel aeg, mis kulub bussipeatusest koju kõmpimisele.

kas neile ühist bussi ei anna korraldada?  Hommikuti korjab kokku ja õhtul veab laiali?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

Kolme lapsega 510 euri kuus.  pluss siis töötu abirahad ja ehk annab midagi veel  välja ajada.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

 

Kui tööl käia ei saa kuna kütus kallis ja keegi peab lastega kodus istuma siis ju mõtekam tehagi kolmas. Või arvad, et tasuta kodus istumine parem?  Mu mees teenib piisavalt, et näljas-paljas pole keegi, aga teda ei saaa ometi koju jätta, kuna ta palk on 5 korda suurem. Ma ei hakka ometi mehe kulul tööl käima, või see on mõistlikum, et minu tööl käimise pärast mehe kulud suurenevad??? Kui mitu väikest last siis paratamatus, et tööl käia väga ei saagi. 120 € eest istu kodus või 520€ on ikka vahe küll. Mul üks lastest terve talvehooaeg haige.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

Kolme lapsega 510 euri kuus. pluss siis töötu abirahad ja ehk annab midagi veel välja ajada.

Ei anna seljuhul midagi välja rääkida kui teise vanema palk on hea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

Kolme lapsega 510 euri kuus. pluss siis töötu abirahad ja ehk annab midagi veel välja ajada.

Poolteist aastat saab vanemahüvitist ka , et kokku 1200€ mingi? Eesti iivet peabki kasvatama ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööl käia ei saa kuna kütus kallis ja keegi peab lastega kodus istuma siis ju mõtekam tehagi kolmas. Või arvad, et tasuta kodus istumine parem? Mu mees teenib piisavalt, et näljas-paljas pole keegi, aga teda ei saaa ometi koju jätta, kuna ta palk on 5 korda suurem. Ma ei hakka ometi mehe kulul tööl käima, või see on mõistlikum, et minu tööl käimise pärast mehe kulud suurenevad??? Kui mitu väikest last siis paratamatus, et tööl käia väga ei saagi. 120 € eest istu kodus või 520€ on ikka vahe küll. Mul üks lastest terve talvehooaeg haige.

Ära siis keskealisena hakka halama, kui su mees jalga laseb ja sul midagi pole, sest oled terve elu ainult mehe kaela peal kodus istunud.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööl käia ei saa kuna kütus kallis ja keegi peab lastega kodus istuma siis ju mõtekam tehagi kolmas. Või arvad, et tasuta kodus istumine parem? Mu mees teenib piisavalt, et näljas-paljas pole keegi, aga teda ei saaa ometi koju jätta, kuna ta palk on 5 korda suurem. Ma ei hakka ometi mehe kulul tööl käima, või see on mõistlikum, et minu tööl käimise pärast mehe kulud suurenevad??? Kui mitu väikest last siis paratamatus, et tööl käia väga ei saagi. 120 € eest istu kodus või 520€ on ikka vahe küll. Mul üks lastest terve talvehooaeg haige.

Ära siis keskealisena hakka halama, kui su mees jalga laseb ja sul midagi pole, sest oled terve elu ainult mehe kaela peal kodus istunud.

Ja ta lapsi kasvatanud ja ta pesu pesnud, triikinud, süüa teinud ja tänu minu kodus PASSIMISELE on ta saanud käia selle graafikuga tool, trennis, komandeeringus jne mis temale sobib. Keskealisena lähen ma kooli, hetkel kasvatan lapsi. Kui lapsed hakkavad koolis käima on mul võimalus ka end harida. Hetkel peaks passima keegi kodus nagunii. Emad ju PASSIVAD kodus, ega nad ju muud midagi ei tee.

+11
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskealisena lähen ma kooli, hetkel kasvatan lapsi. Kui lapsed hakkavad koolis käima on mul võimalus ka end harida.

Ei lähe sellised inimesed keskealisena enam kuskile kooli, kes kohe lapsi hakkasid treima ja õpitud ei saanud. Kes on noorena õppinud, need õpivad jah keskealisena mõne ameti juurde, omandavad veel mõne hariduse, aga need noorena koju passima jäänud inimesed ei lähe enam keskealisena kuskile. See on sul küll nüüd enesepettus.

+14
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

tänu minu kodus PASSIMISELE on ta saanud käia selle graafikuga tool, trennis, komandeeringus jne mis temale sobib.

Ära eriti looda, et sind keegi kunagi selle eest tänama hakkab.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikse vanusevahega laste emadel ongi raske tööl käia. Ei tasu teha nii väikse vahega lapsi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskealisena lähen ma kooli, hetkel kasvatan lapsi. Kui lapsed hakkavad koolis käima on mul võimalus ka end harida.

Ei lähe sellised inimesed keskealisena enam kuskile kooli, kes kohe lapsi hakkasid treima ja õpitud ei saanud. Kes on noorena õppinud, need õpivad jah keskealisena mõne ameti juurde, omandavad veel mõne hariduse, aga need noorena koju passima jäänud inimesed ei lähe enam keskealisena kuskile. See on sul küll nüüd enesepettus.

 

Mul lähedane kasvatas ülesse 6 last ja nüüd kui kõik lapsed kodust läinud läks õppima õeks. Üks tuttav otsustas 50-aastaselt õppida eripedagoogiks ja jällegi enne kasvatas lapsed suureks ja oli kodune. Venna naine lõpetas 45-aastaselt laste kõrvalt gümnaasiumi ära ja nüüd õpib juurat. Ära üldista, et kõik titemammid on samasugused.

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpin hetkel Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis ja kusjuures lõpetavadki pigem just need kellel lapsed. Mu klassis oli alguses ligi 30 õpilast ja enamus noored on väljalangenud ja alles ongi pigem laste kõrvalt õppijad, kellel plaan edasi õppida.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööl käia ei saa kuna kütus kallis ja keegi peab lastega kodus istuma siis ju mõtekam tehagi kolmas. Või arvad, et tasuta kodus istumine parem? Mu mees teenib piisavalt, et näljas-paljas pole keegi, aga teda ei saaa ometi koju jätta, kuna ta palk on 5 korda suurem. Ma ei hakka ometi mehe kulul tööl käima, või see on mõistlikum, et minu tööl käimise pärast mehe kulud suurenevad??? Kui mitu väikest last siis paratamatus, et tööl käia väga ei saagi. 120 € eest istu kodus või 520€ on ikka vahe küll. Mul üks lastest terve talvehooaeg haige.

Ära siis keskealisena hakka halama, kui su mees jalga laseb ja sul midagi pole, sest oled terve elu ainult mehe kaela peal kodus istunud.

Ja ta lapsi kasvatanud ja ta pesu pesnud, triikinud, süüa teinud ja tänu minu kodus PASSIMISELE on ta saanud käia selle graafikuga tool, trennis, komandeeringus jne mis temale sobib. Keskealisena lähen ma kooli, hetkel kasvatan lapsi. Kui lapsed hakkavad koolis käima on mul võimalus ka end harida. Hetkel peaks passima keegi kodus nagunii. Emad ju PASSIVAD kodus, ega nad ju muud midagi ei tee.

Siis on uued hädad. Kas arvad, et laste kasvatamine ja harimine lõppeb ära? Ei lõppe, kuni nad ülikooli lähevad. Triikimine, pesemine, koristamine ei lõpe. Ainult väsimus kasvab.
Mida hiljem esmakordselt õppima minna, seda väiksem tõenäosus lõpetada. Enamasti on neil mitme kõrgharidusega emadel mingi teine haridus all, paljudel magister. Samuti ei hinda tööandja seda, mida mehele heaks tegid. Kui on hea mees, kes peab sind veel pensionil ülal, on muidugi teine teema.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 189 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine