Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 189 )

Teema: Kütuse hind ja tööl käimine

Postitas:
Kägu

Mul sarnased mõtted nagu TA-l. Ongi mõte tootuks jääda, kuna kui auto maha müüa ja lapsed lasteaiast ära võtta siis polegi autot vaja ja selle 300 euri pluss lasteraha ning mehe abile saaaks ju hakkama ka nii. Praegu ma mõtlen isegi, et selle 600€ pärast polegi mõtet tööl käia, kui pool raha kulub auto ülalpidamisele. Vahe vaid selles, et ma elan Tallinnas ja kuna erialast haridust pole siis makstaksegi miinimumi. Lapsed käivad lasteaias 10km kaugusel kuna lähemal kohti pole ja oma töökoht on samuti lasteaiast ligi 10 km kaugusel, et tulebki siin Tallinnas juba päevas 40-50 km sõitmist ära.

Kuulge see ei ole küll kuidagi võimalik et terves Tallinnas pole ühtegi lasteaia kohta saada. Lasteaedade lehel näitab praegugi kogu linna peale ligi 50 vaba kohta.

Kohti on saadaval küll, aga millegi pärast mitte sellesse linnaosasse kuhu soovid. Nii viiaksegi laps Nõmmelt Mustamäele lasteaeda ja ise minnakse tööle hoopiski lasnamäele. Tallinnast ühest linnaosast teise juba üle 20 km. Alati ei saa kodu lähedale lasteaeda. Kõikidesse kohtadesse ei saa ka vaid ühe bussiga, vaja ümber istuda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnased mõtted nagu TA-l. Ongi mõte tootuks jääda, kuna kui auto maha müüa ja lapsed lasteaiast ära võtta siis polegi autot vaja ja selle 300 euri pluss lasteraha ning mehe abile saaaks ju hakkama ka nii. Praegu ma mõtlen isegi, et selle 600€ pärast polegi mõtet tööl käia, kui pool raha kulub auto ülalpidamisele. Vahe vaid selles, et ma elan Tallinnas ja kuna erialast haridust pole siis makstaksegi miinimumi. Lapsed käivad lasteaias 10km kaugusel kuna lähemal kohti pole ja oma töökoht on samuti lasteaiast ligi 10 km kaugusel, et tulebki siin Tallinnas juba päevas 40-50 km sõitmist ära.

Kuulge see ei ole küll kuidagi võimalik et terves Tallinnas pole ühtegi lasteaia kohta saada. Lasteaedade lehel näitab praegugi kogu linna peale ligi 50 vaba kohta.

Kohti on saadaval küll, aga millegi pärast mitte sellesse linnaosasse kuhu soovid. Nii viiaksegi laps Nõmmelt Mustamäele lasteaeda ja ise minnakse tööle hoopiski lasnamäele. Tallinnast ühest linnaosast teise juba üle 20 km. Alati ei saa kodu lähedale lasteaeda. Kõikidesse kohtadesse ei saa ka vaid ühe bussiga, vaja ümber istuda.

Olge rahul kui bussiga veel saab. Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

Tohoh, mis lasteaed see on, kus lähim bussipeatus kilomeetri kaugusel?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskealisena lähen ma kooli, hetkel kasvatan lapsi. Kui lapsed hakkavad koolis käima on mul võimalus ka end harida.

Ei lähe sellised inimesed keskealisena enam kuskile kooli, kes kohe lapsi hakkasid treima ja õpitud ei saanud. Kes on noorena õppinud, need õpivad jah keskealisena mõne ameti juurde, omandavad veel mõne hariduse, aga need noorena koju passima jäänud inimesed ei lähe enam keskealisena kuskile. See on sul küll nüüd enesepettus.

Mul lähedane kasvatas ülesse 6 last ja nüüd kui kõik lapsed kodust läinud läks õppima õeks. Üks tuttav otsustas 50-aastaselt õppida eripedagoogiks ja jällegi enne kasvatas lapsed suureks ja oli kodune. Venna naine lõpetas 45-aastaselt laste kõrvalt gümnaasiumi ära ja nüüd õpib juurat. Ära üldista, et kõik titemammid on samasugused.

Et siis teie peres ollakse uhked, kui pereliige 45-aastaselt suudab gümna ära lõpetada?! Jumal tule appi tõesti.

Teiesugune punt ei peaks sigima.

Lootusetu vaesus ja olematud akadeemilised võimed. Ellusuhtumisest ma ei räägigi.

Jah meie peres tuntakse uhkust, sest 45 pole mingi vanus, aega veel 40 aastat tööd rügada. Meie peres alles 40 elu algab.

Ja kuni 40 siis te ei õpi ega tööta, lööte lulli?

Või millele täpsemalt kulub aeg 16-40 eluaastat, et alles 40-selt elu algab, kõigepealt gymna ja siis nii edasi?

Muidugi kestab elu aastakumneid peale 40.-ndat. Küsimus pole selles. Kysimus on, miks 25 aastat sellest surnuks luua ja seda idiootsust õigustada.

Mulle sobib rohkem see 16-40 on oma elu yles ehitada, kindlustada ja 45-selt igapäevatööst loobuda ning elu ja majanduslikku kindlustatust nautida.

Nautides noorust ja reisides. Polnud aega noorelt õppida, kuna oli vaja maailma näha. Sina teed seda 45-selt, mina tegin seda noore ja ilusana. Neid keskealisi olen ennegi näinud, kes noorelt pole elu elanud ja 45-selt siis hakkavad “elu nautima”.

Siin eksid! Mul sama. Gümnaasiumi ajal ja ülikoolis olin vahetusõpilane ja tegin õppemooduleid välismaistes ülikoolides. Ülikool lõpetatud, sain kohe kõrgepalgalise töö ja elu alates 26-27 ainult yks suur reisimine oligi.

Tee mulle selgeks, mismoodi reisib ja naudib elu yks põhiharidusega inimene? Pole ju rahagi, et seda teha.

Nii et ma jätkuvalt ei saa aru, miks elementaarharidust alles alates 45. eluaastast on võimalik püüda.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav mis teemaalgatajast sai. Hakkas jalgrattaga tööle väntama, lapsed pakikal? Tegelt täitsa huvitav mis võtavad ette need kes käivad kuskilt Raplast Tallinna tööle.

Rapla-Tallinn-Rapla on olemas rong millele saab osta kuupileti. Ka nö nõukaajal käidi rongiga tööl Tallinnas.

Siiani on raudteejaamade lähedune kinnisvara hinnatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

Tohoh, mis lasteaed see on, kus lähim bussipeatus kilomeetri kaugusel?

Tallinnas neid ikka leidub. Tean isegi mõnda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

Tohoh, mis lasteaed see on, kus lähim bussipeatus kilomeetri kaugusel?

Tallinnas neid ikka leidub. Tean isegi mõnda.

No aga räägi siis, mis sa salatsed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

Kolme lapsega 510 euri kuus. pluss siis töötu abirahad ja ehk annab midagi veel välja ajada.

Aga lapsi vaja ka ülalpidada. Mul hetkel 3. laps pisike, olen veel LHP. Jah, praegu panen peretoetusest 300 kõrvale ja 220 nö igapäevasesse tarbimisse. Aga juba mõtlen õudusega, et järgmiseks sügiseks-talveks on mul vaja osta 3 lapsele õueriided, saapad jne. Ja kogemus näitab, et nt õuepükse järelturult osta on jama – vabalt võivad põlved läbi lasta vett ???? Jopede ja nö linnariietega lihtsam. Ka jalatseid ei taha äratrööbatuid… Suurem laps läheb kooli, seal uued huviringid, räägib ratsutamisest, krskm7st tahaks ujumistrenni panna – eks vaatab maj. võimalused üle – õnneks meil jääb lihtsalt sääste vähemaks, sissetulekud piisavad. Aga nö äriideena päriselt elada ainult peretoetustest – ei ole jätkusuutlik

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui põhikool on läbi – siis koolitamise kulud pigem kasvavad, tõusvas joones.

Väga lühinägelik on kõik sissetuleku-teemad mehe kaela lükata.

Tööelus võib olla raskemaid ja kergemaid aegu, aga perevankrit veetakse koos. Need naised, kes pikalt kodus on olnud, enamasti tööle ei lähegi, sest on kaotanud usu iseendasse, usu õpivõimesse – see tekkib kergelt. Eriti, kui vaatad, et oskusi nagu ka pole.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et ikka praegu mõtled laste õueriiete peale juba. Jõuad veel koguda, ega sul ju pole vaja neid õueriideid iga kuu uusi osta. Peretoetused aatas sul 3 lapse pealt 6240€, et peaks sellest suutma säästa küll 300€ kolme lapse õueriiete jaoks. Kahe lapsega peretoetused aastas vaid 1440, et kaks last pigem rikaste peres. Kuidas sa hakkama küll saaksid kui peretoetused oleksid 120€ kuus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha ja mehe kulule jääda, kuna miinimumpalgaga pole võimalik autot pidada.

See on jah hea äriidee. Kui autot pidada ei jõua, tee lapsi juurde.

Kolme lapsega 510 euri kuus. pluss siis töötu abirahad ja ehk annab midagi veel välja ajada.

Aga lapsi vaja ka ülalpidada. Mul hetkel 3. laps pisike, olen veel LHP. Jah, praegu panen peretoetusest 300 kõrvale ja 220 nö igapäevasesse tarbimisse. Aga juba mõtlen õudusega, et järgmiseks sügiseks-talveks on mul vaja osta 3 lapsele õueriided, saapad jne. Ja kogemus näitab, et nt õuepükse järelturult osta on jama – vabalt võivad põlved läbi lasta vett ???? Jopede ja nö linnariietega lihtsam. Ka jalatseid ei taha äratrööbatuid… Suurem laps läheb kooli, seal uued huviringid, räägib ratsutamisest, krskm7st tahaks ujumistrenni panna – eks vaatab maj. võimalused üle – õnneks meil jääb lihtsalt sääste vähemaks, sissetulekud piisavad. Aga nö äriideena päriselt elada ainult peretoetustest – ei ole jätkusuutlik

Miks sa selle kolmanda lapse küll tegid kui juba praegu ohid, et kohutav mõelda. Eks ikka seepärast, et 4800€ aastas lisa saada pole ju paha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

Tohoh, mis lasteaed see on, kus lähim bussipeatus kilomeetri kaugusel?

Tallinnas neid ikka leidub. Tean isegi mõnda.

No aga räägi siis, mis sa salatsed.

Sa arvad, et ma annan sulle teada kus mu laps lasteaias käib ja millises linnaosas ise elan, et sinna ühe bussiga, ukse ette ei saa? Ilus unistus…. Alati ei käi ka lähtekohast lasteaiale lähimasse peatusesse  bussi.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa arvad, et ma annan sulle teada kus mu laps lasteaias käib ja millises linnaosas ise elan, et sinna ühe bussiga, ukse ette ei saa? Ilus unistus…. Alati ei käi ka lähtekohast lasteaiale lähimasse peatusesse  bussi.

Millest selline foobia? Mind tõesti ei huvita, kus sa elad või kus su laps lasteaias käib, lihtsalt uskumatu tundus, et tln on lasteaedu, kus lähim bussipeatus üle 1 km. See, et ilma ümberistumiseta ei saa, on ju sootuks teine teema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa arvad, et ma annan sulle teada kus mu laps lasteaias käib ja millises linnaosas ise elan, et sinna ühe bussiga, ukse ette ei saa? Ilus unistus…. Alati ei käi ka lähtekohast lasteaiale lähimasse peatusesse  bussi.

Mis sa arvad, mis siis juhtuks, kui annaksid teada?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapse lasteaia juurde isegi ei käi bussi, peab ligi 1 km jalutama.

Tohoh, mis lasteaed see on, kus lähim bussipeatus kilomeetri kaugusel?

Tallinnas neid ikka leidub. Tean isegi mõnda.

No aga räägi siis, mis sa salatsed.

Sa arvad, et ma annan sulle teada kus mu laps lasteaias käib ja millises linnaosas ise elan, et sinna ühe bussiga, ukse ette ei saa? Ilus unistus…. Alati ei käi ka lähtekohast lasteaiale lähimasse peatusesse bussi.

Aga miks sa ümberistuda ei või?  Mina käisin lasteaeda nii, et kõigepealt ema viis meid trammiga Koplisse ja siis sealt üle tee bussi peale. Bussi peatusest lasteaiani oli veel mingi 400m.  Mu emal oli lõpuks väga siiber sellest teekonnast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas pole vist mitte ühtegi maja, mis asuks bussipeatusest rohkem kui 1km kaugusel 😀 Veel vähem lasteaeda!

Jumal küll, inimene ei oska ümberistumist kasutada. Terve maailma linnatransport on ehitatud üles põhimõttel, et erinevad liinid linna otstest jooksevad keskele kokku, seega saab neid kasutada kõige otstarbekamalt. Mitte nii, et üks õnnetu buss peab sinka-vonka kõik nurgad läbi käima. Inimesed sõidavad linna otstest kuskile tsentrisse ja siis istuvad ümber vastavalt oma individuaalsetele vajadustele. Mis mõte siis muidu bussidel üldse oleks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Google mapsi paremini, igasse lasteaeda ikka ei saa bussiga nii lebolt. Mul kodust 800 m lähim bussipeatus ja edasi lasteaiale lähim peatus 700m. Usu selline seiklemine on kohutavalt ajamahukas, kui pead peale seda veel toole jõudma ja 17 juba lastele vastu minema ja sama moodi tagasi seiklema. Tööl jõuabki olla vaid 6h ja siis seikle jälle bussiga lasteaeda ja sealt bussiga koju. Usu alla 3 aastase lapsega/lastega seigelda 800m+700m on vägagi stressirikas, eriti Tallinnas kus autosi sõidab igal pool.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul just äi arvutas, et ta jõuab oma kodust Tallinnas 4 km kaugusele perearstile jala vaikselt kooberdades rutem kui ühistranspordiga, sest läbi kesklinna sõit on nii ajakulukas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu külast polegi minu valla lasteaeda võimalik bussiga saada. Naabertalu ostis ära noor lastega pere, kellel autot ei ole. Ostsid maja ja siis alles avastasid, et linna, kus lapsevanemad töötavad, läheb küll varahommikul üks buss aga linna lasteaeda kõrvalvalla lapsi ei võeta. Valla lasteaed on hoopis teises suunas, aga sinna läheb ainult üks buss väga veidral kellaajal hilishommikul ja sealt tagasi linna ega ka tagasi meie külla ei lähe pärast seda enam ühtegi bulssi enne kui alles õhtul. Seega viid lapse lasteaeda ja siis jääd ise ka õhtuni sinna. Ise ma viisingi alati autoga lapsi lasteaeda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas pole vist mitte ühtegi maja, mis asuks bussipeatusest rohkem kui 1km kaugusel ???? Veel vähem lasteaeda!

Minu lapsepõlvekodu Tallinna äärelinnas on ka bussipeatusest 1km kaugusel, lapsena sai ikka seda kilomeetrit sumbatud talvel, mõnikord olid isa pikad sammud hommikul ees talvel, teinekord juba kinni tuisanud. Ja buss käis poole tunni tagant, mõnikord juhtus et jäi tulemata ka või ei jõudnud ise õigeks ajaks peatusesse. Bussipeatus ikka sama kaugel, aga teed lükatakse vähemalt talvel lahti, nüüdseks sinna üsna palju maju lisaks ehitatud.

Peatusest nii kaugel asuvaid lasteaedu ei tule küll ühtegi ette, ilmselt kommenteeritud käol on lihtsam otse ja jalgsi minna kui ringiga ja ümberistumistega sõita, mis võib tunduvalt rohkem aega võtta kui selle 1km jalutamine. No ja kui hangedes sumpama ei pea, siis see jalutamine tuleb lapsele pigem kasuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Google mapsi paremini, igasse lasteaeda ikka ei saa bussiga nii lebolt. Mul kodust 800 m lähim bussipeatus ja edasi lasteaiale lähim peatus 700m. Usu selline seiklemine on kohutavalt ajamahukas, kui pead peale seda veel toole jõudma ja 17 juba lastele vastu minema ja sama moodi tagasi seiklema. Tööl jõuabki olla vaid 6h ja siis seikle jälle bussiga lasteaeda ja sealt bussiga koju. Usu alla 3 aastase lapsega/lastega seigelda 800m+700m on vägagi stressirikas, eriti Tallinnas kus autosi sõidab igal pool.

Autoga sõitmise kulu ongi mugavuse hind. Stressirikas võib olla, aga odavad/tasuta lahendused polegi alati mugavad.

Alla 3 aastast saab sõidutada veel kärus ja 800m on 10 mitutit jalutamist. Oleneb muidugi, kui pikalt vahepeal bussiga sõita on vaja – kui teise linna otsa, siis on see tõesti ajamahukas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Google mapsi paremini, igasse lasteaeda ikka ei saa bussiga nii lebolt. Mul kodust 800 m lähim bussipeatus ja edasi lasteaiale lähim peatus 700m. Usu selline seiklemine on kohutavalt ajamahukas, kui pead peale seda veel toole jõudma ja 17 juba lastele vastu minema ja sama moodi tagasi seiklema. Tööl jõuabki olla vaid 6h ja siis seikle jälle bussiga lasteaeda ja sealt bussiga koju. Usu alla 3 aastase lapsega/lastega seigelda 800m+700m on vägagi stressirikas, eriti Tallinnas kus autosi sõidab igal pool.

Autoga sõitmise kulu ongi mugavuse hind. Stressirikas võib olla, aga odavad/tasuta lahendused polegi alati mugavad.

Alla 3 aastast saab sõidutada veel kärus ja 800m on 10 mitutit jalutamist. Oleneb muidugi, kui pikalt vahepeal bussiga sõita on vaja – kui teise linna otsa, siis on see tõesti ajamahukas.

Kui viid lapse lasteaeda teel tööle, siis on käru vaja kuskile jätta ka. Kõikides lasteaedades pole head kohta käru hoiustamiseks ja niisama iga ilma õue ka ei jäta seda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu külast polegi minu valla lasteaeda võimalik bussiga saada. Naabertalu ostis ära noor lastega pere, kellel autot ei ole. Ostsid maja ja siis alles avastasid, et linna, kus lapsevanemad töötavad, läheb küll varahommikul üks buss aga linna lasteaeda kõrvalvalla lapsi ei võeta. Valla lasteaed on hoopis teises suunas, aga sinna läheb ainult üks buss väga veidral kellaajal hilishommikul ja sealt tagasi linna ega ka tagasi meie külla ei lähe pärast seda enam ühtegi bulssi enne kui alles õhtul. Seega viid lapse lasteaeda ja siis jääd ise ka õhtuni sinna. Ise ma viisingi alati autoga lapsi lasteaeda.

Päris huvitav, kui väikeste lastega inimesed ostavad omale võpsikusse maja, aga autot ei oma. Kas nad mõtlesid, et maakonnabussid käivad samamoodi 10 min tagant nagu linnaliinid või Bolt passib põõsa taga ja ootab? Väikesed lapsed on tihti haiged, mismoodi nendega arsti juures käiakse?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu külast polegi minu valla lasteaeda võimalik bussiga saada. Naabertalu ostis ära noor lastega pere, kellel autot ei ole. Ostsid maja ja siis alles avastasid, et linna, kus lapsevanemad töötavad, läheb küll varahommikul üks buss aga linna lasteaeda kõrvalvalla lapsi ei võeta. Valla lasteaed on hoopis teises suunas, aga sinna läheb ainult üks buss väga veidral kellaajal hilishommikul ja sealt tagasi linna ega ka tagasi meie külla ei lähe pärast seda enam ühtegi bulssi enne kui alles õhtul. Seega viid lapse lasteaeda ja siis jääd ise ka õhtuni sinna. Ise ma viisingi alati autoga lapsi lasteaeda.

No ma ei oska muud öelda kui puudega naabripere siis. Ostetakse kinnisvara ilma elutähtsaid asjaolusid endale selgeks tegemata?

Kui pole autot ega juhiluba, saad valida elamist vaid ühiskondliku transpordiga rahuldavalt kaetud alale, mitte kuhugi “naabritallu”.

Kahju, et nii rumalaid ja abituid inimesi on olemas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Google mapsi paremini, igasse lasteaeda ikka ei saa bussiga nii lebolt. Mul kodust 800 m lähim bussipeatus ja edasi lasteaiale lähim peatus 700m. Usu selline seiklemine on kohutavalt ajamahukas, kui pead peale seda veel toole jõudma ja 17 juba lastele vastu minema ja sama moodi tagasi seiklema. Tööl jõuabki olla vaid 6h ja siis seikle jälle bussiga lasteaeda ja sealt bussiga koju. Usu alla 3 aastase lapsega/lastega seigelda 800m+700m on vägagi stressirikas, eriti Tallinnas kus autosi sõidab igal pool.

Autoga sõitmise kulu ongi mugavuse hind. Stressirikas võib olla, aga odavad/tasuta lahendused polegi alati mugavad.

Alla 3 aastast saab sõidutada veel kärus ja 800m on 10 mitutit jalutamist. Oleneb muidugi, kui pikalt vahepeal bussiga sõita on vaja – kui teise linna otsa, siis on see tõesti ajamahukas.

Kui viid lapse lasteaeda teel tööle, siis on käru vaja kuskile jätta ka. Kõikides lasteaedades pole head kohta käru hoiustamiseks ja niisama iga ilma õue ka ei jäta seda.

Veelkord, sellised inimesed peaksid linnas ja soovitavalt abistatud elamisel elama. Sotsiaalmaju juba omajagu. Keegi ytleb bussiajad, paneb kokku transaskeemi ja leiab lahenduse, kuhu jätta lapse käru ja banaanikoored.

Täiesti iseseisva mõtlemiseta ja tegutsemispotentsiaalita täiskasvanud omavad lapsi ja vōpsikus asuvat talu – kes tegi, ise tegi.

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kuidas miinimumpalgaga üleüldse autot omada saab. Kütus pole ju ainus kulu, on veel remont, kindlustus, ülevaatus, talverehvid, suverehvid. Miinimumpalgast on meil olukord kaugel, aga jõudsin kalkuleerides ikkagi järeldusele, et perre kahte autot küll ei taha ja ma ei vaata selliseid töökohti üldse enam, kus vaid autoga käima peaks. Tõesti mõistlikum on selle asemel juba nii, et peres on 1 auto ja 1 töölkäija.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu töötukassa konsultant ka rääkis, et nii ongi hakatud tegema, et jäädaksegi koju ja võetakse töötuna arvele, sest tööl käimine ei tasu enam ära ja on liiga kulukas. Hiljuti kuulsin ühest perest, et andsin pere teise auto ära ja nüüd jagavad ühte autot ja üks käib vahest rattaga tööl ja mitu head kilomeetrit.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kuidas miinimumpalgaga üleüldse autot omada saab. Kütus pole ju ainus kulu, on veel remont, kindlustus, ülevaatus, talverehvid, suverehvid.

Ainus võimalus madalamat palka teenivatel naistel autoga tööl käimiseks ongi see, kui mees taob kõik muud lisakulud kinni autol 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks olin väga huvitatud ühte alustavasse ettevõttesse tööle minekust, kui selgus, et asub sellise koha peal, et siitkandist ei sõida sinna ühtegi ühistransporti, et ainult autoga saaks käia. Tööandja pakkus, et mitmed sõidavad minukandist, et saaks koos sõita. Kindel EI! Ei võta mitte mõttessegi, et hakkaksin kellestki teisest ja kellegi teise autost sõltuma. Kui tema jääb haigeks, kuidas mina siis tööle saan, et pean ka haiguslehe võtma või, sest auto siis ju tööle ei liigu. Inimestel on ka puhkused ja paljudes kohtades on need kordamööda, mitte kollektiivne. Siis oleks sama jama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kuidas miinimumpalgaga üleüldse autot omada saab. Kütus pole ju ainus kulu, on veel remont, kindlustus, ülevaatus, talverehvid, suverehvid.

Ainus võimalus madalamat palka teenivatel naistel autoga tööl käimiseks ongi see, kui mees taob kõik muud lisakulud kinni autol ????

Arvata võib, aga ühel hetkel saab ka mehel kõrini ja ütleb, et jää koju parem, et vähemalt on õhtuti soe söök mehel töölt tulles ja kulud väiksemad ja laps rohkem hoolitsetud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 189 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine