Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )

Teema: Kütuse hind ja tööl käimine

Postitas:
Kägu

Ja kuidas küll sellised hädised load saavad eks? Kellel nagunii mõistust pole, et iseseisvalt mõelda kuhu küll käru panna. Inimene kirjutab, et ei näe tööl käimisel mõtet, kuna lõpuks peale kulude maha arvestamist jääb kätte sama palju kui töötutoetus ja siin juba tembeldatakse, et sellise inimese koht on abistatud elamises.

Praeguste hindade juures ongi mõttetu autot omada kui palk on alla 1000€ ei viitsiks isegi sellise mõttetu palgaga tööd rügada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kogu teemat ei jõudnud läbi lugeda, aga mitmetest postitustest jäi silma suhtumine, nagu oleks töötutoetus mingi universaalne elatusvahend nendele, kes tööl käia ei saa, ei taha või ei viitsi. Ei ole, see on mõeldud töötuna registreeritud inimestele, st neile, kes on valmis töötama ja tahavad töötada, ja selle saamise eelduseks on aktiivne tööotsimine ning valmisolek tööle minna. Seda toetust makstakse kõigilt maksumaksjatelt korjatud raha eest ja mina ei ole nõus sellega, et pean iga päev teatud aja töötama selleks, et toetada neid, kes tööl käia ei viitsi või leiavad, et see ei tasu ära. Kui ei saa töötada tervislikel põhjustel, on iseasi, aga selle jaoks on teised toetused.

Töölkäimine loomulikult kohustuslik pole ja kes leiab, et see ei tasu ära, ei pea seda tegema. Kui saadakse hakkama mehe palgaga, vanemate toetusega, säästude abil või kuidas iganes, siis palun väga. Aga ostke siis palun endale haigekassa kindlustus ka, ärge hakake tegema nägu, et otsite tööd vms, et seda ka teiste arvelt saada.

Seda, mida ma arvan laste saamisest sissetuleku tekitamise eesmärgil, ma ei hakka parem siin ütlema.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kogu teemat ei jõudnud läbi lugeda, aga mitmetest postitustest jäi silma suhtumine, nagu oleks töötutoetus mingi universaalne elatusvahend nendele, kes tööl käia ei saa, ei taha või ei viitsi. Ei ole, see on mõeldud töötuna registreeritud inimestele, st neile, kes on valmis töötama ja tahavad töötada, ja selle saamise eelduseks on aktiivne tööotsimine ning valmisolek tööle minna. Seda toetust makstakse kõigilt maksumaksjatelt korjatud raha eest ja mina ei ole nõus sellega, et pean iga päev teatud aja töötama selleks, et toetada neid, kes tööl käia ei viitsi või leiavad, et see ei tasu ära. Kui ei saa töötada tervislikel põhjustel, on iseasi, aga selle jaoks on teised toetused.

Töölkäimine loomulikult kohustuslik pole ja kes leiab, et see ei tasu ära, ei pea seda tegema. Kui saadakse hakkama mehe palgaga, vanemate toetusega, säästude abil või kuidas iganes, siis palun väga. Aga ostke siis palun endale haigekassa kindlustus ka, ärge hakake tegema nägu, et otsite tööd vms, et seda ka teiste arvelt saada.

Seda, mida ma arvan laste saamisest sissetuleku tekitamise eesmärgil, ma ei hakka parem siin ütlema.

Otsitaksegi tööd, aga elamiseks sobiva palgaga. 1000€ eest ei läheks tööle, aga kui pakutaks 1500 siis juba läheks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käi ise 600-1000€ eest tööl, vaata kaua meeldib, eriti siis kui aru saad, et peale kulude ei jää midagi kätte. Ausalt ma teeks hea meelega tööd kui saaks 1500 vähemalt palka. Tänapäevaste hindade juures on see khh minimaalne millega normaalselt elatud saab. Niiet maksa edasi mu töötutoetuse rahasi, ise ma ju enne seda välja ei teeninud oma mõttetu palga eest. Teenisin 700 miinus maksud. Ja muideks tootutoetust saab vaid 9 kuud 5 aasta jooksul, et ära muretse. Haigekassat saan edasi, kuna peres alla 8-aastased lapsed, et seda sa jäädki maksma.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saad kätte 1000 või vähem kuus, siis ideaalne oleks omada töökohta kodust max 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Transpordikulu oleks siis null.

Seda toetust makstakse kõigilt maksumaksjatelt korjatud raha eest ja mina ei ole nõus sellega, et pean iga päev teatud aja töötama selleks, et toetada neid, kes tööl käia ei viitsi või leiavad, et see ei tasu ära.

Ma olen sellega nõus, aga usu mind, Eesti on selliseid inimesi täis. Mõnes maakonnas oli vanasti 25% elanikest “grupi peal”. Küsid mis amet on. Vastus, ma olen “grupi peal”. Ise joovad poe taga õlut ja ei viitsi tööl käia. Mingi hetk tehti see kord ümber ja hakati neid pitsitama ja puudetoetusi kärpima. Siis läks kisa lahti, siin foorumiski on mitmeid teemasid sellest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kummaline, et inimene, kes ei jaksa tõusnud bensiinihinda tasuda, ostab nii kalli käru, et seda ei saa lasteaia ukse taga hoida. Käru ei lähe hallitama kui päeval hoiad seda vihmakile all ja ööseks tõstad tuppa kuivama. Äkki siis peaks ostma mõne taaskasutuse käru lisaks, et julgeks lasteaias hoida. Lapsel on üldjuhul täiesti ükskõik, kas tema käru on odav või kallis.

Ma ei tea, palju kärud maksavad, aga lapsevanker maksab 1000 eurot. Selle raha eest saab juba auto, millega ringi vurada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, palju kärud maksavad, aga lapsevanker maksab 1000 eurot. Selle raha eest saab juba auto, millega ringi vurada.

Tavalise “vihmavarju” ostsin hiljuti 30 € eest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saad kätte 1000 või vähem kuus, siis ideaalne oleks omada töökohta kodust max 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Transpordikulu oleks siis null.

Seda toetust makstakse kõigilt maksumaksjatelt korjatud raha eest ja mina ei ole nõus sellega, et pean iga päev teatud aja töötama selleks, et toetada neid, kes tööl käia ei viitsi või leiavad, et see ei tasu ära.

Ma olen sellega nõus, aga usu mind, Eesti on selliseid inimesi täis. Mõnes maakonnas oli vanasti 25% elanikest “grupi peal”. Küsid mis amet on. Vastus, ma olen “grupi peal”. Ise joovad poe taga õlut ja ei viitsi tööl käia. Mingi hetk tehti see kord ümber ja hakati neid pitsitama ja puudetoetusi kärpima. Siis läks kisa lahti, siin foorumiski on mitmeid teemasid sellest.

Sa võrdled töötuid “grupi peal” inimestega ja asotsiaalsete inimestega. Tule taevas appi!!! Paljud töötud elavad täiesti inimväärset elu ja ei ole sõltlased ega poe taga joojad. Paljudes peredes on üks vanem tootuna arvel kuna laps on pidevalt haige, erivajadusega või hooldust vajav vavavanem on kodus. Usu kõik tootud pole asotsiaalsete eluviisiga või ” grupi peal”.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

Tootmisettevõtte puhul tähendaks see seda, et see orjapidamine jah lõpeb –  lõpeb selle tõttu, et ettevõte lihtsalt lõpetab siin tegevuse, sest maailmas on jätkuvalt nii umbes paar miljardit inimest, kes sellise palgaga väga rahul on ja end sugugi orjana ei tunne. Tootmine kolib lihtsalt sinna, kus see ära tasub.

Kui teha mõni tööportaal lahti, siis on näha, et pakutakse igasuguse palgaga töökohti. Kes ei taha transpordile aega või raha kulutada – palun, cvkeskuses on 308 tööpakkumist, mida on võimalik teha kaugtööna,  muuhulgas võib kandideerida näiteks ennustaja ametikohale. Aga paraku  eeldavad kõrgema palgaga ametikohad enamasti vastavat haridust ja kogemust, mida “ei ole mõtet tööl käia”-inimestel enamasti pole. Aga alati jääb ju ka võimalus ise ettevõtlusega alustada, kui pahad tööandjad väärilist palka maksta ei taha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võrdled töötuid “grupi peal” inimestega ja asotsiaalsete inimestega. Tule taevas appi!!! Paljud töötud elavad täiesti inimväärset elu ja ei ole sõltlased ega poe taga joojad. Paljudes peredes on üks vanem tootuna arvel kuna laps on pidevalt haige, erivajadusega või hooldust vajav vavavanem on kodus. Usu kõik tootud pole asotsiaalsete eluviisiga või ” grupi peal”.

Mina pole see, kes võrdles, aga minu meelest on see võrdlus üsna adekvaatne. Loomulikult on paljud töötud täiesti ausalt ja põhjusega töötud (st parasjagu uut tööd otsimas) ja loomulikult on ka paljud “grupi peal” inimesed tõepoolest osaliselt või täielikult töövõimetud. Aga mõlema staatusega inimeste hulgas on suur hulk neid, kes tegelikult sinna kuuluma ja neid toetusi saama ei peaks, vaid lihtsalt ei viitsi tööl käia. Jah, see, et erivajadusega lapse vanemaid piisavalt ei toetata ja hooldekodukohad palju maksavad, on probleem ja minu meelest tuleks vastavaid toetusi suurendada. Aga raha selleks ju ei ole, sest suur hulk inimesi leiab ka ilma igasuguste hoolduskohustusteta, et tööl käia on ebamugav, pole mõtet ja selle asemel võiks saada töötutoetust või töövõimetuspensioni.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võrdled töötuid “grupi peal” inimestega ja asotsiaalsete inimestega. Tule taevas appi!!! Paljud töötud elavad täiesti inimväärset elu ja ei ole sõltlased ega poe taga joojad. Paljudes peredes on üks vanem tootuna arvel kuna laps on pidevalt haige, erivajadusega või hooldust vajav vavavanem on kodus. Usu kõik tootud pole asotsiaalsete eluviisiga või ” grupi peal”.

Mina pole see, kes võrdles, aga minu meelest on see võrdlus üsna adekvaatne. Loomulikult on paljud töötud täiesti ausalt ja põhjusega töötud (st parasjagu uut tööd otsimas) ja loomulikult on ka paljud “grupi peal” inimesed tõepoolest osaliselt või täielikult töövõimetud. Aga mõlema staatusega inimeste hulgas on suur hulk neid, kes tegelikult sinna kuuluma ja neid toetusi saama ei peaks, vaid lihtsalt ei viitsi tööl käia. Jah, see, et erivajadusega lapse vanemaid piisavalt ei toetata ja hooldekodukohad palju maksavad, on probleem ja minu meelest tuleks vastavaid toetusi suurendada. Aga raha selleks ju ei ole, sest suur hulk inimesi leiab ka ilma igasuguste hoolduskohustusteta, et tööl käia on ebamugav, pole mõtet ja selle asemel võiks saada töötutoetust või töövõimetuspensioni.

Usu need asotsiaalid perekoolis ei viibi, et usun paljud emad tundsid end puudutatuna, kaasaarvatud mina, kellel on kodus erivajadusega laps ja talle sobivat lasteaeda siin kandis ei ole, tugiisiku leidmine on siin väga keeruline (olen juba pea aasta otsinud, aga keegi ei tule sellise palga eest) . Ja ma ei joo, ei suitseta ja ei istu poe taga. Ebanormaalne arvata, et enamus tootud kes käivad Perekooli foorumis on mingid asotsiaalid. Jah ma tahangi tööd mida saab kodust teha, aga ei ole selle leidmine nüüd nii lihtne midagi. Müün oma käsitööd, aga see heal juhul toob sisse kuus 200€. Minu jaoks on kohatu võrrelda töötuid invaliidsusega või asotsiaalidega. Usun siiski, et neid “grupi peal” olijaid on siiski vähemuses, kes seal olema ei peaks, kuna mõistusega inimene ei laseks end ikka nii lihtsalt toovõimetuks tituleerida.

Sa võid ju leida tavalisele lapsele naabrite hulgast vahest hoidja, aga usu erivajadusega last ei taha väga keegi hoida.

Nii ongi minul võimalus tootada kas oosel või kodust. Aga usu lõpuks need erivajadusega last kasvatavad vanemad on ka invaliidid, katsu sa terveks jääda kui päeval toimetad erivajadusega lapsega ja oosel oled tööl. Erivajadusega laps vajab ka muideks oositi abi, kuna karjub või tekivad hood…. Ja kui siis peab teine vanem kes tööl käib lapsega tegelema, on ka tema lõpuks invaliid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ma tahangi tööd mida saab kodust teha, aga ei ole selle leidmine nüüd nii lihtne midagi.

Kui sul on kõrgharidus ükskõik, mis erialal, siis kandideeri ükskõik millisesse riigiasutusse. Kui ei pea just riigisaladusega kokku puutuma, siis saad vabalt kodukontoris töötada. Ma elan oma töökohast 200 km kaugusel ja pole seal kordagi kohal käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

Ära mitte loodagi! Nüüd on meil kari ukrainlasi sees ja need löövad lihttööde palga nii alla, et varsti on sul hea meel, kui 720-gi pakutakse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 00:02 kägu. Võibolla väljendusin veidi segaselt, aga minu kriitika oli suunatud ainult nendele inimestele, kellel pole vanurit ega erivajadusega last hooldada vms, aga tööd teha ei viitsi ja seetõttu endale ebaausalt mingi toetuse välja sebivad. Kas töötutoetuse, kuigi ei tahagi tööd otsida, või töövõimetustoetuse ehk “grupi”, kuigi tegelikult pole tervisel häda midagi (sest poe taga juua lubab). Ja saan ka aru, et erivajadusega laste toetused on liiga madalad ja seetõttu on nende vanemad sunnitud näit. töötutoetuse näol lisaraha leidma, et ellu jääda. Aga see ongi see, mida tuleks muuta – toetada ametlikult rohkem neid, kes ei saa päriselt tööl käia, ja mitte tolereerida ega toetada lihtsalt laisku inimesi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja laisku on tegelikult palju. Oskusi pole, aga kodust töötada tahaks, võimalusel kõrge palga eest. Vastutusvõimet pole, aga ettevõtja tahaks olla. Ettevõtja tahaks olla, et kellelegi alluma ei peaks ja tööaeg võiks olla paindlik.

Õppida ei viitsi, võimeid pole – aga juhtiv ametnik kusagil kontoris võiks olla.

Ainult takistused ja vingumine. Veel parem – teeme mustalt tööd, las haigekassa kindlustus tuleb teiste, ametlikult töötavate lollide, taskust. See suhtumine järjest süveneb.

 

Müts maha vähenenud töövõimega või omakseid hooldavate inimeste ees, kes tõepoolest – lahendusi otsivad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kogu teemat ei jõudnud läbi lugeda, aga mitmetest postitustest jäi silma suhtumine, nagu oleks töötutoetus mingi universaalne elatusvahend nendele, kes tööl käia ei saa, ei taha või ei viitsi. Ei ole, see on mõeldud töötuna registreeritud inimestele, st neile, kes on valmis töötama ja tahavad töötada, ja selle saamise eelduseks on aktiivne tööotsimine ning valmisolek tööle minna. Seda toetust makstakse kõigilt maksumaksjatelt korjatud raha eest ja mina ei ole nõus sellega, et pean iga päev teatud aja töötama selleks, et toetada neid, kes tööl käia ei viitsi või leiavad, et see ei tasu ära. Kui ei saa töötada tervislikel põhjustel, on iseasi, aga selle jaoks on teised toetused.

Töölkäimine loomulikult kohustuslik pole ja kes leiab, et see ei tasu ära, ei pea seda tegema. Kui saadakse hakkama mehe palgaga, vanemate toetusega, säästude abil või kuidas iganes, siis palun väga. Aga ostke siis palun endale haigekassa kindlustus ka, ärge hakake tegema nägu, et otsite tööd vms, et seda ka teiste arvelt saada.

Seda, mida ma arvan laste saamisest sissetuleku tekitamise eesmärgil, ma ei hakka parem siin ütlema.

Otsitaksegi tööd, aga elamiseks sobiva palgaga. 1000€ eest ei läheks tööle, aga kui pakutaks 1500 siis juba läheks.

hmm ,ma ei tea miks küll Eestis õed tööl käivad. Täitsa rumalus  nende poolt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

Wow. Õpetad sama mentaliteeti oma lastele? Piinlik inimene.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

Wow. Õpetad sama mentaliteeti oma lastele? Piinlik inimene.

Loomulikult. Kogu elu olen neile rääkinud, et tuleb õppida ja pingutada. Kui vaja, siis veel õppida ja veel pingutada. Et ei peaks piirduma ametikohtadega, kus pakutakse 720.- brutoks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult. Kogu elu olen neile rääkinud, et tuleb õppida ja pingutada. Kui vaja, siis veel õppida ja veel pingutada. Et ei peaks piirduma ametikohtadega, kus pakutakse 720.- brutoks.

Jap. Ma sain aru, et üldse tööle ei lähe, kui ainult 720 saab. See oleks halb mõtteviis.

Aga tubli-kõrgharidus tuleb alati kasuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kummaline, et inimene, kes ei jaksa tõusnud bensiinihinda tasuda, ostab nii kalli käru, et seda ei saa lasteaia ukse taga hoida. Käru ei lähe hallitama kui päeval hoiad seda vihmakile all ja ööseks tõstad tuppa kuivama. Äkki siis peaks ostma mõne taaskasutuse käru lisaks, et julgeks lasteaias hoida. Lapsel on üldjuhul täiesti ükskõik, kas tema käru on odav või kallis.

Mina olin see, kellel oli kallis käru, aga ma ütlesin mitu korda, et mul pole vaja seda lasteaias hoiustada. Aga kui oleks vaja, siis ma ei tahaks seda teha, sest meie lasteaias selleks sobiv koht puudub. Käru on kallis seetõttu, et see on kahe lapse käru. Seda ei saa kokku voltida ja seljakotti pista. Lastel võib tõesti ükskõik olla käru hinnast, aga mul on vaja selle käruga kahte last lükata ja selleks ei sobi ükskõik milline käru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kummaline, et inimene, kes ei jaksa tõusnud bensiinihinda tasuda, ostab nii kalli käru, et seda ei saa lasteaia ukse taga hoida. Käru ei lähe hallitama kui päeval hoiad seda vihmakile all ja ööseks tõstad tuppa kuivama. Äkki siis peaks ostma mõne taaskasutuse käru lisaks, et julgeks lasteaias hoida. Lapsel on üldjuhul täiesti ükskõik, kas tema käru on odav või kallis.

Ma ei tea, palju kärud maksavad, aga lapsevanker maksab 1000 eurot. Selle raha eest saab juba auto, millega ringi vurada.

Ega auto olemasolu ei tähenda, et käru või vankrit vaja ei lähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

Kui inimene saab kuus kätte 322 eurot, siis ei ole vahet kus sa elad. See on väga väike palk. Sellise palgaga närutad igas Eesti paigas.

Jaa, aga tase on see, et 322.- eest tool käiv inimene teeb seda autoga ja maksab 40.- veel parkimiseks sellest sandikopikast. Kui see pole oskamatus elada, siis mis on?

Kütuse hinnast ma ei räägigi.

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teeb mehe vanaks, kui ta oma tervise eest hoolitseb?

Neid hoolitsejaid on ikka vähemuses. Enamjaolt on nad kortsus ning treenimata. Naised samas eas teevad näohoolitsusi, käivad trennides ning võitlevad kortsudega.

Ära yldista. Lihtsalt sinu tutvusringkond koosneb “lihtsatest eelmise sajandi meestest”, kes enda eest ei hoolitse. Ka 50+ edukad mehed on tänapäeval vägagi hoolitsetud, igapäevaselt trennis ja käivad ajaga kaasas. Sa lihtsalt ei juhtu selliseid tundma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka 50+ edukad mehed on tänapäeval vägagi hoolitsetud, igapäevaselt trennis ja käivad ajaga kaasas. Sa lihtsalt ei juhtu selliseid tundma.

Tõsi, lihtsalt neid on päris vähe. Ja selliste käitumine tavaliselt ei kannata kriitikat. Mul on selline ülemus, välja näeb küll hoolitsetud ja vormis, aga ükskord vaatasin koosolekul, et flirdib telefonis mingi alaealise välimusega neiuga. Mõtlesin, et küll on noore pruudi ikka endale võtnud. Siis tuli välja, et ta on abielus ka veel, kolmdandat korda, väiksed lapsed. Naine on kolmekümnendates. Aga temal on veel kari armukesi ka. Kohe läks arvamus temast päris nulli.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

Kui inimene saab kuus kätte 322 eurot, siis ei ole vahet kus sa elad. See on väga väike palk. Sellise palgaga närutad igas Eesti paigas.

Jaa, aga tase on see, et 322.- eest tool käiv inimene teeb seda autoga ja maksab 40.- veel parkimiseks sellest sandikopikast. Kui see pole oskamatus elada, siis mis on?

Kütuse hinnast ma ei räägigi.

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

Ja kuidas üks tark naine selles olukorras käitub, kui peres on 2 alla 4 aastast last ja lapsed on vaja viia 8.00-ks lasteaeda ja ise minna 8.30-ks tööle. Lasteaed asub kodust 10km kaugusel ning lasteaiast tööle umbes sama maa. Lasteaeda vaja järgi minna lastele hiljemalt 17.20ks, kuna rühm suletakse 17.30. Kui ma nüüd hakkaks bussiga käima, peaks ma tund hiljem tööle mimema ja tund varem ära tulema. Kaotaksin 8€ päevas, mis on kuus 160€, kas see siis oleks mõistlikum lahendus?

 

Ja ära hakka rääkima, et ma oma 2 a võõrasse rühma õhtuti saadaks, tal raske praeguste õpetajategagi harjuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära yldista. Lihtsalt sinu tutvusringkond koosneb “lihtsatest eelmise sajandi meestest”, kes enda eest ei hoolitse. Ka 50+ edukad mehed on tänapäeval vägagi hoolitsetud, igapäevaselt trennis ja käivad ajaga kaasas. Sa lihtsalt ei juhtu selliseid tundma.

Nalja teed või? Minu tutvusringkond koosneb edukatest meestest, kes teevad trenni ja näevad head välja. ma räägin inimestest, keda näeb tänaval, poes, tutvusportaalides, kontsertitel jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nalja teed või? Minu tutvusringkond koosneb edukatest meestest, kes teevad trenni ja näevad head välja. ma räägin inimestest, keda näeb tänaval, poes, tutvusportaalides, kontsertitel jne.

Ühesõnaga tavaline keskmine 50.a. mees on närtsinud. Sama ka samas eas naisega muidugi, kui ta oma nägu hooldustega või ilusüstidega veidi kaasa ei aita ja ülekaalus pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

Eks tegelikult võib olla ju mitu varianti seoses kesklinnaga.

1. Elad ja käid tööl kesklinnas. Lasteaed ja kool on ka kesklinnas kodu ja töökoha lähedal. Autot peaaegu vaja ei ole. Samas kui on vaja maale sõita või muidu loodusesse sõita, siis läheb autot vaja.

2. Elad kesklinnas, aga tööl käid äärelinnas. Kool ja lasteaed kesklinnas. Auto on vajalik ja igapäevaselt liikled sellega.

3. Elad äärelinnas, aga tööl käid kesklinnas. Kool ja lasteaed on kesklinnas. Auto on vajalik ja igapäevaselt liikled sellega.

See on selline lihtsustatud variantide loetelu. Saab veel keerulisemaks ajada, kui võtta kasutusele abikaasa töökoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära yldista. Lihtsalt sinu tutvusringkond koosneb “lihtsatest eelmise sajandi meestest”, kes enda eest ei hoolitse. Ka 50+ edukad mehed on tänapäeval vägagi hoolitsetud, igapäevaselt trennis ja käivad ajaga kaasas. Sa lihtsalt ei juhtu selliseid tundma.

Nalja teed või? Minu tutvusringkond koosneb edukatest meestest, kes teevad trenni ja näevad head välja. ma räägin inimestest, keda näeb tänaval, poes, tutvusportaalides, kontsertitel jne.

Hoolitsetud mees
tänaval ei liigu, liigub metsarajal ja jõusaalis, poes ei käi, tellib koju, tutvumisportaalidesse asja pole. Kontserdil käib, on riides mugavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine