Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine

Näitan 9 postitust - vahemik 181 kuni 189 (kokku 189 )

Teema: Kütuse hind ja tööl käimine

Postitas:
Kägu

tutvumisportaalidesse asja pole

Naiivitar 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

Kui inimene saab kuus kätte 322 eurot, siis ei ole vahet kus sa elad. See on väga väike palk. Sellise palgaga närutad igas Eesti paigas.

Jaa, aga tase on see, et 322.- eest tool käiv inimene teeb seda autoga ja maksab 40.- veel parkimiseks sellest sandikopikast. Kui see pole oskamatus elada, siis mis on?

Kütuse hinnast ma ei räägigi.

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

Ja kuidas üks tark naine selles olukorras käitub, kui peres on 2 alla 4 aastast last ja lapsed on vaja viia 8.00-ks lasteaeda ja ise minna 8.30-ks tööle. Lasteaed asub kodust 10km kaugusel ning lasteaiast tööle umbes sama maa. Lasteaeda vaja järgi minna lastele hiljemalt 17.20ks, kuna rühm suletakse 17.30. Kui ma nüüd hakkaks bussiga käima, peaks ma tund hiljem tööle mimema ja tund varem ära tulema. Kaotaksin 8€ päevas, mis on kuus 160€, kas see siis oleks mõistlikum lahendus?

Ja ära hakka rääkima, et ma oma 2 a võõrasse rühma õhtuti saadaks, tal raske praeguste õpetajategagi harjuda.

Ära dramatiseeri üle, maapiirkondade inimesed võivad uskuda, et Tallinnas niisugune paratamatus ongi.

Aeg, kus polnud sobivas piirkonnas lasteaiakohta, jääb siiski 10+ aasta taha. Ja see, et piltlikult elad Laageis, pead lapse viima Lasnamaele lasteaeda ja seejarel ise Õismäele tööle, on ikka ulmejutt. No vastasel juhul sellised vahemaad Tallinna linnas  täis ei tule, ega me New Yorgis ei ela.

Lahendus on panna lapsed lasteaeda kas kodu või töökoha lähedale. Järjekorda panid ju juba siis, kui lapsed olemas, mitte eile. Paljudes kohtades polegi järjekordi enam, kohti nii palju juurde tekitatud. See on nii 10+ aastat tagasi teema. Ehk et sinu teatraalsus, kui hull on sinu logistika, kümned kilomeetrid edasi-tagasi igapäevaselt uhada, on ikka puhtalt iseenda organiseerimatus ja saamatus.

Inimesed saavad päeva pealt lasteaiakohad lastele ka kõige defitsiitsemates linnajagudes selles vallas, hea näide on Nõmme. Ainult sina kutad vabatahtlikult neid kümneid kilomeetreid ja pargid seetõttu päevad läbi kesklinnas.

Lisaks- milline lasteaed sulgeb uksed 17.30? Ei tea yhtegi sellist. Pole legaalnegi.

Pikapaevarühma soovitusega arvasid väga valesti, loomulikult ei paku lahenduseks seda. Ideaalis peaks su noorem üleuldse veel kodus olema, mitte linna teises otsas lasteaias käima.

Hakka tegutsema ja oma elu organiseerima.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

Kui inimene saab kuus kätte 322 eurot, siis ei ole vahet kus sa elad. See on väga väike palk. Sellise palgaga närutad igas Eesti paigas.

Jaa, aga tase on see, et 322.- eest tool käiv inimene teeb seda autoga ja maksab 40.- veel parkimiseks sellest sandikopikast. Kui see pole oskamatus elada, siis mis on?

Kütuse hinnast ma ei räägigi.

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

Ja kuidas üks tark naine selles olukorras käitub, kui peres on 2 alla 4 aastast last ja lapsed on vaja viia 8.00-ks lasteaeda ja ise minna 8.30-ks tööle. Lasteaed asub kodust 10km kaugusel ning lasteaiast tööle umbes sama maa. Lasteaeda vaja järgi minna lastele hiljemalt 17.20ks, kuna rühm suletakse 17.30. Kui ma nüüd hakkaks bussiga käima, peaks ma tund hiljem tööle mimema ja tund varem ära tulema. Kaotaksin 8€ päevas, mis on kuus 160€, kas see siis oleks mõistlikum lahendus?

Ja ära hakka rääkima, et ma oma 2 a võõrasse rühma õhtuti saadaks, tal raske praeguste õpetajategagi harjuda.

Ära dramatiseeri üle, maapiirkondade inimesed võivad uskuda, et Tallinnas niisugune paratamatus ongi.

Aeg, kus polnud sobivas piirkonnas lasteaiakohta, jääb siiski 10+ aasta taha. Ja see, et piltlikult elad Laageis, pead lapse viima Lasnamaele lasteaeda ja seejarel ise Õismäele tööle, on ikka ulmejutt. No vastasel juhul sellised vahemaad Tallinna linnas täis ei tule, ega me New Yorgis ei ela.

Lahendus on panna lapsed lasteaeda kas kodu või töökoha lähedale. Järjekorda panid ju juba siis, kui lapsed olemas, mitte eile. Paljudes kohtades polegi järjekordi enam, kohti nii palju juurde tekitatud. See on nii 10+ aastat tagasi teema. Ehk et sinu teatraalsus, kui hull on sinu logistika, kümned kilomeetrid edasi-tagasi igapäevaselt uhada, on ikka puhtalt iseenda organiseerimatus ja saamatus.

Inimesed saavad päeva pealt lasteaiakohad lastele ka kõige defitsiitsemates linnajagudes selles vallas, hea näide on Nõmme. Ainult sina kutad vabatahtlikult neid kümneid kilomeetreid ja pargid seetõttu päevad läbi kesklinnas.

Lisaks- milline lasteaed sulgeb uksed 17.30? Ei tea yhtegi sellist. Pole legaalnegi.

Pikapaevarühma soovitusega arvasid väga valesti, loomulikult ei paku lahenduseks seda. Ideaalis peaks su noorem üleuldse veel kodus olema, mitte linna teises otsas lasteaias käima.

Hakka tegutsema ja oma elu organiseerima.

Mis jama sa ajad???? Nõmmel ei ole võimalik lasteaeda saada. Ma kolisin siia aasta tagasi ja ootan koha pakkumist, aga ei saaaa. Muideks Nõmmelt Kristiinesse või Õismäele tööle on 11 km ja kui ma nüüd see aasta ka kohta lapsele ei saa, siis pean samuti panema lapse lasteaeda kuskile kaugemale. Sellised vahemaad Tallinnas on täiesti tavalised. Muideks Tallinnas mitu lasteaeda mis pannakse kinni 17.30 või 18.00. Sa vaid kursis oma lapse lasteaia aegadega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heleni kooli lasteaed suletakse 17.30

Laagna lasteaed-põhikool (2 rühma tegutsevad 17.30-ni ja üks rühm 18.00ni)

Lille lasteaed suletakse 18.00

Mul üks laps erivajadusega ja näiteks ei saagi valida kodule lähimat lasteaeda, pean samuti sõitma 10 km ühe lapsega ühte lasteaeda, siis viin teise lapse teise lasteaeda ja edasi tööle. Alati ei ole võimalik saada ka lapsi samasse lasteaeda. Tallinnas on päris suur, et siin tulevad vabalt vahemaad 10-20km igale poole. Sul vist veidi sassis kui suur Tallinn on. Mul mitu tuttavat kes samuti peavad lapsi eri lasteaedadesse viima ja ei ole võimalik alati et  kodu lähedale lasteaia koht saada. Mul tuttav pani lapse sündides järjekorda ja oht on ka nüüd kui laps 4-aastane ei saa last lasteaeda. Tema tõesti ootabki, et kodu lähedal koht vabaneks.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg, kus polnud sobivas piirkonnas lasteaiakohta, jääb siiski 10+ aasta taha. Ja see, et piltlikult elad Laageis, pead lapse viima Lasnamaele lasteaeda ja seejarel ise Õismäele tööle, on ikka ulmejutt. No vastasel juhul sellised vahemaad Tallinna linnas  täis ei tule, ega me New Yorgis ei ela. Lahendus on panna lapsed lasteaeda kas kodu või töökoha lähedale. Järjekorda panid ju juba siis, kui lapsed olemas, mitte eile. Paljudes kohtades polegi järjekordi enam, kohti nii palju juurde tekitatud. See on nii 10+ aastat tagasi teema. Ehk et sinu teatraalsus, kui hull on sinu logistika, kümned kilomeetrid edasi-tagasi igapäevaselt uhada, on ikka puhtalt iseenda organiseerimatus ja saamatus.

Ma ei tea kust sinul pärineb ülevaade, aga minu tutvusringkond on küll jätkuvalt hädas lasteaiakohtadega. Kohta soovitakse reeglina 1,5-aastaselt ja saadakse pooltel juhtudel sügisel pärast 2. sünnipäeva ja pooltel juhtudel sügiseks pärast 3. sünnipäeva (ehk novembri lapsed on lasteaiaga alustades juba peaaegu 4a täis). Otse loomulikult on kõik need lapsed juba sünnitusmajas järjekorda pandud. Kalamajas, Kesklinnas, Kristiines, Nõmmel, Pirital on jätkuvalt päris keeruline. Ei saa ka ajutiselt kohta kaugemal vastu võtta, sest siis kustutatakse laps ka soovitud lasteaia järjekorrast. Ei ole see midagi 10+ aasta vanune teema, vaid ikka päris tänane. Mingit statistikat olen lugenud, et ilma kohata jäävad igal aastal umbes 1000 peret. Jah, arvestades et kohort on Eestis 12-14000 praegu, siis see on alla 10%, aga need 1000 peret satuvad siiski keerulisse olukorda rahaliselt ja logistiliselt. Ei maksa nende probleemi pisendada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg, kus polnud sobivas piirkonnas lasteaiakohta, jääb siiski 10+ aasta taha. Ja see, et piltlikult elad Laageis, pead lapse viima Lasnamaele lasteaeda ja seejarel ise Õismäele tööle, on ikka ulmejutt. No vastasel juhul sellised vahemaad Tallinna linnas täis ei tule, ega me New Yorgis ei ela. Lahendus on panna lapsed lasteaeda kas kodu või töökoha lähedale. Järjekorda panid ju juba siis, kui lapsed olemas, mitte eile. Paljudes kohtades polegi järjekordi enam, kohti nii palju juurde tekitatud. See on nii 10+ aastat tagasi teema. Ehk et sinu teatraalsus, kui hull on sinu logistika, kümned kilomeetrid edasi-tagasi igapäevaselt uhada, on ikka puhtalt iseenda organiseerimatus ja saamatus.

Ma ei tea kust sinul pärineb ülevaade, aga minu tutvusringkond on küll jätkuvalt hädas lasteaiakohtadega. Kohta soovitakse reeglina 1,5-aastaselt ja saadakse pooltel juhtudel sügisel pärast 2. sünnipäeva ja pooltel juhtudel sügiseks pärast 3. sünnipäeva (ehk novembri lapsed on lasteaiaga alustades juba peaaegu 4a täis). Otse loomulikult on kõik need lapsed juba sünnitusmajas järjekorda pandud. Kalamajas, Kesklinnas, Kristiines, Nõmmel, Pirital on jätkuvalt päris keeruline. Ei saa ka ajutiselt kohta kaugemal vastu võtta, sest siis kustutatakse laps ka soovitud lasteaia järjekorrast. Ei ole see midagi 10+ aasta vanune teema, vaid ikka päris tänane. Mingit statistikat olen lugenud, et ilma kohata jäävad igal aastal umbes 1000 peret. Jah, arvestades et kohort on Eestis 12-14000 praegu, siis see on alla 10%, aga need 1000 peret satuvad siiski keerulisse olukorda rahaliselt ja logistiliselt. Ei maksa nende probleemi pisendada.

Probleem ongi ju selles, et lasteaiakohad komplekteeritakse sügiseks, aga kui laps saab poolteist pärast augustit, siis nad võtavad järjekorrast järgmise ja poole aasta pealt kuskile normaalsesse lasteaeda kohta saada on ikka päris raske. Meil esimese lapsega läkski nii, et 15. augustiks ta polnud 1.5a täis ja tema vastuvõtmist isegi ei kaalutud, pidime aasta ootama. Mu tuttaval  läks Tallinna lähivallas aga nii, et olid järjekorras päris tipus, aga vald otsustas hoopis kõik teatud kuupäevast varem sündinud lapsed vastu võtta ja kui sinu laps oli sündinud hiljem, siis võisid kasvõi järjekorras esimesel kohal olla, aga kohta ei saanud. Rääkimata sellest, et paljudes lasteaedades võtavad nooremad õed-vennad peaaegu kõik kohad ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära dramatiseeri üle, maapiirkondade inimesed võivad uskuda, et Tallinnas niisugune paratamatus ongi.

Aeg, kus polnud sobivas piirkonnas lasteaiakohta, jääb siiski 10+ aasta taha. Ja see, et piltlikult elad Laageis, pead lapse viima Lasnamaele lasteaeda ja seejarel ise Õismäele tööle, on ikka ulmejutt. No vastasel juhul sellised vahemaad Tallinna linnas  täis ei tule, ega me New Yorgis ei ela.

Lahendus on panna lapsed lasteaeda kas kodu või töökoha lähedale. Järjekorda panid ju juba siis, kui lapsed olemas, mitte eile. Paljudes kohtades polegi järjekordi enam, kohti nii palju juurde tekitatud. See on nii 10+ aastat tagasi teema. Ehk et sinu teatraalsus, kui hull on sinu logistika, kümned kilomeetrid edasi-tagasi igapäevaselt uhada, on ikka puhtalt iseenda organiseerimatus ja saamatus.

Inimesed saavad päeva pealt lasteaiakohad lastele ka kõige defitsiitsemates linnajagudes selles vallas, hea näide on Nõmme. Ainult sina kutad vabatahtlikult neid kümneid kilomeetreid ja pargid seetõttu päevad läbi kesklinnas.

Lisaks- milline lasteaed sulgeb uksed 17.30? Ei tea yhtegi sellist. Pole legaalnegi.

Pikapaevarühma soovitusega arvasid väga valesti, loomulikult ei paku lahenduseks seda. Ideaalis peaks su noorem üleuldse veel kodus olema, mitte linna teises otsas lasteaias käima.

Hakka tegutsema ja oma elu organiseerima.

Küll need kõrvaltvaatajatest kõiketeadjad oskavad ikka hästi organiseerida. Nagu ei elakski samas maailmas, kus asjad ei käi mitte nii ideaalselt, nagu nad oma peas välja mõelnud on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti töövestlusel ühes Tallinna tootmisettevõttes ja seal pakuti palka 720 bruto. Häbi võiks olla sellist palka pakkudes. Mida rohkem inimesi keeldub sellise palgaga eest töötamast, seda suurem tõenäosus, et hakkab ka see orjapidamine lõpema.

Ära mitte loodagi! Nüüd on meil kari ukrainlasi sees ja need löövad lihttööde palga nii alla, et varsti on sul hea meel, kui 720-gi pakutakse.

Seda nii kaua, kuni nad ei pea hakkama siin samas Eestis kogu oma pere eluasemekulusid ise maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin näiteks veebruaris tööl kokku 10 päeva, kuna lapsed ka pidevalt haiged. Palk tunnis 4,60, tootan kesklinnas ja pean maksma ka 40 euri kuus parkimisele, sain kätte 322€ ja natuke oli hoolduslehe raha samuti. Ausalt tundub ka Tallinnlasena mõttetu see tööl käimine. Tulusam juba kodus istuda.

Kui inimene saab kuus kätte 322 eurot, siis ei ole vahet kus sa elad. See on väga väike palk. Sellise palgaga närutad igas Eesti paigas.

Jaa, aga tase on see, et 322.- eest tool käiv inimene teeb seda autoga ja maksab 40.- veel parkimiseks sellest sandikopikast. Kui see pole oskamatus elada, siis mis on?

Kütuse hinnast ma ei räägigi.

Ma 3500+ palga peal ja never ever ei käi kesklinnas tööl autoga, mis siis hommikust õhtuni lihtsalt seal pargib ja raha raiskab.

Ja kuidas üks tark naine selles olukorras käitub, kui peres on 2 alla 4 aastast last ja lapsed on vaja viia 8.00-ks lasteaeda ja ise minna 8.30-ks tööle. Lasteaed asub kodust 10km kaugusel ning lasteaiast tööle umbes sama maa. Lasteaeda vaja järgi minna lastele hiljemalt 17.20ks, kuna rühm suletakse 17.30. Kui ma nüüd hakkaks bussiga käima, peaks ma tund hiljem tööle mimema ja tund varem ära tulema. Kaotaksin 8€ päevas, mis on kuus 160€, kas see siis oleks mõistlikum lahendus?

Ja ära hakka rääkima, et ma oma 2 a võõrasse rühma õhtuti saadaks, tal raske praeguste õpetajategagi harjuda.

Tark naine on valinud oma laste isaks sellise mehe, kes ei jäta teda lapsekasvatuse murede ja vaevadega üksinda hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 181 kuni 189 (kokku 189 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kütuse hind ja tööl käimine