Esileht Pereelu ja suhted Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

Postitas:

… mõne perede toimetuleku. Nii ka meil – kui veel nädal tagasi ostsin kokkuhodilikult tavalist toidukraami poest, siis tänaseks ei raatsi viimast liitrit piima lahti lõigata. Piimast saab valmistada ju pudrusid, sousti, lisada ka koogi sisse. Makarone paljalt süüa? Seda nagu niisama ei tahaks. Aga tuli mõte – keedan, praen rohke margariiniga, maitsestan ja hakin selle aasta esimest murulauku peale. Õhtuks praen kartuleid viimaste munade ja küüslauguga.
Kapis pole raasugi lihatooteid, leivakapp on tühi, pole mugulsibulaidki, järgi on veel paar viilu juustu, pool merevaiku, natuke moosi ja üks värske kurk, sügavkülmas on kaks pakki rohelisi ube, marjasaak on selleks aastaks läbi.

Aga kange olen, ei taha krediitkaarti läbi tõmmata, teen veel nii mitu päeva vähestest toiduainetest süüa, kui võimalik ja meega teega ajavad ka lapsed nädalavahetuse läbi.

Ei teagi, miks kirjutasin, võibolla selle pärast, et jagada oma mõtteid nendega, kellel ka enne palgapäeva rahaline seis tuntavalt pitsitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:49; 06.05 10:58; 07.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pahanda, kuid torkas silma, et kasutad margariini. Palun ära seda tee, enda ja oma laste tervise nimel, sest see on suures osas hüdrogeenitud rasv (\”evelini rasvad\” ehk kräpp), mis lõhub veresooni seestpoolt ja tekitab ateroskleroosi ehk veresoonte lubjastumist.
Osta parem kasvõi kodumaist rapsiõli, tuleb odavam välja ja on palju, palju tervislikum. Leiva peale on või tunduvalt tervislikum (mõistlikus koguses muidugi).

Sinu olukord on mulle tuttav sellest ajast, kui olin noorem. Praegu tagasi vaadatas mõtlen, et tol ajal poleks iial uskunud, et 10-15 aastat hiljem elan oluliselt paremini. Võtmesõnaks on \”enda üles töötamine\”. Olen kindel, et ka sinul läheb niimoodi, seda on näha kasvõi faktist kuidas sa räägid krediitkaardi vältimisest. Tubli ja kange naine oled.

Eks ausalt öeldes jääb mul hommikusöök natuke kurku kinni küll, kui sinu ja laste olukorrale mõtlen. Aga millegipärast ma kardan, et sa ei võtaks vastu toidukotti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul on samamoodi,ei raatsi mune ka enam osta,kuigi lapsele väga meeldivad.Palgapäeval ostan tavaliselt sügavkülmiku toitu täis,kuid no ikka ei vea välja.Eile püüdsin hakkama saada 50 euroga toidupoes,kuid ei saanudki.[/tsitaat]

Mida sa siis eile sealt toidupoest ostsid, kui munegi ei raatsi osta. Mul 50 eurot nädala peale ja jääb järgigi, aga munad on küll alati olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostsin lapsele paki Pamperseid,hambapastat,nõudepesuvahendit,sampooni,tolulapi,wc-paberit,kassiliiva,kassitoitu,ühe värske kurgi,5 tomatit,pudeli 2l rapsiõli,paki taluvõid,ühe leiva,ühe saia,paki spagette,paki makarone,2l mahla,500g hapukoore,paki riisi,paki suhkrut,prügikotid,kohvi,piim,joogijogurt lapsele,juust viilutatud,viilutatud 2 pakki võileivavorsti,sügavkülmutatud köögiviljad,kalapulgad,kohvikoor,500g hakkliha,niisked salvrätid lapsele,kilo pirne,frikadellid,porgandid,kanapuljong ja oligi raha läinud.[/tsitaat]

Kui eelarve on kitsas, siis selline ostukorv ei kõlba kassi saba allagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm.. kui mul oleks probleemiks munade ostmine, siis jätaksin ostmata tolmulapi – saab vanast kaltsust, prügikotid – tavalisi kilekotte koguneb igas kodus ning munade raha peaks koos olema küll juba. Pakendatud ja viilutatud kaupade asemel ostaks veel letist juustu ja vorsti, mis samuti odavam. Ehk kokkuvõttes, kitsikus ei paista veel nii suur, et tõeliselt oleksid kõik säästmise variandid läbi kaalunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesuvahendit ostan mina ntx max 2 korda aastas 5-eurose liitrise pudeli. Kuu aja kohta tuleb hind siis alla euro. Sodasani oma, saab ka lahtiselt mahemarketist, tuleb veel odavam (ma saan muidugi aru, et kõigil pole võimalik sõita Tallinnasse Mustamäe teele seda ostma). tolmulappi poest osta, selle peale ma pole tulnudki.
Kui sa vähegi prügi sorteerid, peaks tavalisi musti prügikotte ikka väga vähe kuluma.
Viilutamata juust ja vorst tulevad odavamad.
Leiba-saia saab mõnikord allahinnatud asjade korvist täitsa korralikke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 11:43; 06.05 16:36; 13.05 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tolmulappe on suht mõtetu poest osta. vanast sokist ja t-särgist saab väga korralikud tolmulapid. kui on võimalus, siis vaata vorsti ja juustu kaaluga letist ja lase viilutada. kui raha vähe, siis pamperseid ei osteta vaid kasutatakse riidemähkmeid. tuleb hulga odavam ja prügikotte kulub ka vähem. pissise mähkme loputamiseks pole pulbrit vaja (ja pesuseep maksab tunduvalt vähem, kui pulber ja jätkub pikaks ajaks).
endalgi selline kitsikus olnud ja siis tulebki asjad ümber vaadata. kui raha polnud, siis pidi mugavuse arvelt kokku tõmbama. ei tapnud see mähkmepesu mind ära, aga perele sai pampersi raha eest korralikumat sööki ostetud.
ma loodan, et sa kassile kitekati või wiskasi ei ostnud. need on kõige kallimad loomakrõbuskid, mis müügil on. soovitan osta loomapoest/loomaarstilt korralikud krõbinad, neid kulub vähem ja tuleb odavam ka. kui on veel kassiomanikest tuttavaid, siis võiksite ntx kamba peale 10kg koti krõbinaid osta ja selle ära jagada, nii saab veel odavamalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 13:40; 05.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostsin lapsele paki Pamperseid,hambapastat,nõudepesuvahendit,sampooni,tolulapi,wc-paberit,kassiliiva,kassitoitu,ühe värske kurgi,5 tomatit,pudeli 2l rapsiõli,paki taluvõid,ühe leiva,ühe saia,paki spagette,paki makarone,2l mahla,500g hapukoore,paki riisi,paki suhkrut,prügikotid,kohvi,piim,joogijogurt lapsele,juust viilutatud,viilutatud 2 pakki võileivavorsti,sügavkülmutatud köögiviljad,kalapulgad,kohvikoor,500g hakkliha,niisked salvrätid lapsele,kilo pirne,frikadellid,porgandid,kanapuljong ja oligi raha läinud.[/tsitaat]

Tomat, kurk, kalapulgad, frikadellid, joogijogurt ja viilutatud tooted on luksus, ok, võibolla nad olid soodushinnaga, aga siis ausalt. Köögiviljadest sööge salatiks kaalikat, porgandit. Kalapulkade ja frikadellide asemel oleks tulnud lahtist hakkliha osta ja seda söögitegemisel kasutada.
Joogijogurt ja kohvikoor asenda piimaga.
Niisked salvkad on ka luksuskaup…kui ikka lauale midagi panna pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jummal mida veel ei soovitata.Miks sa arvad et ma ei ole proovinud oma lapsele ka odavamaid mähkmeid?Talle ei sobi lihtsalt need.Minule on koju mööbli puhastamiseks vaja näiteks spetsiaalset mikrokiudlappi,ja näiteks oleks imelik mingi vana sokiga hakata söögilauda ka puhastama.Kassile ostan tõesti odavamat toitu ja seda ka kohe suurema koti,hakka veel teistega mitmepeale ostma,siis ei jõua ära kuulata,et kes sealt paar krõbinat rohkem sai ja kes vähem.Ja pealegi ma olen mitmeid aastaid rüganud ja vaeva näinud ja miks ma peaksin siis ainult makarone ja leti vorsti sööma?Ei tea mis kuulirahe alla ma siis sattunud oleksin,kui oleksin kirjutanud niisama,et ostsin ka kommi,küpsist,jäätist ja muud sellist.Ma ei hädaldanud siin et raha vähe ja mida veel,vaid lisasin lihtsalt teemaalgataja jutule juurde,et tõesti ei saa enam 50 euroga hakkama,aga ega see ei tähenda seda et ma ei või enam kurki ja kalapulki ka osta endale.[/tsitaat]
Mind kohe hakkas huvitama, mis mööbel see on, millelt saab ainult mikrokiudlapiga tolmu võtta?
Ja ise hakkliha osta ja sellest frikadelle teha on odavam ja tervislikum.
Üks soovitus veel – Prismas hinnatakse igal hommikul sama päeva kuupäevaga tooted 50% alla. Kui asud kohas, kus Prisma olemas, siis hommikul kell 8 poodi ja saad kõvasti kokku hoida vähemalt lihakraami pealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 14:05; 05.05 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]igasugune võileivatamine ja kohvetamine jääb ära, kui lapsele muna osta ei saa.[/tsitaat]

Täiesti nõus. Rahapuudus on 90% tingitud oskamatusest majandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paistab, et teemaalgatajal raha ikka jalaga segada. pole mingit vaesust majas vaid kekutab, kui hästi ta elab. kui raha ei oleks, siis sellist jura ei ostaks ja säästuõpetusi põlastama ei hakkaks. ilmselt pole sa veel vaesust näinud vaid üritad näidata ennast nn moevaesena.
kui häda käes pole, siis ära virise. võibolla mõnel päriselt kehvas olukorras perel on siin antud näidetest kasu. ja tõesti seda vana soki nippi õpetati lausa ülipeenes koristusaates. söö oma kalapulki ja fikadelle edasi ning ära vingu nende kallal, kelle pole selliseks luksuseks raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 13:40; 05.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tolmulappi ei osteta ju igakord,kui poes käiakse?Samuti äkki ei käidagi kilekottidega poes,vaid kasutatakse riidest poeskäigu kotte?Mina küll ei ütleks et letist on odavam osta,pakendatud toitu on ka lihtsam võileivale panna,eriti kui suur pere ja aega vähe.[/tsitaat]

Kumb on siis põletavam probleem, vähe raha või vähe aega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:07; 05.05 15:11;
To report this post you need to login first.

mina ei saa jälle aru, mis krdi kassiliivast ja kassitoidust te jahute, kui endal rahaga kitsas ja pere toitmiseks ei jagu.
andke kass ära ja kohe kokkuhoid missugune ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitav mis ajast on tomat ja kurk luksus?Tomatist ja kurgist saab ju väga palju asju teha ja mitmes toidus neid ka kasutada?Saab panna võileivale,salatisse jne.Frikadellid?No minu laps näiteks armastab kohutavalt frikadellisuppi,kas peaksin ta sellest siis ilma jätma ja ütlema,et see on luksus ja seda me ei osta enam?Pigem tõesti on juba munad luksuskaup.Kirjas on ju et joogijogurt on lapsele,samuti niisked salvrätid arvatavasti ka,kui juba pampersid osteti.Kohvikoort kasutan mina näiteks söögi tegemiseks,lisan kalale või kastmele.[/tsitaat]

Usu, ka ilma joogijogurtita kasvavad väga terved lapsed (enda kogemusest: meie peres ei ole joodud mitte ainustki pakki joogijogurtit, kuid algkoolis käivate laste hambaid kiidavad kõik hambaarstid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:07; 05.05 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkides joogijogurtist – ma pole seda ammu enam ostnud – olen selle asendanud ise segatud jogurtijoogiga – paksu jogurti sisse piima vastavalt maitsele. Kas just odavam tuleb, ma tõesti pole sellele mõelnud, aga väga hea on küll. Ja kui veel mikseriga vahule lüüa, siis nagu jogurtikokteil – asendab väga hästi jäätisekokteili. Ma arvan, et see meeldiks lapsele.
Joogijogurtid tunduvad mulle kuidagi väga kunstliku maitsega, mis nagu pole meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie peres juhtus siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kirke31 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rääkides joogijogurtist – ma pole seda ammu enam ostnud – olen selle asendanud ise segatud jogurtijoogiga – paksu jogurti sisse piima vastavalt maitsele. Kas just odavam tuleb, ma tõesti pole sellele mõelnud, aga väga hea on küll. Ja kui veel mikseriga vahule lüüa, siis nagu jogurtikokteil – asendab väga hästi jäätisekokteili. Ma arvan, et see meeldiks lapsele.
Joogijogurtid tunduvad mulle kuidagi väga kunstliku maitsega, mis nagu pole meeldinud.[/tsitaat]Minu arvates need Actimeli pisikesed joogijogurtiportsud on küll väga maitsvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paistab, et teemaalgatajal raha ikka jalaga segada. pole mingit vaesust majas vaid kekutab, kui hästi ta elab. kui raha ei oleks, siis sellist jura ei ostaks ja säästuõpetusi põlastama ei hakkaks. ilmselt pole sa veel vaesust näinud vaid üritad näidata ennast nn moevaesena.
kui häda käes pole, siis ära virise. võibolla mõnel päriselt kehvas olukorras perel on siin antud näidetest kasu. ja tõesti seda vana soki nippi õpetati lausa ülipeenes koristusaates. söö oma kalapulki ja fikadelle edasi ning ära vingu nende kallal, kelle pole selliseks luksuseks raha.[/tsitaat]

Minu meelest ei ole teemaalgataja ja see, kes 50 euroga poes hakkama ei saanud, sama inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ise frikadelle teha tuleb odavam?No kas ikka tuleb?Sinna on vaja hakkliha,muna,maitseaineid.Kas sa saad tõesti selle kõik 1,30 kätte?Selline oli frikadellide hind maksimarketis kui ma viimati ostsin neid.[/tsitaat]
Sa vaata ka ikka, mis nende frikadellide sees on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 14:05; 05.05 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm.. kui mul oleks probleemiks munade ostmine, siis jätaksin ostmata tolmulapi – saab vanast kaltsust, prügikotid – tavalisi kilekotte koguneb igas kodus ning munade raha peaks koos olema küll juba. Pakendatud ja viilutatud kaupade asemel ostaks veel letist juustu ja vorsti, mis samuti odavam. Ehk kokkuvõttes, kitsikus ei paista veel nii suur, et tõeliselt oleksid kõik säästmise variandid läbi kaalunud. [/tsitaat]

Nälgiv pere ja juust ja vorst? Tolmulapp? WC-paber? Prügikotid? Ainult liha, kuivaineid, piima peaks ostma. Rohelist saab juba õuest – naadid, nõges, lauk jms. Kui lapsed näljas, ei saa kassi pidada!
Inimesed vajavad majandamisoskust, mitte rohkem raha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina välismaalt lugedes ja kaedes, ei möista seda eestlaste Merevaigu ostmist ja tarbimist massiliselt… ka söögitegemisel. ikka siia kastmesse ja teise. arusaamatu ausaltöeldes.

kui ikka raha pole, siis juust-vorst-merevaigusugused juutukesed on jah luksus. ka mujal ilmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tomat, kurk, kalapulgad, frikadellid, joogijogurt ja viilutatud tooted on luksus, ok, võibolla nad olid soodushinnaga, aga siis ausalt. Köögiviljadest sööge salatiks kaalikat, porgandit.
.[/tsitaat]

Anna andeks, aga kes tahab neid üle talve seisnud juurikaid, nagu kaalikas ja porgand?
Ma just viskasin oma keldrist kaalikad välja, porgandid sortisin ka läbi mõned väga kobedad jätsin veel, et hea supi sisse panna.
Praegu tahaks salatiks ikka midagi mahlakamat, nagu salat, kurk ja tomat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yellow123 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

OOt wc-paber on ka nüüd keelatud,hakkan ka sokiga tagumikku pühkima w?Kust sa välja loed,et mina nälgin?[/tsitaat]

Ma vastan teemale, kus kurdetakse, et pole raha süüa osta ja lapsed nälgivad.
05.05 10.55 ja 11.05 Kägu andis sellise ostunimekirja ja väitis, et pole raha lapsele munegi osta. Ei, WC-paber pole keelatud. Aga kui lapsed näljas, siis kõlbab vanapaber ka. Ja \”kõrgläikega\” mööbli mikrokiust lapiga poleerimine pole ka vast esmatähtis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Moks kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Anna andeks, aga kes tahab neid üle talve seisnud juurikaid, nagu kaalikas ja porgand?
Ma just viskasin oma keldrist kaalikad välja, porgandid sortisin ka läbi mõned väga kobedad jätsin veel, et hea supi sisse panna.
Praegu tahaks salatiks ikka midagi mahlakamat, nagu salat, kurk ja tomat.[/tsitaat]

Tahta võib kõike, aga kui näpud põhjas, tuleb odavama kraamiga leppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Issand,kust otsast mina kurdan et mul raha ei ole osta ja lapsed nälgas?*Ma ei ole teemaalgataja,minu meelest kurtis teemaalgataja,et tal ei ole milleski süüa teha,mitte mina eks.[/tsitaat]

\”Minul on samamoodi,ei raatsi mune ka enam osta,kuigi lapsele väga meeldivad\”

On ju sinu sõnad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Moks kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Anna andeks, aga kes tahab neid üle talve seisnud juurikaid, nagu kaalikas ja porgand?
[/tsitaat]
Kui sügisel selgub, et oli hea aasta siis keset talve oleme aidanud naabreid / lähedasi. Mis mõtet lasta keldris ära mädaneda ja kevadel vaeva näha, et see jama keldrist uuesti välja saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina välismaalt lugedes ja kaedes, ei möista seda eestlaste Merevaigu ostmist ja tarbimist massiliselt… ka söögitegemisel. ikka siia kastmesse ja teise. arusaamatu ausaltöeldes.

kui ikka raha pole, siis juust-vorst-merevaigusugused juutukesed on jah luksus. ka mujal ilmas.[/tsitaat]
Mina jällegi välismaalt lugedes ja kaedes olen hirmus kade nende peale, kellel on võimalus soovi kohaselt Merevaiku tarbida. Eestis käies määrin seda paksult peenleivale, segan pastasse ja ahjulõhele, valmistan sellega kartuli-tomativormi ja kastmeid jne jne. Siin müüakse muidugi ka pehmet juustu, aga Merevaigule ei saa see ligilähedalegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Moks kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Anna andeks, aga kes tahab neid üle talve seisnud juurikaid, nagu kaalikas ja porgand?
Ma just viskasin oma keldrist kaalikad välja, porgandid sortisin ka läbi mõned väga kobedad jätsin veel, et hea supi sisse panna.
Praegu tahaks salatiks ikka midagi mahlakamat, nagu salat, kurk ja tomat.[/tsitaat]
Täitsa huvitav, kuidas porgandit hoiad? Mul on jumala ilusad alles.
Aga kui raha vähe, siis joogijogurt jms küll ära jätta. Piim, lihakraam ja muna – küll! Rohelist saab juba õuest. Või siis ka mitte, kui linnas paneelikate vahel elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostsin lapsele paki Pamperseid,hambapastat,nõudepesuvahendit,sampooni,tolulapi,wc-paberit,kassiliiva,kassitoitu,ühe värske kurgi,5 tomatit,pudeli 2l rapsiõli,paki taluvõid,ühe leiva,ühe saia,paki spagette,paki makarone,2l mahla,500g hapukoore,paki riisi,paki suhkrut,prügikotid,kohvi,piim,joogijogurt lapsele,juust viilutatud,viilutatud 2 pakki võileivavorsti,sügavkülmutatud köögiviljad,kalapulgad,kohvikoor,500g hakkliha,niisked salvrätid lapsele,kilo pirne,frikadellid,porgandid,kanapuljong ja oligi raha läinud.[/tsitaat]

Kui on raske aeg ja raha vähe, siis minu jaoks on palju asju siit nimekirjast on täielik priiskamine. Eeldan, et raha vähe, kuna sa kirjutad, et selle poeskäiguga oligi raha läinud…
Kindlasti oleksin jätnud ostmata tolmulapi, tomatid, mahl, prügikotid (poest toodud kotti paneme prügi), joogijogurt (panen hooajal sügavkülma palju marju, talvel teen ise lastele jogurtit), viilutatud juustud/vorstid (viilutatud asjad on palju kallimad kui tükina ostes, vahest sooduse ajal saab soodsamalt), kalapulgad, kohvikoor (kohvi saab ka piimaga juua), niisked salvrätid (kõige parem nahale on last pesta jooksva all), kanapuljong, fikadellid.
Siit nimekirjast osa asju teen ise (mahl/morss, jogurt, puljongid, frikadellid), saab ka tunduvalt maitsvam ja odavam. Minu meelest oleks saanud tublisti kokku hoida ja oleks jätkunud ka raha järgmise poeskäimise jaoks.
Meie pere lemmik võileiva kate- 1 purk purustatud tuunikala kas õlis või soolvees, 2-3 keedetud muna, sibul, pisut majoneesi. Hakkida, läbi segada, väga maitsev ja jätkub mitmeteks päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui on raske aeg ja raha vähe, siis minu jaoks on palju asju siit nimekirjast on täielik priiskamine. Eeldan, et raha vähe, kuna sa kirjutad, et selle poeskäiguga oligi raha läinud…
Kindlasti oleksin jätnud ostmata tolmulapi, tomatid, mahl, prügikotid (poest toodud kotti paneme prügi), joogijogurt (panen hooajal sügavkülma palju marju, talvel teen ise lastele jogurtit), viilutatud juustud/vorstid (viilutatud asjad on palju kallimad kui tükina ostes, vahest sooduse ajal saab soodsamalt), kalapulgad, kohvikoor (kohvi saab ka piimaga juua), niisked salvrätid (kõige parem nahale on last pesta jooksva all), kanapuljong, fikadellid.
Siit nimekirjast osa asju teen ise (mahl/morss, jogurt, puljongid, frikadellid), saab ka tunduvalt maitsvam ja odavam. Minu meelest oleks saanud tublisti kokku hoida ja oleks jätkunud ka raha järgmise poeskäimise jaoks.
Meie pere lemmik võileiva kate- 1 purk purustatud tuunikala kas õlis või soolvees, 2-3 keedetud muna, sibul, pisut majoneesi. Hakkida, läbi segada, väga maitsev ja jätkub mitmeteks päevaks.
[/tsitaat]

mismoodi teed ise jogurtit, mõtled selle all et lisad kusagile marju..piima või jogurtisse?
või teed ise jogurtit koguni?
ma ei tea muidugi, mitu pere liiget aga et 1 purgist tuunakalast jätkub kohe mitmeks päevaks..? ei tea..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.