Esileht Väikelaps Kuuesed

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kuuesed

Postitas:

Millega meeldib teie kuueaastastele tegeleda? Millega mängivad või kuidas üldse oma päeva veedavad?
Minu tüdruk käib ainult sabas ja lobiseb päevad läbi, mängida ei taha, joonistada-meisterdada samuti mitte, õueskäik ei huvita, raamatuid ei vaata, ma enam ei oska talle tegevust leida, et ise veidigi(kasvõi 10min päevas) vaba aega saaksin, ta on täielik sabarakk. Hetkel lukustasingi end wc-sse, et see siia kirja panna, samas kui tüdruk juba linki kolistab jutuga “miks sa nii kaua vetsus oled?”

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 16:14; 04.09 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega meeldib teie kuueaastastele tegeleda? Millega mängivad või kuidas üldse oma päeva veedavad?

Minu tüdruk käib ainult sabas ja lobiseb päevad läbi, mängida ei taha, joonistada-meisterdada samuti mitte, õueskäik ei huvita, raamatuid ei vaata, ma enam ei oska talle tegevust leida, et ise veidigi(kasvõi 10min päevas) vaba aega saaksin, ta on täielik sabarakk. Hetkel lukustasingi end wc-sse, et see siia kirja panna, samas kui tüdruk juba linki kolistab jutuga “miks sa nii kaua vetsus oled?”

Miks laps lasteaias ei käi?
Loomulik, et laps tahab omavanuseid mängukaaslasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb kohe kui haigusest terveks saab, aga see käitumine on kestnud juba pikalt, suvel lihtsalt oli käimisi rohkem ja lapse tähelepanu minu sabas käimisele hajunud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 16:14; 04.09 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem meeldib minu 6aastasele vaieldamatult ekraanis passida. Ta võiks seda tundide viisi teha ilma tüdimata. Üksi ta muud teha ei viitsi ega taha. Kui aasta noorem naabripoiss ka kambas on, mängivad kõige meelsamini legodega. Õues mõtlevad ka igasugu tegevusi välja, teevad onne jne. Minu oma oli ka see nädal kodus, sest 1.5a õde oli haige. Ta on 3 kuud kodus suvitanud ja 1.sept pidi jälle aeda minema, aga õel oli plaanis venda kauem kodus hoida. Eks lasteaias läheb jälle lõbusaks ja huvitavaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 6-sele tüdrukule meeldib joonistada ja meisterdada ja multikaid või ka lastesarju vaadata. Lemmikud on “Power Rangers” ja “Jessie” Kidzone’ist

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängib pet shopide jmt väikeste asjadega. Terve lastetuba on erinevaid kodusid ja tube neile täis ehitatud. Joonistab, meisterdab (hiljuti sai kuumaliimipüstoli, sellega annab ikka rohkem teha kui pulgaliimiga). Vaatab multikaid, vahepeal loeb raamatuid, üritab ise väikseid jutte kirjutada, teeb koomikseid.

Mänguasjadega mängib rohkem omaette, vahel harva ka 2 a vanema õega, aga enamasti lähevad kohe riidu, ei saa asju jagatud, nii et pigem mängib 6-aastane üksi. Puslesid paneb järjest harvem, aga mõnikord tuleb ka see tuju. Legodest ehitab palju. Ei saa kurta, et sabas sörgiks, eks ta ikka tahab kinnitust, et ma tähele panen, msi ta teeb, näitab, mis legodest kokku ehitas, käib küsimas midagi jne. Aga väga palju tegutseb üksi ja leiab ise endale tegevust. Lasteaeda ei taha, mis sest et seal on sõbrad, ta ei jää seal juba mitu aastat magama ja see lõunaune ajal pikutamine on lasteaia vastu korraliku trotsi tekitanud. Kuna töötan kodus, siis pole probleemi, saan ta koju tegutsema jätta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal tekib see ving, et kõik on igav ja midagi teha ei taha, ainult siis, kui ma olen keelanud midagi, mis ta parajasti ette võtta plaanis. Muidu mängib, meisterdab, turnib, teeb oma nuputamisvihikuid jne. Tal muidugi on 4-aastane õde ka, seltsis on neil veelgi lõbusam. Aga jah, seda teemat, et lapsed ei oskaks endale mänge välja mõelda, pole mul õnneks kummagagi olnud, fantaasia on neil piiritu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las hakib kartulisalatit, kahele sööjalegi. Tükiks ajaks tegevust. Pannkoogitainast võib segada, küpsiseid vormida. Igasugust kokkamist.
Mõneks ajaks saab rahu, kui lasta endale ette lugeda või anna kirjaharjutusi. Las joonistab mustreid, tähti. Paar ridagi joonelisel või ruudulisel paberil.
Ilusa suure süžeelise pildi tegemiseks kulub ka tükk aega – lase jälle midagi juurde teha, kui ta arvab selle valmis olevat.
Lastele meeldib ka koristada, midagi nühkida. Anna lapp, las puhastab laua- ja toolijalgu, uksepiitu. Kui on trepp, mille piire vertikaalsetest pulkadest, siis on tööd tükiks ajaks. Suurt pinda nagu uksetahvel ei annaks, teevad kirjuks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poiss ka lõputult vahiks ekraane ja multikaid, kui vaid saaks. Hetkel ta saabki kuna teisipäeval oli mandlite ja adenoidide opp ja füüsiline tegevus on rangelt keelatud.
Aga minu imestuseks ta juba eile ütles ka tahvli tagant, et igav on.
Aga muidu mängib autodega, värvib, legod on lemmikud. Ja nii võib tunde omaette mängida. Väga väga harva vingub sabas, et igav on.
Koos mängime lauamänge ja värvime.

Aga mu poiss tahab ka lähedal olla, nagu üks siin mainis. Ta üldiselt mängib alati minu läheduses. Kas köögis või suures toas. Oma toas üksi väga harva.
Ta samuti tahab näidata, küsida ja mul silma peal hoida aegajalt.

Nüüd viimasel ajal on ta hakanud omale õde küsima ????, et tal mõni mängukaaslane kodus koguaeg olemas oleks. Isegi sai aru, et beebi ju peab ennem kasvama, kui mängija temast saab ja nutab palju ja emme tähelepanu on ju siis vähem aga ta on ikka raudpolt kindel, et tal on õde vaja ????????.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt mängib legodega, täiesti andunult ja mitu tundi võib sellega ära veeta.
Teisel kohal on hotwheelsid, kolmandal magnetkonstruktor. Samuti meeldib talle joonistada, meisterdada ja “raamatuid kirjutada” (tavalistesse õhukestesse vihikutesse). Vahel aeleb niisama ka diivanil või vaibal ja kurdab igavust, aga siis lasengi tal püherdada, säärane igavusetundmine on koolieeliku arengus täiesti eakohane ja vajalik etapp.

Suurem poiss (10a) mängis 6aastasena ka enim legode ja mudelautodega, aga temale ei meeldinud eriti meisterdada-joonistada, selle asemel oli tema hull pusletaja, ta võttis vahel kõik pusled, mis leidis, ja pani need üksteise järel kokku. Samuti meeldib talle siiani mängida väikeste loomakeste ja dinosaurustega, ehitab neile üle toa igasuguseid maailmu ja teeb erinevaid meeskondi ja sõdu ja päästeoperatsioone.

Koos mängivad (ja eks vahel ka kaklevad) nad ka üsna palju, sellisel puhul küll peaaegu alati legodega. Ekraaniaeg on meie peres kindlalt piiratud, kui mingil haiguste vm perioodil on seda rohkem olnud, siis saab mänguoskus alati tagasilöögi ja paaril järgneval päeval on lastel raskusi enda aja ekraanivaba sisustamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelistaks muidugi kas telekast multikaid vaadata või telefonis mängida. Aga kuna neid tegemisi piirame siis alati ei saa.
Seega kas mängib või kiigub aias, kui mänguväljakutel käime siis ronib ja möllab seal, jalgrattaga sõidab, ehitab legodest, vahel joonistab või teeb mingit lõikumist-kleepimist.
Sellist asja, et laps mind rahule ei jäta ja üksi ei toimeta, ei lase tekkida. Saadan omaette mängima, isegi kui vingub. Siis vingugu omaette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele meeldib ka koristada, midagi nühkida.

Lapsed on vist erinevad, minu omale ei meeldi midagi nühkida ega koristada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele meeldib ka koristada, midagi nühkida.

Minu lapsele küll mingi nühkimine huvi ei paku. Veider sõnakasutus, miks Sa arvad, et lastele meeldib nühkimine?
Loomad nühivad end metsas vastu puud. Vaevalt mõni laps nüüd nühkimisest innustusse satub.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps tahab mul ka palju seltskonda, üksiklaps, aga üksi mängib näiteks legodega, playmobilidega (soovitan osta, seal on palju rolle), riietab Barbiesid, nukke, teeb tahvelarvutis midagi arendavat, mõni mults, joonistab-värvib, aga muudes asjades üldiselt kaasab mind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Kuuesed