Esileht Kodunurk Kuuking

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuuking

Postitas:
Kägu

Kuidas oskuslikud hooldajad kuukinga nii hooldavad, et see aastaringselt õitseks? Palun praktilisi näpunäiteid, alates asukohast kuni kastmise ja väetamiseni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on põhjapoolsel aknal. Pole 10 aastat neid ümber istutanud, nüüd äkki võiks…. Kevadel natuke väetan küll. Kord nädalas panen kraanikaussi, punn ette, lasen vett täis ja ca tunnike seal liguneb. Siis nõrutan ära ja panen aknale tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas oskuslikud hooldajad kuukinga nii hooldavad, et see aastaringselt õitseks? Palun praktilisi näpunäiteid, alates asukohast kuni kastmise ja väetamiseni.

Endal on mitmed kuukingad. Õitseb kuude viisi (6-7 kuud jutti) aga mitte aastaringselt. Vahepeal taim puhkab. Väetamise õpetust vaata orhideedele mõeldud väetisepudeli peal olevalt etiketilt – raudselt on seal väetamise õpetus. Tahavad pehmet vett, kraanivesi ei sobi. Kui hooldada pikemat aega stabiilselt ja regulaarselt ja õieti siis õitsevad rikkalikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kastan u korra kuus ja kraaniveega, mis tuleb oma puurkaevust ja on üsnagi kare. Õitsevad mitu korda aastas paar-kolm kuud järjest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan mõnikord mineraalvett väetisena, tavaliselt kraanivett. Ega nad ükski nüüd vahetpidamata ei õitse, kuuking tahab vahepeal puhata ka natuke, kuu-kaks, enne kui uut õievart ajama hakkab. Ülekastmine ja -väetamine mõjub talle halvemini kui natuke harvem kasta. Päris väetisega olen natuke lahkem alles siis, kui õitsemise lõpetab, et taim natuke ennast koguda saaks. Ma esimese kuukinga kunagi suutsin kahe kuuga ära tappa liigne kastmisega 🙂

Kastan samamoodi, et kord kahe nädala tagant lasen lillepoti ääreni vett täis ja seisab seal sees tund, pärast kallan poti kuivaks ja nõrutan lille. Nad ei taha, et kastmisvett kogu aeg leheroseti sisse läheks, võib seest mädanema minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga talvisel ajal külma õhku kardab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on neid hetkel 10 tk, 8 kuukuinga ja 2 muud orhideed.. Elavad juba aastaid idapoolse akna all lauakesel. radika kõrval. otse aknalauale panna ei saa, sest läbi klaasi tulev külm või kevadine ere valgus võib mõne lehe valgeks või kollaseks muuta, tüllkardin peab mul olema vahel.
uputan korra nädalas: igal pühapäevahommikul kallan kraaniveega kannust kõikide orhideede ümbrispotid ääretasa vett täis , pärastlõunal valan selle vee uuesti ära. 10-le potile kulub 12 liitrit kraanivett.

Väetan korra-kaks aastas nn väetisepulkadega, spetsiaalselt orhideede oma, lihtsalt pistan potti mulla sisse, ca kord kahe aasta tagant vahetan mulla/koorepuru, vajadusel istutan ümber suuremasse potti või jagan (pooled mu orhideedest ongi mõne teise “pojad”).

see kui kaua õitseb, sõltub sordist, nt rohekaskollased, kollased lillade täppidega ja lillad-roosad õitsevad mul lühemalt: kuu kuni kolm, ja mitu korda aastas. valged aga õitsevad väga pikalt, ca kolmveerand aastat jutti, max oli sel suvel 36 õit korraga, siis peab umbes 3 kuud pausi ja ajab uued õievarred.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tee midagi erilist, “uputan”, kui meelde tuleb, ütleme 2-3 korda kuus (kraanikauss vett täis, vaatama peab, et lehed märjaks ei saaks/jääks), vahel jääb pikem vahe sisse. Enamiku ajast ta õitseb, seekord oli kaks õievart, tavaliselt üks. Vist olen korra-paar aastate jooksul väetanud ka. Vahel toovad lapsed natuke lund talle potti, olen kuulnud, et see meeldib orhideedele, ei tea, kas tõsi, aga halvasti pole mõjunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ka kuuking jt on ideaalne “laisa aedniku” lill, kastad  siis kui meelde tuleb, paar korda aastas väetad, vahel pühid niiske lapiga tolmu lehtedelt ja ongi kuuking õnnelik. Kui tal on valge, aga mitte otse päikesevalguses (põhja või idapoolne aken nt, lõunapoolse akna peal kõrvetab päike lehed pruuniks, nii palju kuuma ta ei taha), pigem jahe kui kuum koht, siis ongi kõik. Ümber istutada on ja harva vaja, sest ta ei voha nii hirmsasti kui mõned teised toalilled, kellele üle aasta on uut potti vaja. Kord puhkuse ajal jäi orhidee 2 kuuks koju, ma kartsin küll, et nüüd tagasi tulles on ainult lillelaip järel, aga ei, ajas kahte uut lehte ja õievart ja tundis ennast päris hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aastaringselt ei õitse, paar korda aastas on 2-3-kuine vahe sees.  Ja ma praktiliselt ei hooldagi – ümber pole kunagi istutatud, kastan (ei uputa, lihtsalt valan vett peale) kord nädalas päevajagu seisnud kraaniveega . Õitsemise ajal valan kraaniveele lisaks pisut gaseerimata mineraalvett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kuuking