Esileht Kodunurk Kuuking viskab õienupud maha :(

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuuking viskab õienupud maha :(

Postitas:
Kägu

Hoolitsen oma kuukingade eest nagu vaja (vannitan kord ndl), asuvad kenasti valguse käes, külma ei saa jnejne. Koguaeg tuleb hästi palju uusi õienuppe, mis aga kuivavad mõne aja pärast ära ja õisi seega üldse ei tule. Mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

liiga palju on uputamine 1x nädalas! sa suretad ta välja sellise tiheda leotamisega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohho, ma hooldamise juhistest lugesin, et tuleks kord nädalas uputada. Aga siis mitte? Kas kasta mitte? Pritsida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ka väetad liiga tihedalt?

Minu kuuking viskab nupud maha siis, kui teda õienuppude staadiumis liigutada või transportida, nt tuuakse kingiks, siis esimese asjana viskab väiksemad nupud maha, Hiljem kasvatab uued, kui on kohanenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu orhidee kasvab kõige paremini siis, kui ta täiesti ära unustan. Kord kuus ehk vannitan. Nii kui hoolitsema hakkan, nii ta jälle sureb.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ma oma esimese orhidee suretasin öra kuu ajaga, kui teda tihedalt leotasin ja väetasin. Kord üle kahe nädala uputada on täiesti ok ja küllalt, väetada 1x kuus, kui sedagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega sa praegu talvisel ajal pole akent avades talle külma peale lasknud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohho, ma hooldamise juhistest lugesin, et tuleks kord nädalas uputada. Aga siis mitte? Kas kasta mitte? Pritsida?

Ei kasta ega pritsi orhideed! Uputad ainult vajadusel – katsud poti raskust ja vaatad, kas juured potis on kuivad v mitte

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ühinen nendega, kes kinnitavad, et paljudele toalilledele sobib “ära unustamine” hämmastavalt hästi! Mina vannitan oma ca 6-7-aastast orhideed umbes kord kuni kaks kuus, kuidas just meelde tuleb, ja ta õitseb nii, et niipea kui vanad õied närbuvad, siis suht kiiresti ajab uue õievarre(?) üles ja hakkavadki uued nupukesed tekkima. Orhidee lehed vett ei taha, seega ära teda pritsi, aga väga õrnalt niiske lapiga võib lehtedelt tolmu küll pühkida. Mul veel lapsed tassivad vahel natuke lund talle potti, lugesid kuskilt, et lumi või jääkuubikud meeldivad neile – no minu oma talub selle igatahes ära, kas mingit kasu ka on, ei tea, teistele soovitada ei julge. Oi, ja väetan ma teda ainult kord aastas, vahel kaks, mingite spetspulkadega, mu meelest on seda võimatu meeles hoida, et peaks.

(Ma üldse olen nii hämmingus, sest pidasin end inimeseks, kellel kõik taimed närbuvad, aga tegelikult on selgunud, et selline laisapoolne ja täiesti asjatundmatu potilillendus, vastupidi, edeneb mul suht hästi.)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka alguses arvasin, et no orhidee, see on ikka aianduse kõrgtase, seda peab küll väga hoolikas ja asjatundlik kasvataja pidama ainult. 😀 tegelikkuses tuleb välja, et kõige laisema ja hooletuma aedniku lill üleüldse. Siin on mõnedki soovitanud orhidee väetisepulka, ma pean endale ka muretsema, siiani olen neid (kuukingi) kastnud vahetevahel ainult mineraalveega, pole neid väetandki… Minu lemikuks on veel tsümbiidiumid ja eriti üks vanillilõhnaga orhidee. Samamoodi, mida harvem “hoolitsed”, seda parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen oma orhideedega taimkatseid – üritan neid kännu otsa kasvada saada, no nagu nad vist looduses parasiitidena peaksid kasvama. Nii et murdunud palgiotsa saagisin ära, panin sileda otsa peale püsti, murdekohta “istutasin” orhideed, kastsin hoolega, panin läbipaistvasse plastmasskasti (et õhk niiske püsiks), ja unustasin umbes aastaks, pool sellest veel pimedasse nurka ka. Mitu uut juurt on mööda kändu ronimas…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kastan oma orhideed kord kuus, väetan kord aastas ja vohab nii mis kole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoolitsen oma kuukingade eest nagu vaja (vannitan kord ndl), asuvad kenasti valguse käes, külma ei saa jnejne. Koguaeg tuleb hästi palju uusi õienuppe, mis aga kuivavad mõne aja pärast ära ja õisi seega üldse ei tule. Mida teha?

 

Toon välja mõned olulisemad nipid kuidas kuukingi kasvatada:

  • Orhidee pott peab olema läbipaistev, sest siis on näha millal nö vannitada on vaja – kui poti seintel on veetilgad siis on piisavalt niiske ja pole vaja vannitada.
  • Kasvusubstraat peab olema piisavalt tükkis ja mitte liiga kõdunenud ja mulla moodi. Poes müüdavad substraadid on sageli liiga kõdunenud ehk seega ka liiga mullastunud. Substraat peab koosnema suurematest puukoore tükkidest.
  • Kasta (ehk vannitada väiksemas lillepoti suurusele vastavas ämbrikeses või kausis) on vaja vastavalt vajadusele mitte ilmtingimata 1x nädalas, sest kui toas on jahedam, kulub taimedel vett vähem ja kui toas on soojem ja kui taimed on päikese käes on taimede veetarve suurem ja peab vb isegi 2x nd kastma. Oluline on, et taimed ei jääks liiga kuivale ega oleks ülekastetud, sest nad on tundlikud nendele kahele äärmuslikule tingimusele.
  • Kui liigsest niiskusest on poti substraati tekkinud rohekat sammalt, samblikke või hallitust, tuleb substraat välja vahetada. Siin on jälle oluline, et pott oleks läbipaistev.
  • Kastmisvesi peaks soovituslikult olema mitte kare kraanivesi vaid looduslik vihmavesi, lumesulamisvesi, jõe või järve vesi
  • Väetist on soovitatav lisada vastavalt juhendile.
  • Taimed võivad olla tundlikud liigutamise suhtes ja seetõttu õienupud maha visata peale liigutamist.
  • Ajutine talvise külma õhu tõmme paotatud akna vahelt võib taimele halvasti mõjuda.
  • Kui taimel on uued juured mis ei ole enam substraadis vaid potist väljas siis tuleks need soovitatavalt mitteõitsemise ajal substraati istutada. See tähendab kogu taime uuesti uude potti ja substraati istutamist.

Kui hooldada taime vastavalt nendele äratoodud punktidele siis kasvavad taimed ilusti, õitsevad rikkalikult ja kaua mitmeid kuid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan oma eelnevale veel seda ka, et pole probleemi kui tõesti mõned üksikud õienupud ära kuivavad ja maha kukuvad aga stabiilse, õige ja regulaarse hoolduse korral seda harva juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kingiti tööl kuuking ja sai kõige halvema kohtlemise osaliseks, tihti kastsin kohvitassi loputusveega või üldse mitte. Puhkuse ajal ei saanud üldse kasta ning õitses korduvalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Orhideede puhul kehtib nipp, et kasta tuleb siis kui alumised lehed muutuvad juba pehmeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Kuuking viskab õienupud maha :(