Esileht Väikelaps Kuumus ja lasteaed?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuumus ja lasteaed?

Postitas:
Kägu

Käisin täna korraks lapse rühmas ja seal oli meeletu kuumus, 31 kraadi. Tegemist on suhteliselt uue majaga (3-4 aastat tagasi ehitatud) ja isegi kaasaegses majas pole sellele mõeldud, et siseruumid peaksid jahedad olema. Lapsi oli lasteaias päris palju, umbes 40 ringis. Kuigi minu laps lasteaias ei käi praegu, kavatsen siiski selle teema sügisel üles võtta, tänapäeval sellised tingimused. Kuidas teistes lasteaedades olukord on või ongi see normaalne?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suva need teised lapsed, jah?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi minu laps lasteaias ei käi praegu, kavatsen siiski selle teema sügisel üles võtta, tänapäeval sellised tingimused. Kuidas teistes lasteaedades olukord on või ongi see normaalne?

Kellega teema üles võtad ja milliseid lahendusi pakud? Ja miks kohe ei tegele asjaga? Sügisel enam pole palav ju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608272469/kurnitski-korteri-jahutamiseks-tuleb-paevasel-ajal-aknad-kinni-hoida

Päikesega kardinad ees hoida, et kuum päikesevalgus ruumi ei kütaks.

Kogu aeg õue ja toa tempetatuuri jälgida – kui õues palavam, kui toas, siis kõik aknad kinni hoida! Ja kohe, kui õues paar kraadi madalam temperatuur on, kui toas, siis uuesti aknad pärani teha. Ööseks võiks üldse aknad tuuldumisasendisse jätta, kui vargaid ei kardaks. Et jahutaks ruumid maha. Ning hommikul tööle tulles, kui kuumemaks hakkab õues minema peale 10-t, siis aknad sulgeda.

Kui ei taha aknakatteid ees hoida päevasel ajal, siis on müügil infrapunafiltriga kiled akendele, mis ei lase sooja valgust läbi. Või konditsioneer.

Kahjuks on palju tavalisi inimesi, kes kõige kuumemal keskpäeval teevad jaheda toa aknad pärani, et tuult “jahutama” tuba lasta, ilma füüsikast aru saamata, et nad lasevad hoopis kuuma õhu tuppa. Nagu hoiaks külmkapi ust soojas toas lahti, et “tuul külmiku sisu ära jahutaks” XD

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtsin kohe direktoriga rääkida, kahjuks teda polnud ja samamoodi võiksid need 40 lapse vanemad ise teema üles võtta, nende lapsed on ju reaalselt lasteaias.

Saatsin direktorile kirja, tuli vastus, et ta puhkusel ja kirjutage järgmisel aadressil…. ausalt öeldes on mul oma puhkusega muud plaanid, kui erinevatele aadressitele kirjutada või erinevatele telefoninumbritele helistada, riigiasutused, kõik ju puhkavad ja suunavad aga mujale.

Andsin oma rühma hoolekoguliikmele teada ja palusin ka konkreetset vastust. Sügise all pidasin silmas seda, et kui puhkused läbi ja tagasisidet pole saanud, tegutsen edasi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil erahoius lahendati nii, et aknakatted olid permanentselt ees, ôues ei käidud palavaga (mindi kas tavapärasest varem või üldse mitte), lapsed suhteliselt väheriides (môni täitsa alukate väel). Vb oli sees ventilaator, aga oma silmaga ei näinud.

Igatähes lapsed tunduvad rõõmsad. Oma laps tarbib tavapärasest rohkem vett, aga meil ka oma kodus môned päevad alla 28 ei saa 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haha… Meil rühmas ûks lapsevanem eelmine vōi üle-eelmine nädal facebooki chatis põhimõtteliselt sõimas Kasvatajad läbi, et kasutatakse konditsioneeri ja laps tema arvates sellest jäi haigeks. Et äkki teil tuldi monele vingujale vastu?!

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Kuumus ja lasteaed?