Esileht Ilu Küünte närimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Küünte närimine

Postitas:
Kägu

Olen naisterahvas, kes närib küüsi ja see on täiesti kohutav harjumus. On perioode, kus suudan kasvatada ja siis jälle nullin selle.

Häbi on oma sõrmi avalikult näidata ja püüan seda varjata. Mis siin aitaks? Ei julge maniküüri juurde minna. Kardan seda mida ta minust arvavab. Kas on keegi sellele probleemile lahenduse leidnud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aitasid ainult geelküüned. Tuleb esialgsest piinlikkusest üle saada ja tehniku juures ära käia, võid ka näiteks eeltööd teha ja mõnest iluteenuste grupist (anonüümselt) küsida, kas on mõni tehnik, kes oskab hästi näritud küüntele geelküüsi paigaldada, ja siis tema juurde aja broneerida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On õudne harjumus ja ega tast vist lahti ei saagi, või õigemini saab, aga tuleb vahel tagasi.

a) kaltsiumitabletid aitasid mul küüntel kasvada nii tugevaks, et hammas ei hakanud lihtsalt peale, samas kadus iseenesest küünenärimiseisu ära. Ka räni aitab küüsi tugevdada ja muud mineraalained.

b) geelküüned esialgu ja mul aitab ka geellakk, lakin ise. Kodune geellakikomplekt ei maksa palju ja saab ise teha, pole oluliselt raskem kui tavaline lakkimine. Geellakk on tugevam kui tavaline, vaevalt sa koos sellega küüsi süüa tahaksid, esialgu võib kasutada nude toone ja vähemmärgatavat, kui kasvavad, siis eredamaid. Eemaldada õrnalt õliga või atsetooniga, mitte kiskuda koos lakiga küünekihti pealt ära.

Nii nagu pediküürijad on igasuguseid kapjasid näinud, siis maniküürijat üks küüntenärija nüüd küll verest välja ei löö. Kas tavalise küünelaki paneksid nahka või? Neid on ka hea püsivusega. Närimisvastase küünelaki mõru maiste mulle maitses 🙁 Hullem veel, ka lapsed on selle kombe “pärinud”, nüüd seleta ja hurjuta neid, aga aitab sama vähe kui mulle omal ajal. Ma enam ammu ei näri, aga no 30 esimest eluaastat olid küüned ikka õudsed.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Geelküüned võivad olla lahendus, aga kui on juba nahapadjandid näritud ja küünepind väike, ei pruugi geelküüned üldse peal püsida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige, ega väga väikese pinna peal ei püsi ka geellakk mitte. Tuleb ikka millegiga küüned nt katta, et neid närida ei saaks mõni aeg, edasi maniküüris käia või ise lakkida. Paar nädalat läheb, siis peaks küüned küll juba pikemaks kasvanud olema, isegi kui lihani ära näritud on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mingit küüneserva on, soovitaks panna lühikesed geelküüned. Pikka ei olegi mõtet ehitada, kui toetuspinda õieti pole.

Kui geelküünte panemiseks tunduvad küüned ikka liiga lühikesed, siis soovitaks paar kuud kanda liimitavaid kunstküüsi, et oma küüs nende all natuke kasvatada saaks. Igal juhul peab seal peal midagi olema!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul mõlemad pojad närisid küüsi. Lõpuks suures ahastuses ostsin Benu apteekist spets küünevedelikku, mis on jõleda maitsega. Nii kui näpud suhu panna, terveks päevaks tuju läind. 2 päeva läks aega ja pärast seda oli tükiks ajaks rahu majas. Aga peab järjepidevalt küüsi lakkima, muidu tuleb paha harjumus tagasi. Varsti saab küüsi juba lõigata. Läbipaistev ja lõhnatu vedelik.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

Loll jutt. Sa vist isegi ei tea, mida tähendab vaimne häire, niiet ära võta sõna, kui oled võhik. See võib olla tetaud hetkel harjumuseks saanud ärevuse vaigistamise vahend (lapsel nt), aga võibki olla lihtsalt halb harjumus.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

Loll jutt. Sa vist isegi ei tea, mida tähendab vaimne häire, niiet ära võta sõna, kui oled võhik. See võib olla tetaud hetkel harjumuseks saanud ärevuse vaigistamise vahend (lapsel nt), aga võibki olla lihtsalt halb harjumus.

Ma pole sinu tsiteeritu, kuid olen temaga nõus. Ja sa ise ju ütled ka – ärevuse vaigistamine, halb harjumus. Need on psüühikahäired ja neid ravivad tõepoolest psühhiaater ja psühholoog, mitte kunstküüned. Halb harjumus on teisisõnu sõltuvushaigus. Ei ole mõtet asju ilustada ega peita iseenda eest, TA on täiskasvanu, mitte ärev lapsuke.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küüsi ei näri, aga närin küünevalli nahkasid. Need mul ka eluaeg narmendanud. Ilmselgelt närimine narmendamist soodustab, samas, kui juba narmendab, siis tuleb ära hammustada…Nokk kinni, saba lahti olukord.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küüsi ei näri, aga närin küünevalli nahkasid. Need mul ka eluaeg narmendanud. Ilmselgelt närimine narmendamist soodustab, samas, kui juba narmendab, siis tuleb ära hammustada…Nokk kinni, saba lahti olukord.

Tuleb hoolega küüneümbruseid niisutada, piisavalt vett juua ja võib-olla ka vitamiine lisaks võtta. Kui sõrmedel kreem või õli peal on, siis ei ole meeldiv ka neid suhu toppida. Küünetangid võiks alati käepärast olla, et ei hakkaks ise kakkuma seda lahtist nahka.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

Loll jutt. Sa vist isegi ei tea, mida tähendab vaimne häire, niiet ära võta sõna, kui oled võhik. See võib olla tetaud hetkel harjumuseks saanud ärevuse vaigistamise vahend (lapsel nt), aga võibki olla lihtsalt halb harjumus.

Ja sina oled kes, psühhiaater?

Pole mõtet jaanalinnu kombel pead liiva alla peita vaid tõele näkku vaadata. Tervete närvidega inimene EI näri küüsi!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

Loll jutt. Sa vist isegi ei tea, mida tähendab vaimne häire, niiet ära võta sõna, kui oled võhik. See võib olla tetaud hetkel harjumuseks saanud ärevuse vaigistamise vahend (lapsel nt), aga võibki olla lihtsalt halb harjumus.

Ja sina oled kes, psühhiaater?

Pole mõtet jaanalinnu kombel pead liiva alla peita vaid tõele näkku vaadata. Tervete närvidega inimene EI näri küüsi!

Küünetehnik

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet jaanalinnu kombel pead liiva alla peita vaid tõele näkku vaadata. Tervete närvidega inimene EI näri küüsi!

Mina närisin küüsi harjumusest, aga võib öelda, et ilmselt on sul õigus, samas ma ei asendanud seda kommet millegi muuga. Aitas see, et hammas murdus ühest kohast pooleks ja tekkis hirm, et viilib hambad ära, see närimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab see, et küüned on lühikeseks lõigatud, korrapäraseks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab see, et küüned on lühikeseks lõigatud, korrapäraseks.

Üldiselt kui inimene on kimpus küünte närimisega, siis ei ole tal millimeetritki pinda järel, mida üldse lõigata või viilida saaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt kui inimene on kimpus küünte närimisega, siis ei ole tal millimeetritki pinda järel, mida üldse lõigata või viilida saaks.

Kuid võib tekkida tagasilangus, jälle komme närida. Siis on lõhike pind abiks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina oled kes, psühhiaater? Pole mõtet jaanalinnu kombel pead liiva alla peita vaid tõele näkku vaadata. Tervete närvidega inimene EI näri küüsi!

Küünetehnik

No siis selge.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise harjumuse taga on alati mõni vaimne häire, sellega peaks tegelema eelisjärjekorras.

Kui inimesel on mingi vaimne häire või närvid läbi, siis mõjutab see vast esmajärjekorras elulisi funktsioone nagu söömine, magamine või seksimine jms. Küünte närimine on pigem nagu suitsetamine või punnide pigistamine. Loll harjumus, mida on võimalik ära harjutada.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii räpane komme, närida pesemata käte küüsi. Mida kõike te puutunud olete ja siis käivad sõrmed suhu.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii räpane komme, närida pesemata käte küüsi. Mida kõike te puutunud olete ja siis käivad sõrmed suhu.

Sama jälk, kui näritud küüsi, on vaadata pikkade küüntega toidus songerdamist, aiatöid või beebi  pepu pesemist jne jne. Lühikesed küüned pesed vee ja seebiga ära, aga pikki küünialuseid annab ikka puhastada ja kui just ei leota ning harjaga peale iga tegevust ei küüri, siis lõplikult sellest saastast seal  lahti ei saagi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetaja näeb ka sigaretipaki peal igasuguseid hoiatusi, aga see ei takista tal suitsetamast. Samamoodi ei aita jutt küünte mustusest jms. Mulle lapsena öeldi, et küünte närimisest tulevad ussid ja et kui ma praegu närin, siis tulevikus mu küüned enam ei kasva. Väga paha oli endal ka oma näritud küüsi kogu aeg peita, eriti veel täiskasvanuna. Sellegipoolest kestis närimine üle 20 aasta, s.t ükski väline psühholoogiline mõju siin ei toiminud. Kirjutasin juba eespool oma soovituse, aga lühidalt aitas ainult küünte kinni katmine, nii et füüsiliselt lihtsalt ei saanud hammastega ligi ega sõrmedega nokkida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama jälk, kui näritud küüsi, on vaadata pikkade küüntega toidus songerdamist,

On küll, tõesti, mõlemad on jälgid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetaja näeb ka sigaretipaki peal igasuguseid hoiatusi, aga see ei takista tal suitsetamast. Samamoodi ei aita jutt küünte mustusest jms. Mulle lapsena öeldi, et küünte närimisest tulevad ussid ja et kui ma praegu närin, siis tulevikus mu küüned enam ei kasva. Väga paha oli endal ka oma näritud küüsi kogu aeg peita, eriti veel täiskasvanuna. Sellegipoolest kestis närimine üle 20 aasta, s.t ükski väline psühholoogiline mõju siin ei toiminud.

Sest see on ju PSÜÜHILINE HÄIRE, mitte midagi muud. Küünte närimist peab ravima psühhiaater, mitte geellakk.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetaja näeb ka sigaretipaki peal igasuguseid hoiatusi, aga see ei takista tal suitsetamast. Samamoodi ei aita jutt küünte mustusest jms. Mulle lapsena öeldi, et küünte närimisest tulevad ussid ja et kui ma praegu närin, siis tulevikus mu küüned enam ei kasva. Väga paha oli endal ka oma näritud küüsi kogu aeg peita, eriti veel täiskasvanuna. Sellegipoolest kestis närimine üle 20 aasta, s.t ükski väline psühholoogiline mõju siin ei toiminud.

Sest see on ju PSÜÜHILINE HÄIRE, mitte midagi muud. Küünte närimist peab ravima psühhiaater, mitte geellakk.

Psühhiaater 😀 rumal jutt. See on lihtsale harjumus ja kui mõni teravam küüne nurk ette jääb, siis see segab niikaua, kui seda enam ei ole.

Samuti kui olukord on närvilisem, siis küünte närija närib küüsi. Mõni naine hakkab oma silmi 100x minutis pilgutama ja mõni lihtsalt kriiskama. Neid ju keegi psühhiaatriasse ei saada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetaja näeb ka sigaretipaki peal igasuguseid hoiatusi, aga see ei takista tal suitsetamast. Samamoodi ei aita jutt küünte mustusest jms. Mulle lapsena öeldi, et küünte närimisest tulevad ussid ja et kui ma praegu närin, siis tulevikus mu küüned enam ei kasva. Väga paha oli endal ka oma näritud küüsi kogu aeg peita, eriti veel täiskasvanuna. Sellegipoolest kestis närimine üle 20 aasta, s.t ükski väline psühholoogiline mõju siin ei toiminud.

Sest see on ju PSÜÜHILINE HÄIRE, mitte midagi muud. Küünte närimist peab ravima psühhiaater, mitte geellakk.

Psühhiaater ???? rumal jutt. See on lihtsale harjumus ja kui mõni teravam küüne nurk ette jääb, siis see segab niikaua, kui seda enam ei ole.

Samuti kui olukord on närvilisem, siis küünte närija närib küüsi. Mõni naine hakkab oma silmi 100x minutis pilgutama ja mõni lihtsalt kriiskama. Neid ju keegi psühhiaatriasse ei saada.

Täpselt nii ongi, nurk jääb ette, seetõttu häirivad ka pikad küüned ja geelküüned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küünte närimist peab ravima psühhiaater, mitte geellakk.

Su meelest pole psühhiaatril tänapäeval tõesti paremat teha kui ravida olemuselt halba harjumust!?! Sa ikka tead, millega psühhiaater üldse tegeleb või, tundub nii harimatu jutt.

Näed, PSÜHHIAATER vastab sama mida siin soovitatakse:

Küünte närimine<small style=”box-sizing: border-box; font-weight: 400; display: block; font-size: 0.42em; line-height: 18.144px; margin-top: 0.33em;”>17.08.13 / Psühhiaatria</small>

Külastaja küsib:

Küsimuseks on suur mure küünte närimisega. Ma tahan, et ma ei näriks. Mind lausa ajab tigedaks, kui mul näpud juba suus, aga ma ei saa sinna mitte midagi teha. Ma 30 aastane ja küüsi nagu polegi. Ma ei tea, mida teha, võib-olla hilja üldse midagi ette võtta ja kellelegi sellest rääkida. Kas on üldse sellisele sõltuvusele enam abi kuskilt loota või saada? Ma ei tea, milline abi võiks olla sellisele, minu jaoks väga suurele probleemile, haigusele.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naistel tänapäeval need nn iluküüned – need peale ja värviline!<br style=”box-sizing: border-box;” />Asi seotud liigsete sisepingetega, siit siis need tahtmatud teod ja neist on vaja vabaneda.<br style=”box-sizing: border-box;” />Psühhiaatri juurest saate abistavat arstirohtu – see vaid osakene, põhiline on enda tegemised, harjutused.<br style=”box-sizing: border-box;” /><br style=”box-sizing: border-box;” />Head harjutamist,<br style=”box-sizing: border-box;” />Jüri O.-M. Ennet

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater ???? rumal jutt. See on lihtsale harjumus ja kui mõni teravam küüne nurk ette jääb, siis see segab niikaua, kui seda enam ei ole.

Selleks on käärid, küünetangid või viil.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul mõlemad pojad närisid küüsi. Lõpuks suures ahastuses ostsin Benu apteekist spets küünevedelikku, mis on jõleda maitsega. Nii kui näpud suhu panna, terveks päevaks tuju läind. 2 päeva läks aega ja pärast seda oli tükiks ajaks rahu majas. Aga peab järjepidevalt küüsi lakkima, muidu tuleb paha harjumus tagasi. Varsti saab küüsi juba lõigata. Läbipaistev ja lõhnatu vedelik.

selle maitsega harjub väga kiiresti ära, ise järele proovinud 😀

loll harjumus jah, aga ma enda puhul ei seostaks seda närvide või ärevusega. on olnud väga ärevaid aegu, kui küüned olid pikad ja ka väga rahulikke, kui küüned lihani näritud. võrdleks suitsetamisega – ka suitsetajal on väga raske suitsetamist maha jätta, aga keegi ei saada teda seepärast psühhiaatri juurde. mõni suudab pikaks ajaks maha jätta, mõni lühikeseks, mõni ei suuda üldse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Ilu Küünte närimine